Семей полигоны жабылуының 30 жылдығына орай арнайы -шараларды өткізу жөніндегі жоспарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 4 маусымдағы № 377 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Семей полигоны жабылуының 30 жылдығына орай арнайы іс-шараларды өткізу жөніндегі жоспар (бұдан әрі – Жоспар) бекітілсін.
2. Орталық және жергілікті атқарушы органдар мен ұйымдар (келісу бойынша):

Об утверждении Плана по проведению специальных мероприятий, посвященных 30-летию закрытия Семипалатинского полигона
Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 июня 2021 года № 377
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый План по проведению специальных мероприятий, посвященных 30-летию закрытия Семипалатинского полигона (далее – План).
2. Центральным и местным исполнительным органам и организациям (по согласованию):

1) Жоспарда көзделген іс-шаралардың уақтылы орындалуын қамтамасыз етсін;
2) жарты жылда бір рет жартыжылдықтың соңғы айының 10-күнінен кешіктірмей Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігіне Жоспардың орындалу барысы туралы ақпарат берсін.
3. Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі жылына екі рет 20 маусымға және 20 желтоқсанға қарай Қазақстан Республикасының Үкіметіне Жоспардың орындалуы туралы жиынтық ақпарат берсін.

1) обеспечить своевременное выполнение мероприятий, предусмотренных Планом;
2) представлять раз в полугодие, не позднее 10 числа последнего месяца полугодия, информацию о ходе выполнения Плана в Министерство энергетики Республики Казахстан.
3. Министерству энергетики Республики Казахстан представлять два раза в год, к 20 июня и 20 декабря, сводную информацию о ходе выполнения Плана в Правительство Республики Казахстан.

4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігіне жүктелсін.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2021 жылғы 4 маусымдағы
№ 345 қаулысымен
бекітілген
Семей полигоны жабылуының 30 жылдығына орай арнайы іс-шараларды өткізу жөніндегі жоспар
Р/с №
Іс-шараның атауы
Аяқтау нысаны
Жауапты орындаушылар
Орындау мерзімі
Қаржыландыру көлемі (мың теңге)
Қаржыландыру көзі
1
2
3
4
5
6
7
1
Бұқаралық ақпарат құралдары арқылы жарияланатын іс-шаралар
1.1.
Бағдарламалар, хабарлар, сюжеттер, айдарлар циклын дайындау мен шығаруды ұйымдастыру
бағдарламалар, жаңалықтар, сюжеттер
АҚДМ, ЭМ, Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі
2021 жыл
-
талап етілмейді
1.2.
Семей полигоны жабылуының 30 жылдығына арналған деректі фильмдерді көрсету
деректі фильмдер
АҚДМ, ЭМ, Павлодар облысы мен Алматы қаласы әкімдіктері
2021 жылғы желтоқсан
-
талап етілмейді
1.3.
Семей полигоны жабылуының 30 жылдығын жоспарлы насихаттау бойынша республикалық және өңірлік баспа және электрондық бұқаралық ақпарат құралдарында толық іргелі мақалалар (сұхбаттар) шығару
мақалалар, сұхбат
АҚДМ, БҒМ, ЭМ, СІМ, Ақмола, Қостанай, Шығыс Қазақстан облыстарының, Нұр-Сұлтан, Алматы қалаларының әкімдіктері
2021 жыл
-
талап етілмейді
1.4.
Кинотеатрларда көрсетілім басталар алдында Семей полигонының жабылуына арналған бейнежазбалар көрсетілімін ұйымдастыру
деректі фильм, бейнероликтер көрсету
Нұр-Сұлтан қаласының, Алматы облысының әкімдіктері
2021 жылғы тамыз
көзделген қаражат шеңберінде
жергілікті бюджет
2. Білім беру іс-шаралары
2.1.
Семей полигоны жабылуының 30 жылдығына арналған көрмені ұйымдастыру және өткізу (Қазақстан Республикасы Тәуелсіздігінің 30 жылдығын мерекелеу шеңберінде)
фото-құжаттық, архивтік көрмелер, кітаптар көрмесі
Қазақстан Республикасы Президентінің архиві (келісу бойынша), Алматы, Қарағанды, Қызылорда, Павлодар, Түркістан, Шығыс Қазақстан облыстарының, Нұр-Сұлтан қаласының, әкімдіктері
2021 жыл
көзделген қаражат шеңберінде
жергілікті бюджет
2.2.
Семей полигоны жабылуының 30 жылдығына арналған эссе, сурет байқауларын өткізу
байқауларды өткізу
Павлодар облысының, Нұр-Сұлтан қаласының әкімдіктері
2021 жыл
көзделген қаражат шеңберінде
жергілікті бюджет
2.3.
"Семей полигоны-Қазақстанның ядролық қасіреті" атты тақырыптық іс-шаралар, сынып сағаттары, дәрістер өткізу
дәрістер, сынып сағаттары
БҒМ, Ақмола, Жамбыл, Павлодар облыстарының әкімдіктері
2021 жыл
-
талап етілмейді

4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Министерство энергетики Республики Казахстан.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 4 июня 2021 года № 377
План по проведению специальных мероприятий, посвященных 30-летию закрытия Семипалатинского полигона
п/п
Наименование мероприятия Форма завершения Ответственные
исполнители
Срок
исполнения
Объем финансирования (тыс. тенге) Источник финансирования
1 2 3 4 5 6 7
1. Мероприятия, освещаемые через средства массовой информации
1.1.
Организация подготовки и выпуска цикла программ, передач, сюжетов, рубрик
программы, новости, сюжеты
МИОР,
МЭ,
акимат Восточно-Казахстанской области
2021 год
-
не требуется
1.2.
Показ документальных фильмов, посвященных 30-летию закрытия Семипалатинского полигона
документальные
фильмы
МИОР,
МЭ,
акиматы Павлодарской области,
города Алматы
декабрь
2021 года
-
не требуется
1.3.
Издание развернутых фундаментальных статей (интервью) в республиканских и региональных печатных и электронных средствах массовой информации по планомерной пропаганде 30-летия закрытия Семипалатинского полигона
статьи, интервью
МИОР,
МОН,
МЭ,
МИД,
акиматы Акмолинской, Костанайской, Восточно-Казахстанской областей, городов Нур-Султана, Алматы
2021 год
-
не требуется
1.4.
Организация перед показом в кинотеатрах показ видеозаписей, посвященных 30-летию закрытия Семипалатинского полигона
показ документального фильма, видеоролики
акиматы Алматинской области,
города Нур-Султана
август
2021 года
в пределах предусмотренных средств
не требуется
2. Образовательные мероприятия
2.1.
Организация и проведение выставки, посвященной 30-летию закрытия Семипалатинского полигона (в рамках празднования 30-летия Независимости Республики Казахстан)
фото-документальные, архивные выставки, выставки книг
Архив Президента Республики Казахстан (по согласованию), акиматы Алматинской, Карагандинской, Кызылординской, Павлодарской, Туркестанской, Восточно-Казахстанской областей, города Нур-Султана
2021 год
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
2.2.
Проведение конкурсов эссе, рисунков, посвященных 30-летию закрытия Семипалатинского полигона
проведение конкурсов
акиматы Павлодарской области, города Нур-Султана
2021 год
В пределах предусмотренных средств
местный бюджет
2.3.
"Семипалатинский полигон-ядерная трагедия Казахстана" проведение тематических мероприятий, классных часов, лекций
лекции, классные часы
МОН, акиматы Акмолинской, Жамбылской, Павлодарской областей
2021 год
-
не требуется

3. Ұйымдастырушылық-практикалық іс-шаралар
3.1
Конференциялар, семинарлар өткізу
ғылыми-теориялық және ғылыми-практикалық конференциялар
БҒМ, ЭМ, ДСМ, Ақтөбе, Қызылорда, Павлодар, Солтүстік Қазақстан, Шығыс Қазақстан облыстарының, Алматы қаласының әкімдіктері
2021 жыл
-
талап етілмейді
3.2
Семей ядролық сынақ полигоны жабылуының 30 жылдығына арналған дөңгелек үстелдер/семинарлар/брифингтер (онлайн-формат / толық формат)
дөңгелек үстелдер/семинарлар/ брифингтер
СІМ Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті-Елбасының кітапханасы (келісу бойынша), Алматы, Атырау, Қарағанды, Қызылорда, Павлодар, Түркістан, Солтүстік Қазақстан, Шығыс Қазақстан облыстарының, Нұр-Сұлтан қаласының әкімдіктері
2021 жылғы тамыз
-
Талап етілмейді
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
АҚДМ – Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігі;
БҒМ – Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі;
ДСМ – Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі;
СІМ – Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі;
ЭМ – Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі.

3. Организационно-практические мероприятия
3.1.
Проведение конференций, семинаров
научно-теоретические и научно-практические конференции
МОН,
МЭ,
МЗ,
акиматы Актюбинской, Кызылординской, Павлодарской, Северо-Казахстанской, Восточно-Казахстанской областей, города Алматы
2021 год
-
не требуется
3.2.
Круглые столы, семинары, брифинги, посвященные 30-летию закрытия Семипалатинского полигона (онлайн-формат/полный формат)
круглые столы, семинары,
брифинги
МИД,
Библиотека Первого Президента Республики Казахстан –Елбасы (по согласованию), акиматы Алматинской, Атырауской, Карагандинской, Кызылординской, Павлодарской, Туркестанской, Северо-Казахстанской, Восточно-Казахстанской областей, города Нур-Султана
август
2021 года
-
не требуется
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МИОР – Министерство информации и общественного развития Республики Казахстан;
МОН – Министерство образования и науки Республики Казахстан;
МЗ – Министерство здравоохранения Республики Казахстан;
МИД – Министерство иностранных дел Республики Казахстан;
МЭ – Министерство энергетики Республики Казахстан.