Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 14 сәуірдегі № 239 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейiн күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2021 жылғы 14 сәуірдегі
№ 239 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер
1. "Есірткі, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымына байланысты қызметті лицензиялаудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 9 желтоқсандағы № 1288 қаулысында:
көрсетілген қаулыға қосымшада:
реттік нөмірі 1-жолдың 2-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі";
реттік нөмірі 2-жолдың 2-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі".
2. "Жарылғыш және пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды әзірлеу, өндіру, сатып алу және өткізу жөніндегі қызметті лицензиялауды жүзеге асыру бойынша лицензиарды айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 17 маусымдағы № 444 қаулысында:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Жарылғыш және пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды (азаматтықты қоспағанда) әзірлеу, өндіру, сатып алу, өткізу, сақтау жөніндегі қызметті лицензиялауды жүзеге асыру бойынша лицензиарды айқындау туралы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті жарылғыш және пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды (азаматтықты қоспағанда) әзірлеу, өндіру, сатып алу, өткізу, сақтау жөніндегі қызметті лицензиялауды жүзеге асыру бойынша лицензиар болып айқындалсын.".
3. "Өнеркәсіптік авариялардың трансшекаралық әсері туралы конвенцияның (Хельсинки, 1992 жылғы 17 наурыз) мақсаттары үшін құзыретті органдар мен бірыңғай байланыс пункті ретінде белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 21 маусымдағы № 364 қаулысында:
1-тармақтың 1) және 2) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
"1) Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі мен Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі Конвенцияның мақсаттары үшін құзыретті органдар;

О внесении изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 14 апреля 2021 года № 239.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые изменения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 14 апреля 2021 года № 239
Изменения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
1. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 9 декабря 2014 года № 1288 "О некоторых вопросах лицензирования деятельности, связанной с оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров":
в приложении к указанному постановлению:
графу 2 строки, порядковый номер 1, изложить в следующей редакции:
"Министерство здравоохранения Республики Казахстан";
графу 2 строки, порядковый номер 2, изложить в следующей редакции:
"Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан".
2. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 17 июня 2015 года № 444 "Об определении лицензиара по осуществлению лицензирования деятельности по разработке, производству, приобретению и реализации взрывчатых и пиротехнических веществ и изделий с их применением":
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об определении лицензиара по осуществлению лицензирования деятельности по разработке, производству, приобретению, реализации, хранению взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Определить Комитет промышленной безопасности Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан лицензиаром по осуществлению лицензирования деятельности по разработке, производству, приобретению, реализации, хранению взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением.".
3. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 21 июня 2016 года № 364 "О назначении в качестве компетентных органов и единого пункта связи для целей Конвенции о трансграничном воздействии промышленных аварий (Хельсинки, 17 марта 1992 года)":
подпункты 1) и 2) пункта 1 изложить в следующей редакции:
"1) компетентных органов для целей Конвенции Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан и Министерство экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан;

2) Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Конвенцияның мақсаттары үшін бірыңғай байланыс пункті ретінде белгіленсін.".

2) единого пункта связи для целей Конвенции Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.".