"Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамының кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 30 наурыздағы № 175 қаулысы.
"Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамының кейбір мәселелері туралы
"Мемлекеттік мүлік туралы" 2011 жылғы 1 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңы 166-бабының 2-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамы акцияларының мемлекеттік пакетін иелену және пайдалану құқығы заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігіне берілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігімен және Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігімен бірлесіп, заңнамада белгіленген тәртіппен осы қаулыдан туындайтын қажетті шараларды жүзеге асырсын.
3. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар бекітілсін.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2021 жылғы 30 наурыздағы
№ 175 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар
1. "Республикалық меншіктегі ұйымдар акцияларының мемлекеттік пакеттері мен мемлекеттік үлестеріне иелік ету және пайдалану жөніндегі құқықтарды беру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 27 мамырдағы № 659 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1999 ж., № 13, 124-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген иелік ету және пайдалану құқығы салалық министрліктерге, өзге де мемлекеттік органдарға берілетін республикалық меншік ұйымдарындағы акциялардың мемлекеттік пакеттерінің және қатысудың мемлекеттік үлестерінің тізбесінде:
"Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігіне" деген бөлім мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 363-2-жолмен толықтырылсын:
"363-2. "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамы.";
"Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігіне" деген бөлімде:
реттік нөмірі 388-жол алып тасталсын.
2. "Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 қыркүйектегі № 1011 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2014 ж., № 59-60, 555-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі туралы ережеде:
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің және оның ведомстволарының қарамағындағы ұйымдардың тізбесінде:
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 3-жолмен толықтырылсын:

О некоторых вопросах акционерного общества "Национальный управляющий холдинг "Байтерек"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 марта 2021 года № 175.
В соответствии с пунктом 2 статьи 166 Закона Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Передать в установленном законодательством порядке права владения и пользования государственным пакетом акций акционерного общества "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" Министерству национальной экономики Республики Казахстан.
2. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан совместно с Министерством национальной экономики Республики Казахстан и Министерством индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке осуществить необходимые меры, вытекающие из настоящего постановления.
3. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 30 марта 2021 года № 175
Изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
1. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года № 659 "О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., № 13, ст. 124):
в перечне государственных пакетов акций и государственных долей участия в организациях республиканской собственности, право владения и пользования которыми передается отраслевым министерствам и иным государственным органам, утвержденном указанным постановлением:
раздел "Министерству национальной экономики Республики Казахстан" дополнить строкой, порядковый номер 363-2, следующего содержания:
"363-2. Акционерное общество "Национальный управляющий холдинг "Байтерек".";
в разделе "Министерству индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан":
строку, порядковый номер 388, исключить.
2. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 24 сентября 2014 года № 1011 "Вопросы Министерства национальной экономики Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2014 г., № 59-60, ст. 555):
в Положении о Министерстве национальной экономики Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
перечень организаций, находящихся в ведении Министерства национальной экономики Республики Казахстан и его ведомств:
дополнить строкой, порядковый номер 3, следующего содержания:

"3. "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамы.".
3. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 04.10.2023 № 862 қаулысымен.

"3. Акционерное общество "Национальный управляющий холдинг "Байтерек".".
3. Утратил силу постановлением Правительства РК от 04.10.2023 № 862.