Каспий итбалықтарын ғылыми зерттеулер үшін алу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 22 сәуірдегі № 261 қаулысы
Каспий итбалығына ен салу және популяциясының құрылымын зерделеу мақсатында және "Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы" 2004 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. 2021 жылғы 15 наурыздан бастап 15 мамыр аралығындағы және 2021 жылғы 15 қыркүйектен бастап 15 қараша аралығындағы кезеңде Маңғыстау және Атырау облыстарының Дурнева және Ремонтные шалыги (Ақтоты) аралдарында Каспий итбалығының 156 дарағын ғылыми зерттеулер үшін алуға рұқсат етілсін, олар кейіннен табиғи мекендеу ортасына жіберілсін.
2. Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Балық шаруашылығы комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілері ретінде аккредиттелген заңды тұлғаларға Каспий итбалығын ғылыми зерттеулер үшін алуға рұқсат берсін.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин

Об изъятии каспийских тюленей для научных исследований
Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 апреля 2021 года № 261
В целях проведения мечения и изучения структуры популяции каспийского тюленя и в соответствии со статьей 15 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Разрешить изъятие каспийских тюленей для научных исследований с последующим выпуском в природную среду обитания в период с 15 марта по 15 мая 2021 года и с 15 сентября по 15 ноября 2021 года на 156 особей каспийских тюленей на островах Дурнева и Ремонтные шалыги (Актоты) Мангистауской и Атырауской областей.
2. Комитету рыбного хозяйства Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке выдать разрешение на изъятие каспийских тюленей для научных исследований юридическим лицам, аккредитованным как субъекты научной и (или) научно-технической деятельности.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин