"Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 23 қыркүйектегі № 1003 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 11 ақпандағы № 56 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 4 қазандағы № 865 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 04.10.2023 № 865 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 23 қыркүйектегі № 1003 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2014 ж., № 58, 550-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі туралы ережеде:
16-тармақта:
бірінші бөлікте:
28) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"28) көркемөнерпаздар ұжымдарына "Халық" немесе "Үлгілі" атағын беру қағидаларын әзiрлеу және бекiту;";
35) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"35) Қазақстан ұлттық электрондық кітапханасының қорын қалыптастыру мен есепке алу және оған қолжетімділікті ұйымдастыру қағидаларын әзірлеу және бекіту;";
мынадай мазмұндағы 35-1) тармақшамен толықтырылсын:
"35-1) Қазақстан кітапханаларының жиынтық электрондық каталогын пайдалану қағидаларын әзірлеу және бекіту;";
36) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"36) театр, музыкалық және концерттік қызмет, цирк өнері, кітапхана ісі, музей ісі және археология, бейнелеу өнері, сәулет және дизайн, әдебиет және кітап басып шығару жөнінде салалық көркемдік кеңестер құру және олар туралы ережелерді бекіту;";
мынадай мазмұндағы 36-1) тармақшамен толықтырылсын:
"36-1) өңірлік көркемдік кеңестер туралы үлгілік ережені бекіту;";
мынадай мазмұндағы 181-1) тармақшамен толықтырылсын:
"181-1) қоғамдық маңызы бар әдебиетке мүліктік құқықтарды белгілі бір мерзімге сатып алғаны үшін авторларға, сондай-ақ сараптама қорытындысын бергені үшін сарапшыларға сыйақы мөлшерлемелерін белгілеу;";
182) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"182) қоғамдық маңызы бар әдебиетке мүліктік құқықтарды белгілі бір мерзімге сатып алу және (немесе) оны басып шығару жөніндегі сараптама комиссиясын құру және оның ережесі мен құрамын бекіту;";
мынадай мазмұндағы 182-1) тармақшамен толықтырылсын:
"182-1) қоғамдық маңызы бар әдебиетке мүліктік құқықтарды белгілі бір мерзімге сатып алу және (немесе) оны басып шығару жөніндегі ведомствоаралық комиссия құру және оның ережесі мен құрамын бекіту;";
188) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"188) мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанында құрылған мемлекеттік кітапханалардың, мемлекеттік музейлер мен музей-қорықтардың тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізу бойынша ақылы қызмет түрлерін көрсету және олардың тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуден түскен ақшаны жұмсау қағидаларын әзірлеу және бекіту;";

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 23 сентября 2014 года № 1003 "Вопросы Министерства культуры и спорта Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 11 февраля 2021 года № 56. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 октября 2023 года № 865.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 04.10.2023 № 865.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 23 сентября 2014 года № 1003 "Вопросы Министерства культуры и спорта Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2014 г., № 58, ст. 550) следующие изменения и дополнения:
в Положении о Министерстве культуры и спорта Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в пункте 16:
в части первой:
подпункт 28) изложить в следующей редакции:
"28) разработка и утверждение правил присвоения званий "Народный" или "Образцовый" коллективам художественной самодеятельности;";
подпункт 35) изложить в следующей редакции:
"35) разработка и утверждение правил формирования и учета фонда Казахстанской национальной электронной библиотеки и организации доступа к нему;";
дополнить подпунктом 35-1) следующего содержания:
"35-1) разработка и утверждение правил пользования сводным электронным каталогом библиотек Казахстана;";
подпункт 36) изложить в следующей редакции:
"36) создание отраслевых художественных советов по театральной, музыкальной и концертной деятельности, цирковому искусству, библиотечному делу, музейному делу и археологии, изобразительному искусству, архитектуре и дизайну, литературе и книгоизданию и утверждение положения о них;";
дополнить подпунктом 36-1) следующего содержания:
"36-1) утверждение типового положения о региональных художественных советах;";
дополнить подпунктом 181-1) следующего содержания:
"181-1) установление ставок вознаграждения авторам за приобретение на определенный срок имущественных прав на общественно значимую литературу, а также экспертам за предоставление экспертного заключения;";
подпункт 182) изложить в следующей редакции:
"182) создание экспертной комиссии по приобретению на определенный срок имущественных прав на общественно значимую литературу и (или) ее изданию, утверждение ее положения и состава;";
дополнить подпунктом 182-1) следующего содержания:
"182-1) создание Межведомственной комиссии по приобретению на определенный срок имущественных прав на общественно значимую литературу и (или) ее изданию, утверждение ее положения и состава;";
подпункт 188) изложить в следующей редакции:
"188) разработка и утверждение правил оказания платных видов деятельности по реализации товаров (работ, услуг) государственными библиотеками, государственными музеями и музеями-заповедниками, созданными в организационно-правовой форме государственного учреждения, и расходования ими денег от реализации товаров (работ, услуг);";

мынадай мазмұндағы 188-1), 188-2) және 188-3) тармақшалармен толықтырылсын:
"188-1) мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанында құрылған мемлекеттік кітапханалар, мемлекеттік музейлер мен музей-қорықтар өткізетін тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) бағалар белгілеу;
188-2) мемлекеттік архивтердің тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізу бойынша ақылы қызмет түрлерін көрсету және олардың тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуден түскен ақшаны жұмсау қағидаларын бекіту;
188-3) мемлекеттік архивтер өткізетін тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) бағалар белгілеу;";
мынадай мазмұндағы 214) және 215) тармақшалармен толықтырылсын:
"214) мемлекеттік мәдениет ұйымдарындағы билеттерді дайындау мен өткізу қағидаларын әзірлеу және бекіту;
215) музыкалық туындыларды орындау кезінде фонограммалардың пайдаланылуы туралы көрерменге хабарлау қағидаларын әзірлеу және бекіту;".
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин

дополнить подпунктами 188-1), 188-2) и 188-3) следующего содержания:
"188-1) установление цен на товары (работы, услуги), реализуемые государственными библиотеками, государственными музеями и музеями-заповедниками, созданными в организационно-правовой форме государственного учреждения;
188-2) утверждение правил оказания платных видов деятельности по реализации товаров (работ, услуг) государственными архивами и расходования ими денег от реализации товаров (работ, услуг);
188-3) установление цен на товары (работы, услуги), реализуемые государственными архивами;";
дополнить подпунктами 214) и 215) следующего содержания:
"214) разработка и утверждение правил изготовления и реализации билетов в государственных организациях культуры;
215) разработка и утверждение правил информирования зрителя об использовании фонограмм при исполнении музыкальных произведений;".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин