"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне геодезия, картография және кеңістіктік деректер мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 30 қыркүйектегі № 693 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне геодезия, картография және кеңістіктік деректер мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы Қазақстан Республикасының Парламентi Мәжiлiсiнiң қарауына енгiзiлсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин
Жоба
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ ЗАҢЫ
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне геодезия, картография және кеңістіктік деректер мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
1-бап. Қазақстан Республикасының мына заңнамалық актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1. 2003 жылғы 20 маусымдағы Қазақстан Республикасының Жер кодексіне:
65-баптың 1-тармағының 12) тармақшасындағы "қамтамасыз етуге міндетті." деген сөздер "қамтамасыз етуге;" деген сөздермен ауыстырылып, мынадай мазмұндағы 13) тармақшамен толықтырылсын:
"13) өз жер учаскелерінде геодезиялық пункттер орналасқан кезде геодезия және картография саласындағы уәкілетті орган бекіткен геодезиялық пункттерді қорғау, бұзу және қайта салу (орнын ауыстыру) туралы қағидаларға сәйкес олардың бүлінуі немесе жойылуы жағдайлары туралы хабарлауға міндетті.".
2. "Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздігі туралы" 2012 жылғы 6 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына:
15-баптың 1-тармағы мынадай мазмұндағы 28-1) тармақшамен толықтырылсын:
"28-1) Геодезия және картография саласындағы уәкілетті орган – геодезия және картография саласындағы мемлекеттік басқаруды және бақылау функцияларын жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;".
3. "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы туралы" 2013 жылғы 16 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына:
61-бапта:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"61-бап. Геодезия және картография саласындағы орталық уәкілетті органның құзыреті";
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Геодезия және картография саласындағы орталық уәкілетті орган:".
4. "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" 2014 жылғы 16 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңына:
1) 2-қосымшадағы 205-жол алып тасталсын;
2) 3-қосымша мынадай мазмұндағы 11-1-тармақпен толықтырылсын:
"11-1. Қазақстан Республикасының әуе кеңістігін пайдалану және авиация қызметі туралы заңнамада көзделген жағдайларды қоспағанда, аэротүсірілім жұмыстарын жүзеге асырудың басталғаны туралы хабарлама".

О проекте Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам геодезии, картографии и пространственных данных"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 сентября 2021 года № 693
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Мажилиса Парламента Республики Казахстан проект Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам геодезии, картографии и пространственных данных".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
Проект
ЗАКОН РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам геодезии, картографии и пространственных данных
Статья 1. Внести изменения и дополнения в следующие законодательные акты Республики Казахстан:
1. В Земельный кодекс Республики Казахстан от 20 июня 2003 года:
пункт 1 статьи 65 дополнить подпунктом 13) следующего содержания:
"13) при расположении на своих земельных участках геодезических пунктов сообщать о случаях их повреждения или уничтожения в соответствии с правилами об охране, сносе и перезакладке (переносе) геодезических пунктов, утвержденными уполномоченным органом в сфере геодезии и картографии.".
2. В Закон Республики Казахстан от 6 января 2012 года "О национальной безопасности Республики Казахстан":
пункт 1 статьи 15 дополнить подпунктом 28-1) следующего содержания:
"28-1) Уполномоченный орган в сфере геодезии и картографии – центральный исполнительный орган, осуществляющий государственное управление и контрольные функции в сфере геодезии и картографии;".
3. В Закон Республики Казахстан от 16 января 2013 года "О Государственной границе Республики Казахстан":
в статье 61:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Статья 61. Компетенция центрального уполномоченного органа в сфере геодезии и картографии";
абзац первый изложить в следующей редакции:
"Центральный уполномоченный орган в сфере геодезии и картографии:".
4. В Закон Республики Казахстан от 16 мая 2014 года "О разрешениях и уведомлениях":
1) в приложении 2 строку 205 исключить;
2) приложение 3 дополнить пунктом 11-1 следующего содержания:
"11-1. Уведомление о начале осуществления аэросъемочных работ, за исключением случаев, предусмотренных законодательством об использовании воздушного пространства Республики Казахстан и деятельности авиации.".

2-бап. Осы Заң алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті

Статья 2. Настоящий Закон вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Президент
Республики Казахстан