"Медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде оларға қарсы міндетті профилактикалық екпелер жүргізілетін аурулардың тізбесін, екпелерді жүргізу қағидаларын, мерзімдерін және халықтың профилактикалық екпелерге жататын топтарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 24 қыркүйектегі № 612 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 30 наурыздағы № 173 қаулысы.
30.03.2021 редакциясында
Жарияланған: ҚР НҚА электрондық түрдегі эталондық бақылау банкі, 05.04.2021 ж.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 30 наурыздағы № 173 қаулысы
"Медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде оларға қарсы міндетті профилактикалық екпелер жүргізілетін аурулардың тізбесін, екпелерді жүргізу қағидаларын, мерзімдерін және халықтың профилактикалық екпелерге жататын топтарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 24 қыркүйектегі № 612 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде оларға қарсы міндетті профилактикалық екпелер жүргізілетін аурулардың тізбесін, екпелерді жүргізу қағидаларын, мерзімдерін және халықтың профилактикалық екпелерге жататын топтарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 24 қыркүйектегі № 612 қаулысына мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-қосымшада:
көрсетілген қаулымен бекітілген медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде оларға қарсы міндетті профилактикалық екпелер жүргізілетін аурулардың тізбесінде:
1-тармақта:
бірінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Мына инфекциялық және паразиттік ауруларға қарсы міндетті профилактикалық екпелер (вакциналар мен басқа да иммундық биологиялық препараттарды салу) егілетін адамнан вакцинация жүргізуден хабардар екені жөнінде келісім алғаннан кейін республикалық бюджет қаражаты есебінен жүргізіледі:";
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"2) эпидемиологиялық көрсетілімдер бойынша профилактикалық екпелер:
құтырма;
іш сүзегі;
көктемгі-жазғы кене энцефалиті;
оба;
коронавирус инфекциясы.";
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Мына инфекциялық ауруларға қарсы эпидемиологиялық көрсетілімдер бойынша міндетті профилактикалық екпелер (вакциналар мен басқа да иммундық биологиялық препараттарды салу) егілетін адамнан вакцинация жүргізуден хабардар екені жөнінде келісім алғаннан кейін жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен жүргізіледі:
"А" вирусты гепатиті;
тұмау;
күйдіргі;
туляремия.";
2-қосымшада:
Медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде міндетті профилактикалық екпелер жүргізу қағидаларына қосымшадағы кесте осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
3-қосымшада:
көрсетілген қаулымен бекітілген халықтың профилактикалық екпелерге жатқызылатын топтарында:
8) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"8) эпидемиологиялық көрсетілімдер бойынша жұқтыру тәуекелі жоғары адамдар ("А" вирусты гепатиті, тұмау, қызылша, қызамық, эпидемиялық паротит, коронавирус инфекциясы).";

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 24 сентября 2020 года № 612 "Об утверждении перечня заболеваний, против которых проводятся обязательные профилактические прививки в рамках гарантированного объема медицинской помощи, правил, сроков их проведения и групп населения, подлежащих профилактическим прививкам"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 марта 2021 года № 173.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 24 сентября 2020 года № 612 "Об утверждении перечня заболеваний, против которых проводятся обязательные профилактические прививки в рамках гарантированного объема медицинской помощи, правил, сроков их проведения и групп населения, подлежащих профилактическим прививкам" следующие изменения:
в приложении 1:
в перечне заболеваний, против которых проводятся обязательные профилактические прививки в рамках гарантированного объема медицинской помощи, утвержденном указанным постановлением:
в пункте 1:
часть первую изложить в следующей редакции:
"1. За счет средств республиканского бюджета проводятся обязательные профилактические прививки (введение вакцин и других иммунобиологических препаратов) против следующих инфекционных и паразитарных заболеваний после получения информированного согласия прививаемого лица на проведение вакцинации:";
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
"2) профилактические прививки по эпидемиологическим показаниям:
бешенство;
брюшной тиф;
весенне-летний клещевой энцефалит;
чума;
коронавирусная инфекция.";
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. За счет средств местных бюджетов проводятся обязательные профилактические прививки (введение вакцин и других иммунобиологических препаратов) по эпидемиологическим показаниям против следующих инфекционных заболеваний после получения информированного согласия прививаемого лица на проведение вакцинации:
вирусный гепатит "А";
грипп;
сибирская язва;
туляремия.";
в приложении 2:
таблицу приложения к Правилам обязательных профилактических прививок в рамках гарантированного объема медицинской помощи изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению;
в приложении 3:
в группах населения, подлежащих профилактическим прививкам, утвержденных указанным постановлением:
подпункт 8) изложить в следующей редакции:
"8) лица, имеющие высокий риск инфицирования по эпидемиологическим показаниям (вирусный гепатит "А", грипп, корь, краснуха, эпидемический паротит, коронавирусная инфекция).".