"Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 19 қыркүйектегі № 994 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 16 шiлдедегi № 492 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 19 қыркүйектегі № 994 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі туралы ережеде:
16-тармақта:
орталық аппараттың функцияларында:
48-1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"48-1) Қазақстан Республикасының уран кен орындарын игеру жөніндегі орталық комиссия туралы ережені әзірлейді және бекітеді, ережеде оның қызметін ұйымдастыру, құрамы, жұмыс регламенті және іс қағаздарын жүргізу айқындалады;";
мынадай мазмұндағы 82-1) тармақшамен толықтырылсын:
"82-1) банктік салым кепілі шартын жасасу тәртібін және оның көмірсутектер мен уран өндіру саласындағы үлгілік нысанын әзірлейді және бекітеді;";
мынадай мазмұндағы 180-1) тармақшамен толықтырылсын:
"180-1) радиоактивті қалдықтарға нормативтерді белгілейді;";
мынадай мазмұндағы 423-1) тармақшамен толықтырылсын:
"423-1) мемлекеттік орган қабылдаған көмірсутектер және уран өндіру саласындағы жер қойнауын пайдалану жөніндегі операциялардың салдарын жою бойынша міндеттемелерді орындауды қамтамасыз етулерді ұсыну және есепке алу тәртібін айқындайды;";
мынадай мазмұндағы 431-1) тармақшамен толықтырылсын:
"431-1) пайдалы қатты қазбалар саласындағы уәкілетті органмен бірлесіп, жер қойнауы ресурстары залалын экономикалық бағалау әдістемесін әзірлейді және бекітеді;";
ведомствоның функцияларында:
28) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"28) радиациялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету саласында, оның ішінде радиоактивті қалдықтармен жұмыс істеуге байланысты қызметке мемлекеттік бақылауды және қадағалауды жүзеге асырады;";
мынадай мазмұндағы 23-1-тармақпен толықтырылсын:
"23-1. Аппарат басшысы аумақтық органдар басшыларының орынбасарларын лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады.";
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің қарамағындағы ұйымдардың тізбесінде:
6-тармақ алып тасталсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Бұл ретте осы қаулының 1-тармағының тоғызыншы, оныншы, он алтыншы және он жетінші абзацтары 2021 жылғы 2 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Экологиялық кодексіне сәйкес 2021 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 сентября 2014 года № 994 "Вопросы Министерства энергетики Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 16 июля 2021 года № 492.
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п.2
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 сентября 2014 года № 994 "Вопросы Министерства энергетики Республики Казахстан" следующие изменения и дополнения:
в Положении о Министерстве энергетики Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в пункте 16:
в функциях центрального аппарата:
подпункт 48-1) изложить в следующей редакции:
"48-1) разрабатывает и утверждает положение о центральной комиссии по разработке месторождений урана Республики Казахстан, определяющее организацию ее деятельности, состав, регламент работы и ведение делопроизводства;";
дополнить подпунктом 82-1) следующего содержания:
"82-1) разрабатывает и утверждает порядок заключения договора залога банковского вклада и его типовую форму в области углеводородов и добычи урана;";
дополнить подпунктом 180-1) следующего содержания:
"180-1) устанавливает нормативы на радиоактивные отходы;";
дополнить подпунктом 423-1) следующего содержания:
"423-1) определяет порядок представления и учета принятых государственным органом обеспечений исполнения обязательств по ликвидации последствий операций по недропользованию в области углеводородов и добычи урана;";
дополнить подпунктом 431-1) следующего содержания:
"431-1) разрабатывает и утверждает методику экономической оценки ущерба ресурсам недр совместно с уполномоченным органом в области твердых полезных ископаемых;";
в функциях ведомства:
подпункт 28) изложить в следующей редакции:
"28) осуществляет государственный контроль и надзор в области обеспечения радиационной безопасности, в том числе за деятельностью, связанной с обращением с радиоактивными отходами;";
дополнить пунктом 23-1 следующего содержания:
"23-1. Руководитель аппарата назначает на должности и освобождает от должностей заместителей руководителей территориальных органов.";
в перечне организаций, находящихся в ведении Министерства энергетики Республики Казахстан:
пункт 6 исключить.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания и подлежит официальному опубликованию.
При этом абзацы девятый, десятый, шестнадцатый и семнадцатый пункта 1 настоящего постановления вводятся в действие с 1 июля 2021 года в соответствии с Экологическим кодексом Республики Казахстан от 2 января 2021 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин