"Қазақстан Республикасында кәсіпкерлік қызмет саласында қазіргі заманғы реттеушілік саясатты енгізу жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 15 желтоқсандағы № 851 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
"Қазақстан Республикасында кәсіпкерлік қызмет саласында қазіргі
заманғы реттеушілік саясатты енгізу жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин
Қазақстан Республикасында кәсіпкерлік қызмет саласында қазіргі заманғы реттеушілік саясатты енгізу жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасында кәсіпкерлік қызмет саласында қазіргі заманғы реттеушілік саясатты енгізу мақсатында ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қазақстан Республикасының Үкіметі:
1) 2021 жылғы 1 сәуірге дейін қазіргі заманғы реттеушілік саясаттың негізгі қағидаттары мен тәсілдерін Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Реформалар жөніндегі жоғары кеңестің отырысына шығарсын, оның ішінде мыналар да көзделеді:
реттеушілік саясаттың мақсаттарын, міндеттерін, негізгі қағидаттары мен қазіргі заманғы тәсілдерін айқындау;
кәсіпкерлік саласындағы міндетті талаптардың тізілімін енгізу;
эксперименталды құқықтық режимді енгізу;
құқықтық актілердің немесе олардың жекелеген нормаларының қолданылуының соңғы мерзімін айқындау жөніндегі заңнамалық талапты бекіту;
қазіргі заманғы реттеушілік саясатқа сәйкес келмейтін талаптарды бұзғаны үшін 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап кәсіпкерлерді жауаптылыққа тартуға жол бермеу бойынша заңнамалық талапты бекіту;
кәсіпкерлік қызмет саласындағы мемлекеттік реттеуді сапалы жаңартуға бағытталған өзге де ережелер;
2) 2021 жылғы 1 маусымға дейін Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Реформалар жөніндегі жоғары кеңес мақұлдаған қазіргі заманғы реттеушілік саясаттың негізгі қағидаттары мен тәсілдерін көздейтін Қазақстан Республикасы заңының жобасын әзірлесін және Қазақстан Республикасы Парламенті Мәжілісінің қарауына енгізсін;
3) осы Жарлықты іске асыру жөнінде өзге де шаралар қабылдасын.
2. Осы Жарлықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне жүктелсін.
3. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қ.Тоқаев

О проекте Указа Президента Республики Казахстан "О мерах по внедрению современной регуляторной политики в сфере предпринимательской деятельности в Республике Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2020 года № 851
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан "О мерах по внедрению современной регуляторной политики в сфере предпринимательской деятельности в Республике Казахстан".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
О мерах по внедрению современной регуляторной политики в сфере предпринимательской деятельности в Республике Казахстан
В целях внедрения современной регуляторной политики в сфере предпринимательской деятельности в Республике Казахстан ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Правительству Республики Казахстан:
1) до 1 апреля 2021 года вынести на заседание Высшего совета при Президенте Республики Казахстан по реформам базовые принципы и подходы к современной регуляторной политике, предусматривающие в том числе:
определение целей, задач, базовых принципов и современных подходов к регуляторной политике;
введение реестра обязательных требований в сфере предпринимательства;
введение экспериментального правового режима;
закрепление законодательного требования по определению конечного срока действия правовых актов или их отдельных норм;
закрепление законодательного требования по недопущению привлечения предпринимателей к ответственности с 1 января 2024 года за нарушение требований, не соответствующих современной регуляторной политике;
иные положения, направленные на качественное обновление государственного регулирования в сфере предпринимательской деятельности;
2) до 1 июня 2021 года разработать и внести на рассмотрение Мажилиса Парламента Республики Казахстан проект закона Республики Казахстан, предусматривающий принципы и подходы современной регуляторной политики, одобренные Высшим советом при Президенте Республики Казахстан по реформам;
3) принять иные меры по реализации настоящего Указа.
2. Контроль за исполнением настоящего Указа возложить на Администрацию Президента Республики Казахстан.
3. Настоящий Указ вводится в действие со дня его подписания.
Президент
Республики Казахстан
К.Токаев