"Қазақстан Республикасы Үкіметінің құрылымына кіретін кейбір мемлекеттік органдардың ведомстволық наградалары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 15 желтоқсандағы № 1539 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 2 желтоқсандағы № 811 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің құрылымына кіретін кейбір мемлекеттік органдардың ведомстволық наградалары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 15 желтоқсандағы № 1539 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 8, 159-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің құрылымына кіретін кейбір мемлекеттік органдардың ведомстволық наградаларының тізбесі мен сипаттамаларында:
"Қазақстан Республикасы Үкіметінің құрылымына кіретін кейбір мемлекеттік органдардың ведомстволық наградаларының тізбесі" деген 1-бөлімде:
"Төсбелгілер" деген кіші бөлімде:
2-тармақтың 5) тармақшасы алып тасталсын;
7-тармақ мынадай мазмұндағы 17-1) тармақшамен толықтырылсын:
"17-1) "І, ІІ, ІІІ дәрежелі "Шахтер даңқы";";
"Қазақстан Республикасы Үкіметінің құрылымына кіретін кейбір мемлекеттік органдардың ведомстволық наградаларының сипаттамалары (бұдан әрі – сипаттамалар)" деген 2-бөлімде:
"Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің төсбелгісі" деген кіші бөлімде:
"I дәрежелі "Шахтер даңқы" (11-қосымша)", "II дәрежелі "Шахтер даңқы" (12-қосымша)" және "III дәрежелі "Шахтер даңқы" (13-қосымша)" деген тараулар алып тасталсын;
"Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің төсбелгісі" деген кіші бөлім мынадай мазмұндағы тараулармен толықтырылсын:
"I дәрежелі "Шахтер даңқы" (47-6-қосымша)
I дәрежелі "Шахтер даңқы" төсбелгісі диаметрі 52 мм бес бұрышты жұлдыз нысанында және периметрі бойынша кертпесі бар алтын түстес металдан дайындалады.
Бес бұрышты жұлдыздың бедеріне қызыл мөлдір эмаль жағылған. Төсбелгінің орталық бөлігінде кен балғалары айқаса орналасып, олардың төменгі жағынан "ШАХТЕР ДАҢҚЫ" деген жазуы бар ақ лента өткен. Төменгі бөлігінде "І" рим цифры бар сопақша орналасқан.
Төсбелгі құлақша мен шығыршық арқылы қызыл және ақ жолақтары V тәріздес нысанда кезектесе орналасқан, ені 37 мм және биіктігі 11,5 мм көк реңді тікбұрышты тағанмен жалғанады.
Төсбелгі киімге визорлы бекіткіші бар түйреуіш арқылы бекітіледі.
"II дәрежелі "Шахтер даңқы" (47-7-қосымша)
IІ дәрежелі "Шахтер даңқы" төсбелгісі диаметрі 52 мм бес бұрышты жұлдыз нысанында және периметрі бойынша кертпесі бар күміс түстес металдан дайындалады.
Бес бұрышты жұлдыздың бедеріне қызыл мөлдір эмаль жағылған. Төсбелгінің орталық бөлігінде кен балғалары айқаса орналасып, олардың төменгі жағынан "ШАХТЕР ДАҢҚЫ" деген жазуы бар ақ лента өткен. Төменгі бөлігінде "II" рим цифры бар сопақша орналасқан.

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2011 года № 1539 "О ведомственных наградах некоторых государственных органов, входящих в структуру Правительства Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 2 декабря 2020 года № 811.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2011 года № 1539 "О ведомственных наградах некоторых государственных органов, входящих в структуру Правительства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 8, ст. 159) следующие изменения и дополнения:
в перечне и описаниях ведомственных наград некоторых государственных органов, входящих в структуру Правительства Республики Казахстан, утвержденных указанным постановлением:
в разделе "1. Перечень ведомственных наград некоторых государственных органов, входящих в структуру Правительства Республики Казахстан":
в подразделе "Нагрудные знаки":
подпункт 5) пункта 2 исключить;
пункт 7 дополнить подпунктом 17-1) следующего содержания:
"17-1) "І, ІІ, ІІІ дәрежелі "Шахтер даңқы";";
в разделе "2. Описания ведомственных наград некоторых государственных органов, входящих в структуру Правительства Республики Казахстан (далее – описания)":
в подразделе "Нагрудный знак Министерства энергетики Республики Казахстан":
главы "Шахтер даңқы" I степени" (приложение 11), "Шахтер даңқы" IІ степени" (приложение 12) и "Шахтер даңқы" IІІ степени" (приложение 13) исключить;
подраздел "Нагрудные знаки Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан" дополнить главами следующего содержания:
"Шахтер даңқы" I степени (приложение 47-6)
Нагрудный знак "Шахтер даңқы" I степени изготавливается из металла золотистого цвета в форме пятиконечной звезды диаметром 52 мм и с насечками по периметру.
Рельеф пятиконечной звезды покрыт красной прозрачной эмалью. В центральной части нагрудного знака расположены перекрещенные горные молоточки, пересеченные внизу белой лентой с надписью "ШАХТЕР ДАҢҚЫ". В нижней части расположен овал с римской цифрой "І".
Нагрудный знак с помощью ушка и двух цепочек соединяется с прямоугольной колодкой шириной 37 мм и высотой 11,5 мм с красными и белыми чередующимися полосками V – образной формы на синем фоне.
Нагрудный знак при помощи булавки с визорным замком крепится к одежде.
"Шахтер даңқы" II степени (приложение 47-7)
Нагрудный знак "Шахтер даңқы" IІ степени изготавливается из металла серебристого цвета в форме пятиконечной звезды диаметром 52 мм и с насечками по периметру.
Рельеф пятиконечной звезды покрыт красной прозрачной эмалью. В центральной части нагрудного знака расположены перекрещенные горные молоточки, пересеченные внизу белой лентой с надписью "ШАХТЕР ДАҢҚЫ". В нижней части расположен овал с римской цифрой "ІІ".

Төсбелгі құлақша мен шығыршық арқылы қызыл және ақ жолақтары V тәріздес нысанда кезектесе орналасқан, ені 37 мм және биіктігі 11,5 мм көк реңді тікбұрышты тағанмен жалғанады.
Төсбелгі киімге визорлы бекіткіші бар түйреуіш арқылы бекітіледі.
"III дәрежелі "Шахтер даңқы" (47-8-қосымша)
IІІ дәрежелі "Шахтер даңқы" төсбелгісі диаметрі 52 мм бес бұрышты жұлдыз нысанында және периметр бойынша кертпесі бар қола түстес металдан дайындалады.
Бес бұрышты жұлдыздың бедеріне қызыл мөлдір эмаль жағылған. Төсбелгінің орталық бөлігінде кен балғалары айқаса орналасып, олардың төменгі жағынан "ШАХТЕР ДАҢҚЫ" деген жазуы бар ақ лента өткен. Төменгі бөлігінде "IІІ" рим цифры бар сопақша орналасқан.
Төсбелгі құлақша мен шығыршық арқылы қызыл және ақ жолақтары V тәріздес нысанда кезектесе орналасқан, ені 37 мм және биіктігі 11,5 мм көк реңді тікбұрышты тағанмен жалғанады.
Төсбелгі киімге визорлы бекіткіші бар түйреуіш арқылы бекітіледі.";
11, 12, 13-қосымшалар алып тасталсын;
осы қаулыға 1, 2, және 3-қосымшаларға сәйкес сипаттамаларға 47-6, 47-7, және 47-7-қосымшалармен толықтырылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2020 жылғы 2 желтоқсандағы
№ 811 қаулысына
1-қосымша
Сипаттамаларға
47-6-қосымша
І дәрежелі "Шахтер даңқы" төсбелгісі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2020 жылғы 2 желтоқсандағы
№ 811 қаулысына
2-қосымша
Сипаттамаларға
47-7-қосымша
ІІ дәрежелі "Шахтер даңқы" төсбелгісі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2020 жылғы 2 желтоқсандағы
№ 811 қаулысына
3-қосымша
Сипаттамаларға
47-7-қосымша
ІІІ дәрежелі "Шахтер даңқы" төсбелгісі

Нагрудный знак с помощью ушка и двух цепочек соединяется с прямоугольной колодкой шириной 37 мм и высотой 11,5 мм с красными и белыми чередующимися полосками V–образной формы на синем фоне.
Нагрудный знак при помощи булавки с визорным замком крепится к одежде.
"Шахтер даңқы" III степени (приложение 47-8)
Нагрудный знак "Шахтер даңқы" IІІ степени изготавливается из металла серебристого цвета в форме пятиконечной звезды диаметром 52 мм и с насечками по периметру.
Рельеф пятиконечной звезды покрыт красной прозрачной эмалью. В центральной части знака расположены перекрещенные горные молоточки, пересеченные внизу белой лентой с надписью "ШАХТЕР ДАҢҚЫ". В нижней части расположен овал с римской цифрой "ІІІ".
Нагрудный знак с помощью ушка и двух цепочек соединяется с прямоугольной колодкой шириной 37 мм и высотой 11,5 мм с красными и белыми чередующимися полосками V–образной формы на синем фоне.
Нагрудный знак при помощи булавки с визорным замком крепится к одежде.";
приложения 11, 12, 13 к описаниям исключить;
дополнить приложениями к описаниям 47-6, 47-7 и 47-8 согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 2 декабря 2020 года № 811
Приложение 47-6
к описаниям
Нагрудный знак "Шахтер даңқы" I степени
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 2 декабря 2020 года № 811
Приложение 47-7
к описаниям
Нагрудный знак "Шахтер даңқы" II степени
Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 2 декабря 2020 года № 811
Приложение 47-8
к описаниям
Нагрудный знак "Шахтер даңқы" III степени