"Өңірлерді дамытудың 2020 – 2025 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 27 желтоқсандағы № 990 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 4 наурыздағы № 120 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 23 қыркүйектегі № 733 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 23.09.2022 № 733 қаулысымен.
1. Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
"Өңірлерді дамытудың 2020 – 2025 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 27 желтоқсандағы № 990 қаулысына мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Өңірлерді дамытудың 2020 – 2025 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасында:
"Мемлекеттік бағдарламаның қойылған мақсаттарына қол жеткізудің негізгі бағыттары, жолдары және тиісті шаралар" деген 5-бөлімнің жиырма жетінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Соңғы 20-25 жылда ауыл тұрғындарының (әсіресе жастардың) ірі және үлкен қалаларға, ФҚА құрамындағы өзге елді мекендерге қарқынды ішкі көші-қоны байқалады. Шетелден келген қандастар да ФҚА-да тұруға ұмтылады. Осыған байланысты барлық бағдарламалық құжаттарда "адамдар инфрақұрылымға" моделін енгізу қажет, бұл жаңа инфрақұрылымдық объектілерді Мемлекеттік бағдарламада белгіленген ұзақ мерзімді кезеңге перспективалы елді мекендерде ғана озыңқы салуды білдіреді.".
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин

О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2019 года № 990 "Об утверждении Государственной программы развития регионов на 2020 – 2025 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 марта 2021 года № 120. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 сентября 2022 года № 733.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 23.09.2022 № 733.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2019 года № 990 "Об утверждении Государственной программы развития регионов на 2020 – 2025 годы" следующее изменение:
в Государственной программе развития регионов на 2020 – 2025 годы, утвержденной указанным постановлением:
абзац двадцать седьмой раздела 5 "Основные направления, пути достижения поставленных целей Государственной программы и соответствующие меры" изложить в следующей редакции:
"В последние 20-25 лет наблюдается интенсивная внутренняя миграция сельских жителей (особенно молодежи) в крупные и большие города, иные населенные пункты в составе ФГР. В ФГР также стремятся и кандасы, пребывающие из-за рубежа. В этой связи необходимо внедрение во всех программных документах модели "люди к инфраструктуре", что подразумевает опережающее строительство новых инфраструктурных объектов только в перспективных на долгосрочный период населенных пунктах, обозначенных в Государственной программе.".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин