2021 жылға арналған республикалық бюджеттің көрсеткіштерін түзету және "2021 – 2023 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 10 желтоқсандағы № 840 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 3 сәуірдегі № 204 қаулысы
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы қаулы 01.01.2021 ж. қолданысқа енгiзiледi.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 41 және 111-баптарына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес 2021 жылға арналған республикалық бюджеттің көрсеткіштерін түзету жүзеге асырылсын.
2. "2021 – 2023 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 10 желтоқсандағы № 840 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулыға 53-қосымшада:
реттік нөмірі 12-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
12
"Егемен Қазақстан республикалық газеті" АҚ арқылы мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу
"Егемен Қазақстан" және "Казахстанская правда" газеттері арқылы мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөнінде көрсетілетін қызметтер
Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму министрлігі
"Егемен Қазақстан республикалық газеті" АҚ
003 "Мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу"
100 "Мемлекеттік ақпараттық тапсырысты орналастыру"
1 598 689
";
реттік нөмірі 13-жол алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 16-1, 16-2 және 16-3-жолдармен толықтырылсын:
"
16-1
Шекара маңындағы және үшінші елдермен халықаралық ынтымақтастық шеңберінде Қазақстан Республикасының сыртқы сауда қатынастарын дамыту
Жоғары және биік деңгейде екіжақты кездесулер өткізу, үкіметаралық комиссия, сыртқы сауданы және екіжақты сауданы дамыту әлеуетін талдау бөлігінде өңіраралық ынтымақтастық форумдарын өткізу кезінде ҚР СИМ талдамалық және консультациялық қолдау көрсетуі
Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция министрлігі
"QazTrade" сауда саясатын дамыту орталығы" АҚ
001 "Ішкі жəне сыртқы сауда саясатын қалыптастыру жəне іске асыру, халықаралық экономикалық интеграция, тұтынушылардың құқықтарын қорғау, техникалық реттеу, стандарттау жəне өлшем бірлігін қамтамасыз ету, шикізаттық емес экспортты дамыту жəне ілгерілету саласындағы уәкілетті органның қызметін қамтамасыз ету"
102 "Экономика, сауда, мемлекеттік басқару, өңірлік даму және тұтынушылардың құқықтарын қорғау салаларында зерттеулер жүргізу, социологиялық, талдамалық және консалтингтік қызметтер көрсету"

О корректировке показателей республиканского бюджета на 2021 год и внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 10 декабря 2020 года № 840 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2021 – 2023 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 3 апреля 2021 года № 204.
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2021.
В соответствии со статьями 41 и 111 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Осуществить корректировку показателей республиканского бюджета на 2021 год согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 10 декабря 2020 года № 840 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2021 – 2023 годы" следующие изменения и дополнения:
в приложении 53 к указанному постановлению:
строку, порядковый номер 12, изложить в следующей редакции:
"
12
Проведение государственной информационной политики через АО "Республиканская газета "Егемен Қазақстан"
Услуги по проведению государственной информационной политики через газету "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда"
Министерство информации и общественного развития Республики Казахстан
АО "Республиканская газета "Егемен Қазақстан"
003 "Проведение государственной информационной политики" программа
100 "Размещение государственного информационного заказа"
1 598 689
";
строку, порядковый номер 13 исключить;
дополнить строками, порядковые номера 16-1, 16-2 и 16-3, следующего содержания:
"
16-1
Развитие внешнеторговых отношений Республики Казахстан в рамках международного сотрудничества с приграничными и третьими странами
Аналитическая и консультационная поддержка МТИ РК при проведении двусторонних встреч на высшем и высоком уровне, проведении межправительственной комиссии, форумов межрегионального сотрудничества в части анализа внешней торговли и потенциала развития двусторонней торговли
Министерство торговли и интеграции Республики Казахстан
АО "Центр развития торговой политики "QazTrade"
001 "Формирование и реализация политики государства в сфере внутренней и внешней торговой политики, международной экономической интеграции, защиты прав потребителей, технического регулирования, стандартизации и обеспечения единства измерений, развития и продвижения несырьевого экспорта"
102 "Проведение исследований, оказание социологических, аналитических и консалтинговых услуг в сфере экономики, торговли, государственного управления, регионального развития и защиты прав потребителей"

22 039
16-2
ДСҰ-ға мүшелік шеңберінде және халықаралық сауда келіссөздерінде Қазақстан Республикасының келіссөздер позициясын қалыптастыру, сондай-ақ өнеркәсіптік субсидиялар мәселелері бойынша ЕАЭО-да ҚР міндеттемелерін іске асыру бойынша консультациялық, талдамалық қолдау және ұсынымдар әзірлеу
Дүниежүзілік сауда ұйымына мүшелік шеңберінде және халықаралық сауда келіссөздерінде Қазақстан Республикасының келіссөздер позициясын қалыптастыру, сондай-ақ өнеркәсіптік субсидиялар мәселелері бойынша ЕАЭО-да ҚР міндеттемелерін іске асыру бойынша консультациялық, талдамалық қолдау және ұсынымдар әзірлеу
Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция министрлігі
"QazTrade" сауда саясатын дамыту орталығы" АҚ
001 "Ішкі жəне сыртқы сауда саясатын қалыптастыру жəне іске асыру, халықаралық экономикалық интеграция, тұтынушылардың құқықтарын қорғау, техникалық реттеу, стандарттау жəне өлшем бірлігін қамтамасыз ету, шикізаттық емес экспортты дамыту жəне ілгерілету саласындағы уәкілетті органның қызметін қамтамасыз ету"
102 "Экономика, сауда, мемлекеттік басқару, өңірлік даму және тұтынушылардың құқықтарын қорғау салаларында зерттеулер жүргізу, социологиялық, талдамалық және консалтингтік қызметтер көрсету"
89 280

22 039
16-2
Консультационная, аналитическая поддержка и разработка рекомендаций по формированию переговорной позиции Республики Казахстан в рамках членства в ВТО и на международных торговых переговорах, а также по реализации обязательств РК в ЕАЭС по вопросам промышленных субсидий
Оказание консультационной и аналитической поддержки и разработка рекомендаций по формированию переговорной позиции Республики Казахстан в рамках членства в ВТО и на международных торговых переговорах, также по реализации обязательств РК в ЕАЭС по вопросам промышленных субсидий
Министерство торговли и интеграции Республики Казахстан
АО "Центр развития торговой политики "QazTrade"
001 "Формирование и реализация политики государства в сфере внутренней и внешней торговой политики, международной экономической интеграции, защиты прав потребителей, технического регулирования, стандартизации и обеспечения единства измерений, развития и продвижения несырьевого экспорта"
102 "Проведение исследований, оказание социологических, аналитических и консалтинговых услуг в сфере экономики, торговли, государственного управления, регионального развития и защиты прав потребителей"
89 280

16-3
Ішкі сауда саласындағы мемлекеттік реттеуді жетілдіру бойынша сараптамалық- талдамалық қолдау
Сауда секторының тиімділігін, оның ішінде стационарлық сауда үлесінің артуы салдарынан арттыру, сауда саласындағы мемлекеттік реттеуді жетілдіру, сондай-ақ өңіраралық сауданы дамытуда орын алып отырған кедергілерді зерделеу, желілік маркетингті реттеу, әлеуметтік маңызы бар тауарлардың бөлшек сауда бағаларын реттеу мәселелері бойынша нормативтік-құқықтық базаны жетілдіру, биржалық сауданы дамыту жөнінде тұжырымдама әзірлеу, міндетті түрде тауар биржалары арқылы өткізуге жататын тауарларды айқындау жөнінде әдістеме әзірлеу
Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция министрлігі
"QazTrade" сауда саясатын дамыту орталығы" АҚ
001 "Ішкі жəне сыртқы сауда саясатын қалыптастыру жəне іске асыру, халықаралық экономикалық интеграция, тұтынушылардың құқықтарын қорғау, техникалық реттеу, стандарттау жəне өлшем бірлігін қамтамасыз ету, шикізаттық емес экспортты дамыту жəне ілгерілету саласындағы уәкілетті органның қызметін қамтамасыз ету"
102 "Экономика, сауда, мемлекеттік басқару, өңірлік даму және тұтынушылардың құқықтарын қорғау салаларында зерттеулер жүргізу, социологиялық, талдамалық және консалтингтік қызметтер көрсету"
77 081
";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 22-2-жолмен толықтырылсын:
"
22-2
ҚР Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің ақпараттық жүйесін іске асыру
ҚР Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің қолданыстағы ақпараттық жүйелерін түрлендіру жолымен "Салықтық әкімшілендіру интеграцияланған жүйесі" (СӘИЖ) ақпараттық жүйесінің функционалдылығын іске асыру бойынша көрсетілетінқызметтер
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі
"Электрондық қаржы орталығы" АҚ
030 "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің ақпараттық жүйелерін құру және дамыту"
102 "Салықтық әкімшілендірудің біріктірілген жүйесі" ақпараттық жүйесін құру, енгізу және дамыту"
669 739
";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 33-1 және 33-2-жолдармен толықтырылсын:
"
33-1
Қолжазба қорларын, фольклорлық экспедициялардың материалдарын жүйелеу және зерттеу және дала фольклорының антологиясын қалыптастыру
Қолжазба қорларында, архивтер мен ҒЗИ-да сақталған фольклорлық материалдарды ғылыми жүйелеу және іріктеу
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
"М.О.Әуезов атындағы Әдебиет және өнер институты" РМКК
001 "Білім беру және ғылым саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру"
103 "Әлеуметтанушылық, талдамалық зерттеулер жүргізу және консалтингтік қызметтер көрсету"

16-3
Экспертно-аналитическая поддержка по совершенствованию государственного регулирования в сфере внутренней торговли
Повышение эффективности сектора торговли, в том числе вследствие повышения доли стационарной торговли, совершенствование государственного регулирования в сфере торговли, а также изучение существующих барьеров в развитии межрегиональной торговли, регулирование сетевого маркетинга, совершенствование нормативно-правовой базы по вопросам регулирования розничных цен на социально значимые товары, разработка концепции по развитию биржевой торговли, разработка методики по определению товаров, подлежащих обязательной реализации через товарные биржи
Министерство торговли и интеграции Республики Казахстан
АО "Центр развития торговой политики "QazTrade"
001 "Формирование и реализация политики государства в сфере внутренней и внешней торговой политики, международной экономической интеграции, защиты прав потребителей, технического регулирования, стандартизации и обеспечения единства измерений, развития и продвижения несырьевого экспорта"
102 "Проведение исследований, оказание социологических, аналитических и консалтинговых услуг в сфере экономики, торговли, государственного управления, регионального развития и защиты прав потребителей"
77 081
";
дополнить строкой, порядковый номер 22-2, следующего содержания:
"
22-2
Реализация информационной системы Комитета государственных доходов МФ РК
Услуги по реализации функциональности информационной системы "Интегрированная система налогового администрирования" (ИСНА) путем преобразования действующих информационных систем Комитета государственных доходов Министерства финансов РК
Министерство финансов Республики Казахстан
АО "Центр электронных финансов"
030 "Создание и развитие информационных систем Министерства финансов Республики Казахстан"
102 "Создание, внедрение и развитие информационной системы "Интегрированная система налогового администрирования"
669 739
";
дополнить строками, порядковые номера 33-1 и 33-2, следующего содержания:
"
33-1
Систематизация и исследование рукописных фондов, материалов фольклорных экспедиций и формирование антологии степного фольклора
Научная систематизация и отбор фольклорных материалов, сохраненных в рукописных фондах, архивах и НИИ
Министерство образования и науки Республики Казахстан
РГКП "Институт литературы и искусства им. М.О. Ауэзова"
001 "Формирование и реализация государственной политики в области образования и науки"
103 "Проведение социологических, аналитических исследований и оказание консалтинговых услуг"

69 476
33-2
Шетелдік архивтермен қорлардағы Ұлы Даланың тарихы мен мәдениеті жөніндегі археографиялық жұмыстар (талдау)
Тарихшылар, шығыстанушылар, архившілер тобы шетелдік мұрағаттар мен қорлардан анықтаған тарихи материалдарды талдау.
Жазбаша дереккөздер мен архив материалдарын жүйелеу, каталогтау, зерделеу және талдау. Ғылыми жарияланымдар жазған кезде анықталған жаңа материалдарды ғылыми айналымға енгізу
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
"Р.Б. Сүлейменов атында Шығыстану институты" РМКК
001 "Білім беру және ғылым саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру"
103 "Әлеуметтанушылық, талдамалық зерттеулер жүргізу және консалтингтік қызметтер көрсету"
76 395
";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 76-1 және 76-2-жолдармен толықтырылсын:
"
76-1
Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау саласын дамытудың 2020 – 2025 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасының және Қазақстан-2050 Даму стратегиясында белгіленген денсаулық сақтау саласындағы стратегиялық бағыттардың іске асырылуын әдіснамалық сүйемелдеу және мониторингтеу
Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау саласын дамытудың 2020 – 2025 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасының іске асырылуын әдіснамалық сүйемелдеу және мониторингтеу
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
"Денсаулық сақтауды дамыту республикалық орталығы" ШЖҚ РМК
001 "Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру"
103 "Әлеуметтанушылық, талдамалық зерттеулер жүргізу және консалтингтік қызметтер көрсету"
52 144
76-2
Денсаулық сақтаудың ақпараттық жүйелерін пайдалана отырып, медициналық қызметтер көрсету саласындағы тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарының мониторингі
Уәкілетті органның тексерулері туралы ақпаратты жинау, жүйелеу және талдау, тәуекел дәрежесінің көрсеткіштерін есептеу
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
"Республикалық электрондық денсаулық сақтау орталығы" ШЖҚ РМК
001 "Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру"
103 "Әлеуметтанушылық, талдамалық зерттеулер жүргізу және консалтингтік қызметтер көрсету"
13 294
";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 78-1-жолмен толықтырылсын:
"
78-1
Трансплантология саласындағы үйлестіру бойынша көрсетілетін қызметтер
Қазақстан Республикасында транспланттау қызметін үйлестіруді қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
"Транспланттауды және жоғары технологиялық медициналық қызметті үйлестіру жөніндегі республикалық орталық" ШЖҚ РМК
067 "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз ету"
114 "Трансплантация саласында үйлестіру жүйесін құру бойынша көрсетілетін қызметтер"

69 476
33-2
Археографические работы в зарубежных архивах и фондах по истории и культуре Великой степи (анализ)
Анализ исторических материалов, выявленных в зарубежных архивах и фондах группой историков, востоковедов, архивистов.
Систематизация, каталогизация, изучение и анализ письменных источников и архивных материалов. Введение в научный оборот новых выявленных материалов при написании научных публикаций
Министерство образования и науки Республики Казахстан
РГКП "Институт востоковедения им. Р.Б. Сулейменова"
001 "Формирование и реализация государственной политики в области образования и науки"
103 "Проведение социологических, аналитических исследований и оказание консалтинговых услуг"
76
395
";
дополнить строками, порядковые номера 76-1 и 76-2, следующего содержания:
"
76-1
Методологическое сопровождение и мониторинг реализации Государственной программы развития здравоохранения Республики Казахстан на 2020 – 2025 годы и стратегических направлений в области здравоохранения, обозначенных в Стратегии развития "Казахстан – 2050"
Методологическое сопровождение и мониторинг реализации Государственной программы развития здравоохранения Республики Казахстан на 2020-2025 годы
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
РГП на ПХВ "Республиканский центр развития здравоохранения"
001 "Формирование государственной политики в области здравоохранения"
103 "Проведение социологических, аналитических исследований и оказание консалтинговых услуг"
52 144
76-2
Мониторинг критериев оценки степени риска в сфере оказания медицинских услуг с использованием информационных систем здравоохранения
Сбор, систематизация и анализ информации о проверках уполномоченного органа, расчет показателей степени риска
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
РГП на ПХВ "Республиканский центр электронного здравоохранения"
001 "Формирование государственной политики в области здравоохранения"
103 "Проведение социологических, аналитических исследований и оказание консалтинговых услуг"
13 294
";
дополнить строкой, порядковый номер 78-1, следующего содержания:
"
78-1
Услуги по координации в области трансплантологии
Обеспечение кoopдинaции слyжбы тpaнcплaнтaции в Республике Казахстан
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
РГП на ПХВ "Республиканский центр по координации трансплантации и высокотехнологичных медицинских услуг"
067 "Обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи"
114 "Услуги по координации в области трансплантологии"

160 465
";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 79-1, 79-2, 79-3 және 79-4-жолдармен толықтырылсын:
"
79-1
Инфекцияның аса қауіпті табиғи ошақтарының аумақтарында халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығын қамтамасыз ету
Оба және басқа да аса қауіпті инфекциялар бойынша энзоотиялық аумақтарды эпидемиологиялық және эпизоотологиялық тексеру;
оба және басқа да аса қауіпті инфекциялар бойынша энзоотиялық аумақтардағы елді мекендердің бүргемен және кенемен зақымдауын зерттеу;
оба және басқа да аса қауіпті инфекциялар бойынша энзоотиялық аумақтарда елді мекендерде кеміргіштердің мекендеуін зерттеу;
оба және басқа да аса қауіпті инфекциялар бойынша энзоотиялық аумақтардағы елді мекендердің бүргемен және кенемен зақымдауын зерттеу;
оба бойынша энзоотиялық аумақта кемінде 805 100 мың ш. м. далалық және кенттік дезинсекция жүргізу;
оба бойынша энзоотиялық аумақта кенттік дератизация жүргізу;
аса қауіпті (бактериологиялық, бактериоскопиялық, иммунологиялық, молекулярлық-генетикалық) деген күдігі бар науқастардан және байланыста болған адамдардан алынған материалды зертханада зерттеу. Аса қауіпті инфекциялар қоздырғыштарының ДНҚ спецификалық гендерін детекциялауға арналған праймерлер синтезі;
жануарлардан және қоршаған ортадан алынған сынамаларды аса қауіпті инфекциялар қоздырғыштарының болуына зертханада зерттеу (бактериологиялық, бактериоскопиялық, иммунологиялық, молекулярлық-генетикалық). Обаның және басқа да жұқпалы аурулардың табиғи ошақтарынан материал жинау, алу және тасымалдау (индикация, сараптамалық зерттеулер);
ПТР әдісімен аса қауіпті инфекциялар қоздырғыштарының штаммдарын молекулярлық-генетикалық зерттеу. ҚР аумағында бөлінген ақи қоздырғыштарының штаммдарын түрішілік саралау үшін melt-MAMA әдісімен және фрагменттік талдау әдісімен SNP локустары бойынша және мультиокусты VNTR талдауды (MLVA) пайдалана отырып, ақи қоздырғыштарының штаммаларын генетикалық типтеу. ПТР жүргізу және Melt-MAMA әдісімен бірлі-жарым нкулеотидті алмастыруларды (SNP) анықтау үшін ерекше олигонуклеотидтерді синтездеу, амплификацияның оңтайлы параметрлерін таңдау;
2020 жылға бекітілген жоспарға сәйкес аса қауіпті инфекцияларды диагностикалау үшін биологиялық препараттарды дайындау;
ақи штаммдарын депозитке салу: Yersinia pestis, Vibrio cholerae, Bacillus anthracis, Francisella tularensis және ҚР ДСМ желісі бойынша өндірістік қажеттіліктерге өтінім бойынша штаммдар;
Патогенді микроорганизмдерді бақылаудың цифрлық жүйесінің көмегімен электрондық есепке алуды, каталогтауды және түгендеуді енгізу үшін микробиологиялық және ақпараттық әдістерді пайдалана отырып, коллекциялық, депозиттелген және жаңадан бөлінген штаммдарды паспорттау (ағылш. PathogenAgentControlSystem атауы);
ҚР ДСМ республикалық коллекциясының коллекциялық, депонирленген, референттік, вакциналық, өндірістік және оқу штаммдарының: оба микробының (Yersinia pestis), тырысқақ вибрионының (Vibrio cholerae), күйдіргінің (Bacillus anthracis), туляремияның (Francisella tularensis), бруцеллездің (Brucella spp.) негізгі биологиялық қасиеттерінің өміршендігін және бактериологиялық әдістерді пайдалана отырып қолдау;
бақылаудағы аумақтардағы обаның және басқа да аса қауіпті инфекциялардың табиғи ошақтарындағы қауіптерді болжау, бағалау және эпидемиологиялық талдау;
аса қауіпті инфекциялардың табиғи және топырақ ошақтарының таралуының электрондық геоақпараттық карталарын жасау;
ДДҰ және ProMed халықаралық ақпараттық желісінің ресми деректері бойынша әлемдегі аса қауіпті инфекциялармен сырқаттанудың ай сайынғы талдауын дайындау және бағалау, ақпарат жинау;
бекітілген аумақта эпидемиологтарды, инфекционистерді, биологтарды, орта медициналық персоналды, дезинфекторларды, алғашқы медициналық-санитариялық көмектің медицина қызметкерлерін және Қазақстан Республикасының өзге де министрліктері мен ведомстволарының қызметкерлерін биологиялық қатерлердің алдын алу және оларға ден қою шаралары бойынша тренингтерде, семинарларда, жаттығу оқу-жаттығуларында оқытуды ұйымдастыру;
аса қауіпті инфекциялардың профилактикасы бойынша нормативтік құқықтық актілердің, әдістемелік құжаттардың, алгоритмдердің, регламенттердің, парақшалардың, брошюралардың, постерлердің, инфографиканың макет-үлгілерінің жобаларын дайындауға қатысу;
аса қауіпті инфекциялардың алдын алу және ден қою шаралары жөніндегі іс-шараларды ұйымдастыруда және жүргізуде консультациялық-әдістемелік көмек көрсету үшін АҚИҰҒО маман-консультанттарының Қазақстан Республикасының өңірлеріне шығуын ұйымдастыру
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
"Масғұт Айқымбаев атындағы Аса қауіпті инфекциялар ұлттық ғылыми орталығы" ШЖҚ РМК"
070 "Қоғамдық денсаулықты сақтау"
100 "Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығын қамтамасыз ету"

160 465
";
дополнить строками, порядковые номера 79-1, 79-2, 79-3 и 79-4, следующего содержания:
"
79-1
Обеспечение санитарно-эпидемиологического благополучия населения на территориях особо опасных природных очагов инфекции
Эпидемиологическое и эпизоотологическое обследование энзоотичных по чуме и другим особо опасным инфекциям территорий;
обследование населенных пунктов на энзоотичных по чуме и другим особо опасным инфекциям территориях на пораженность блохами и клещами;
обследование населенных пунктов на энзоотичных по чуме и другим особо опасным инфекциям территориях на заселенность грызунами;
обследование населенных пунктов на энзоотичных по чуме и другим особо опасным инфекциям территориях на пораженность блохами и клещами;
проведение полевой и поселковой дезинсекции на энзоотичной по чуме территории не менее 805 100 тыс. кв.м.;
проведение поселковой дератизации на энзоотичной по чуме территории;
лабораторные исследования материала от больных и контактных лиц с подозрением на особо опасные (бактериологические, бактериоскопические, иммунологические, молекулярно-генетические). Синтез праймеров для детекции специфичных генов ДНК возбудителей особо опасных инфекций;
лабораторные исследования проб от животных и из окружающей среды на наличие возбудителей особо опасных инфекций (бактериологические, бактериоскопические, иммунологические, молекулярно-генетические). Сбор, взятие и транспортировка материала из природных очагов чумы и других инфекционных болезней (индикация, экспертные исследования); молекулярное-генетическое изучение штаммов возбудителей особо опасных инфекций методом ПЦР. Генетическое типирование щтаммов возбудителей ООИ с использованием мультилокусного VNTR анализа (MLVA) и по SNP локусам с помощью методом Melt-MAMA и методом фрагментарного анализа для внутривидовой дифференциации штаммов возбудителей ООИ, выделенных на территории РК. Синтез специфичных олигонуклеотидов для проведения ПЦР и детекции единичных нкулеотидных замен (SNP) методом Melt-MAMA, подбор оптимальных параметров амплификации;
приготовление биологических препаратов для диагностики особо опасных инфекций согласно утвержденного плана на 2020 год;
депонирование штаммов ООИ: Yersinia pestis, Vibrio cholerae, Bacillus anthracis, Francisella tularensis и штаммы по заявке для производственных нужд по линии МЗ РК;
паспортизация коллекционных, депонированных и свежевыделенных штаммов использованием микробиологических и информационных методов для введения электронного учета, каталогизации и инвентаризации с помощью цифровой системы контроля патогенных микроорганизмов (англ. название PathogenAgentControlSystem);
поддержка жизнеспособности основных биологических свойств коллекционных, депонированных, референтных, вакцинных, производственных и учебных штаммов республиканской коллекции МЗР: чумного микроба (Yersinia pestis), холерного вибриона (Vibrio cholerae), сибирской язвы (Bacillus anthracis), туляремиий (Francisella tularensis), бруцеллеза (Brucella spp.) и с использованием бактериологических методов;
прогноз, оценка рисков и эпидемиологический анализ, в природных очагах чумы и других особо опасных инфекций на подконтрольных территориях;
создание электронных геоинформационных карт распространения природных и почвенных очагов особо опасных инфекций;
сбор информации, оценка и подготовка ежемесячного анализа заболеваемости особо опасными инфекциями в мире по официальным данным ВОЗ и международной информационной сети ProMed;
организация обучения на закрепленной территории профессиональных медицинских кадров: эпидемиологов, инфекционистов, биологов, среднего медицинского персонала, дезинфекторов, медицинских работников первичной медико-санитарной помощи и сотрудников иных министерств и ведомств Республики Казахстан на тренингах, семинарах, тренировочных учениях по профилактике и мерам реагирования на биологические угрозы;
участие в подготовке проектов нормативно-правовых актов, методических документов, алгоритмов, регламентов, макетов-образцов листовок, брошюр, постеров, инфографики по профилактике особо опасных инфекций;
организация выездов в регионы Республики Казахстан специалистов-консультантов ННЦООИ для оказания консультативно-методической помощи в организации и проведения мероприятий по профилактике и мерам реагирования на особо опасные инфекции
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
РГП на ПХВ "Национальный научный центр особо опасных инфекций имени Масгута Айкимбаева"
070 "Охрана общественного здоровья"
100 "Обеспечение санитарно-эпидемиологического благополучия населения"

5 366 127
79-2
Биологиялық қатерлерді азайту жөніндегі орталық референс зертханасының қызметін қамтамасыз ету
Үй-жайларды, құрылыстарды, инженерлік жүйелер мен жабдықтарды пайдалануды қамтамасыз ету жөніндегі, оларды пайдалануға байланысты штаттан тыс жағдайлардың алдын алу және жою жөніндегі іс - шараларды ұйымдастыру және жүргізу;
BSL-2 және BSL-3 МДМ зертханаларының мамандары үшін тұрақты тренингтер мен ретренингтерді қамтамасыз ету;
МДМ стандартты операциялық рәсімдерінің биологиялық тәуекелдерін бағалау;
ғылыми зерттеулер жүргізу үшін NewZeelandWhite желісінің тышқандары, егеуқұйрықтары мен қояндары – SPF (SpecificPathogenFree) стандартталған биологиялық модельдерімен МДМ зертханасын қамтамасыз ету;
SPF (SpecificPathogenFree) үлгісіндегі зертханалық жануарлардың денсаулығын бақылау; зертханалық жануарлардың SPF моделіндегі оба микробының қоздырғыштарының вируленттілігін зерттеу
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
"Масғұт Айқымбаев атындағы Аса қауіпті инфекциялар ұлттық ғылыми орталығы" ШЖҚ РМК
070 "Қоғамдық денсаулықты сақтау"
100 "Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығын қамтамасыз ету"
243 098
79-3
Возрождение аралының қазақстандық бөлігінде және Арал теңізіне іргелес құрлық (жағалау) аумақта эпизоотологиялық мониторингті қамтамасыз ету
Бактериологиялық зерттеу әдістерін пайдалана отырып, Возрождение аралының қазақстандық бөлігінен және оған іргелес аумақтан жеткізілген топырақ сынамаларын сібір жарасы қоздырғышының болуын зертханалық зерттеу; возрождение аралының қазақстандық бөлігінен және оған іргелес аумақтан жеткізілген топырақ сынамаларын сібір жарасы қоздырғышының болуына молекулярлық-генетикалық зерттеу (ПТР);
возрождение аралының қазақстандық бөлігінен және оған іргелес аумақтан АҚИ-ға жиналған далалық материал сынамаларын (кеміргіштер, эктопаразиттер) молекулярлық-генетикалық зерттеу (ПТР);
возрождение аралының қазақстандық бөлігінен және Арал теңізіне іргелес құрлық (жағалау) аумақтан бөлінген күдікті дақылдарды АҚИ-ға зертханалық зерттеу (сәйкестендіру)
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
"Масғұт Айқымбаев атындағы Аса қауіпті инфекциялар ұлттық ғылыми орталығы" ШЖҚ РМК
070 "Қоғамдық денсаулықты сақтау"
100 "Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығын қамтамасыз ету"
35 717
79-4
Салауатты өмір салтын насихаттау
Басымдықтарды, тұжырымдамалық идеяларды әзірлеу, салауатты өмір салтын насихаттау жөніндегі іс-шараларды әдіснамалық сүйемелдеу және мониторингтеу, халықтың денсаулық мәселелеріндегі сауаттылығын арттыру, Covid-19, әлеуметтік мәні бар аурулардың, коронавирустық инфекцияның және басқа да пандемиялардың алдын алуда санитариялық сауаттылық.
Covid-19 бастан өткерген халықты оңалту бойынша ақпараттық-түсіндіру жұмыстарын жүргізу. Халықпен жұмысты ұйымдастыруға, салауатты өмір салтын ұстануға, санитарлық сауаттылыққа бейілділікті ілгерілетуге сектораралық ведомствоаралық қатысу, Covid-19 профилактикасы бойынша эпидемиологиялық шараларды сақтау
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
"Қоғамдық денсаулық сақтаудың ұлттық орталығы" ШЖҚ РМК
070 "Қоғамдық денсаулықты сақтау"
104 "Саламатты өмір салтын насихаттау"

5 366 127
79-2
Обеспечение деятельности Центральной референс лаборатории по уменьшению биологических угроз
Организация и проведение мероприятий по обеспечению эксплуатации помещений, сооружений, инженерных систем и оборудования, по профилактике, предотвращению и ликвидации внештатных ситуаций, связанных с их эксплуатацией;обеспечение регулярных тренингов и ретренингов для специалистов лабораторий BSL-2 и BSL-3 ЦРЛ;оценка биологических рисков стандартных операционных процедур ЦРЛ;обеспечение лаборатории ЦРЛ стандартизованными биологическими моделями SPF (SpecificPathogenFree) категории – мыши, крысы и кролики линии NewZeelandWhite для проведения научных исследований;мониторинг здоровья лабораторных животных модели SPF (SpecificPathogenFree); изучение вирулентности возбудителей чумного микроба на модели SPF лабораторных животных
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
РГП на ПХВ "Национальный научный центр особо опасных инфекций имени Масгута Айкимбаева"
070 "Охрана общественного здоровья"
100 "Обеспечение санитарно-эпидемиологического благополучия населения"
243 098
79-3
Обеспечение эпизоотологического мониторинга в казахстанской части острова Возрождения и прилегающей к Аральскому морю материковой (прибрежной) территории
Лабораторные исследования проб почв доставленных с казахстанской части острова Возрождения и прилегающей к ней территории на наличие возбудителя сибирской язвы с использованием бактериологических методов исследования; молекулярно-генетическое исследование (ПЦР) проб почв доставленных с казахстанской части острова Возрождения и прилегающей к ней территории, на наличие возбудителя сибирской язвы;- молекулярно-генетическое исследование (ПЦР) проб полевого материала (грызуны, эктопаразиты), собранных с казахстанской части острова Возрождения и прилегающей к ней территории, на ООИ;-лабораторные исследования подозрительных культур (идентификация), выделенных с казахстанской части острова Возрождения и прилегающей к Аральскому морю материковой (прибрежной) территории, на ООИ
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
РГП на ПХВ "Национальный научный центр особо опасных инфекций имени Масгута Айкимбаева"
070 "Охрана общественного здоровья"
100 "Обеспечение санитарно-эпидемиологического благополучия населения"
35 717
79-4
Пропаганда здорового образа жизни
Разработка приоритетов, концептуальных идей, методологическое сопровождение и мониторинг мероприятий по пропаганде здорового образа жизни, повышение грамотности населения в вопросах здоровья, санитарная грамотность в профилактике Covid-19, социально значимых заболеваний, профилактике коронавирусной инфекции и других пандемий.Проведение информационно-разъяснительной работы по реабилитации населения, перенесших Covid-19. Межсекторальное межведомственное участие в организации работы с населением, продвижении приверженности к здоровому образу жизни, санитарной грамотности, соблюдение эпидемиологических мер по профилактике Covid-19
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
РГП на ПХВ "Национальный центр общественного здравоохранения
070 "Охрана общественного здоровья"
104 "Пропаганда здорового образа жизни"

134 539
";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 81-1 және 81-2-жолдармен толықтырылсын:
"
81-1
Тарихи-мәдени мұра ескерткіштерін жаңғырту, тұрғызу
Ғылыми-реставрациялау жұмыстарын жүргізу, ғылыми-реставрациялық құжаттамаларды әзірлеу арқылы республикалық маңызы бар тарих және мәдениет ескерткіштерінің сақталуын қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігі
"Қазқайтажаңғырту" ШЖҚ РМК
033 "Мәдениет және өнер саласындағы бәсекелестікті жоғарлату, қазақтың мәдени мұрасын сақтау, зерделеу және насихаттау, мұрағат ісінің жүзеге асырылу тиімділігін арттыру"
100 "Тарихи-мәдени мұра ескерткіштерін жаңғырту, салу"
1 319 002
81-2
Қазақ халқының мәдени мұрасын зерделеуді жинақтау және жүйелеу
ЮНЕСКО-ның тарихы мен мәдениетінің әлеуетті ескерткіштері бойынша ғылыми құжаттама әзірлеу
Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігі
"Қазқайтажаңғырту" ШЖҚ РМК
033 "Мәдениет және өнер саласындағы бәсекелестікті жоғарлату, қазақтың мәдени мұрасын сақтау, зерделеу және насихаттау, мұрағат ісінің жүзеге асырылу тиімділігін арттыру"
101 "Қазақ халқының мәдени мұрасын зерделеуді жинақтау және жүйелеу"
14 400
";
реттік нөмірі 88-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
88
Ұлттық туристік өнімді қалыптастыру және оны халықаралық және ішкі нарықта ілгерілету жөніндегі іс-шаралар
2019 – 2025 жылдарға арналған Туризм индустриясын дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде іс-шараларды іске асыру, ілгерілету
Қазақстан Республикасының Mәдениет және спорт министрлігі
"Kazakh Tourism" Ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы
043 "Ұлттық туристік өнімді қалыптастыру және оны халықаралық және ішкі нарықта ілгерілету"
100 "Қазақстанның туристік имиджін қалыптастыру"

134 539
";
дополнить строками, порядковые номера 81-1 и 81-2, следующего содержания:
"
81-1
Воссоздание, сооружение памятников историко-культурного наследия
Обеспечение сохранности памятников истории и культуры республиканского значения путем разработки научно-проектной документации, проведения научно-реставрационных работ
Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
РГП на ПХВ "Казреставрация"
033 "Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства, сохранение, изучение и популяризация казахстанского культурного наследия и повышение эффективности реализации архивного дела" подпрограмма
100 "Воссоздание, сооружение памятников историко-культурного наследия"
319 002
81-2
Свод и систематизация изучения культурного наследия казахского народа
Разработка научной документации по потенциальным памятникам истории и культуры ЮНЕСКО
Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
РГП на ПХВ "Казреставрация"
033 "Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства, сохранение, изучение и популяризация казахстанского культурного наследия и повышение эффективности реализации архивного дела"
101 "Свод и систематизация изучения культурного наследия казахского народа"
14
400
";
строку, порядковый номер 88, изложить в следующей редакции:
"
88
Мероприятия по формированию национального туристского продукта и продвижение его на международном и внутреннем рынке
Реализация мероприятий в рамках Государственной программы развития туристской отрасли на 2019 – 2025 годы
Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
АО "Национальная компания "Kazakh Tourism"
043 "Формирование национального туристского продукта и продвижение его на международном и внутреннем рынке"
100 "Формирование туристского имиджа Казахстана"