Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасына қатысушыларға жаңа бизнес-идеяларды іске асыруға арналған мемлекеттік гранттар беру қағидаларын бекіту туралы" 2018 жылғы 23 тамыздағы № 513 және "Нәтижелі жұмыспен қамтудың және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасын бекіту туралы" 2018 жылғы 13 қарашадағы № 746 қаулыларына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 30 желтоқсандағы № 932 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) "Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасына қатысушыларға жаңа бизнес-идеяларды іске асыруға арналған мемлекеттік гранттар беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 23 тамыздағы № 513 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2018 ж., № 49, 253-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасына қатысушыларға жаңа бизнес-идеяларды іске асыруға арналған мемлекеттік гранттар беру қағидаларында:
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Жаңа бизнес-идеяларды іске асыруға арналған мемлекеттік гранттар қаражаты қажетті мүкәммалды, еңбек құралдарын, технологиялық жабдықтарды, жануарларды, малды, құстарды, көшеттерді, бұталарды, тұқымдарды, өсімдіктерді, коммерциялық жылжымайтын мүлік объектілері, сондай-ақ сауда объектілері, оның ішінде жалға алу, пайдалану, сенімгерлік басқару құқығындағы объектілер аумағында Бағдарламаға қатысушының бизнес-жобасын іске асыру үшін ғимараттарды жалға алу ақысы ретінде нысаналы мақсаты бойынша пайдаланылады.";
2) "Нәтижелі жұмыспен қамтудың және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Респубикасы Үкіметінің 2018 жылғы 13 қарашадағы № 746 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2018 ж., № 63, 361-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасында:
"1. Бағдарламаның паспорты" деген бөлімде:
мына:
"
Қаржыландыру көздері және көлемі
1) республикалық бюджеттен қаражат:
2017 жылы – 40 347 965 мың теңге;
2018 жылы – 66 364 450 мың теңге;
2019 жылы – 86 631 960 мың теңге;
2020 жылы – 82 764 282 мың теңге;
2021 жылы – 80 042 511 мың теңге;
2) Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан нысаналы трансферттер есебінен қаражат:
2019 жылы – 49 200 315 мың теңге;
3) жергілікті бюджет есебінен қаражат:
2017 жылы – 45 038 436 мың теңге;
2018 жылы – 45 311 093 мың теңге;
2019 жылы – 45 453 119 мың теңге.
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Қаржыландыру көздері және көлемі

О внесении изменений и дополнений в постановления Правительства Республики Казахстан от 23 августа 2018 года № 513 "Об утверждении Правил предоставления государственных грантов для реализации новых бизнес-идей участникам Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек" и от 13 ноября 2018 года № 746 "Об утверждении Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2020 года № 932.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения и дополнения:
1) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 23 августа 2018 года № 513 "Об утверждении Правил предоставления государственных грантов для реализации новых бизнес-идей участникам Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек" (САПП Республики Казахстан, 2018 г., № 49, ст. 253):
в Правилах предоставления государственных грантов для реализации новых бизнес-идей участникам Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек", утвержденных указанным постановлением:
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Средства государственных грантов для реализации новых бизнес-идей используются по целевому назначению для приобретения необходимого инвентаря, орудий труда, технологического оборудования, животных, скота, птицы, саженцев, кустарников, семян, рассады, оплаты аренды помещений для реализации бизнес-проекта участника Программы на территории объектов коммерческой недвижимости, а также торговых объектов, в том числе находящихся на праве аренды, пользования, доверительного управления.";
2) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 13 ноября 2018 года № 746 "Об утверждении Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек" (САПП Республики Казахстан, 2018 г., № 63, ст. 361):
в Государственной программе развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек", утвержденной указанным постановлением:
в разделе "1. Паспорт Программы":
строку:
"
Источники и объемы финансирования
1) средства из республиканского бюджета:
2017 год – 40 347 965 тыс. тенге; 2018 год – 66 364 450 тыс. тенге; 2019 год – 86 631 960 тыс. тенге; 2020 год – 82 764 282 тыс. тенге; 2021 год – 80 042 511 тыс. тенге; 2) средства за счет целевых трансфертов из Национального фонда Республики Казахстан: 2019 год – 49 200 315 тыс. тенге; 3) средства за счет местного бюджета: 2017 год – 45 038 436 тыс. тенге; 2018 год – 45 311 093 тыс. тенге; 2019 год – 45 453 119 тыс. тенге.
"
изложить в следующей редакции:
"
Источники и объемы финансирования

1) республикалық бюджеттен қаражат:
2017 жылы – 40 347 965 мың теңге;
2018 жылы – 66 364 449 мың теңге;
2019 жылы – 86 280 228 мың теңге;
2020 жылы – 135 731 397 мың теңге;
2021 жылы – 80 042 511 мың теңге;
2) Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан нысаналы трансферттер есебінен қаражат:
2019 жылы – 49 200 315 мың теңге.
3) Қазақстан Республикасы Үкіметінің резервінен қаражат: 2020 жылы – 3 000 000 мың теңге.

1) средства из республиканского бюджета:
2017 год – 40 347 965 тыс. тенге;
2018 год – 66 364 449 тыс. тенге;
2019 год – 86 280 228 тыс. тенге;
2020 год – 132 731 397 тыс. тенге;
2021 год – 80 042 511 тыс. тенге;
2) средства за счет целевых трансфертов из Национального фонда Республики Казахстан:
2019 год – 49 200 315 тыс. тенге;
3) средства из резерва Правительства
Республики Казахстан:
2020 год – 3 000 000 тыс. тенге;

4) жергілікті бюджет есебінен қаражат:
2017 жылы – 45 038 436 мың теңге;
2018 жылы – 45 311 093 мың теңге;
2019 жылы – 45 453 119 мың теңге.
";
"4. "Еңбек" бағдарламасының мақсаты, міндеттері, нысаналы индикаторлары және іске асыру нәтижелерінің көрсеткіштері" деген бөлімде:
"4.2.2. Жаппай кәсіпкерлікті дамыту" деген тармақта:
оныншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"5-кесте. Ауылдық елді мекендерде және шағын қалаларда, қалалар мен моноқалаларда кәсіпкерлік бастамаларды қолдау бойынша нәтижелер көрсеткіштері
Р/с №
Көрсеткіш атауы
Өлшем бірлігі
Ақпарат көзі
Іске асыру жылдары
Орындауға жауаптылар

4) средства за счет местного бюджета:
2017 год – 45 038 436 тыс. тенге;
2018 год – 45 311 093 тыс. тенге;
2019 год – 45 453 119 тыс. тенге.
";
в разделе "4. Цели, задачи, целевые индикаторы и показатели результатов реализации программы "Еңбек":
в пункте "4.2.2. Развитие массового предпринимательства":
абзац десятый изложить в следующей редакции:
"Таблица 5. Показатели результатов по поддержке предпринимательских инициатив в сельских населенных пунктах и малых городах, городах и моногородах
№ п/п
Наименование показателя
Единица измерения
Источник информации
Годы реализации
Ответственные за исполнение

11,3
21,3
12,4
12,0
12,3
Еңбекмині, ЖАО
8.1.
Қоғамдық жұмыстарға орналасқан адамдардың саны
мың адам
ЖАО есептері
107,5
Еңбекмині, ЖАО
9
Жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларын іске асыру шеңберінде құрылған жұмыс орындарының саны
мың адам
ЖАО есептері
60,6
61,2
Еңбекмині, АШМ, ҰЭМ, ЖАО
10
Жаңа бизнес-идеяларды іске асыруға мемлекеттік грант алған адамдардың саны, оның ішінде:
мың адам
ЖАО есептері
-
3,0
28,5
23,6
8,8
Еңбекмині, ЖАО
10.1.
жастардың, көпбалалы және/немесе табысы аз отбасы мүшелерінің, еңбекке қабілетті мүгедектердің саны
мың адам
ЖАО есептері
-
-
9,5
6,0
6,5
";
"5. "Еңбек" бағдарламасының негізгі бағыттары, қойылған мақсаттар мен міндеттерге қол жеткізу жолдары, тиісті шаралар" деген бөлімде:
"5.2. Екінші бағыт: жаппай кәсіпкерлікті дамыту" деген кіші бөлімде:
"5.2.2. Кәсіпкерлік бастамаларды қолдау" деген тармақ:
мынадай мазмұндағы бесінші абзацпен толықтырылсын:
"Еңбек" бағдарламасына қатысушы кредит/микрокредит алу үшін қағаз түрінде немесе электрондық нысанда МҚҰ/КС/ЕДБ/ "АШҚҚҚ"АҚ-ға/ "Алқаптан сөреге дейін" пилоттық жобасы бойынша кредиторларға Ауылда және шағын қалаларда кредит беру/микрокредит беру қағидаларында және Қалалар мен моноқалаларда кредит беру/микрокредит беру қағидаларында көзделген құжаттар тізбесін/мәліметтерді ұсынады.";
мынадай мазмұндағы он алтыншы, он жетінші, он сегізінші, он тоғызыншы абзацтармен толықтырылсын:
"Алқаптан сөреге дейін" кооперациялық тізбегін дамыту бойынша пилоттық жоба Жамбыл, Түркістан және Алматы облыстарында 2020 жылы іске асырылады.
"Алқаптан сөреге дейін" кооперациялық тізбегін дамыту бойынша пилоттық жоба шеңберінде берілетін кредиттер/микрокредиттер екі бағытта іске асырылады.
Бірінші бағыт бойынша кредиттер/микрокредиттер "Еңбек" бағдарламасына қатысушыларға микробизнес ашуға, ісін жаңа бастаған/ісін жаңа бастаған жас және жұмыс істеп жүрген кәсіпкерлердің қызметін кеңейтуге, ауыл шаруашылығы кооперативтерін құруға және өнім өндіру бойынша зәкірлік кооперацияларға қатысушылардың қызметін дамытуға беріледі.
Екінші бағыт бойынша "Еңбек" бағдарламасына қатысушылардың, сондай-ақ ауыл шаруашылығы тауар өндірушілерінің аграрлық өнімдерін өндіруді, сатып алуды және өткізуді қамтамасыз ету үшін кәсіпкерлік субъектілеріне беріледі.";
мынадай мазмұндағы жиырма бірінші бөлікпен толықтырылсын:
"Алқаптан сөреге дейін" кооперациялық тізбегін дамыту бойынша пилоттық жобаның бірінші және екінші бағыттары шеңберінде берілетін кредиттер/ микрокредиттер Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу туралы заңнамасына сәйкес жергілікті деңгейде бюджеттік бағдарламаның әкімгерімен айқындайтын сенім білдірілген өкіл (агент) арқылы беріледі.";
жиырма екінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"Еңбек" бағдарламасына қатысушыларға кредит/микрокредит беру үшін Жамбыл облысы халқының табысын арттыру бойынша жоба, "Алқаптан сөреге дейін" кооперативтік тізбегін дамыту бойынша пилоттық жобаның бірінші бағыты шеңберінде ЖАО-ға берілетін бюджеттік кредит мынадай шарттарда беріледі:

11,3
21,3
12,4
12,0
12,3
МТСЗН, МИО
8.1.
Количество лиц, трудоустроенных на общественные работы
тыс. чел.
отчеты МИО
107,5
МТСЗН, МИО
9
Количество созданных рабочих мест в рамках реализации активных мер содействия занятости
тыс. мест
отчеты МИО
60,6
61,2
МТСЗН,МСХ, МНЭ, МИО
10
Количество лиц, получивших государственные гранты на реализацию новых бизнес-идей, в том числе:
тыс. чел.
отчеты МИО
-
3,0
28,5
23,6
8,8
МТСЗН, МИО
10.1.
количество молодежи, членов малообеспеченных и/или многодетных семей, трудоспособных инвалидов
тыс. чел.
отчеты МИО
-
-
9,5
6,0
6,5
";
в разделе "5. Основные направления, пути достижения поставленных целей и задач программы "Енбек", соответствующие меры":
в подразделе "5.2. Второе направление: развитие массового предпринимательства":
пункт "5.2.2. Поддержка предпринимательских инициатив":
дополнить частью пятой следующего содержания:
"Для получения кредита/микрокредита участник программы "Еңбек" представляет в бумажном или электронном формате в МФО/КТ/БВУ/АО "ФФПСХ"/кредиторам по пилотному проекту "От поля до прилавка" перечень документов/сведений, предусмотренных Правилами кредитования/микрокредитования на селе и в малых городах и Правилами кредитования/микрокредитования в городах и моногородах.";
дополнить частями шестнадцатой, семнадцатой, восемнадцатой, девятнадцатой следующего содержания:
"Пилотный проект по развитию кооперационной цепочки "От поля до прилавка" будет реализован в 2020 году в Жамбылской, Туркестанской и Алматинской областях.
Кредиты/микрокредиты, выдаваемые в рамках пилотного проекта по развитию кооперационной цепочки "От поля до прилавка", реализуются в двух направлениях.
По первому направлению кредиты/микрокредиты выдаются участникам программы "Еңбек" для открытия микробизнеса, расширения деятельности начинающих/начинающих молодых и действующих предпринимателей, создания сельскохозяйственных кооперативов и развития деятельности участников якорной кооперации по производству продукции.
По второму направлению кредиты выдаются субъектам предпринимательства для обеспечения производства, закупа и сбыта аграрной продукции участников программы "Еңбек", а также сельскохозяйственных товаропроизводителей.";
дополнить частью двадцать первой следующего содержания:
"Кредиты/микрокредиты, выдаваемые в рамках первого и второго направлений пилотного проекта по развитию кооперационной цепочки "От поля до прилавка", предоставляются через поверенного (агента), определяемого администратором бюджетной программы на местном уровне в соответствии с законодательством Республики Казахстан о государственных закупках.";
часть двадцать вторую изложить в следующей редакции:
"Бюджетный кредит, выдаваемый местным исполнительным органам в рамках проекта по повышению доходов населения Жамбылской области, первого направления пилотного проекта по развитию кооперационной цепочки "От поля до прилавка" для кредитования/микрокредитования участников программы "Еңбек", предоставляется на следующих условиях:

1) қайтарымдылық, мерзімділік және ақылылық қағидаттарында 0,01 % жылдық сыйақы мөлшерлемесімен 10 жылға;
2) бюджеттік кредиттің нысаналы мақсаты – кәсіпкерлік, агроөнеркәсіптік кешен субъектілеріне микрокредит беру;
3) ұзақтығы бюджеттік кредит мерзімінің үштен бірінен аспайтын мерзімде негізгі қарызды өтеу бойынша жеңілдікті кезең;
4) бюджеттік кредитті игеру кезеңі 6 айды құрайды және ЖАО-ға бюджеттік кредитті аударған кезден бастап есептеледі.";
мынадай мазмұндағы жиырма үшінші бөлікпен толықтырылсын:
"Алқаптан сөреге дейін" кооперативтік тізбегін дамыту бойынша пилоттық жобаның екінші бағыты шеңберінде ЖАО-ға берілетін бюджеттік кредит мынадай шарттарда беріледі:
1) қайтарымдылық, мерзімділік және ақылылық қағидаттарында 0,01 % жылдық сыйақы мөлшерлемесімен 12 айға;
2) бюджеттік кредиттің нысаналы мақсаты – аграрлық өнімді сатып алу және өткізу үшін кәсіпкерлік субъектілеріне кредит/микрокредит беру;
3) негізгі қарызды бюджеттік кредиттің мерзімі аяқталғанда өтеу;
4) бюджеттік кредитті игеру кезеңі 11 айды құрайды және ЖАО-ға бюджеттік кредитті аударған кезден бастап есептеледі.";
жиырма төртінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"Жамбыл облысы халқының табысын арттыру жобасы, "Алқаптан сөреге дейін" кооперативтік тізбегін дамыту бойынша пилоттық жобаның бірінші бағыты шеңберінде "Еңбек" бағдарламасына қатысушыларға – агроөнеркәсіптік кешен субъектілеріне кредит/микрокредит беру шарттары:
1) кредит/микрокредит мерзімі – 5 жылға дейін, мал шаруашылығы саласындағы жобалар және ауыл шаруашылығы кооперативтерін құру үшін кредит/микрокредит беру мерзімі – 7 жылға дейін;
2) кредиттің/микрокредиттің ең жоғары сомасы Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес айқындалады;
3) номиналды сыйақы мөлшерлемесі – жылдық 2,5 %-тен аспайды;
4) кепілдікті қамтамасыз ету.";
мынадай мазмұндағы жиырма сегізінші және жиырма тоғызыншы бөліктермен толықтырылсын:
"Алқаптан сөреге дейін" кооперативтік тізбегін дамыту бойынша пилоттық жобаның екінші бағыты шеңберінде "Еңбек" бағдарламасына қатысушыларға – кәсіпкерлік субъектілеріне кредит/микрокредит беру шарттары:
1) кредит/микрокредит мерзімі – 6 айға дейін;
2) кредиттің/микрокредиттің ең жоғары сомасы Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес айқындалады;
3) номиналды сыйақы мөлшерлемесі – жылдық 0,01 %-тен аспайды;
4) кепілдікті қамтамасыз ету.";
мынадай мазмұндағы он сегізінші абзацпен толықтырылсын:
"Кредитордың кредиттік өнімі "Еңбек" бағдарламасының талаптары мен шарттарына сәйкес болуға тиіс.";
мынадай мазмұндағы отыз төртінші бөлікпен толықтырылсын:
"Алқаптан сөреге дейін" кооперациялық тізбегін дамыту жөніндегі пилоттық жобаның бірінші және екінші бағыты шеңберінде берілетін кредиттер/микрокредиттер Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу туралы заңнамасына сәйкес жергілікті деңгейде бюджеттік бағдарламаның әкімшісі айқындайтын сенім білдірілген өкіл (агент) арқылы беріледі.";
"5.2.5. Жаңа бизнес-идеяларды іске асыруға мемлекеттік гранттар беру" деген тармақта:
сегізінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік гранттар қажетті мүкәммалды, еңбек құралдарын, технологиялық жабдықты, жануарларды, малды, құстарды, көшеттерді, бұталарды, тұқымдарды, өсімдіктерді сатып алуға, коммерциялық жылжымайтын мүлік объектілері, сондай-ақ сауда объектілері, оның ішінде жалға алу, пайдалану, сенімгерлік басқару құқығындағы объектілер аумағында "Еңбек" бағдарламасына қатысушының бизнес-жобаларын іске асыру үшін ғимараттарды жалға алу ақысы ретінде пайдаланылады.";

1) на 10 лет на принципах возвратности, срочности и платности с годовой ставкой вознаграждения 0,01 %;
2) целевое назначение бюджетного кредита – микрокредитование субъектов предпринимательства, агропромышленного комплекса;
3) льготный период по погашению основного долга сроком не более одной трети продолжительности срока бюджетного кредита;
4) период освоения бюджетного кредита составляет 6 месяцев и исчисляется с момента перечисления бюджетного кредита местным исполнительным органам.";
дополнить частью двадцать третьей следующего содержания:
"Бюджетный кредит, выдаваемый местным исполнительным органом в рамках второго направления пилотного проекта по развитию кооперационной цепочки "От поля до прилавка", предоставляется на следующих условиях:
1) до 12 месяцев на принципах возвратности, срочности и платности с годовой ставкой вознаграждения 0,01 %;
2) целевое назначение бюджетного кредита – кредитование/микрокредитование субъектов предпринимательства на обеспечение закупа и сбыта аграрной продукции;
3) погашение основного долга в конце срока бюджетного кредита;
4) период освоения бюджетного кредита составляет 11 месяцев и исчисляется с момента перечисления бюджетного кредита местным исполнительным органам.";
часть двадцать четвертую изложить в следующей редакции:
"Условия выдачи кредитов/микрокредитов участникам программы "Еңбек" – субъектам агропромышленного комплекса в рамках проекта по повышению доходов населения Жамбылской области, первого направления пилотного проекта по развитию кооперационной цепочки "От поля до прилавка":
1) срок кредита/микрокредита – до 5 лет, срок кредита/микрокредита для проектов в сфере животноводства и создания сельскохозяйственных кооперативов – до 7 лет;
2) максимальная сумма кредита/микрокредита определяется в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
3) номинальная ставка вознаграждения – не более 2,5 % годовых;
4) залоговое обеспечение.";
дополнить частями двадцать восьмой и двадцать девятой следующего содержания:
"Условия выдачи кредитов/микрокредитов участникам программы "Еңбек" – субъектам предпринимательства в рамках второго направления пилотного проекта "От поля до прилавка":
1) срок кредита/микрокредита – до 6 месяцев;
2) максимальная сумма кредита/микрокредита определяется в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
3) номинальная ставка вознаграждения – не более 0,01 % годовых;
4) залоговое обеспечение.";
дополнить абзацем восемнадцатым следующего содержания:
"Кредитный продукт кредитора должен соответствовать требованиям и условиям программы "Еңбек".";
дополнить частью тридцать четвертой следующего содержания:
"Кредиты/микрокредиты, выдаваемые в рамках первого и второго направлений пилотного проекта по развитию кооперационной цепочки "От поля до прилавка", предоставляются через поверенного (агента), определяемого администратором бюджетной программы на местном уровне в соответствии с законодательством Республики Казахстан о государственных закупках.";
в пункте "5.2.5. Предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей":
часть восьмую изложить в следующей редакции:
"Государственные гранты используются на приобретение необходимого инвентаря, орудий труда, технологического оборудования, животных, скота, птицы, саженцев, кустарников, семян, рассады, для оплаты аренды помещений для реализации бизнес-проекта участника Программы "Еңбек" на территории объектов коммерческой недвижимости, а также торговых объектов, в том числе находящихся на праве аренды, пользования, доверительного управления.";

"5.4.2 "Жас кәсіпкер" жастар кәсіпкерлігін дамыту" деген тармақта:
отыз жетінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"Еңбек" бағдарламасын іске асыруға қажет ресурстар:
1) республикалық бюджеттен 2017 жылы – 40 347 965 мың теңге, 2018 жылы – 66 364 449 мың теңге, 2019 жылы – 86 280 228 мың теңге, 2020 жылы – 132 731 397 мың теңге, 2021 жылы – 80 042 511 мың теңге көзделеді;
2) Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан нысаналы трансферттер қаражаты есебінен: 2019 жылы – 49 200 315 мың теңге;

в пункте "5.4.2. Развитие молодежного предпринимательства "Жас кәсіпкер":
часть тридцать седьмую изложить в следующей редакции:
"Необходимые ресурсы на реализацию программы "Еңбек":
1) из республиканского бюджета предусматривается в 2017 году – 40 347 965 тыс. тенге, 2018 году – 66 364 449 тыс. тенге, 2019 году – 86 280 228 тыс. тенге, 2020 году – 132 731 397 тыс. тенге, 2021 году – 80 042 511 тыс. тенге;
2) средства за счет целевых трансфертов из Национального фонда Республики Казахстан:
в 2019 году – 49 200 315 тыс. тенге;

3) Қазақстан Республикасы Үкіметінің резервінен қаражат: 2020 жылы – 3 000 000 мың теңге;
4) жергілікті бюджет қаражаты есебінен 2017 жылы – 45 038 436 мың теңге, 2018 жылы – 45 311 093 мың теңге, 2019 жылы – 45 453 119 мың теңге көзделеді.".
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарында:
"Мақсат. Халықты нәтижелі жұмыспен қамтуға жәрдемдесу және азаматтарды кәсіпкерлікке тарту" деген бөлімде:

3) из резерва Правительства Республики Казахстан:
в 2020 году – 3 000 000 тыс. тенге;
4) за счет средств местного бюджета предусматривается в 2017 году – 45 038 436 тыс. тенге, 2018 году – 45311 093 тыс. тенге, 2019 году – 45 453 119 тыс. тенге.";
в Плане мероприятий по реализации Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек":
в разделе "Цель. Содействие продуктивной занятости населения и вовлечение граждан в предпринимательство":

реттік нөмірлері 1, 1-1, 2 және 2-1-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
Іс-шаралар
1
Қалаларда және моноқалаларда кредит беру/микрокредит беру қағидаларын бекіту
Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
2018 жылғы қараша
ҰЭМ, "Даму" КДҚ" АҚ (келісу бойынша)
талап етілмейді
1-1
Қалаларда және моноқалаларда кредит беру/микрокредит беру қағидаларына өзгерістер мен толықтырулар енгізу
Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
2020 жылғы қаңтар
ҰЭМ, "Даму" КДҚ" АҚ (келісу бойынша)
талап етілмейді
2
Ауылдарда және шағын қалаларда кредит беру/ микрокредит беру қағидаларын бекіту
Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
2018 жылғы қараша
АШМ, "Қазагро" ҰБХ" АҚ (келісу бойынша)
талап етілмейді
2-1
Ауылдарда және шағын қалаларда кредит беру/ микрокредит беру қағидаларына өзгерістер мен толықтырулар енгізу
Ауыл шаруа шылығы министрінің бұйрығы
2020 жылғы қыркүйек
АШМ, "ҚазАгро" ҰБХ" АҚ ЕҰ (келісу бойынша)
талап етілмейді
";
"Үшінші бағыт. Халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесу және еңбек ресурстарының ұтқырлығы арқылы еңбек нарығын дамыту" деген бөлімде:
"1-міндет. Халықты жұмыспен қамтамасыз етуге жәрдемдесу" деген кіші бөлімде:

строки, порядковые номера 1, 1-1, 2, 2-1, изложить в следующей редакции:
Мероприятия
1
Утверждение Правил кредитования/микрокредитования в городах и моногородах
приказ Министра национальной экономики
ноябрь 2018 г.
МНЭ, АО ФРП "Даму" (по согласованию)
не требуются
1-1
Внесение изменений и дополнений в Правила кредитования/микрокредитования в городах и моногородах
приказ Министра национальной экономики
январь 2020 г.
МНЭ, АО ФРП "Даму" (по согласованию)
не требуются
2
Утверждение Правил кредитования/микрокредитования на селе и в малых городах
приказ Министра
сельского хозяйства
ноябрь 2018 г.
МСХ, ДО АО НУХ "Казагро" (по согласованию)
не требуются
2-1
Внесение изменений и дополнений в Правила кредитования/микрокредитования на селе и в малых городах
приказ Министра
сельского хозяйства
сентябрь 2020 г.
МСХ, ДО АО "НУХ "КазАгро" (по согласованию)
";
в разделе "Третье направление. Развитие рынка труда через содействие занятости населения и мобильность трудовых ресурсов":
в подразделе "Задача 1. Содействие в обеспечении занятости населения":