"2021 - 2023 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 20 сәуірдегі № 251 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
"2021 - 2023 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы Қазақстан Республикасының Парламенті Мәжілісінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі А. Мамин
Жоба
1-бап. "2021 – 2023 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" 2020 жылғы 2 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) 1, 2 және 8-баптар мынадай редакцияда жазылсын:
"1-бап. 2021 – 2023 жылдарға арналған республикалық бюджет тиісінше осы Заңға 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 12 405 717 446 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер бойынша – 6 913 806 526 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер бойынша – 286 899 962 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 3 585 654 мың теңге;
трансферттер түсiмдерi бойынша – 5 201 425 304 мың теңге;
2) шығындар – 14 911 075 741 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 223 459 837 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 392 058 235 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 168 598 398 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 30 847 068 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 30 847 068 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы – -2 759 665 200 мың теңге, немесе елдiң жалпы iшкi өнiмінің 3,5 пайызы;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы – -8 243 730 200 мың теңге, немесе елдiң жалпы iшкi өнiмінің 10,6 пайызы;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 2 759 665 200 мың теңге.
2-бап. 2021 жылға арналған республикалық бюджетте Ресей Федерациясының "Байқоңыр" кешенiн пайдаланғаны үшін 48 740 450 мың теңге сомасында және әскери полигондарды пайдаланғаны үшін 8 516 575 мың теңге сомасында жалдау төлемақыларының түсiмдері көзделсiн.";
"8-бап. 2021 жылға арналған республикалық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан нысаналы трансферт Қазақстан Республикасының Президенті айқындаған мақсаттарға 1 850 000 000 мың теңге сомасында көзделсін.";
2) 14-баптың бірінші бөлігінде:
мынадай мазмұндағы 6-1), 7-1), 7-2), 7-3), 7-4) және 7-5) тармақшалармен толықтырылсын:
"6-1) тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялауға;";

О проекте Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2021-2023 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан 20 апреля 2021 № 251.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Мажилиса Парламента Республики Казахстан проект Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2021-2023 годы".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
Проект
ЗАКОН
РЕСПУБЛИКИ
О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2021 – 2023 годы"
Статья 1. Внести в Закон Республики Казахстан от 2 декабря 2020 года "О республиканском бюджете на 2021 – 2023 годы" следующие изменения и дополнения:
1) статьи 1, 2 и 8 изложить в следующей редакции:
"Статья 1. Утвердить республиканский бюджет на 2021 – 2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему Закону соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 12 405 717 446 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 6 913 806 526 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 286 899 962 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 3 585 654 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 5 201 425 304 тысяч тенге;
2) затраты – 14 911 075 741 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 223 459 837 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 392 058 235 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 168 598 398 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 30 847 068 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 30 847 068 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета – -2 759 665 200 тысяч тенге, или 3,5 процента к валовому внутреннему продукту страны;
6) ненефтяной дефицит бюджета – -8 243 730 200 тысяч тенге, или 10,6 процента к валовому внутреннему продукту страны;
7) финансирование дефицита бюджета – 2 759 665 200 тысяч тенге.
Статья 2. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2021 год поступления арендных плат за пользование Российской Федерацией комплексом "Байконур" в сумме 48 740 450 тысяч тенге и военными полигонами в сумме 8 516 575 тысяч тенге.";
"Статья 8. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2021 год целевой трансферт из Национального фонда Республики Казахстан в сумме 1 850 000 000 тысяч тенге на цели, определенные Президентом Республики Казахстан.";
2) в части первой статьи 14:
дополнить подпунктами 6-1), 7-1), 7-2), 7-3), 7-4) и 7-5) следующего содержания:
"6-1) субсидирование развития семеноводства;";

"7-1) тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялауға;
7-2) ішкі істер органдары қызметкерлерінің лауазымдық айлықақыларын көтеруге;
7-3) объектілерді күзету функцияларын бәсекелес ортаға беруге;
7-4) коронавируспен (COVID-19) күрес шеңберінде эпидемияға қарсы іс-шараларға тартылған медицина қызметкерлеріне үстемеақылар төлеуге;
7-5) арнаулы мекемелердің, айдауыл қызметінің, кезекші бөлімдердің және жедел басқару орталықтарының, кинологиялық бөлімшелердің қызметкерлеріне және учаскелік полиция инспекторларының көмекшілеріне тұрғын үйді жалдау (жалға алу) үшін өтемақы төлеуге және олардың тұрғын үй төлемдеріне;";
14) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"14) мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелердің, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдарының, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге;";
мынадай мазмұндағы 17-1), 36-1) 40-1) және 41-1) тармақшалармен толықтырылсын:
"17-1) үш жастан алты жасқа дейінгі балаларды мектепке дейінгі тәрбиемен және оқытумен қамтуды қамтамасыз етуге;";
"36-1) дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік ұйымдардың медицина қызметкерлерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға;";
"40-1) аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің әкімдерін сайлауды қамтамасыз етуге және өткізуге;";
"41-1) жер учаскелерін мемлекет мұқтажы үшін алып қоюға;";
3) 19, 23, 24, 25, 26 және 27-баптар мынадай редакцияда жазылсын:
"19-бап. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2021 жылға арналған резервi 231 696 458 мың теңге сомасында бекiтiлсiн.";
"23-бап. 2021 жылы Қазақстан Республикасының мемлекеттік кепілдіктерін беру лимиті 900 000 000 мың теңге мөлшерінде белгіленсін.
24-бап. 2021 жылы экспортты қолдау бойынша мемлекеттік кепілдіктер беру лимиті 100 200 000 мың теңге мөлшерінде белгіленсін.
25-бап. 2021 жылғы 31 желтоқсанға үкiметтiк борыш лимитi 18 260 000 000 мың теңге мөлшерiнде белгiленсiн.
26-бап. 2021 жылға мемлекеттiң кепiлгерлiк беру лимиті 45 034 000 мың теңге мөлшерінде белгіленсін.
27-бап. 2021 жылға Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерінің, оның ішінде мемлекеттік концессиялық мiндеттемелерінің лимитi 2 481 143 489 мың теңге мөлшерінде белгіленсін.";
4) көрсетілген Заңға 1 және 4-қосымшалар осы Заңға 1 және 2-қосымшаларға сәйкес редакцияда жазылсын.
2-бап. Осы Заң 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қ. ТОҚАЕВ
"2021 – 2023 жылдарға арналған
республикалық бюджет туралы"
Қазақстан Республикасының Заңына өзгерістер мен
толықтырулар енгізу туралы"
2021 жылғы 24 мамырдағы
Қазақстан Республикасының
№ 44-VII ҚРЗ Заңына
1-ҚОСЫМША
"2021 – 2023 жылдарға арналған
республикалық бюджет туралы"

"7-1) субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических);
7-2) повышение должностных окладов сотрудников органов внутренних дел;
7-3) передачу функций охраны объектов в конкурентную среду;
7-4) выплату надбавок медицинским работникам, задействованным в противоэпидемических мероприятиях в рамках борьбы с коронавирусом (COVID-19);
7-5) выплату компенсации за наем (аренду) жилья и жилищные выплаты сотрудникам специальных учреждений, конвойной службы, дежурных частей и центров оперативного управления, кинологических подразделений и помощникам участковых инспекторов полиции;";
подпункт 14) изложить в следующей редакции:
"14) повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения;";
дополнить подпунктами 17-1), 36-1), 40-1) и 41-1) следующего содержания:
"17-1) обеспечение охвата дошкольным воспитанием и обучением детей от трех до шести лет;";
"36-1) увеличение оплаты труда медицинских работников государственных организаций в сфере физической культуры и спорта;";
"40-1) обеспечение и проведение выборов акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов;";
"41-1) изъятие земельных участков для государственных нужд;";
3) статьи 19, 23, 24, 25, 26 и 27 изложить в следующей редакции:
"Статья 19. Утвердить резерв Правительства Республики Казахстан на 2021 год в сумме 231 696 458 тысяч тенге.";
"Статья 23. Установить лимит предоставления государственных гарантий Республики Казахстан в 2021 году в размере 900 000 000 тысяч тенге.
Статья 24. Установить лимит предоставления государственных гарантий по поддержке экспорта в 2021 году в размере 100 200 000 тысяч тенге.
Статья 25. Установить лимит правительственного долга на 31 декабря 2021 года в размере 18 260 000 000 тысяч тенге.
Статья 26. Установить лимит предоставления поручительств государства на 2021 год в размере 45 034 000 тысяч тенге.
Статья 27. Установить лимит государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства, в том числе государственных концессионных обязательств Правительства Республики Казахстан, на 2021 год в размере 2 481 143 489 тысяч тенге.";
4) приложения 1 и 4 к указанному Закону изложить в редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему Закону.
Статья 2. Настоящий Закон вводится в действие с 1 января 2021 года.
Президент
Республики Казахстан
К. ТОКАЕВ
ПРИЛОЖЕНИЕ 1
к Закону Республики Казахстан
"О внесении изменений и
дополнений
в Закон Республики Казахстан
"О республиканском бюджете
на 2021 – 2023 годы"
от 2021 года №
ПРИЛОЖЕНИЕ 1
к Закону Республики Казахстан
"О республиканском бюджете
на 2021 – 2023 годы"

487 190
017
Қазақстан Республикасының халықаралық ұйымдарға, өзге де халықаралық және басқа органдарға қатысуы
20 259 234
019
Ақпараттық-имидждік саясаттың іске асырылуын қамтамасыз ету
2 138 011
021
Шетелде Қазақстан Республикасы азаматтарының құқықтары мен мүдделерін қорғау жөніндегі іс-шараларды қамтамасыз ету
69 337
207
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі
8 967 102
001
Экология, геология және табиғи ресурстар саласындағы қызметті үйлестіру бойынша көрсететін қызметтер
8 967 102
209
Қазақстан Республикасы Ақпарат жəне қоғамдық даму министрлігі
10 237 418
001
Ақпарат және қоғамдық даму саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру
6 623 233
002
Қоғамдық келісім саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру
3 614 185
211
Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі
3 793 343
001
Ішкі жəне сыртқы сауда саясаты, халықаралық экономикалық интеграция, тұтынушылардың құқықтарын қорғау, техникалық реттеу, стандарттау жəне өлшем бірлігін қамтамасыз ету, шикізаттық емес экспортты дамыту жəне ілгерілету саласында мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру
3 793 343
217
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
153 010 656
001
Бюджеттік жоспарлауды, мемлекеттік бюджетті атқаруды және оның атқарылуын бақылауды қамтамасыз ету бойынша көрсетілетін қызметтер
85 062 943
002
Халықаралық қаржы ұйымдары қаржыландыратын инвестициялық жобалардың аудитiн жүзеге асыру
24 338
019
Жеңілдікті тұрғын үй кредиттері бойынша бағамдық айырманы төлеу
13 268
030
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің ақпараттық жүйелерін құру және дамыту
6 951 273
067
Саяси партияларды қаржыландыру
8 442 227
072
Салық әкімшілігі жүйесін реформалау
1 190 093
094
Мемлекеттік активтерді басқару
1 530 805
205
Шекарадағы өткізу пункттерін жаңғырту және техникалық жарақтандыру
49 795 709
223
Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
7 276 288
001
Цифрландыру, инновациялар, аэроғарыш және электрондық өнеркәсіп, ақпараттандыру және байланыс саласындағы ақпараттық қауіпсіздік (киберқауіпсіздік), топография-геодезия және картография саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру
7 276 288
225
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
64 417 644
130
Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін базалық қаржыландыру
5 797 525
217
Ғылымды дамыту
58 620 119
241
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі
2 964 665
001
Энергетика, атом энергиясы, мұнай-газ және мұнай-химия өнеркәсібі саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі көрсетілетін қызметтер
2 964 665

487 190
017
Участие Республики Казахстан в международных организациях, иных международных и прочих органах
20 259 234
019
Обеспечение реализации информационно-имиджевой политики
2 138 011
021
Обеспечение мероприятий по защите прав и интересов граждан Республики Казахстан за рубежом
69 337
207
Министерство экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан
8 967 102
001
Услуги по координации деятельности в сфере экологии, геологии и природных ресурсов
8 967 102
209
Министерство информации и общественного развития Республики Казахстан
10 237 418
001
Формирование государственной политики в сфере информации и общественного развития
6 623 233
002
Реализация государственной политики в сфере общественного согласия
3 614 185
211
Министерство торговли и интеграции Республики Казахстан
3 793 343
001
Формирование и реализация политики государства в сфере внутренней и внешней торговой политики, международной экономической интеграции, защиты прав потребителей, технического регулирования, стандартизации и обеспечения единства измерений, развития и продвижения несырьевого экспорта
3 793 343
217
Министерство финансов Республики Казахстан
153 010 656
001
Услуги по обеспечению бюджетного планирования, исполнения и контроля за исполнением государственного бюджета
85 062 943
002
Осуществление аудита инвестиционных проектов, финансируемых международными финансовыми организациями
24 338
019
Выплата курсовой разницы по льготным жилищным кредитам
13 268
030
Создание и развитие информационных систем Министерства финансов Республики Казахстан
6 951 273
067
Финансирование политических партий
8 442 227
072
Реформирование системы налогового администрирования
1 190 093
094
Управление государственными активами
1 530 805
205
Модернизация и техническое дооснащение пунктов пропуска на границе
49 795 709
223
Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
7 276 288
001
Формирование и реализация политики государства в сфере цифровизации, инноваций, аэрокосмической и электронной промышленности, информационной безопасности в сфере информатизации и связи (кибербезопасности), топографо-геодезии и картографии
7 276 288
225
Министерство образования и науки Республики Казахстан
64 417 644
130
Базовое финансирование субъектов научной и (или) научно-технической деятельности
5 797 525
217
Развитие науки
58 620 119
241
Министерство энергетики Республики Казахстан
2 964 665
001
Услуги по координации деятельности в сфере энергетики, атомной энергии, нефтегазовой и нефтехимической промышленности
2 964 665

243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
9 320 902
001
Инвестициялар тарту жөніндегі мемлекеттік саясатты қалыптастыру, экономикалық саясатты дамыту, табиғи монополиялар субъектілерінің қызметін peттеу, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы қызметті үйлестіру бойынша көрсетілетін қызметтер
6 675 402
006
Халықаралық ұйымдармен бірлесіп жүзеге асырылатын жобаларды зерттеулердің іске асырылуын қамтамасыз ету
915 637
057
Қазақстанның Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымымен ынтымақтастығы шеңберінде Қазақстанның Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымының бастамалары мен құралдарына қатысуы
147 360
073
Әріптестік туралы негіздемелік келісімдер шеңберінде халықаралық қаржы ұйымдарымен бірлесіп жүзеге асырылатын Қазақстан Республикасының орнықты дамуына және өсуіне жәрдемдесу жөніндегі жобалардың іске асырылуын қамтамасыз ету
1 080 442
096
Қазақстан Республикасы мен Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымының арасындағы ынтымақтастық шеңберінде Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық жағдайына зерттеулер жүргізу
502 061
249
Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
49 843 606
001
Өнеркәсіп, қорғаныс өнеркәсібі, бірыңғай әскери-техникалық саясатты және әскери-техникалық ынтымақтастықты жүргізуге қатысу, қорғаныстық тапсырысты қалыптастыру, орналастыру және орындау саласындағы басшылық, индустриялық саясатты қалыптастыру, инфрақұрылымды және бәсекелестік нарықты, көлік және коммуникацияны, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру
9 843 606
222
Тұрғын үй құрылыс жинақ салымдары бойынша сыйлықақылар төлеу
40 000 000
406
Республикалық бюджеттiң атқарылуын бақылау жөнiндегi есеп комитетi
2 328 408
001
Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылауды қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
1 753 474
007
Мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жүйесін жетілдіру
574 934
608
Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк қызмет iстерi агенттiгi
4 433 207
001
Мемлекеттік қызмет саласындағы бірыңғай мемлекеттiк саясатты қалыптастыру және іске асыру
3 215 604
008
Мемлекеттік қызмет саласындағы өңірлік хабты институционалдық қолдау
541 200
012
Республиканың мемлекеттiк қызмет кадрларын тестілеу бойынша көрсететін қызметтер
220 565
017
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің ақпараттық жүйелерін құру және дамыту
455 838
625
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі
8 494 091
001
Қаржы нарығын реттеу және дамыту жөніндегі мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру

243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
9 320 902
001
Услуги по формированию государственной политики по привлечению инвестиций, развитию экономической политики, регулированию деятельности субъектов естественных монополий, координации деятельности в области регионального развития и развития предпринимательства
6 675 402
006
Обеспечение реализации исследований проектов, осуществляемых совместно с международными организациями
915 637
057
Участие Казахстана в инициативах и инструментах Организации экономического сотрудничества и развития в рамках сотрудничества Казахстана с Организацией экономического сотрудничества и развития
147 360
073
Обеспечение реализации проектов по содействию устойчивому развитию и росту Республики Казахстан, осуществляемых совместно с международными финансовыми организациями в рамках рамочных соглашений о партнерстве
1 080 442
096
Проведение исследования социально-экономического положения Республики Казахстан в рамках сотрудничества между Республикой Казахстан и Организацией экономического сотрудничества и развития
502 061
249
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
49 843 606
001
Формирование и реализация политики государства в сфере промышленности, оборонной промышленности, участия в проведении единой военно-технической политики и военно-технического сотрудничества, руководство в области формирования, размещения и выполнения оборонного заказа, формирования индустриальной политики, развития инфраструктуры и конкурентного рынка, транспорта и коммуникаций, строительства, жилищно-коммунального хозяйства
9 843 606
222
Выплата премий по вкладам в жилищные строительные сбережения
40 000 000
406
Счетный комитет по контролю за исполнением республиканского бюджета
2 328 408
001
Услуги по обеспечению контроля за исполнением республиканского бюджета
1 753 474
007
Совершенствование системы государственного аудита и финансового контроля
574 934
608
Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы
4 433 207
001
Формирование и реализация единой государственной политики в сфере государственной службы
3 215 604
008
Институциональная поддержка регионального хаба в сфере государственной службы
541 200
012
Услуги по тестированию кадров государственной службы республики
220 565
017
Создание и развитие информационных систем Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы
455 838
625
Агентство Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
8 494 091
001
Формирование и реализация государственной политики по регулированию и развитию финансового рынка

8 494 091
626
Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі
18 796 392
001
Реформаларды қалыптастыруға және тиімді іске асыруға жәрдемдесу бойынша көрсетілетін қызметтер, стратегиялық жоспарлау, мемлекеттік статистикалық қызмет салаларында мемлекеттік саясатты жүзеге асыру, мемлекеттік басқару жүйесі мен квазимемлекеттік секторды жетілдіруге қатысу
10 856 518
002
Статистикалық ақпаратты ұсынуды қамтамасыз ету
7 939 874
627
Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігі
1 680 394
001
Бәсекелестікті қорғау және монополистік қызметті шектеу саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру жөніндегі уәкілетті органның қызметін қамтамасыз ету
1 680 394
628
Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігі
16 199 141
001
Кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимылды, экономикалық және қаржылық құқық бұзушылықтарға қарсы күресті қамтамасыз ету бойынша көрсетілетін қызметтер
16 199 141
637
Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесінің Аппараты
415 810
001
Қазақстан Республикасы Конституциясының республика аумағында жоғары тұруын қамтамасыз ету
415 810
690
Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясы
11 237 957
001
Сайлау өткізуді ұйымдастыру
703 815
002
Сайлау өткізу
5 812 430
003
Облыстық бюджеттерге аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің әкімдерін сайлауды қамтамасыз етуге және өткізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
4 721 712
693
Материалдық-техникалық қамтамасыз ету басқармасы
13 756 263
001
Қазақстан Республикасы Парламентінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
13 756 263
694
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс Басқармасы
59 064 015
001
Қазақстан Республикасы Президенті Іс Басқармасының мемлекеттік функциялары мен өкілеттіктерін жүзеге асыруды қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
58 038 948
005
Мемлекеттік органдар үшін автомашиналар паркін жаңарту
1 025 067
2
Қорғаныс
717 682 911
202
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлiгi
133 651 883
001
Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою, өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік саясатты айқындау және оның іске асырылуын ұйымдастыру, мемлекеттік материалдық резервті қалыптастыру және іске асыру бойынша көрсетілетін қызметтер
12 068 726
002
Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың алдын алу және жою саласындағы қызметті ұйымдастыру
54 214 498
006
Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардан қорғау объектілерін салу және реконструкциялау
45 037 932
007
Төтенше жағдайлар жөніндегі органдар мен мекемелердің күрделі шығыстары

8 494 091
626
Агентство по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан
18 796 392
001
Услуги по содействию в формировании и эффективной реализации реформ, осуществление государственной политики в сферах стратегического планирования, государственной статистической деятельности, участие в совершенствовании системы государственного управления и квазигосударственного сектора
10 856 518
002
Обеспечение представления статистической информации
7 939 874
627
Агентство по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан
1 680 394
001
Обеспечение деятельности уполномоченного органа по формированию государственной политики в области защиты конкуренции и ограничения монополистической деятельности
1 680 394
628
Агентство Республики Казахстан по финансовому мониторингу
16 199 141
001
Услуги по обеспечению противодействия легализации (отмыванию) доходов и финансированию терроризма, борьбы с экономическими и финансовыми правонарушениями
16 199 141
637
Аппарат Конституционного Совета Республики Казахстан
415 810
001
Обеспечение верховенства Конституции Республики Казахстан на территории республики
415 810
690
Центральная избирательная комиссия Республики Казахстан
11 237 957
001
Организация проведения выборов
703 815
002
Проведение выборов
5 812 430
033
Целевые текущие трансферты областным бюджетам на обеспечение и проведение выборов акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов
4 721 712
693
Управление материально-технического обеспечения
13 756 263
001
Услуги по обеспечению деятельности Парламента Республики Казахстан
13 756 263
694
Управление Делами Президента Республики Казахстан
59 064 015
001
Услуги по обеспечению осуществления государственных функций и полномочий Управления делами Президента Республики Казахстан
58 038 948
055
Обновление парка автомашин для государственных органов
1 025 067
2
Оборона
717 682 911
202
Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
133 651 883
001
Услуги по определению и организации реализации государственной политики в области предупреждения и ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, промышленной безопасности, формированию и реализации государственного материального резерва
12 068 726
002
Организация деятельности в области предупреждения и ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера
54 214 498
006
Строительство и реконструкция объектов защиты от чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера
45 037 932
007
Капитальные расходы органов и учреждений по чрезвычайным ситуациям

310 814 823
221
Мектепке дейінгі мемлекеттік білім беру ұйымдары кадрларының біліктілігін арттыру және қайта даярлау
411 922
222
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдары кадрларының біліктілігін арттыру және қайта даярлау
2 358 061
223
Техникалық және кәсіптік білім беру мемлекеттік ұйымдары кадрларының біліктілігін арттыру және қайта даярлау
855 411
227
Орта білім беруді жаңғырту
2 697 180
229
Нұрсұлтан Назарбаев Қорының "EL UMITI" таланттарды анықтау және қолдау бастамасын іске асыру
370 000
230
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамыту
475 993
231
Түркі академиясын орналастыру шарттары мен тәртібі туралы келісімнің іске асырылуын қамтамасыз ету
23 874
232
Жамбыл облысының бюджетіне биофармацевтикалық зауыт салуға берілетін нысаналы даму трансферттері
1 597 008
233
Ғылым саласында биологиялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету бойынша көрсетілетін қызметтер
279 080
226
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
34 878 149
003
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
579 189
005
Денсаулық сақтау ұйымдары кадрларының біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
647 745
006
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандарды даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
33 122 559
072
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушыларға мемлекеттік стипендия мөлшерін ұлғайтуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
528 656
240
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі
36 725 232
005
Мәдениеттегі және өнердегі дарынды балаларды оқыту және тәрбиелеу
1 996 112
006
Мәдениет пен өнер саласындағы техникалық, кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
2 245 284
007
Мәдениет пен өнер саласында кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
2 242
038
Спорттағы дарынды балаларды оқыту және тәрбиелеу
18 793 081
041
Мәдениет пен өнер саласында кадрлар даярлау
12 586 599
045
Туризм саласында кадрларды даярлау үшін білім беру қызметін ұйымдастыру бойынша көрсетілетін қызметтер
1 101 914
501
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты
516 059
017
Сот кадрларына жоғары оқу орнынан кейінгі білім беруді ұйымдастыру, оларды қайта даярлау және біліктілігін арттыру
516 059
502
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы
2 584 413
018
Құқық қорғау органдары қызметкерлерінің кәсіби деңгейін жоғарылату және жоғары білімнен кейінгі білім беру

310 814 823
221
Повышение квалификации и переподготовка кадров государственных организаций дошкольного образования
411 922
222
Повышение квалификации и переподготовка кадров государственных организаций среднего образования
2 358 061
223
Повышение квалификации и переподготовка кадров государственных организаций технического и профессионального образования
855 411
227
Модернизация среднего образования
2 697 180
229
Реализация инициативы Фонда Нурсултана Назарбаева на выявление и поддержку талантов "EL UMITI"
370 000
230
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
475 993
231
Обеспечение реализации Соглашения об условиях и порядке размещения Тюркской Академии
23 874
232
Целевые трансферты на развитие бюджету Жамбылской области на строительство биофармацевтического завода
1 597 008
233
Услуги по обеспечению биологической безопасности в сфере науки
279 080
226
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
34 878 149
003
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования и оказание социальной поддержки обучающимся
579 189
005
Повышение квалификации и переподготовка кадров организаций здравоохранения
647 745
006
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
33 122 559
072
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на увеличение размера государственной стипендии обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования
528 656
240
Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
36 725 232
005
Обучение и воспитание одаренных в культуре и искусстве детей
1 996 112
006
Подготовка специалистов в организациях технического, профессионального, послесреднего образования и оказание социальной поддержки обучающимся в области культуры и искусства
2 245 284
007
Повышение квалификации и переподготовка кадров в области культуры и искусства
2 242
038
Обучение и воспитание одаренных в спорте детей
18 793 081
041
Подготовка кадров в области культуры и искусства
12 586 599
045
Услуги по организации образовательной деятельности для подготовки кадров в области туризма
1 101 914
501
Верховный Суд Республики Казахстан
516 059
017
Организация послевузовского образования, переподготовка и повышение квалификации судейских кадров
516 059
502
Генеральная прокуратура Республики Казахстан
2 584 413
018
Повышение профессионального уровня и послевузовское образование сотрудников правоохранительных органов

7 258 537
027
Азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қамсыздандыру және олардың төлемдерін жүргізу
3 818 166 138
034
Еңбекті қорғау саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
238 500
058
Республикалық деңгейде халықты әлеуметтік қорғау және көмек көрсету, сондай-ақ әлеуметтік қорғау жүйесін жетілдіру және инфрақұрылымды дамыту
20 935 887
062
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
142 305
066
Қазақстан Республикасының орнықты дамуына және өсуіне жәрдемдесу шеңберінде бағдарламалық жобаларды іске асыру
1 999 447
067
Халықаралық ұйымдармен бірлесіп атқарылатын жобалардың іске асырылуын қамтамасыз ету
1 273 396
068
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шараларды іске асыру
74 892 023
071
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелердің, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдарының, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
31 304 780
081
Жұмыспен қамтудың 2020–2021 жылдарға арналған жол картасының іс-шараларын іске асыру
77 500 000
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
402 803 258
249
Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
402 803 258
007
Қарағанды облысының бюджетіне жылумен жабдықтау жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
8 236 937
020
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерiне Қазақстан Республикасының орнықты дамуына және өсуіне жәрдемдесу шеңберінде квазимемлекеттік сектор субъектілерінің жарғылық капиталын ұлғайтуға берілетін нысаналы даму трансферттері
599 920
228
Тұрғын үй-коммуналдық дамудың 2020 – 2025 жылдарға арналған "Нұрлы жер" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде тұрғын үй салу саласындағы іс-шараларды іске асыру
211 206 981
229
Тұрғын үй-коммуналдық дамудың 2020 – 2025 жылдарға арналған "Нұрлы жер" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы іс-шараларды іске асыру
176 389 548
234
Ақмола облысының облыстық бюджетіне Щучинск-Бурабай курорттық аймағының сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін салуға және реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттері
1 330 367
235
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне Қазақстан Республикасының туристік саласын дамытудың 2019 – 2025 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері

7 258 537
027
Социальное обеспечение отдельных категорий граждан и их сопровождение по выплатам
3 818 166 138
034
Прикладные научные исследования в области охраны труда
238 500
058
Оказание социальной защиты и помощи населению на республиканском уровне, а также совершенствование системы социальной защиты и развитие инфраструктуры
20 935 887
062
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов
142 305
066
Реализация программных проектов в рамках содействия устойчивому развитию и росту Республики Казахстан
1 999 447
067
Обеспечение реализации проектов, осуществляемых совместно с международными организациями
1 273 396
068
Реализация мероприятий в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 2021 годы "Еңбек"
74 892 023
071
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения
31 304 780
081
Реализация мероприятий Дорожной карты занятости на 2020–2021 годы
77 500 000
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
402 803 258
249
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
402 803 258
007
Целевые трансферты на развитие бюджету Карагандинской области на развитие систем теплоснабжения
8 236 937
020
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на увеличение уставного капитала субъектов квазигосударственного сектора в рамках содействия устойчивому развитию и росту Республики Казахстан
599 920
228
Реализация мероприятий в области жилищного строительства в рамках Государственной программы жилищно-коммунального развития "Нұрлы жер" на 2020 2025 годы
211 206 981
229
Реализация мероприятий в области жилищно-коммунального хозяйства в рамках Государственной программы жилищно-коммунального развития "Нұрлы жер" на 2020 2025 годы
176 389 548
234
Целевые трансферты на развитие областному бюджету Акмолинской области на строительство и реконструкцию систем водоснабжения и водоотведения Щучинско-Боровской курортной зоны
1 330 367
235
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на развитие систем водоснабжения и водоотведения в рамках Государственной программы развития туристской отрасли Республики Казахстан на 2019 2025 годы

481 000
056
Экономика салаларында энергия тиімділігін арттыруды қамтамасыз ету
461 230
244
"Қарағандышахтатарату" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне берілген, таратылған шахталардың жұмыскерлеріне келтірілген залалды өтеу
486 956
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
391 755 395
207
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі
108 481 268
036
Тұран жолбарысын реинтродукциялау үшін жағдайлар жасау және Ұлытау таулы алқабының табиғи және тарихи-мәдени объектілерін сақтауға жәрдем көрсету
470 000
037
Қоршаған ортаның сапасын тұрақтандыру және жақсарту
1 431 280
038
Парниктік газдар шығарындыларын азайту
134 330
039
Гидрометеорологиялық және экологиялық мониторингті дамыту
7 826 685
044
Технологияларды және үздік практикаларды ілгерілету, бизнес пен инвестицияларды дамыту арқылы Қазақстанның "жасыл экономикаға" жылдам көшуіне ықпал ету
649 838
254
Су ресурстарын тиімді басқару
50 066 803
256
Орман ресурстары мен жануарлар әлемін сақтау мен дамытуды басқару, қамтамасыз ету
25 416 549
267
Білімнің және ғылыми зерттеулердің қолжетімділігін арттыру
3 949 265
268
Ирригациялық және дренаждық жүйелерді жетілдіру
18 536 518
212
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi
276 908 835
001
Ауыл шаруашылығы және жер ресурстарын пайдалану саласындағы жоспарлау, реттеу, басқару жөніндегі қызметтер
17 716 569
063
Солтүстік Қазақстан облысының облыстық бюджетіне "Солтүстік" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" АҚ жарғылық капиталын ұлғайтуға берілетін нысаналы даму трансферттері
15 000 000
249
Мал шаруашылығын дамыту үшін және мал шаруашылығы өнiмiн өндіруге, өткізуге жағдай жасау
23 907 456
250
Қаржылық көрсетілетін қызметтердің қолжетімділігін арттыру
183 287 592
255
Өсімдік шаруашылығы өнiмiн өндіруді, өткізуді дамыту үшін жағдай жасау
18 896 570
259
Жер ресурстары туралы ақпаратқа қолжетімділікті арттыру
9 186 082
267
Білімнің және ғылыми зерттеулердің қолжетімділігін арттыру
8 914 566
223
Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
5 109 318
007
Еліміздің мемлекеттік геодезиялық және картографиялық қамтамасыз ету жүйесінің деңгейін арттыру
5 109 318
694
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс Басқармасы
1 255 974
007
Ормандар мен жануарлар дүниесін күзету, қорғау, өсімін молайту
1 255 974
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
50 396 510
211
Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі
8 610 345
090
Қазақстандық тауарлардың сыртқы нарыққа экспортын ілгерілетуге жәрдемдесу

481 000
056
Обеспечение повышения энергоэффективности отраслей экономики
461 230
244
Возмещение ущерба работникам ликвидированных шахт, переданных в товарищество с ограниченной ответственностью "Карагандаликвидшахт"
486 956
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
391 755 395
207
Министерство экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан
108 481 268
036
Создание условий для реинтродукции туранского тигра и оказание содействия в сохранении природных и историко-культурных объектов горного массива Улытау
470 000
037
Стабилизация и улучшение качества окружающей среды
1 431 280
038
Сокращение выбросов парниковых газов
134 330
039
Развитие гидрометеорологического и экологического мониторинга
7 826 685
044
Содействие ускоренному переходу Казахстана к "зеленой экономике" путем продвижения технологий и лучших практик, развития бизнеса и инвестиций
649 838
254
Эффективное управление водными ресурсами
50 066 803
256
Управление, обеспечение сохранения и развития лесных ресурсов и животного мира
25 416 549
267
Повышение доступности знаний и научных исследований
3 949 265
268
Усовершенствование ирригационных и дренажных систем
18 536 518
212
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
276 908 835
001
Услуги по планированию, регулированию, управлению в сфере сельского хозяйства и использования земельных ресурсов
17 716 569
063
Целевые трансферты на развитие областному бюджету Северо-Казахстанской области на увеличение уставного капитала АО "Социально-предпринимательская корпорация "Солтүстік"
15 000 000
249
Создание условий для развития животноводства и производства, реализации продукции животноводства
23 907 456
250
Повышение доступности финансовых услуг
183 287 592
255
Создание условий для развития производства, реализации продукции растениеводства
18 896 570
259
Повышение доступности информации о земельных ресурсах
9 186 082
267
Повышение доступности знаний и научных исследований
8 914 566
223
Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
5 109 318
007
Повышение уровня государственного геодезического и картографического обеспечения страны
5 109 318
694
Управление Делами Президента Республики Казахстан
1 255 974
007
Охрана, защита, воспроизводство лесов и животного мира
1 255 974
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
50 396 510
211
Министерство торговли и интеграции Республики Казахстан
8 610 345
090
Содействие продвижению экспорта казахстанских товаров на внешние рынки

8 610 345
241
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі
96 000
040
Мұнай-газ химиясы өнеркәсібін және жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттардағы жергілікті қамтуды дамыту
96 000
249
Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
41 690 165
022
Автомобиль шиналарын өндіру жөніндегі жобаны іске асыру мақсатында "Сарыарқа" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" АҚ жарғылық капиталын ұлғайту үшін Қарағанды облысының бюджетіне берілетін нысаналы даму трансферттері
20 000 000
024
Шекара бөлімшелерін жобалау және салу
1 040 000
025
Машина жасау саласының жобаларын іске асыру мақсатында "Тобыл" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" АҚ жарғылық капиталын ұлғайту үшін Қостанай облысының бюджетіне нысаналы даму трансферттері
8 000 000
057
Өнеркәсіп саласындағы технологиялық сипаттағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
2 283 800
090
Өнеркәсіп салаларының дамуына жәрдемдесу
6 058 098
225
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметін жетілдіру іс-шараларын іске асыру
4 308 267
12
Көлiк және коммуникация
638 626 284
223
Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
108 128 307
003
"Электрондық үкіметті", инфокоммуникациялық инфрақұрылымды және ақпараттық қауіпсіздікті дамыту
78 999 227
008
Ғарыш қызметі және ақпараттық қауіпсіздік салаларындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
1 659 868
009
"KazSat-2R" ғарыштық байланыс жүйесін құру және пайдалануға беру
100 000
010
Ғарыш инфрақұрылымының сақталуы мен оны пайдалануды кеңейтуді қамтамасыз ету
4 208 663
011
Ұшқышсыз ғарыш аппараттарын ұшыру үшін орта сыныптағы ғарыштық мақсаттағы жаңа буын зымыранының базасында "Бәйтерек" ғарыштық зымыран кешенін құру
23 160 549
249
Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
530 497 977
003
Республикалық деңгейде автомобиль жолдарын дамыту
130 703 106
013
Тұрақты авиатасымалдарды субсидиялау
5 500 266
015
Әлеуметтік маңызы бар облысаралық қатынастар бойынша теміржол жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
44 454 452
091
Ортақ пайдаланымдағы автомобиль жолдарын жөндеу және олардың сапасын жақсартуға бағытталған күтіп-ұстау бойынша жұмыстарды ұйымдастыру
264 358 052
092
Су көлігін және су инфрақұрылымын ұстау, дамыту
13 716 711
093
Азаматтық авиацияны және әуе көлігін дамыту
10 351 476
212
Әлеуметтік маңызды қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдаушының және вагондар (контейнерлер) операторының вагондарды сатып алуын несиелеуде немесе қаржы лизингінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау

8 610 345
241
Министерство энергетики Республики Казахстан
96 000
040
Развитие нефтегазохимической промышленности и местного содержания в контрактах на недропользование
96 000
249
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
41 690 165
022
Целевые трансферты на развитие бюджету Карагандинской области для увеличения уставного капитала АО "Социально-предпринимательская корпорация "Сарыарка" с целью реализации проекта по производству автомобильных шин
20 000 000
024
Проектирование и строительство пограничных отделений
1 040 000
025
Целевые трансферты на развитие бюджету Костанайской области для увеличения уставного капитала АО "Социально-предпринимательская корпорация "Тобол" с целью реализации проектов машиностроительной отрасли
8 000 000
057
Прикладные научные исследования технологического характера в области промышленности
2 283 800
090
Содействие развитию отраслей промышленности
6 058 098
225
Реализация мероприятий по совершенствованию архитектурной, градостроительной и строительной деятельности
4 308 267
12
Транспорт и коммуникации
638 626 284
223
Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
108 128 307
003
Развитие "электронного правительства", инфокоммуникационной инфраструктуры и информационной безопасности
78 999 227
008
Прикладные научные исследования в области космической деятельности и информационной безопасности
1 659 868
009
Создание и ввод в эксплуатацию космической системы связи "KazSat-2R"
100 000
010
Обеспечение сохранности и расширения использования космической инфраструктуры
4 208 663
011
Создание космического ракетного комплекса "Байтерек" на базе ракеты космического назначения среднего класса нового поколения для запусков беспилотных космических аппаратов
23 160 549
249
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
530 497 977
003
Развитие автомобильных дорог на республиканском уровне
130 703 106
013
Субсидирование регулярных авиаперевозок
5 500 266
015
Субсидирование железнодорожных пассажирских перевозок по социально значимым межобластным сообщениям
44 454 452
091
Ремонт и организация содержания, направленная на улучшение качества автомобильных дорог общего пользования
264 358 052
092
Развитие, содержание водного транспорта и водной инфраструктуры
13 716 711
093
Развитие гражданской авиации и воздушного транспорта
10 351 476
212
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании и финансовом лизинге на приобретение вагонов перевозчиками пассажиров по социально значимым сообщениям и операторами вагонов (контейнеров)

10 834 612
213
Қалалық рельстік көліктің дамуын қамтамасыз ету
11 596 976
233
Мемлекеттік мүлікті сенімгерлік басқару шарты бойынша міндеттемелерін орындау
37 940 506
240
Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк шекарасы арқылы өткізу пункттерін салу және реконструкциялау
1 041 820
13
Басқалар
666 712 413
202
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлiгi
12 917 877
005
Мемлекеттік материалдық резервті қалыптастыру және сақтау бойынша іс-шараларды іске асыру
12 917 877
204
Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгi
4 907 779
006
Өкілдік шығындар
1 649 312
024
Инвестицияларды тарту жөнінде мемлекеттік саясатты іске асыру
335 598
026
Қазақстан Республикасына инвестициялар тартуға жәрдемдесу
2 922 869
211
Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі
20 327 461
061
Техникалық реттеу және метрология саласындағы көрсетілетін қызметтер
1 941 546
065
"QazExpoCongress" ұлттық компаниясы" АҚ-ға нысаналы аударым
18 385 915
217
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
251 142 287
010
Қазақстан Республикасы Үкіметінің резерві
231 696 458
044
Жай вексельдерді өтеу
4 278 500
099
"Астана" халықаралық қаржы орталығының әкімшілігі" АҚ-ға нысаналы аударым
11 820 830
120
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
3 346 499
223
Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
24 492 542
006
Өнімді инновацияларды ынталандыру
4 000 000
120
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
17 220 185
205
Қазақстан Республикасының инновациялық дамуын қамтамасыз ету
3 272 357
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
310 917 474
062
Бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларының, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларын, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
705 688
082
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде моноқалалар мен өңірлерде іс-шараларды іске асыру
145 136 484
087
"Бизнестің жол картасы – 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы және Басым жобаларды кредиттеу тетігі шеңберінде іс-шараларды іске асыру
132 497 849
160
Ақмола облысының бюджетіне, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне қалалардың шеткі аумақтарындағы әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
32 200 000

10 834 612
213
Обеспечение развития городского рельсового транспорта
11 596 976
233
Выполнение обязательств по договору доверительного управления государственным имуществом
37 940 506
240
Строительство и реконструкция пунктов пропуска через Государственную границу Республики Казахстан
1 041 820
13
Прочие
666 712 413
202
Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
12 917 877
005
Реализация мероприятий по формированию и хранению государственного материального резерва
12 917 877
204
Министерство иностранных дел Республики Казахстан
4 907 779
006
Представительские затраты
1 649 312
024
Реализация государственной политики по привлечению инвестиций
335 598
026
Содействие привлечению инвестиций в Республику Казахстан
2 922 869
211
Министерство торговли и интеграции Республики Казахстан
20 327 461
061
Услуги в сфере технического регулирования и метрологии
1 941 546
065
Целевое перечисление в АО "Национальная компания "QazExpoCongress"
18 385 915
217
Министерство финансов Республики Казахстан
251 142 287
010
Резерв Правительства Республики Казахстан
231 696 458
044
Погашение простых векселей
4 278 500
099
Целевое перечисление в АО "Администрация Международного финансового центра "Астана"
11 820 830
120
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
3 346 499
223
Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
24 492 542
006
Стимулирование продуктивных инноваций
4 000 000
120
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
17 220 185
205
Обеспечение инновационного развития Республики Казахстан
3 272 357
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
310 917 474
062
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
705 688
082
Реализация мероприятий в моногородах и регионах в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года
145 136 484
087
Реализация мероприятий в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2025" и Механизма кредитования приоритетных проектов
132 497 849
160
Целевые трансферты на развитие бюджету Акмолинской области, бюджетам городов республиканского значения, столицы на развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
32 200 000

78 000 000
211
Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі
36 000 000
246
Экспорттық қаржыландыруды ынталандыру үшін кейіннен "Қазақстанның Даму Банкі" АҚ-ға кредит бере отырып "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ-ға кредит беру
16 000 000
247
Жүк техникасының жетекші белдіктерінің бас берілістерін шығару жобасын қаржыландыру үшін кейіннен "Өнеркәсіпті дамыту қоры" АҚ-ға кредит бере отырып, "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ-ға кредит беру
20 000 000
249
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі
42 000 000
023
"Қарағанды облысының Саран қаласында шина өндірісін ұйымдастыру" жобасын лизингтік қаржыландыру үшін "Өнеркәсіпті дамыту қоры" АҚ-ға кейіннен кредит бере отырып, "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ-ға кредит беру
20 000 000
218
Автобустарды лизингке сату бойынша "Қазақстанның Даму Банкі" АҚ арқылы кейіннен "Өнеркәсіпті дамыту қоры" АҚ-ға кредит бере отырып, "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ-ға кредит беру
22 000 000
12
Көлiк және коммуникация
14 700 000
249
Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
14 700 000
219
"Өнеркәсіпті дамыту қоры" АҚ арқылы жолаушылар вагоны паркін жаңартуды қаржыландыру үшін кейіннен "Қазақстанның Даму Банкі" АҚ-ға кредит бере отырып, "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ-ға кредит беру
14 700 000
13
Басқалар
145 270 997
217
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
709 873
011
Мемлекеттік кепілдіктер бойынша міндеттемелерді орындау
709 873
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
32 561 124
048
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерiне облыс орталықтарында, Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент, Семей қалаларында және моноқалаларда кәсіпкерлікті дамытуға жәрдемдесуге кредит беру
10 061 124
205
Облыстық бюджеттерді, республикалық маңызы бар қалалар, астана бюджетін 2020–2021 жылдарға арналған жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде кәсіпкерлік бастамаларды іске асыру үшін Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен кредиттеу
22 500 000
249
Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
112 000 000
220
Ұлттық экономиканың бәсекеге қабілеттілігі мен орнықтылығын қамтамасыз ету үшін "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ-ға кредит беру
10 000 000
231
Алдын ала және аралық тұрғын үй қарыздарын беру үшін "Қазақстанның Тұрғын үй құрылыс жинақ банкі" акционерлік қоғамына бюджеттік кредит беру
102 000 000
Санаты
Атауы
Cомасы,
мың теңге
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Бюджеттік кредиттерді өтеу
168 598 398
5
Бюджеттік кредиттерді өтеу
168 598 398
01
Бюджеттік кредиттерді өтеу
167 327 530
1
Мемлекеттік бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеу
167 327 530
02
Төленген мемлекеттік кепілдіктер бойынша талаптарды қайтару
1 270 868
1
Төленген мемлекеттік кепілдіктер бойынша талаптарды заңды тұлғалардың қайтаруы
1 270 868
Функционалдық топ
Атауы Cомасы, мың теңге
Әкімші
Бағдарлама
IV. Қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо
30 847 068
Қаржы активтерін сатып алу
30 847 068
1
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер

78 000 000
211
Министерство торговли и интеграции Республики Казахстан
36 000 000
246
Кредитование АО "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" с последующим кредитованием АО "Банк Развития Казахстана" для стимулирования экспортного финансирования
16 000 000
247
Кредитование АО "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" с последующим кредитованием АО "Фонд развития промышленности" для финансирования проекта по производству главных передач ведущих мостов грузовой техники
20 000 000
249
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
42 000 000
023
Кредитование АО "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" с последующим кредитованием АО "Фонд развития промышленности" для лизингового финансирования проекта "Организация производства шин в городе Сарани Карагандинской области"
20 000 000
218
Кредитование АО "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" с последующим кредитованием АО "Фонд развития промышленности" через АО "Банк Развития Казахстана" по реализации в лизинг автобусов
22 000 000
12
Транспорт и коммуникации
14 700 000
249
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
14 700 000
219
Кредитование АО "Национальный управляющий холдинг Байтерек" с последующим кредитованием АО "Банк Развития Казахстана" для финансирования обновления парка пассажирских вагонов через АО "Фонд развития промышленности"
14 700 000
13
Прочие
145 270 997
217
Министерство финансов Республики Казахстан
709 873
011
Выполнение обязательств по государственным гарантиям
709 873
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
32 561 124
048
Кредитование областных бюджетов, бюджетов городов республиканского значения, столицы на содействие развитию предпринимательства в областных центрах, городах Нур-Султане, Алматы, Шымкенте, Семее и моногородах
10 061 124
205
Кредитование областных бюджетов, бюджетов городов республиканского значения, столицы для реализации предпринимательских инициатив в рамках Дорожной карты занятости на 2020–2021 годы за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
22 500 000
249
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
112 000 000
220
Кредитование АО "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" для обеспечения конкурентоспособности и устойчивости национальной экономики
10 000 000
231
Бюджетное кредитование АО "Жилищный строительный сберегательный банк Казахстана" для предоставления предварительных и промежуточных жилищных займов
102 000 000
Категория
Наименование
Сумма, тыс. тенге
Класс
Подкласс
Погашение бюджетных кредитов
168 598 398
5
Погашение бюджетных кредитов
168 598 398
01
Погашение бюджетных кредитов
167 327 530
1
Погашение бюджетных кредитов, выданных из государственного бюджета
167 327 530
02
Возврат требований по оплаченным государственным гарантиям
1 270 868
1
Возврат юридическими лицами требований по оплаченным государственным гарантиям
1 270 868
Функциональная группа
Наименование
Сумма, тыс. тенге
Администратор
Программа
IV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
30 847 068
Приобретение финансовых активов
30 847 068
1
Государственные услуги общего характера

136 817
217
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
136 817
006
Халықаралық қаржы ұйымдарының акцияларын сатып алу
136 817
8
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
5 236 779
240
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі
5 236 779
048
"Халықаралық туризм және қонақжайлылық университеті" КЕАҚ-ның жарғылық капиталын ұлғайту
1 350 831
050
Шәкен Айманов атындағы "Қазақфильм" АҚ жарғылық капиталын ұлғайту
3 885 948
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
7 661 707
207
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі
7 661 707
241
"Қазсушар" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының жарғылық капиталын ұлғайту
7 661 707
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
5 000 000
211
Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі
5 000 000
245
Экспортты қолдаудың тиімді қаржылық шараларын ұсыну есебінен қазақстандық шикізаттық емес тауарларды өндірушілер мен сыртқы нарықтарға көрсетілетін қызметті жеткізушілерге қолдау көрсету және олардың бәсекеге қабілеттілігін күшейту үшін кейіннен "KazakhExport" экспорттық сақтандыру компаниясы" АҚ-ның жарғылық капиталын ұлғайта отырып "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ-ның жарғылық капиталын ұлғайту
5 000 000
Көлiк және коммуникация
2 888 676
12
Көлiк және коммуникация
2 888 676
249
Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
2 888 676
021
"Нұрсұлтан Назарбаев халықаралық әуежайы" АҚ-ның инфрақұрылымын жаңғырту" жобасын іске асыру мақсатында "Нұрсұлтан Назарбаев халықаралық әуежайы" АҚ-ның жарғылық капиталын ұлғайту
2 888 676
13
Басқалар

136 817
217
Министерство финансов Республики Казахстан
136 817
006
Приобретение акций международных финансовых организаций
136 817
8
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
5 236 779
240
Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
5 236 779
048
Увеличение уставного капитала НАО "Международный университет туризма и гостеприимства"
1 350 831
050
Увеличение уставного капитала АО "Казахфильм" имени Шакена Айманова
3 885 948
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
7 661 707
207
Министерство экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан
7 661 707
241
Увеличение уставного капитала Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Казводхоз"
7 661 707
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
5 000 000
211
Министерство торговли и интеграции Республики Казахстан
5 000 000
245
Увеличение уставного капитала АО "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" с последующим увеличением уставного капитала АО "Экспортная страховая компания "KazakhExport" для поддержки казахстанских производителей несырьевых товаров и поставщиков услуг на внешних рынках и усиления их конкурентоспособности за счет предоставления эффективных финансовых мер поддержки экспорта
5 000 000
12
Транспорт и коммуникации
2 888 676
249
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
2 888 676
021
Увеличение уставного капитала АО "Международный аэропорт Нурсултан Назарбаев" в целях реализации проекта "Модернизация инфраструктуры АО "Международный аэропорт Нурсултан Назарбаев"
2 888 676
13
Прочие