Нұр-Сұлтан қаласы әкімдігінің "Қ. Қуанышбаев атындағы мемлекеттік академиялық қазақ музыкалық драма театры" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорнын коммуналдық меншіктен республикалық меншікке қабылдау туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 2 желтоқсандағы № 810 қаулысы.
"Мемлекеттік заңды тұлғаларға бекітіліп берілген мемлекеттік мүлiктi мемлекеттік меншiктiң бір түрінен екіншісіне беру қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметiнiң 2011 жылғы 1 маусымдағы № 616 қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Нұр-Сұлтан қаласы әкімдігінің "Қ. Қуанышбаев атындағы мемлекеттік академиялық қазақ музыкалық драма театры" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны мүліктік кешен ретінде заңнамада белгіленген тәртіппен коммуналдық меншіктен республикалық меншікке қабылдансын және Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлiгiнің қарамағына берілсін.
2. Нұр-Сұлтан қаласы әкімдігінің "Қ. Қуанышбаев атындағы мемлекеттік академиялық қазақ музыкалық драма театры" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлiгiнің "Қ. Қуанышбаев атындағы мемлекеттік академиялық қазақ музыкалық-драма театры" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны (бұдан әрі – кәсіпорын) болып қайта аталсын.
3. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлiгi тиісті салаға басшылық ету жөніндегі уәкілетті орган болып айқындалсын.
4. Кәсіпорын қызметінің негізгі нысанасы мәдениет саласындағы қызмет болып айқындалсын.
5. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлiгi Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетімен бірлесіп, заңнамада белгіленген тәртіппен осы қаулыдан туындайтын шараларды қабылдасын.
6. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 04.10.2023 № 865 қаулысымен.
7. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин

О принятии государственного коммунального казенного предприятия "Государственный академический казахский музыкально-драматический театр имени К. Куанышбаева" акимата города Нур-Султана из коммунальной собственности в республиканскую собственность
Постановление Правительства Республики Казахстан от 2 декабря 2020 года № 810.
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 июня 2011 года № 616 "Об утверждении Правил передачи государственного имущества, закрепленного за государственными юридическими лицами, из одного вида государственной собственности в другой" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Принять в установленном законодательством порядке из коммунальной собственности государственное коммунальное казенное предприятие "Государственный академический казахский музыкально-драматический театр имени К. Куанышбаева" акимата города Нур-Султана как имущественный комплекс в республиканскую собственность и передать в ведение Министерства культуры и спорта Республики Казахстан.
2. Переименовать государственное коммунальное казенное предприятие "Государственный академический казахский музыкально-драматический театр имени К. Куанышбаева" акимата города Нур-Султана в республиканское государственное казенное предприятие "Государственный академический казахский музыкально-драматический театр имени К. Куанышбаева" Министерства культуры и спорта Республики Казахстан (далее – предприятие).
3. Определить Министерство культуры и спорта Республики Казахстан уполномоченным органом по руководству соответствующей отраслью.
4. Основным предметом деятельности предприятия определить деятельность в области культуры.
5. Министерству культуры и спорта Республики Казахстан совместно с Комитетом государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке принять меры, вытекающие из настоящего постановления.
6. Утратил силу постановлением Правительства РК от 04.10.2023 № 865.
7. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин