Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 21 қыркүйектегі № 643 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер бекітілсін.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2021 жылғы 21 қыркүйектегі
№ 643 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер
1. "Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің өңдеу өнеркәсібіндегі шағын және орта кәсіпкерлік жобаларын қаржыландыруды қамтамасыз ету жөніндегі бірлескен іс-қимыл жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 14 сәуірдегі № 354 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің өңдеу өнеркәсібіндегі шағын және орта кәсіпкерлік жобаларын қаржыландыруды қамтамасыз ету жөніндегі бірлескен іс-қимыл жоспарында:
"Қаражатты екінші деңгейдегі банктерге шартты түрде орналастырудың шарттары мен тетіктері" деген 3-бөлімде:
оныншы бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"Қаражат ЕДБ шотына түскен күннен бастап ЕДБ-ның кредиттік қаражатты игеру мерзімі:
инвестициялық мақсаттарға берілетін кредиттер бойынша – 12 ай;
айналым қаражатын толықтыру және бұрын берілген ЕДБ қарыздарын қайта қаржыландыру мақсаттарына берілетін кредиттер бойынша – 6 ай.";
"Шағын және орта кәсіпкерлік субъектілерін қаржыландыру шарттары" деген 4-бөлімде:
екінші бөліктің 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) жұмыс істеп тұрған кәсіпорындар қайта құрылған және (немесе) кредиттің сомасы 60 миллион теңгеден аспайтын жағдайларды қоспағанда, мемлекеттік тіркелген кезден бастап алты айдан аз уақыт өткен;";
тоғызыншы бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"Лимиті жоқ тамақ өнеркәсібі саласындағы жобаларды қоспағанда, бір ШОК субъектісіне арналған қаржыландыру лимиті 3600000000 (үш миллиард алты жүз миллион) теңге.";
"Мемлекеттік қолдаудың қосымша шаралары" деген 6-бөлім мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Мемлекеттік қолдаудың қосымша шаралары
Осы Жоспар шеңберінде қаражат алатын ШОК субъектілерінің жаңа жобаларын қаржыландыруды ынталандыру үшін "Даму" КДҚ" АҚ "Бизнестің жол картасы – 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа жобалар бойынша кредиттерді кепілдендіру тетігін қолдана алады.";

О внесении изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 сентября 2021 года № 643.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые изменения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 21 сентября 2021 года № 643
Изменения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
1. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 14 апреля 2014 года № 354 "Об утверждении Плана совместных действий Правительства Республики Казахстан и Национального Банка Республики Казахстан по обеспечению финансирования проектов малого и среднего предпринимательства в обрабатывающей промышленности":
в Плане совместных действий Правительства Республики Казахстан и Национального Банка Республики Казахстан по обеспечению финансирования проектов малого и среднего предпринимательства в обрабатывающей промышленности, утвержденном указанным постановлением:
в разделе 3 "Условия и механизмы обусловленного размещения средств в банках второго уровня":
часть десятую изложить в следующей редакции:
"Срок освоения БВУ кредитных средств с даты поступления средств на счет БВУ:
12 месяцев – по кредитам, выдаваемым на инвестиционные цели;
6 месяцев – по кредитам, выдаваемым на цели пополнения оборотных средств и рефинансирования ранее выданных займов БВУ.";
в разделе 4 "Условия финансирования субъектов малого и среднего предпринимательства":
подпункт 3) части второй изложить в следующей редакции:
"3) с момента государственной регистрации которых прошло менее шести месяцев, за исключением случаев реорганизации действующих предприятий и (или) когда сумма кредита не превышает 60 миллионов тенге";
часть девятую изложить в следующей редакции:
"Максимальный лимит финансирования на одного субъекта МСП 3600000000 (три миллиарда шестьсот миллионов) тенге, за исключением проектов в сфере пищевой промышленности, по которым лимит отсутствует.";
раздел 6 "Дополнительные меры государственной поддержки" изложить в следующей редакции:
"6. Дополнительные меры государственной поддержки
Для стимулирования финансирования новых проектов субъектов МСП, получающих средства в рамках настоящего Плана, АО "ФРП "Даму" может применять механизм гарантирования кредитов по новым проектам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса – 2025".";

көрсетілген Жоспарға 1-1-қосымша осы өзгерістерге 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің өңдеу өнеркәсібінде кәсіпкерлік субъектілерін қаржыландыруды қамтамасыз ету жөніндегі бірлескен іс-қимыл жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 5 желтоқсандағы № 1276 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің өңдеу өнеркәсібінде кәсіпкерлік субъектілерін қаржыландыруды қамтамасыз ету жөніндегі бірлескен іс-қимыл жоспарында:
"Жалпы ережелер" деген бөлімде:
"Өңдеу өнеркәсібінде шағын және орта кәсіпкерлік субъектілерін қаржыландыру шарттары" деген кіші бөлімде:
4-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) лимиті жоқ тамақ өнеркәсібі саласындағы жобаларды қоспағанда, ҚР ҰҚ қаражатының есебінен берілген барлық кредиттер үшін бір ШОКС-ға берілетін қаржыландырудың ең жоғары лимиті – 3600000000 (үш миллиард алты жүз миллион) теңге;";
"Өңдеу өнеркәсібінде ірі кәсіпкерлік субъектілерін қаржыландыру шарттары" деген кіші бөлімде:
4-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) ең жоғары лимиті жоқ тамақ өнеркәсібі саласындағы жобаларды қоспағанда, бір ІКС-ге берілетін қаржыландыру лимиті – 7000000000 (жеті миллиард) теңгеге дейін;";
көрсетілген Жоспарға 2-1-қосымша осы өзгерістерге 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. "Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің өңдеу өнеркәсібіндегі кәсіпкерлік субъектілерін қаржыландыруды қамтамасыз ету жөніндегі бірлескен іс-қимыл жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 11 наурыздағы № 124 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің өңдеу өнеркәсібіндегі кәсіпкерлік субъектілерін қаржыландыруды қамтамасыз ету жөніндегі бірлескен іс-қимыл жоспарында:
"Жалпы ережелер" деген бөлімде:
"Өңдеу өнеркәсібінде шағын және орта кәсіпкерлік субъектілерін қаржыландыру шарттары" деген кіші бөлімде:
4-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) лимиті жоқ тамақ өнеркәсібі саласындағы жобаларды қоспағанда, ҚР ҰҚ қаражатының есебінен берілген барлық кредиттер үшін бір ШОКС-ға қаржыландырудың ең жоғары лимиті – 3600000000 (үш миллиард алты жүз миллион) теңге;";
"Өңдеу өнеркәсібінде ірі кәсіпкерлік субъектілерін қаржыландыру шарттары" деген кіші бөлімде:

приложение 1-1 к указанному Плану изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящим изменениям.
2. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 5 декабря 2014 года № 1276 "Об утверждении Плана совместных действий Правительства Республики Казахстан и Национального Банка Республики Казахстан по обеспечению финансирования субъектов предпринимательства в обрабатывающей промышленности":
в Плане совместных действий Правительства Республики Казахстан и Национального Банка Республики Казахстан по обеспечению финансирования субъектов предпринимательства в обрабатывающей промышленности, утвержденном указанным постановлением:
в разделе "Общие положения":
в подразделе "Условия финансирования субъектов малого и среднего предпринимательства в обрабатывающей промышленности":
подпункт 1) пункта 4 изложить в следующей редакции:
"1) максимальный лимит финансирования на одного СМСП для всех кредитов, выданных за счет средств НФ РК, – 3600000000 (три миллиарда шестьсот миллионов) тенге, за исключением проектов в сфере пищевой промышленности, по которым лимит отсутствует;";
в подразделе "Условия финансирования субъектов крупного предпринимательства в обрабатывающей промышленности":
подпункт 1) пункта 4 изложить в следующей редакции:
"1) лимит финансирования на одного СКП – до 7000000000 (семь миллиардов) тенге, за исключением проектов в сфере пищевой промышленности, по которым максимальный лимит отсутствует;";
приложение 2-1 к указанному Плану изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящим изменениям.
3. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2015 года № 124 "Об утверждении Плана совместных действий Правительства Республики Казахстан и Национального Банка Республики Казахстан по обеспечению финансирования субъектов предпринимательства в обрабатывающей промышленности":
в Плане совместных действий Правительства Республики Казахстан и Национального Банка Республики Казахстан по обеспечению финансирования субъектов предпринимательства в обрабатывающей промышленности, утвержденном указанным постановлением:
в разделе "Общие положения":
в подразделе "Условия финансирования субъектов малого и среднего предпринимательства в обрабатывающей промышленности":
подпункт 1) пункта 4 изложить в следующей редакции:
"1) максимальный лимит финансирования на одного СМСП для всех кредитов, выданных за счет средств НФ РК, – 3600000000 (три миллиарда шестьсот миллионов) тенге, за исключением проектов в сфере пищевой промышленности, по которым лимит отсутствует;";
в подразделе "Условия финансирования субъектов крупного предпринимательства в обрабатывающей промышленности":