"2021 жылы Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті – Елбасының мәдениет саласындағы мемлекеттік стипендиясын беру туралы" Қазақстан Республикасының Президенті өкімінің жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 29 қазандағы № 777 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
"2021 жылы Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті – Елбасының мәдениет саласындағы мемлекеттік стипендиясын беру туралы" Қазақстан Республикасының Президенті өкімінің жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин
2021 жылы Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті – Елбасының мәдениет саласындағы мемлекеттік стипендиясын беру туралы
1. Осы өкімге қосымшаға сәйкес 2021 жылы Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті – Елбасының мәдениет саласындағы мемлекеттік стипендиясы берілсін.
2. Осы өкім бұқаралық ақпарат құралдарында жариялансын.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қ.Тоқаев
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2021 жылғы
№ өкіміне
ҚОСЫМША
2021 жылы Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті – Елбасының мәдениет саласындағы мемлекеттік стипендиясы берілген адамдардың дербес құрамы
Әдебиет қайраткерлері
Айтқожа Марфуға
-
1936 жылы туған, ақын, Мемлекеттік сыйлықтың лауреаты, "Парасат" орденінің иегері
Алдияр Бақытжан
-
1974 жылы туған, ақын, "Серпер" жастар сыйлығының лауреаты
Әбдікұлы Төлен
-
1942 жылы туған, жазушы, Мемлекеттік сыйлықтың лауреаты
Әшімов Әкім
(Әкім Тарази)
-
1933 жылы туған, жазушы, Мемлекеттік сыйлықтың лауреаты, Қазақстанның еңбек сіңірген қайраткері
Әшіров Ахмет
-
1938 жылы туған, жазушы-драматург, Қазақстанның еңбек сіңірген қайраткері, "Құрмет" орденінің иегері
Бақтыгереева Ақұштап
-
1944 жылы туған, ақын, Мемлекеттік сыйлықтың лауреаты, "Құрмет" орденінің иегері
Гарькавец Александр
-
1947 жылы туған, түркітанушы-ғалым, қоғам қайраткері
Досанов Сәбит
-
1940 жылы туған, жазушы, Мемлекеттік сыйлықтың лауреаты, "Парасат" және "Барыс" ордендерінің иегері
Жағанова Алтыншаш
-
1943 жылы туған, жазушы, Қазақстанның еңбек сіңірген қайраткері, "Құрмет" орденінің иегері
Жайлыбай Ғалым
-
1958 жылы туған, ақын, халықаралық "Алаш" әдеби сыйлығының лауреаты, "Құрмет" орденінің иегері
Жолдасбеков Мырзатай
-
1937 жылы туған, мемлекет және қоғам қайраткері, "Құрмет" және "Парасат" ордендерінің иегері
Исабаев Нұртас
-
1954 жылы туған, ақын, "Құрмет" орденінің иегері
Исабеков Дулат
-
1942 жылы туған, жазушы, Мемлекеттік сыйлықтың лауреаты, ІІ дәрежелі "Достық" орденінің иегері
Қосылбеков Дидар
-
1969 жылы туған, жазушы, Қазақстанның еңбек сіңірген қайраткері
Қыдырханұлы Уахап
-
1932 жылы туған, жазушы, Қазақ КСР-інің еңбек сіңірген мәдениет қызметкері
Медетбек Темірхан
-
1945 жылы туған, жазушы, Мемлекеттік сыйлықтың лауреаты, "Құрмет" және "Парасат" ордендерінің иегері
Мырзахметұлы Мекемтас
-
1930 жылы туған, әдебиеттанушы, Мемлекеттік сыйлықтың лауреаты
Нұрпейісов Әбдіжәміл
-
1924 жылы туған, Қазақстанның Еңбек Ері, Қазақстанның халық жазушысы, Мемлекеттік сыйлықтың лауреаты
Оразбаев Иранбек
-
1947 жылы туған, ақын, Мемлекеттік сыйлықтың лауреаты, Қазақстанның еңбек сіңірген қайраткері, "Парасат" орденінің иегері
Өтеулиев Бауыржан
-
1969 жылы туған, халықаралық "Алаш" әдеби сыйлығының лауреаты
Рәш Мыңбай
-
1930 жылы туған, ақын, Қазақ КСР-інің еңбек сіңірген мәдениет қызметкері, "Құрмет" орденінің иегері
Салғараұлы Қойшығара
-
1939 жылы туған, жазушы, ғалым, Мемлекеттік сыйлықтың лауреаты, Қазақстанның еңбек сіңірген қайраткері
Сарыбаев Бейбіт
-
1983 жылы туған, жазушы
Сегізбай Кәдірбек
-
1941 жылы туған, жазушы, Қазақстанның еңбек сіңірген қайраткері
Сматаев Софы
-
1941 жылы туған, жазушы, халықаралық "Алаш" әдеби сыйлығының лауреаты, "Құрмет" және "Парасат" ордендерінің иегері
Сүлейменов Олжас
-
1936 жылы туған, ақын, Қазақ КСР-інің халық жазушысы, Қазақстанның Еңбек Ері, Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің – Елбасының Мемлекеттік бейбітшілік және прогресс сыйлығының лауреаты
Тұрғынбекұлы Серік
-
1946 жылы туған, ақын, Қазақстанның еңбек сіңірген қайраткері, "Парасат" орденінің иегері
Шапай Тұрсынжан
-
1957 жылы туған, жазушы, халықаралық "Алаш" әдеби сыйлығының лауреаты, Қазақстанның еңбек сіңірген қайраткері
Өнер қайраткерлері
Әбдіреев Марат
-
1965 жылы туған, суретші
Андриасян Рубен
-
1938 жылы туған, театр режиссері, Қазақстанның халық әртісі
Асылханов Ермек
-
1951 жылы туған, дизайнер, Қазақстанның еңбек сіңірген қайраткері
Ахметова Мәрия
-
1921 жылы туған, музыкатанушы
Әшімов Асанәлі
-
1937 жылы туған, КСРО халық әртісі, Қазақстанның Еңбек Ері, Мемлекеттік сыйлықтың лауреаты
Әшірбекова Роза
-
1938 жылы туған, актриса, Қазақ КСР-інің халық әртісі
Байдүкенова Рухия
-

О проекте распоряжения Президента Республики Казахстан "О присуждении государственной стипендии Первого Президента Республики Казахстан – Елбасы в области культуры в 2021 году"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2021 года № 777
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект распоряжения Президента Республики Казахстан "О присуждении государственной стипендии Первого Президента Республики Казахстан – Елбасы в области культуры в 2021 году".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
О присуждении государственной стипендии Первого Президента
Республики Казахстан – Елбасы в области культуры в 2021 году
1. Присудить государственную стипендию Первого Президента Республики Казахстан – Елбасы в области культуры в 2021 году согласно приложению к настоящему распоряжению.
2. Настоящее распоряжение опубликовать в средствах массовой информации.
Президент
Республики Казахстан
К. Токаев
ПРИЛОЖЕНИЕ
к распоряжению Президента
Республики Казахстан
от 2021 года №
Персональный состав лиц, которым присуждена государственная стипендия Первого Президента Республики Казахстан – Елбасы в области культуры в 2021 году
Деятели литературы
Айтхожа Марфуға
-
1936 года рождения, поэтесса, лауреат Государственной премии, кавалер ордена "Парасат"
Алдияр Бақытжан
-
1974 года рождения, поэт, лауреат молодежный премии "Серпер"
Ашимов Аким
(Аким Тарази)
-
1933 года рождения, писатель, лауреат Государственной премии, заслуженный деятель Казахстана
Аширов Ахмет
-
1938 года рождения, писатель-драматург, заслуженный деятель Казахстана, кавалер ордена "Құрмет"
Әбдікұлы Төлен
-
1942 года рождения, писатель, лауреат Государственной премии
Бахтыгереева Акуштап
-
1944 года рождения, поэтесса, лауреат Государственной премии, кавалер ордена "Құрмет"
Гарькавец
Александр
-
1947 года рождения, ученый-тюрколог, общественный деятель
Досанов Сабит
-
1940 года рождения, писатель, лауреат Государственной премии, кавалер орденов "Парасат" и "Барыс"
Джаганова Алтыншаш
-
1943 года рождения, писательница, заслуженный деятель Казахстана, кавалер ордена "Құрмет"
Жайлыбай Ғалым
-
1958 года рождения, поэт, лауреат международной литературной премии "Алаш", кавалер ордена "Құрмет"
Жолдасбеков Мырзатай
-
1937 года рождения, государственный и общественный деятель, кавалер орденов "Құрмет" и "Парасат"
Исабаев Нуртас
-
1954 года рождения, поэт, кавалер ордена "Құрмет"
Исабеков Дулат
-
1942 года рождения, писатель, лауреат Государственной премии, кавалер ордена "Достық" ІІ степени
Косылбеков Дидар
-
1969 года рождения, писатель, заслуженный деятель Казахстана
Қыдырханұлы Уахап
-
1932 года рождения, писатель, заслуженный работник культуры Казахской ССР
Медетбек Темірхан
-
1945 года рождения, писатель, лауреат Государственной премии, кавалер орденов "Құрмет" и "Парасат"
Мырзахметұлы Мекемтас
-
1930 года рождения, литературовед, лауреат Государственной премии
Нурпеисов Абдижамил
-
1924 года рождения, Қазақстанның Еңбек Ері, народный писатель Казахстана, лауреат Государственной премии
Оразбаев Иранбек
-
1947 года рождения, поэт, лауреат Государственной премии, заслуженный деятель Казахстана, кавалер ордена "Парасат"
Утеулиев Бауыржан
-
1969 года рождения, лауреат международной литературной премии "Алаш"
Раш Мынбай
-
1930 года рождения, поэт, заслуженный работник культуры Казахской ССР, кавалер ордена "Құрмет"
Салғараұлы Қойшығара
-
1939 года рождения, писатель, ученый, лауреат Государственной премии, заслуженный деятель Казахстана
Сарыбаев Бейбіт
-
1983 года рождения, писатель
Сегізбай Кәдірбек
-
1941 года рождения, писатель, заслуженный деятель Казахстана
Сматаев Софы
-
1941 года рождения, писатель, лауреат международной литературной премии "Алаш", кавалер орденов "Құрмет" и "Парасат"
Сулейменов Олжас
-
1936 года рождения, поэт, народный писатель Казахской ССР, Қазақстанның Еңбек Ері, лауреат Государственной премии мира и прогресса Первого Президента Республики Казахстан - Елбасы
Тұрғынбекұлы Серік
-
1946 года рождения, поэт, заслуженный деятель Казахстана, кавалер ордена "Парасат"
Шапай Тұрсынжан
-
1957 года рождения, писатель, лауреат международной литературной премии "Алаш", заслуженный деятель Казахстана
Деятели искусства
Абдреев Марат
-
1965 года рождения, художник
Андриасян Рубен
-
1938 года рождения, режиссер театра, народный артист Казахстана
Асылханов Ермек
-
1951 года рождения, дизайнер, заслуженный деятель Казахстана
Ахметова
Мария
-
1921 года рождения, музыковед
Ашимов Асанали
-
1937 года рождения, народный артист СССР, Қазақстанның Еңбек Ері, лауреат Государственной премии
Аширбекова Роза
-
1938 года рождения, актриса, народная артистка Казахской ССР
Байдукенова Рухия
-