Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын білім беру ұйымдарында (Қазақстан Республикасының Қарулы Күштері, басқа да әскерлері мен әскери құралымдары, сондай-ақ арнаулы мемлекеттік органдар үшін кадрларды даярлауды жүзеге асыратын білім беру ұйымдарын қоспағанда) жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі, сондай-ақ техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға 2021 – 2022, 2022 – 2023, 2023 – 2024 оқу жылдарына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 20 сәуірдегі № 253 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 16 тамыздағы № 690 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 16.08.2023 № 690 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Ескерту. Қаулының тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 31.12.2022 № 1138 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Білім туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 4-бабының 4) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 31.12.2022 № 1138 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Мыналар:
1) осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес республикалық бюджеттен қаржыландырылатын білім беру ұйымдарында жоғары білімі бар кадрларды даярлауға 2021 – 2022 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы;
2) осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес республикалық бюджеттен қаржыландырылатын білім беру ұйымдарында жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға 2021 – 2022 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы;
3) осы қаулыға 3-қосымшаға сәйкес республикалық бюджеттен қаржыландырылатын білім беру ұйымдарында техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға 2021 – 2022 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы;
4) осы қаулыға 4-қосымшаға сәйкес республикалық бюджеттен қаржыландырылатын білім беру ұйымдарында жоғары білімі бар кадрларды даярлауға 2022 – 2023 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы;
5) осы қаулыға 5-қосымшаға сәйкес республикалық бюджеттен қаржыландырылатын білім беру ұйымдарында жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға 2022 – 2023 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы;

Об утверждении государственного образовательного заказа на подготовку кадров с высшим и послевузовским образованием, а также техническим и профессиональным, послесредним образованием в организациях образования, финансируемых из республиканского бюджета (за исключением организаций образования, осуществляющих подготовку кадров для Вооруженных Сил Республики Казахстан, других войск и воинских формирований, а также специальных государственных органов), на 2021 – 2022, 2022 – 2023, 2023 – 2024 учебные годы
Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 апреля 2021 года № 253. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 августа 2023 года № 690.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 16.08.2023 № 690 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Заголовок - в редакции постановления Правительства РК от 31.12.2022 № 1138 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 4) статьи 4 Закона Республики Казахстан "Об образовании" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Сноска. Преамбула - в редакции постановления Правительства РК от 31.12.2022 № 1138 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить:
1) государственный образовательный заказ на подготовку кадров с высшим образованием в организациях образования, финансируемых из республиканского бюджета, на 2021 – 2022 учебный год согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) государственный образовательный заказ на подготовку кадров с послевузовским образованием в организациях образования, финансируемых из республиканского бюджета, на 2021 – 2022 учебный год согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
3) государственный образовательный заказ на подготовку кадров с техническим и профессиональным, послесредним образованием в организациях образования, финансируемых из республиканского бюджета, на 2021 – 2022 учебный год согласно приложению 3 к настоящему постановлению;
4) государственный образовательный заказ на подготовку кадров с высшим образованием в организациях образования, финансируемых из республиканского бюджета, на 2022 – 2023 учебный год согласно приложению 4 к настоящему постановлению;
5) государственный образовательный заказ на подготовку кадров с послевузовским образованием в организациях образования, финансируемых из республиканского бюджета, на 2022 – 2023 учебный год согласно приложению 5 к настоящему постановлению;

6) осы қаулыға 6-қосымшаға сәйкес республикалық бюджеттен қаржыландырылатын білім беру ұйымдарында техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға 2022 – 2023 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы;
7) осы қаулыға 7-қосымшаға сәйкес республикалық бюджеттен қаржыландырылатын білім беру ұйымдарында жоғары білімі бар кадрларды даярлауға 2023 – 2024 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы;
8) осы қаулыға 8-қосымшаға сәйкес республикалық бюджеттен қаржыландырылатын білім беру ұйымдарында жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға 2023 – 2024 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру;
9) осы қаулыға 9-қосымшаға сәйкес республикалық бюджеттен қаржыландырылатын білім беру ұйымдарында техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға 2023 – 2024 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 31.12.2022 № 1138 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі мүдделі мемлекеттік органдармен бірлесіп республикалық бюджеттен қаржыландырылатын білім беру ұйымдарында жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар, сондай-ақ техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімі бар мамандар даярлауға бекітілген мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру жөнінде шаралар қабылдасын.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2021 жылғы 20 сәуірдегі
№ 253 қаулысына
1-қосымша
Ескерту. Мемлекеттік білім беру тапсырысының жоғары оң жақ бұрышы жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 31.12.2022 № 1138 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын білім беру ұйымдарында жоғары білімі бар мамандар даярлауға 2021 – 2022 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы
Ескерту. Мемлекеттік білім беру тапсырысы жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 15.12.2021 № 894 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі: Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
Білім беру саласының коды және сыныптамасы
Мемлекеттік білім беру тапсырысы
Оқу жылында/ жылына
1 студентті оқытуға жұмсалатын орташа шығыстар (мың теңге) /
1 студентті оқытуға жұмсалатын 1 (бір) кредиттің шығыстары (теңге)
ерекше мәртебесі бар жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары
басқа жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары
1
2
3
4

6) государственный образовательный заказ на подготовку кадров с техническим и профессиональным, послесредним образованием в организациях образования, финансируемых из республиканского бюджета, на 2022 – 2023 учебный год согласно приложению 6 к настоящему постановлению;
7) государственный образовательный заказ на подготовку кадров с высшим образованием в организациях образования, финансируемых из республиканского бюджета, на 2023 – 2024 учебный год согласно приложению 7 к настоящему постановлению;
8) государственный образовательный заказ на подготовку кадров с послевузовским образованием в организациях образования, финансируемых из республиканского бюджета, на 2023 – 2024 учебный год согласно приложению 8 к настоящему постановлению;
9) государственный образовательный заказ на подготовку кадров с техническим и профессиональным, послесредним образованием в организациях образования, финансируемых из республиканского бюджета, на 2023 – 2024 учебный год согласно приложению 9 к настоящему постановлению.
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 31.12.2022 № 1138 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
2. Министерству образования и науки Республики Казахстан совместно с заинтересованными государственными органами принять меры по размещению и распределению утвержденного государственного образовательного заказа на подготовку специалистов с высшим и послевузовским образованием, а также техническим и профессиональным, послесредним образованием в организациях образования, финансируемых из республиканского бюджета.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 20 апреля 2021 года № 253
Сноска. правый верхний угол приложения 1 - в редакции постановления Правительства РК от 31.12.2022 № 1138 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Государственный образовательный заказ на подготовку специалистов с высшим образованием в организациях образования, финансируемых из республиканского бюджета, на 2021 – 2022 учебный год
Сноска. Государственный образовательный заказ – в редакции постановления Правительства РК от 15.12.2021 № 894 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Администратор бюджетных программ: Министерство образования и науки Республики Казахстан
Код и классификация области образования
Государственный образовательный заказ
Средние расходы на обучение 1 студента за учебный год/год (в тыс. тенге) / расходы 1 (один) кредита на обучение 1 студента (тенге)
организации высшего и (или) послевузовского образования с особым статусом
другие организации высшего и (или) послевузовского образования
1
2
3
4

6B01 Педагогикалық ғылымдар
10075
1010,9 /16 848
901,0 /15 017
6B02 Өнер және гуманитарлық ғылымдар
1615
1 049,3 /17 488
922,5 /15 375
6B03 Әлеуметтік ғылымдар, журналистика және ақпарат
960
799,1 /13 318
714,9 /11 915
6B04 Бизнес, басқару және құқық
1223
799,1 /13 318
714,9 /11 915
6B05 Жаратылыстану ғылымдары, математика және статистика
5188
826,9 /13 781,7
742,7 /12 378
6B06 Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар
8104
1004,7 /16 742
920,5 /15 342
6B07 Инженерлік, өңдеу және құрылыс салалары
17581
1004,7 /16 742
920,5 /15 342
6B08 Ауыл шаруашылығы және биоресурстар
1973
826,9 /13 782
742,7 /12 378
6B11 Қызмет көрсету
2 200
799,1 /13 318

6B01 Педагогические науки
10075
1010,9/16 848
901/15 017
6B02 Искусство и гуманитарные науки
1615
1 049,3/17 488
922,5/15 375
6B03 Социальные науки, журналистика и информация
960
799,1/13 318
714,9/11 915
6B04 Бизнес, управление и право
1223
799,1/13 318
714,9/11 915
6B05 Естественные науки, математика и статистика
5188
826,9/13 781,7
742,7/12 378
6B06 Информационно-коммуникационные технологии
8103
1004,7/16 742
920,5/15 342
6B07 Инженерные, обрабатывающие и строительные отрасли
17580
1004,7/16 742
920,5/15 342
6B08 Сельское хозяйство и биоресурсы
1973
826,9/13 782
742,7/12 378
6B11 Услуги
2 200
799,1/13 318

714,9 /11 915
6B09 Ветеринария
875
1082,6 /18 043
955,8 /15 930
"Мәңгілік ел жастары – индустрияға!" жобасы шеңберінде студенттерді оқытуға, оның ішінде:
2100
6B01 Педагогикалық ғылымдар
1248
1010,9 /16 848
901,0 /15 017
6B06 Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар
383
1004,7 /16 742
920,5 /15 342
6B07 Инженерлік, өңдеу және құрылыс салалары
397
1004,7 /16 742
920,5 /15 342
6B08 Ауыл шаруашылығы және биоресурстар
72
826,9 /13 782

714,9/11 915
6B09 Ветеринария
875
1082,6/18 043
955,8/15 930
На обучение студентов в рамках проекта "Мәңгілік ел жастары – индустрияға!", в том числе:
2102
6B01 Педагогические науки
1248
1010,9/16 848
901/15 017
6B06 Информационно-коммуникационные технологии
384
1004,7/16 742
920,5/15 342
6B07 Инженерные, обрабатывающие и строительные отрасли
398
1004,7/16 742
920,5/15 342
6B08 Сельское хозяйство и биоресурсы
72
826,9/13 782

742,7 /12 378
Халықаралық келісімдер бойынша шетел азаматтарын, Моңғолия, Түркия Республикасының, түркітілдес басқа да республикалардың азаматтарын оқытуға
365
920,3 /15 339
825 /13 751
М.В. Ломоносов атындағы Мәскеу мемлекеттік университетінің Қазақстандағы филиалында студенттерді оқытуға
125
1706,4
Мәскеу авиация институтының "Восход" филиалында студенттерді оқытуға
45
874,9
"Назарбаев Университеті" ДБҰ-да студенттерді, оның ішінде шетелдік азаматтарды оқытуға
1192
7747,2
ЖОО-лар даярлық бөлімдерінің тыңдаушыларын оқытуға
1750
344,8
"Назарбаев Университеті" ДБҰ даярлық бөлімінде тыңдаушыларды оқытуға

742,7/12 378
На обучение иностранных граждан по международным соглашениям, граждан Монголии, Турецкой Республики, других тюркоязычных республик
365
920,3 /15 339
825 /13 751
На обучение студентов в Казахстанском филиале Московского государственного университета имени М.В. Ломоносова
125
1706,4
На обучение студентов в филиале "Восход" Московского авиационного института
45
874,9
На обучение студентов в АОО "Назарбаев Университет", в том числе иностранных граждан
1192
7747,2
На обучение слушателей подготовительных отделений ВУЗов
1750
344,8
На обучение слушателей в подготовительном отделении АОО "Назарбаев Университет

600
6570,1
Резерв
100
920,3 /15 339
825 /13 751
Шетел азаматтарына, оның ішінде Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылмайтын ұлты қазақ тұлғаларға арналған стипендиялық бағдарлама
490
635,8/10597
635,8/10597
Барлығы
56561
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі: Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі
Білім беру саласының коды және сыныптамасы
Даярлау бағыттарының коды және сыныптамасы
Күндізгі оқуға мемлекеттік білім беру тапсырысы
Жылына
1 курсантты оқытуға жұмсалатын орташа шығыстар
(мың теңге)
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Қарағанды академиясы

600
6570,1
Резерв
100
920,3 /15 339
825 /13 751
Стипендиальная программа на обучение иностранных граждан, в том числе лиц казахской национальности, не являющихся гражданами Республики Казахстан
490
635,8/10597
635,8/10597
Всего
56561
Администратор бюджетных программ: Министерство внутренних дел Республики Казахстан
Код и классификация области образования
Код и классификация направлений подготовки
Государственный образовательный заказ на очное обучение
Средние расходы на обучение 1 курсанта в год (в тыс. тенге)
Карагандинская академия Министерства внутренних дел Республики Казахстан

6B12 Ұлттық қауіпсіздік және әскери іс
6B123 Қоғамдық қауіпсіздік
250
1687,0
Барлығы
250
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі: Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрлігі
Білім беру саласының коды және сыныптамасы
Даярлау бағыттарының коды және сыныптамасы
Күндізгі оқуға мемлекеттік білім беру тапсырысы
Жылына
1 курсантты оқытуға жұмсалатын орташа шығыстар
(мың теңге)
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Мәлік Ғабдуллин атындағы Азаматтық қорғау академиясы

6B12 Национальная безопасность и военное дело
6B123 Общественная безопасность
250
1687,0
Всего
250
Администратор бюджетных программ: Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
Код и классификация области образования
Код и классификация направлений подготовки
Государственный образовательный заказ на очное обучение
Средние расходы на обучение 1 курсанта в год (в тыс. тенге)
1
2
3
4
Академия гражданской защиты имени Малика Габдуллина Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан

901,0
6B11 Қызмет көрсету
6B111 Қызмет көрсету саласы
700
714,9
Барлығы
800
Жиыны
1690
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі: Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
Білім беру саласының коды және сыныпталуы
Даярлау бағыттарының коды және сыныпталуы
Мемлекеттік білім беру тапсырысы
Оқу жылында
1 студентті оқытуға жұмсалатын орташа шығыстар (мың теңге)
ерекше мәртебесі бар жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары
басқа жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары
6В10 – Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамсыздандыру (медицина)
6В101 Денсаулық сақтау
2700 (оның ішінде клиникалық емес мамандықтар бойынша – 200, халықаралық келісімдер бойынша шетел азаматтарын оқытуға – 20)
1188,0
1001,0
Барлығы

901,0
6B11 Услуги
6B111 Сфера обслуживания
700
714,9
Всего
800
Итого
1690
Администратор бюджетных программ: Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Код и классификация области образования
Код и классификация направлений подготовки
Государственный образовательный заказ
Средние расходы на обучение 1 студента за учебный год (в тыс. тенге)
организации высшего и (или) послевузовского образования с особым статусом
другие организации высшего и (или) послевузовского образования
6В10 Здравоохранение и социальное обеспечение (медицина)
6В101 Здравоохранение
2700 (в том числе по неклиническим специальностям – 200, на обучение иностранных граждан по международным соглашениям -20)
1188,0
1001,0
Всего

2700
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2021 жылғы 20 сәуірдегі
№ 253 қаулысына
2-қосымша
Ескерту. Мемлекеттік білім беру тапсырысының жоғары оң жақ бұрышы жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 31.12.2022 № 1138 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын білім беру ұйымдарында жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлауға 2021 – 2022 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы

2700
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 20 апреля 2021 года № 253
Сноска. правый верхний угол приложения 2 - в редакции постановления Правительства РК от 31.12.2022 № 1138 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Государственный образовательный заказ на подготовку специалистов с послевузовским образованием в организациях образования, финансируемых из республиканского бюджета, на 2021 – 2022 учебный год

Ескерту. Мемлекеттік білім беру тапсырысы жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 15.12.2021 № 894 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Магистратураға қабылдау
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі: Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
Білім беру саласының коды және сыныптамасы
Мемлекеттік білім беру тапсырысы
Жылына 1 магистрантты оқытуға жұмсалатын орташа шығыстар (мың теңге) /
1 магистрантты оқытуға жұмсалатын 1 (бір) кредиттің шығыстары (теңге)
Ерекше мәртебесі бар жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары
Басқа жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары
Ғылыми және педагогикалық магистратура

Сноска. Государственный образовательный заказ – в редакции постановления Правительства РК от 15.12.2021 № 894 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Прием в магистратуру
Администратор бюджетных программ: Министерство образования и науки Республики Казахстан
Код и классификация области образования
Государственный образовательный заказ
Средние расходы на обучение 1 магистранта в год (тыс. тенге) / расходы 1 (один) кредита на обучение 1 магистранта (тенге)
организации высшего и (или) послевузовского образования с особым статусом
другие организации высшего и (или) послевузовского образования
Научная и педагогическая магистратура

2608,0
Барлығы
80
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі: Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігі
Атауы
Мемлекеттік білім беру тапсырысы
1 магистрантты оқытуға жұмсалатын орташа шығыстар
Өнер саласындағы жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары
141
х
Барлығы
141
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі: Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
Атауы
Мемлекеттік білім беру тапсырысы
Жылына 1 магистрантты оқытуға жұмсалатын орташа шығыстар
Ерекше мәртебесі бар жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары
Басқа жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамсыздандыру (медицина)

2608,0
Всего
80
Администратор бюджетных программ: Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
Наименование
Государственный образовательный заказ
Средние расходы на обучение 1 магистранта
Организации высшего и (или) послевузовского образования в области искусства
141
х
Всего
141
Администратор бюджетных программ: Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Наименование
Государственный образовательный заказ
Средние расходы на обучение 1 магистранта в год (тыс. тенге)
организации высшего и (или) послевузовского образования с особым статусом
другие организации высшего и (или) послевузовского образования
Здравоохранение и социальное обеспечение (медицина)

6309,0
Барлығы
60
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі: Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі
Білім беру саласының коды және сыныптамасы
Даярлау бағыттарының коды және сыныптамасы
Мемлекеттік білім беру тапсырысы
Жылына
1 магистрантты оқытуға жұмсалатын орташа шығыстар (мың теңге)
7М03 Әлеуметтік ғылымдар, журналистика және ақпарат
7М04 Бизнес, басқару және құқық
7M031 Әлеуметтік ғылымдар
7M041 Бизнес және басқару

6309,0
Всего
60
Администратор бюджетных программ: Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы
Государственный образовательный заказ
Код и классификация направлений подготовки
Государственный образовательный заказ
Средние расходы на 1 магистранта в год
(тыс. тенге)
7М03 Социальные науки, журналистика и информация
7М04 Бизнес, управление и право
7М031 Социальные науки
7М041 Бизнес и управление

5284,1
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2021 жылғы 20 сәуірдегі
№ 253 қаулысына
3-қосымша
Ескерту. Мемлекеттік білім беру тапсырысының жоғары оң жақ бұрышы жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 31.12.2022 № 1138 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын білім беру ұйымдарында техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімі бар мамандар даярлауға 2021 – 2022 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы

5284,1
Всего
12
Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 20 апреля 2021 года № 253
Сноска. правый верхний угол приложения 3 - в редакции постановления Правительства РК от 31.12.2022 № 1138 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Государственный образовательный заказ на подготовку специалистов с техническим и профессиональным, послесредним образованием в организациях образования, финансируемых из республиканского бюджета, на 2021 – 2022 учебный год

400 (оның ішінде қысқартылған бағдарлама бойынша – 280)
307,4
Барлығы
400
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2021 жылғы 20 сәуірдегі
№ 253 қаулысына
4-қосымша
Ескерту. Мемлекеттік білім беру тапсырысының жоғары оң жақ бұрышы жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 31.12.2022 № 1138 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын білім беру ұйымдарында жоғары білімі бар кадрларды даярлауға 2022 – 2023 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы

400 (в том числе по сокращенной программе – 280)
307,4
Всего
400
Приложение 4
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 20 апреля 2021 года № 253
Сноска. правый верхний угол приложения 4 - в редакции постановления Правительства РК от 31.12.2022 № 1138 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Государственный образовательный заказ на подготовку кадров с высшим образованием в организациях образования, финансируемых из республиканского бюджета, на 2022 – 2023 учебный год

Ескерту. Мемлекеттік білім беру тапсырысы жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 31.12.2022 № 1138 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі: Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрлігі
Білім беру саласының коды және сыныптамасы
Мемлекеттік білім беру тапсырысы
Оқу жылында / жылына 1 студентті оқытуға жұмсалатын орташа шығыстар (мың теңге) / 1 студентті оқытуға жұмсалатын 1 (бір) кредит шығыстары (мың теңге)
ерекше мәртебесі бар жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары
басқа жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары
1
2
3
4

Сноска. Государственный образовательный заказ - в редакции постановления Правительства РК от 31.12.2022 № 1138 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Администратор бюджетных программ: Министерство науки и высшего образования Республики Казахстан
Код и классификация области образования
Государственный образовательный заказ
Средние расходы на обучение 1 студента за учебный год/год (в тыс. тенге) / расходы 1 (один) кредита на обучение 1 студента (тенге)
организации высшего и (или) послевузовского образования с особым статусом
другие организации высшего и (или) послевузовского образования
1
2
3
4

742,7/12 378
6B11 Қызмет көрсету
2 230
799,1/13 318
714,9/11 915
6B09 Ветеринария
925
1082,6/18 043
955,8/15 930
Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындаған өңірлерге қоныс аударған ауыл жастары арасынан шыққан Қазақстан Республикасының азаматтарын оқытуға, оның ішінде:
1394
6B01 Педагогикалық ғылымдар
1145
1010,9/16 848
901/15 017
6B06 Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар
194
1004,7/16 742
920,5/15 342
6B07 Инженерлік, өңдеу және құрылыс салалары
55

742,7/12 378
6B11 Услуги
2 230
799,1/13 318
714,9/11 915
6B09 Ветеринария
925
1082,6/18 043
955,8/15 930
На обучение граждан Республики Казахстан из числа сельской молодежи, переселяющихся в регионы, определенные Правительством Республики Казахстан, в том числе:
1394
6B01 Педагогические науки
1145
1010,9/16 848
901/15 017
6B06 Информационно-коммуникационные технологии
194
1004,7/16 742
920,5/15 342
6B07 Инженерные, обрабатывающие и строительные отрасли
55

1004,7/16 742
920,5/15 342
Халықаралық келісімдер бойынша шетел азаматтарын оқытуға
365
920,3 /15 339
825 /13 751
М.В. Ломоносов атындағы Мәскеу мемлекеттік университетінің қазақстандық филиалы
125
1706,4
Халықаралық жоғары оқу орындарының филиалдарында студенттерді оқытуға
170
920,5
Мәскеу авиация институтының "Восход" филиалы
45
874,9
"Назарбаев Университеті" ДБҰ-да студенттерді, оның ішінде шетелдік азаматтарды оқытуға
1250
6407,6*
Жоғары оқу орындары даярлық бөлімдерінің тыңдаушыларын оқытуға
1750
344,8
"Назарбаев Университеті" ДБҰ даярлық бөлімінде тыңдаушыларды оқытуға
550
5434,1*
Резерв
100
920,3 /15 339
825 /13 751
Шетел азаматтарын, оның ішінде Қазақстан Республикасының азаматы болып табылмайтын ұлты қазақ тұлғаларды оқытуға арналған стипендиялық бағдарлама
490
635,8/10597
635,8/10597
Сенімгерлік басқарудағы жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарында студенттерді оқытуға ("М. Қозыбаев атындағы Солтүстік Қазақстан университеті" КеАҚ)
1500
920,5
Тығыз қоныстанған, жаңадан құрылған және батыс өңірлердің жастарын жетекші жоғары оқу орындарында оқыту үшін нысаналы білім беру гранттары, оның ішінде:

1004,7/16 742
920,5/15 342
На обучение иностранных граждан по международным соглашениям
365
920,3 /15 339
825 /13 751
На обучение студентов в Казахстанском филиале Московского государственного университета имени М.В. Ломоносова
125
1706,4
На обучение студентов в филиалах зарубежных ВУЗов
170
920,5
На обучение студентов в филиале "Восход" Московского авиационного института
45
874,9
На обучение студентов в АОО "Назарбаев Университет", в том числе иностранных граждан
1250
6407,6*
На обучение слушателей подготовительных отделений ВУЗов
1750
344,8
На обучение слушателей в подготовительном отделении АОО "Назарбаев Университет"
550
5434,1*
Резерв
100
920,3 /15 339
825 /13 751
Стипендиальная программа на обучение иностранных граждан, в том числе лиц казахской национальности, не являющихся гражданами Республики Казахстан
490
635,8/10597
635,8/10597
На обучение студентов в организациях высшего и послевузовского образования, находящихся в доверительном управлении (НАО "Северо-Казахстанский университет имени Манаша Козыбаева)"
1500
920,5
Целевые образовательные гранты для обучения в ведущих высших учебных заведениях молодежи из густонаселенных, вновь образованных и западных регионов, в том числе:

10000
6B01 Педагогикалық ғылымдар
2999
1010,9/16 848
901/15 017
6B02 Өнер және гуманитарлық ғылымдар
1619
1 049,3/17 488
922,5/15 375
6B03 Әлеуметтік ғылымдар, журналистика және ақпарат
937
799,1/13 318
714,9/11 915
6B04 Бизнес, басқару және құқық
478
799,1/13 318
714,9/11 915
6B05 Жаратылыстану ғылымдары, математика және статистика
379
826,9/13 781,7
742,7/12 378
6B06 Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар
614
1004,7/16 742
920,5/15 342
6B07 Инженерлік, өңдеу және құрылыс салалары
2523
1004,7/16 742
920,5/15 342
6B11 Қызмет көрсету
451
799,1/13 318
714,9/11 915
Барлығы:
73069
* Мемлекеттік білім беру тапсырысын қаржыландыру Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 23 желтоқсандағы № 923 қаулысымен бекітілген "Назарбаев Университеті" дербес білім беру ұйымының зерттеу университетін дамытудың 2021 – 2025 жылдарға арналған бағдарламасына сәйкес мемлекеттік білім беру тапсырысы шеңберінде білім алушыларға берілетін грант мөлшеріне "1,05" арттыру коэффициентін белгілеу арқылы жүзеге асырылады.
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі: Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі
Білім беру саласының коды және сыныптамасы
Даярлау бағыттарының коды және сыныптамасы
Күндізгі оқуға мемлекеттік білім беру тапсырысы
Жылына 1 курсантты оқытуға жұмсалатын орташа шығыстар (мың теңге)
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Қарағанды академиясы

10000
6B01 Педагогические науки
2999
1010,9/16 848
901/15 017
6B02 Искусство и гуманитарные науки
1619
1 049,3/17 488
922,5/15 375
6B03 Социальные науки, журналистика и информация
937
799,1/13 318
714,9/11 915
6B04 Бизнес, управление и право
478
799,1/13 318
714,9/11 915
6В05 Естественные науки, математика и статистика
379
826,9/13 781,7
742,7/12 378
6B06 Информационно-коммуникационные технологии
614
1004,7/16 742
920,5/15 342
6B07 Инженерные, обрабатывающие и строительные отрасли
2523
1004,7/16 742
920,5/15 342
6B11 Услуги
451
799,1/13 318
714,9/11 915
Всего:
73069
* Финансирование государственного образовательного заказа осуществляется путем установления повышающего коэффициента "1,05" к размеру гранта, предоставляемого обучающимся в рамках государственного образовательного заказа, согласно Программе развития исследовательского университета автономной организации образования "Назарбаев Университет" на 2021 – 2025 годы, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 декабря 2021 года № 923.
Администратор бюджетных программ: Министерство внутренних дел Республики Казахстан
Код и классификация области образования
Код и классификация направлений подготовки
Государственный образовательный заказ на очное обучение
Средние расходы на обучение 1 курсанта в год (в тыс. тенге)
Карагандинская академия Министерства внутренних дел Республики Казахстан

6B12 Ұлттық қауіпсіздік және әскери іс
6B123 Қоғамдық қауіпсіздік
100
2 172,3
6B123 Қоғамдық қауіпсіздік
(Қырғыз Республикасының азаматтарын оқытуға)
10
1 962,6
6B123 Қоғамдық қауіпсіздік
(Тәжікстан Республикасының азаматтарын оқытуға)
5
1 931,4
Барлығы
115
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі: Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігі
Білім беру саласының коды және сыныптамасы
Даярлау бағыттарының коды және сыныптамасы
Күндізгі оқуға мемлекеттік білім беру тапсырысы
Жылына 1 студентті оқытуға жұмсалатын орташа шығыстар (мың теңге)
Өнер саласындағы жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары
890
х
Халықаралық туризм және меймандостық университеті

6B12 Национальная безопасность и военное дело
6B123 Общественная безопасность
100
2 172,3
6B123 Общественная безопасность (обучение граждан Кыргызской Республики)
10
1 962,6
6B123 Общественная безопасность (обучение граждан Республики Таджикистан)
5
1 931,4
Всего
115
Администратор бюджетных программ: Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
Код и классификация области образования
Код и классификация направлений подготовки
Государственный образовательный заказ на очное обучение
Средние расходы на обучение 1 студента в год (в тыс. тенге)
Организации высшего и (или) послевузовского образования в области искусства
890
х
Международный университет туризма и гостеприимства

Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын білім беру ұйымдарында жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға 2022 – 2023 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы
Ескерту. Мемлекеттік білім беру тапсырысы жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 31.12.2022 № 1138 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Магистратураға қабылдау
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі: Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрлігі
Білім беру саласының коды және сыныптамасы
Мемлекеттік білім беру тапсырысы

Государственный образовательный заказ на подготовку кадров с послевузовским образованием в организациях образования, финансируемых из республиканского бюджета, на 2022 – 2023 учебный год
Сноска. Государственный образовательный заказ - в редакции постановления Правительства РК от 31.12.2022 № 1138 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Прием в магистратуру
Администратор бюджетных программ: Министерство науки и высшего образования Республики Казахстан
Код и классификация области образования
Государственный образовательный заказ

7M12 Ұлттық қауіпсіздік және әскери іс
7M123 Қоғамдық қауіпсіздік
10
3 282,0
Барлығы
10
Резидентураға қабылдау
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі: Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
Коды
Атауы
Мемлекеттік білім беру тапсырысы
Жылына 1 дәрігер-резидентті оқытуға жұмсалатын орташа шығыстар
(мың теңге)
ерекше мәртебесі бар жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары
басқа жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары
7R09
Денсаулық сақтау (медицина)

7М12 Национальная безопасность и военное дело
7М123 Общественная безопасность
10
3 282,0
Всего
10
Прием в резидентуру
Администратор бюджетных программ: Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Код
Наименование
Государственный образовательный заказ
Средние расходы на обучение 1 врача-резидента в год (тыс. тенге)
организации высшего и (или) послевузовского образования с особым статусом
другие организации высшего и (или) послевузовского образования
7R09
Здравоохранение (медицина)

8D10
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамсыздандыру (медицина)
160
1556,1
1477,8
Барлығы
160
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі: Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы
Білім беру саласының коды және сыныптамасы
Даярлау бағыттарының коды және сыныптамасы
Мемлекеттік білім беру тапсырысы
Жылына 1 докторантты оқытуға жұмсалатын орташа шығыстар
(мың теңге)
8D04 Бизнес, басқару және құқық
8D042 Құқық (ғылыми-педагогикалық бағыттағы докторантура)
3
7256,9
8D12 Ұлттық қауіпсіздік және әскери іс
8D123 Қоғамдық қауіпсіздік (ғылыми-педагогикалық бағыттағы докторантура)
4
7256,9
8D12 Ұлттық қауіпсіздік және әскери іс
8D123 Қоғамдық қауіпсіздік (бейіндік докторантура)
3
7256,9
Барлығы
10
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі: Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі
Білім беру саласының коды және сыныптамасы
Даярлау бағыттарының коды және сыныптамасы
Мемлекеттік білім беру тапсырысы
Жылына 1 білім алушыға жұмсалатын орташа шығыстар (мың теңге)
8DМ03 Әлеуметтік ғылымдар, журналистика және ақпарат
8DМ04 Бизнес, басқару және құқық
8D031 Әлеуметтік ғылымдар
8D041 Бизнес және басқару
12
5181,6
Барлығы
12
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2021 жылғы 20 сәуірдегі
№ 253 қаулысына
6-қосымша
Ескерту. Мемлекеттік білім беру тапсырысының жоғары оң жақ бұрышы жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 31.12.2022 № 1138 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын білім беру ұйымдарында техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға 2022 – 2023 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы

8D10
Здравоохранение и социальное обеспечение (медицина)
160
1556,1
1477,8
Всего
160
Администратор бюджетных программ: Генеральная прокуратура Республики Казахстан
Код и классификация области образования
Код и классификация направлений подготовки
Государственный образовательный заказ
Средние расходы в год на обучение 1 докторанта
8D04 Бизнес, управление и право
8D042 Право (докторантура научно-педагогического направления)
3
7256,9
8D12 Национальная безопасность и военное дело
8D123 Общественная безопасность (докторантура
научно-педагогического направления)
4
7256,9
8D12 Национальная безопасность
и военное дело
8D123 Общественная
безопасность
(профильная докторантура)
3
7256,9
Всего
10
Администратор бюджетных программ: Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы
Код и классификация области образования
Код и классификация направлений подготовки
Государственный образовательный заказ
Средние расходы на 1 обучающегося в год (тыс. тенге)
8DМ03 Социальные науки, журналистика и информация
8DМ04 Бизнес и управление
8D031 Социальные науки
8D041Бизнес и управление
12
5181,6
Всего
12
Приложение 6
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 20 апреля 2021 года № 253
Сноска. правый верхний угол приложения 6 - в редакции постановления Правительства РК от 31.12.2022 № 1138 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Государственный образовательный заказ на подготовку кадров с техническим и профессиональным, послесредним образованием в организациях образования, финансируемых из республиканского бюджета, на 2022 – 2023 учебный год

344,8
"Назарбаев Университеті" ДБҰ даярлық бөлімінде тыңдаушыларды оқытуға
600
6007,4*
Резерв
100
920,3 /15 339
825 /13 751
Шетел азаматтарына, оның ішінде Қазақстан Республикасының азаматы болып табылмайтын ұлты қазақ тұлғаларға арналған стипендиялық бағдарлама
490
635,8/10597
635,8/10597
Барлығы
66561
* Мемлекеттік білім беру тапсырысын қаржыландыру Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 23 желтоқсандағы № 923 қаулысымен бекітілген "Назарбаев Университеті" дербес білім беру ұйымының зерттеу университетін дамытудың 2021 – 2025 жылдарға арналған бағдарламасына сәйкес мемлекеттік білім беру тапсырысы шеңберінде білім алушыларға берілетін грант мөлшеріне "1,05" арттыру коэффициентін белгілеу арқылы жүзеге асырылады.
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі: Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі
Білім беру саласының коды және сыныпталуы
Даярлау бағыттарының коды және сыныпталуы
Күндізгі оқуға мемлекеттік білім беру тапсырысы
Жылына 1 курсантты оқытуға жұмсалатын орташа шығыстар (мың теңге)
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Қарағанды академиясы

344,8
На обучение слушателей в подготовительном отделении АОО "Назарбаев Университет
600
6007,4*
Резерв
100
920,3 /15 339
825 /13 751
Стипендиальная программа на обучение иностранных граждан, в том числе лиц казахской национальности, не являющихся гражданами Республики Казахстан
490
635,8/10597
635,8/10597
Всего
66561
* Финансирование государственного образовательного заказа осуществляется путем установления повышающего коэффициента "1,05" к размеру гранта, предоставляемого обучающимся в рамках государственного образовательного заказа согласно Программе развития исследовательского университета автономной организации образования "Назарбаев Университет" на 2021 – 2025 годы, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 декабря 2021 года № 923.
Администратор бюджетных программ: Министерство внутренних дел Республики Казахстан
Код и классификация области образования
Код и классификация направлений подготовки
Государственный образовательный заказ на очное обучение
Средние расходы на обучение 1 курсанта в год (в тыс. тенге)
Карагандинская академия Министерства внутренних дел Республики Казахстан

500
Мамандықтар топтарының атауы
Күндізгі оқуға мемлекеттік білім беру тапсырысы
Оқу жылында
1 маманды оқытуға жұмсалатын орташа шығыстар (мың теңге)
Спорт бойынша білім беру мамандықтары
200
2411,0
Барлығы
200
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі: Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
Мамандықтар топтарының атауы
Күндізгі оқу мемлекеттік білім беру тапсырысы
Жылына 1 маманды оқытуға жұмсалатын орташа шығыстар (мың теңге)
Медицина мамандықтары
400 (оның ішінде қысқартылған бағдарлама бойынша – 280)

500
Наименование групп специальностей
Государственный образовательный заказ на очное обучение
Средние расходы на обучение 1 специалиста за учебный год (в тыс.тенге)
Специальности образования по спорту
200
2411,0
Всего
200
Администратор бюджетных программ: Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Наименование групп специальностей
Государственный образовательный заказ на очное обучение
Средние расходы на обучение 1 специалиста за учебный год (в тыс.тенге)
Медицинские специальности
400
(в том числе по сокращенной программе – 280)