Қазақстанның басқа облыстарымен салыстырғанда агроөнеркәсіптік кешен анағұрлым аз дамыған. 2021 жылы ауыл, орман және балық шаруашылықтарының жалпы өнім шығару көлемі 22,2 млрд теңгені құрады. Өңірлер бөлінісінде бұл көрсеткіш бойынша облыс 15-ші орынды иеленді. Бұдан басқа, Маңғыстау облысы ауыл шаруашылығының жалпы республикалық көлемінің 0,3 %-ын ғана (7,4 трлн теңгеден 22,2 млрд теңге) қамтамасыз етеді. Облыстың ЖӨӨ-на ауыл шаруашылығының үлесі 0,7 %-ды құрайды.
Негізгі себептері: климаттық жағдайлар, ауыл шаруашылығын дамыту үшін су ресурстары жоқтың қасы, жайылымдардың нашар сулануы, ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілердің өткізу нарықтарынан алыс орналасуы, саланың инвестициялық тұрғыдан тартымды болмауы.
Коронавирус инфекциясы пандемиясы бизнестің экономикалық белсенділігінің айтарлықтай төмендеуіне әкелді. Өңір экономикасының шамамен 18,9 %-ын қалыптастыратын бөлшек және көтерме сауда, көлік және сақтау, құрылыс, туристік сала, қоғамдық тамақтандыру сияқты экономика секторлары ең көп зардап шекті.
Бүгінгі күні ішкі туризм Маңғыстау облысының экономикалық өсу драйверлерінің біріне айналуға қабілетті, экономиканы қалпына келтіруде оның мультипликативтік әсері бар. Осы саланың әлеуетін іске асыру үшін "Жылы жағажай" ауданында орналасқан көпфункционалды қонақүй-туристік кешені құрылысының II кезегін, сауықтыру кешендері мен отельдер құрылысын аяқтау, сондай-ақ Кендірлі курорттық аймағын дамыту бойынша шаралар қабылдау қажет.
Қазіргі демографиялық жағдайды талдау өңір тұрғындарының тұрақты өсіп отырғанын көрсетті. Статистикалық деректер бойынша 2018 жылдан 2023 жылға дейінгі кезеңде Маңғыстау облысы халық санының жыл сайынғы орташа өсу қарқыны шамамен 3,0 %-ды құрады. Соңғы 5 жылда (2018 – 2023 жылдар) халық саны 16 %-ға немесе 108,7 мың адамға артып, 2023 жылдың соңында 786,9 мың адамды құрады. Облыста соңғы 5 жылда бала туудың ең жоғары коэффициенті қалыптасып, 2023 жылы 1000 адамға шаққанда 26,8-ді құрады. Демографиялық болжамға сәйкес өңір халқының саны 2025 жылдың соңына қарай 830,6 мың адамды құрайды, ал 2033 жылға қарай халық саны 1 млн адамнан асады.
Маңғыстау облысындағы көші-қон сальдосы 2021 жылы оң мәнді көрсетті және шамамен 1,8 мың адамды құрады.
Қазіргі демографиялық жағдайды және жалпы облыстың дамуын негізге алсақ, өңірді сумен қамтамасыз етуге деген сұраныс жыл сайын артып келеді. Табиғи жерасты су көзі аз болғандықтан, өңірді сумен жабдықтау "Астрахань-Маңғышлақ" су құбырынан және тұщыландырылған теңіз суынан жүзеге асырылады. Бүгінгі күні ауыз суды тұтыну тәулігіне 150 мың м3 құрайды. Өңірді сумен қамтамасыз етудегі тапшылық 11 мың3 көлемінде, ал өңірдің дамуын ескерсек, 2025 жылға қарай суға деген мұқтаждық 250-260 мың м3 құрайтын болады.

Агропромышленный комплекс является наименее развитым в сравнении с другими областями Казахстана. Объем валового выпуска продукции сельского, лесного и рыбного хозяйства за 2021 год составил 22,2 млрд тенге. В разрезе регионов по этому показателю область заняла 15 место. Кроме того, Мангистауская область обеспечивает лишь 0,3% от общереспубликанского объема сельского хозяйства (22,2 млрд тенге от 7,4 трлн тенге). Доля сельского хозяйства в ВРП области составляет 0,7%.
Основные причины: климатические условия, практическое отсутствие водных ресурсов для развития сельского хозяйства, слабая обводненность пастбищ, отдаленность сельскохозяйственных товаропроизводителей от рынков сбыта, отсутствие инвестиционной привлекательности отрасли.
Пандемия коронавирусной инфекции вызвала значительное снижение экономической активности бизнеса. Наиболее пострадали такие сектора экономики, как розничная и оптовая торговля, транспорт и хранение, строительство, туристическая отрасль, общественное питание, которые формируют почти 18,9% экономики региона.
На сегодняшний день внутренний туризм способен стать одним из драйверов экономического роста Мангистауской области, который имеет мультипликативный эффект в условиях восстановления экономики. Для реализации потенциала данной отрасли необходимо принять меры по завершению II очереди строительства многофункционального гостинично-туристского комплекса, расположенного в районе "Теплый пляж", оздоровительных комплексов и отелей, а также развитию курортной зоны Кендерли.
Анализ текущей демографической ситуации показывает наличие стабильного роста населения региона. По статистическим данным за период с 2018 по 2023 годы ежегодный средний темп роста численности населения Мангистауской области составил порядка 3,0%. За последние 5 лет (2018 – 2023 годы) численность населения увеличилась на 16% или 108,7 тысячи человек и в конце 2023 года составила 786,9 тысячи человек. В области за последние 5 лет сложился самый высокий коэффициент рождаемости, который в 2023 году составил 26,8 на 1000 человек. Согласно демографическому прогнозу численность населения региона к концу 2025 года составит 830,6 тысяч человек, а к 2033 году численность населения превысит 1 млн человек.
Сальдо миграции в Мангистауской области в 2021 году показало положительное значение и составило около 1,8 тысяч человек.
Исходя из текущей демографической ситуации и развития области в целом ежегодно растет потребность в водообеспечении региона. Водоснабжение региона осуществляется от водовода "Астрахань-Мангышлак" и опресненной морской воды, так как источники природных подземных вод в малом количестве. На сегодняшний день потребление питьевой воды составляет 150 тысяч м3 в сутки. В водообеспечении региона имеется дефицит в объеме 11тысяч м3, а учитывая развитие региона к 2025 году, потребность в воде будет составлять 250-260 тысяч м3.

Осы проблеманы шешу мақсатында ірі жобалар іске асырылуда. "Каспий" тұщыландыру зауытының қуатын тәулігіне 40 мың м3 дейін жеткізудің 2-кезеңін іске асыру басталды. "ҚМГ" ҰК" АҚ "Қаражанбас" кен орнында қуаты тәулігіне 17 мың м3 болатын зауыт салуда.
Жаңаөзен қаласын сумен толық қамтамасыз ету үшін Кендірлі мекенінде және Құрық ауылында қуаты тәулігіне 50 мың м3, ал "МАЭК-Қазатомөнеркәсіп" ЖШС аумағында қуаты тәулігіне 24 мың м3 тұщыландыру зауыттарын салу жоспарланған. Форт-Шевченко қаласында қуаты тәулігіне 5 мың м3 тұщыландыру зауытын салу іске асырылатын болады.
Халықтың туу көрсеткішінің өсуі мектептердегі оқушы орындарының жетіспеушілігіне әкеп соқтырады және жаңа мектептер құрылысын жыл сайын қаржыландыруға қомақты қаражат талап етеді. Бүгінгі күні өңірде жалпы білім беретін 145 мектеп жұмыс істейді, олардың контингенті 181 мың баладан асады. Облыста үш ауысымда оқытатын 15 мектеп бар, онда 3,9 мың оқушы үшінші ауысымда оқиды.
Денсаулық сақтау саласында соңғы жылдардағы динамика сәбилердің шетінеуі көбейгенін көрсетіп отыр. Негізгі проблема – дәрігер кадрлардың өте тапшы болуы (2020 жылы – 387 дәрігер).
Өңір халқының қазіргі өсу қарқыны сақталса, әлеуметтік объектілердің – білім беру және медицина мекемелерін, сондай-ақ инфрақұрылымның жетіспеу проблемаларының туындауына алып келеді.
Тұрмыстық қатты қалдықтарды өңдеу және кәдеге жарату үшін полигондардың жетіспеуі, елді мекендердегі заңсыз қоқыс үйінділері санының ұлғаюы, халық денсаулығы үшін химиялық қауіп көзі болып отырған құрамында ураны бар химиялық өндіріс қалдықтары сақталатын "Қошқар-Ата" қоймасының болуы (көлдің жалаңаштанған (кепкен) бөлігінде ауыр металдардың болуы, олар желмен бірінші кезекте Ақтау қаласына, Ақшұқыр, Басқұдық ауылдарына тасымалданады) экологияның негізгі мәселелері болып табылады.
Жергілікті маңызы бар автомобиль жолдары бойынша 2050 км-нің тек 62,9 %-ында асфальтбетон төселген, 20,4 %-ы – қиыршық тасты және қалған 16,7 %-ы – жабынсыз. Жақсы және қанағаттанарлық күйдегі ауылішілік автомобиль жолдарының үлесі бүгінде 38,2 % ғана.
Бұл жағдайлар асфальтбетон төсемінің жоғары дәрежеде тозуы, күрделі және орташа жөндеу эпизодтық сипатта болуынан автомобиль жолдарын жөндеу мерзімдерінің сақталмауы, ауылішілік және қалаішілік жолдарды ағымдағы жөндеуге және күтіп-ұстауға бөлінетін қаражаттың жеткіліксіздігі себептерінен болып отыр.
Өңірдің маңызды проблемаларын шешуден басқа, Маңғыстау облысын әлеуметтік-экономикалық дамытудың 2021 – 2025 жылдарға арналған кешенді жоспары (бұдан әрі – Кешенді жоспар) орнықты дамуды қамтамасыз етуге, өңірдің тартымдылығын арттыруға және бизнестің экономикалық белсенділігін арттыру үшін қолайлы жағдайлар жасауға бағытталатын болады.
Р/с
Іс-шараның атауы
Аяқталу
нысаны
Жауапты орындаушылар
Орындау мерзімі
Қаржыландыру көлемі 1 (млн теңге)
Қаржыландыру көздері
1
2
3
4
5
6
7
2025 жылдың қорытындысы бойынша Кешенді жоспарды іске асырудан күтілетін нәтижелер:
Облыстың ЖӨӨ-і 5,4 трлн теңгеге дейін ұлғаяды (2021 жылы – 3,6 трлн теңге). Жан басына шаққандағы ЖӨӨ 6 793 мың теңгені құрайды (2021 жылы – 4890,1 мың теңге).

В целях решения данной проблемы реализуются крупные проекты. Начата реализация 2 этапа доведения мощности опреснительного завода "Каспий" до 40 тысяч м3 в сутки. АО "НК "КМГ" ведется строительство завода мощностью 17 тысяч м3 в сутки на месторождении "Каражанбас".
Для полного водообеспечения города Жанаозена в местности Кендерли и селе Курык запланировано строительство опреснительных заводов мощностью по 50 тысяч м3 в сутки, а на территории ТОО "МАЭК" мощностью 24 тысячи м3 в сутки. Будет реализовано строительство опреснительного завода мощностью 5 тысяч м3 в сутки в городе Форт-Шевченко.
Рост рождаемости населения приводит к нехватке ученических мест в школах и требует значительных средств на ежегодное финансирование строительства новых школ. На сегодня в регионе функционирует 145 общеобразовательных школ с контингентом более 181 тысячи детей. В области имеется 15 школ с трехсменным обучением, где 3,9 тысячи учащихся учатся в третью смену.
В здравоохранении динамика последних лет показывает рост младенческой смертности. Основная проблема – острый дефицит врачебных кадров (в 2020 году – 387 врачей).
Сохранение существующих темпов роста населения региона приводит к возникновению проблем нехватки социальных объектов – образовательных и медицинских учреждений, а также инфраструктуры.
Ключевыми вопросами экологии являются нехватка полигонов для переработки и утилизации твердых бытовых отходов, увеличение количества незаконных свалок в населенных пунктах, наличие хранилища ураносодержащих отходов химического производства "Кошкар-Ата" как источника химической опасности для здоровья населения (содержание в оголившейся (высохшей) части озера тяжелых металлов, которые разносятся ветром в городе Актау, селах Акшукур, Баскудук в первую очередь).
По автомобильным дорогам местного значения из 2 050 км асфальтобетонное покрытие имеют только 62,9%, гравийно-щебеночное – 20,4% и оставшиеся 16,7% – без покрытия. Доля внутрисельских автомобильных дорог, находящихся в хорошем и удовлетворительном состоянии, составляет на сегодня лишь 38,2%.
Причинами данной ситуации являются высокая степень изношенности асфальтобетонного покрытия, несоблюдение сроков ремонта автомобильных дорог – капитальный и средний ремонт имеет эпизодический характер, недостаток средств, выделяемых на текущий ремонт и содержание внутрисельских и внутригородских дорог.
Помимо решения острых проблем региона Комплексный план социально-экономического развития Мангистауской области на 2021 – 2025 годы (далее – Комплексный план) направлен на обеспечение устойчивого развития, повышение привлекательности региона и создание благоприятных условий для роста экономической активности бизнеса.
п/п
Наименование мероприятия
Форма
завершения
Ответственные исполнители
Сроки исполнения
Объем финансирования1
(млн тенге)
Источники финансирования
Ожидаемые результаты от реализации Комплексного плана по итогам 2025 года:
ВРП области увеличится до 5,4 трлн тенге (2021 год – 3,6 трлн тенге). ВРП на душу населения составит 6793 тысяч тенге (2021 год – 4890,1 тысячи тенге).

Өнеркәсіп көлемі 42 %-ға, өңдеу өнеркәсібінің көлемі 1,6 есеге (2020 жылғы 177,5 млрд теңгеден 290 млрд теңгеге дейін) өседі.
Негізгі капиталға инвестициялар 3,4 есеге өседі және 1,9 трлн теңгені құрайды (2020 жылы – 582 млрд теңге).
Ауыл шаруашылығы өндірісінің жалпы өнімі 35 044 млн теңгені құрайды (2020 жылы – 20 193 млн теңге).
Жұмыс істеп тұрған ШОБ кәсіпорындарының саны 81 мың бірлікке дейін (2020 жылы – 52,9 мың бірлік), ШОБ-та жұмыспен қамтылғандар саны 156 мың адамға дейін (2020 жылы – 121,1 мың адам), ШОБ субъектілерінің өнім шығаруы
1,9 трлн теңгеге дейін (2020 жылы – 1,3 трлн теңге) ұлғаяды.
1059 км автомобиль жолын салуды, реконструкциялауды және жөндеуді қамтамасыз ету жолымен жақсы және қанағаттанарлық күйдегі жол төсемінің сапасын 98 %-ға дейін (2020 жыл – 86,6 %) арттыру.
991,2 км сумен жабдықтау және 1323,7 км су бұру желілерін салу және реконструкциялау есебінен ауыл халқын орталықтандырылған сумен жабдықтауды (2020 жылы – 92 %) қамтуды 100 %-ға дейін арттыру.
Сондай-ақ 87,9 км электр желісі, 31,2 км жылу желісі мен 521 км газ құбыры салынады және жаңғыртылады (құрылыс есебінен 2021 – 2023 жылдары 504,23 км пайдалануға берілді, 2022 – 2023 жылдары жаңғырту есебінен 5,3 км пайдалануға берілді, 2024 жылы 11,4 км пайдалануға беру жоспарлануда).
5,7 млн м2 тұрғын үй пайдалануға беріледі (2021 – 2023 жылдары барлығы 4,2 млн м2, 2024 жылы 700 мың м2, 2025 жылы 800 мың м2 пайдалануға беріледі). Жалға берілетін және кредиттік тұрғын үй құрылысының нәтижесінде облыс бойынша бір тұрғынға шаққанда тұрғын үймен қамтамасыз етілу көрсеткіші 27 м2 деңгейіне жетеді. Сондай-ақ бұл халықтың әлеуметтік тұрғыдан осал топтары санатынан кезекте тұрғандар санын 10 %-ға азайтуға мүмкіндік береді.
ҚТҚ кәдеге жарату үлесі олардың түзілуіне шаққанда 45 %-ға дейін ұлғаяды (2020 жылы – 33,3 %).
Халықтың табысы 22,0 %-ға (144,2 мың теңгеден 176,0 мың теңгеге дейін) өседі.
Білім беру саласында жаңа 32 мектеп пен 10 жапсарлас құрылыстар салу есебінен 15 мектепте үш ауысымда оқыту жойылады, 5 колледж заманауи жабдықтармен жарақтандырылады және 2 колледж стандартты ғимараттармен қамтамасыз етіледі.
6000-нан астам бала жеке ұйымдардағы үйірмелерге тегін қатысуға мүмкіндік алады, бұл балаларды қосымша біліммен қамтуды 86 %-ға дейін арттыруға мүмкіндік береді (2023 жылы – 82 %).
Сондай-ақ жыл сайын облыс мектептері мен колледждерінің оқушылары еліміздің үлгілі мектептерінде, ал 1500 түлек еліміздің жоғары оқу орындарында тегін білім алу мүмкіндігіне ие болады.
Креативті хабтарды дамыту есебінен NEET-тің кемінде 7-10 %-ы және өңірдің ауылдық жерлеріндегі жұмыссыз жастар жан-жақты әлеуметтену мүмкіндігіне ие болады.

ОбъҰм промышленности увеличится на 42 %, объем обрабатывающей промышленности – в 1,6 раза (с 177,5 млрд тенге в 2020 году до 290 млрд тенге).
Инвестиции в основной капитал увеличатся в 3,4 раза и составят 1,9 трлн тенге (в 2020 году – 582 млрд тенге).
Валовой продукт сельскохозяйственного производства составит 35 044 млн тенге (2020 год – 20193 млн тенге).
Количество действующих предприятий МСБ увеличится до 81 тысячи единиц (2020 год – 52,9 тысячи единиц), численность занятых в МСБ – до 156 тысяч человек (2020 год – 121,1 тысячи человек), выпуск продукции субъектами МСБ – до 1,9 трлн тенге (2020 год – 1,3 трлн тенге).
Повышение качества дорожного полотна в хорошем и удовлетворительном состоянии до 98 % (2020 год – 86,6 %) путем обеспечения строительства, реконструкции и ремонта 1059 км автомобильных дорог.
Повышение охвата сельского населения централизованным водоснабжением до 100 % (2020 год – 92 %) за счет строительства и реконструкции 1 323,7 км сетей водоснабжения и 991,2 км водоотведения.
Также будет построено и модернизировано 87,9 км электросетей, 31,2 км теплосетей и 521 км газопровода (за счет строительства в 2021-2023 гг. введено в эксплуатацию 504,23 км., за счет модернизации 2022-2023 гг.введено в эксплуатацию 5,3 км., в 2024 году планируется ввод в эксплуатацию 11,4 км. ).
Ввод в эксплуатацию 5,7 млн м2 жилья (всего за 2021-2023 годы введено 4,2 млн.м2, 2024 год 700 тыс. м2, 2025 год
800 тыс. м2). В результате строительства арендного и кредитного жилья показатель обеспеченности жильем на одного проживающего по области достигнет уровня 27 м2. Также это позволит сократить количество очередников из категории социально-уязвимых слоев населения на 10%.
Доля утилизации ТБО к их образованию увеличится до 45,0 % (2020 год – 33,3 %).
Доходы населения вырастут на 22,0% (с 144,2 тысячи тенге до 176,0 тысячи тенге).
В сфере образования будет ликвидировано трехсменное обучение в 15 школах за счет строительства новых 32 школы и
10 пристроек, 5 колледжей будут оснащены современным оборудованием и 2 колледжа обеспечены типовыми, соответствующими стандарту зданиями.
Более 6000 детей получат возможность посещать бесплатно кружки в частных организациях, что позволит увеличить охват детей дополнительным образованием до 86% (2023 г. – 82%).
Также ежегодно учащиеся школ и колледжей области получат возможность обучаться в образцовых школах страны, а 1500 выпускников обучаться на бесплатной основе в ВУЗах страны.
За счет развития креативных хабов не менее 7-10% NEET и безработной молодежи в сельской местности региона получат возможность всесторонней социализации.

Денсаулық сақтау саласында күтілетін өмір сүру ұзақтығының көрсеткіші 74,3-дан 76,0 жасқа дейін ұлғаяды.
Кешенді жоспарды іске асыру кезеңінде шамамен 50 мың жұмыс орны құрылады.
Орналастыру орындарының санын ұлғайту, облыстың курорттық аймақтарындағы демалыс базаларын абаттандыру, көрсетілетін қызметтердің тізбесін кеңейту және сапасын арттыру есебінен туристер легі 2,5 есеге ұлғаяды (510 мың турист).
Дене шынықтырумен және спортпен жүйелі түрде айналысатын азаматтарды қамту 45,2 %-ға жетеді (2020 жылы – 35,4 %).

В области здравоохранения увеличится показатель ожидаемой продолжительности жизни с 74,3 до 76,0 лет.
На период реализации Комплексного плана ориентировочно будет создано 50 тысяч рабочих мест.
Увеличится поток туристов в 2,5 раза (510 тысяч туристов) за счет роста увеличения количества мест размещения, благоустройства баз отдыха в курортных зонах области, расширения перечня и повышения качества предоставляемых услуг.
Охват граждан, систематически занимающихся физической культурой и спортом, достигнет 45,2 % (2020 год – 35,4 %).

1. Өнеркәсіп
1.
Түпқараған ауданында ұңғымалардың құрастырмалы топтық қондырғысын жаңғырту
пайдалануға беру актісі
әкімдік
2021 жылғы 4-тоқсан
172
ЖИ
2.
АЭА аумағында бигбэгтердің жұмсақ қаптама ыдыстарын шығаратын зауыт салу
пайдалануға беру актісі
әкімдік, ИИДМ
2021 жылғы 4-тоқсан
980
ЖИ
3.
Ақтау қаласында өндірістік-қойма кешені мен әкімшілік кешен салу
пайдалануға беру актісі
әкімдік
2021 жылғы 4-тоқсан
8100
ЖИ
4.
Ақтау қаласында екі қабатты және үш қабатты экструдталған полиэтиленмен қапталған болат құбырларды оқшаулау жөніндегі өндірістік цех салу
пайдалануға беру актісі
әкімдік, ИИДМ

1. Промышленность
1.
Модернизация групповой сборной установки скважин в Тупкараганском районе
акт ввода в эксплуатацию
акимат
4 квартал 2021 года
172
ЧИ
2.
Строительство завода по производству мягкой упаковочной тары бигбэговна территории СЭЗ
акт ввода в эксплуатацию
акимат, МИИР
4 квартал 2021 года
980
ЧИ
3.
Строительство производственно-складского и административного комплекса в городе Актау
акт ввода в эксплуатацию
акимат
4 квартал 2021 года
8 100
ЧИ
4.
Строительство производственного цеха по изоляции стальных труб двухслойным
и трехслойным экструдированным полиэтиленовым покрытием в городе Актау
акт ввода в эксплуатацию
акимат, МИИР

2024 жылғы 4-тоқсан
1700
ЖИ
12.
"ӨМГ" АҚ-ның есептен шығарылған, бұрын пайдалануда болған сорғы штангаларын сорғы-компрессорлық құбырларын, Жаңаөзен қаласының жергілікті тауар өндірушілеріне белгіленген тәртіппен беруді қамтамасыз ете отырып, арматура, швеллер шығаратын цех құру
ҰЭМ-ге есеп
әкімдік,
"ӨМГ" АҚ (келісу бойынша)
2021 – 2025 жылдар ішінде
талап етілмейді
13.
Жаңаөзен қаласында жаңа газ өңдеу зауытын салу
құрылыс-монтаждау жұмыстарының басталғаны туралы хабарламаны қабылдау туралы талон
"ҚМГ" ҰК" АҚ (келісу бойынша)
2024 жылғы 4-тоқсан
3066
ЖИ
2025 жылғы 4-тоқсан
117535
14.
Ақтау қаласында сұйытылған мұнай газын және газ конденсатын өндіру үшін жаңа шағын газ өңдеу зауытын салу
пайдалануға беру актісі
әкімдік
2021 жылғы 4-тоқсан
1500
ЖИ
15.
Жаңаөзен қаласы тауар өндірушілерінің "ӨМГ" АҚ-мен ұзақ мерзімді келісімшарттар жасасуы
шарттар жасасу
"ҚМГ" ҰК" АҚ (келісу бойынша),
"Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ (келісу бойынша), "ӨМГ" АҚ (келісу бойынша), әкімдік
2021 – 2022 жылдар ішінде
талап етілмейді
16.
Өңірдегі жергілікті тауар өндірушілерінің мұнай-газ саласы кәсіпорындарының қызметкерлері үшін азық-түлік, арнайы киім және арнайы аяқ киім сатып алуға тапсырыстар көлемімен белгіленген тәртіппен қамтамасыз етуге қатысуы
шарттар жасасу
"ҚМГ" ҰК" АҚ (келісу бойынша)
2021 – 2025 жылдардағы 4-тоқсан
талап етілмейді
17.
Жаңаөзен қаласында еңбек жанжалдары туындаған кезде жедел шешімдер қабылдау және қала тұрғындармен тығыз байланыс қалыптастыру үшін тұрақты жұмыс істейтін ведомствоаралық штаб құру
штаб құру
Еңбекмині,
"Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ (келісу бойынша), әкімдік
2021 жылғы 2-тоқсан
талап етілмейді
18.
Жаңаөзен қаласы тұрғындарының біліктілігін және кадрларды қайта даярлау қажеттігін ескере отырып, жұмыс істеп тұрған және "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ-ның жаңадан ашылатын жобаларына оларды жұмысқа орналастыру мәселесін шешу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне есеп
"Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ (келісу бойынша), әкімдік
2022 – 2025 жылдардағы 4-тоқсан
талап етілмейді
19.
"Қаламқас-теңіз" және "Хазар" ірі кен орындарын игеру кезінде Маңғыстау облысының жергілікті компаниялары мен тұрғындарын барынша тарту мәселесін пысықтау
Қазақстан Республикасының Үкіметіне есеп
"ҚМГ" ҰК" АҚ (келісу бойынша), әкімдік
2022 – 2025 жылда ішінде
талап етілмейді
20.
Маңғыстау облысының аумағында орналасқан рентабельді емес, су басқан, дебиті аз кен орындары бойынша салықтық преференциялар беру жөнінде ұсыныстар енгізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныстар
ҰЭМ, Қаржымині, ЭМ,
"ҚМГ" ҰК" АҚ (келісу бойынша), әкімдік
2022 жылғы 4-тоқсан
талап етілмейді
21.
Жеңіл өнеркәсіп (кездеме, аяқ киім, мақта, тоқыма материалдарын, көрпе, жамылғы, киім шығару), металлургия өнеркәсібі (шегендеу құбырларын, металл илегін, құбырларға арналған фитингтер, болттар, бұрандалар, дюбельдер және т.б. өндіру) және машина жасау (сорғылар, компрессорлар, желдеткіштер, жылу алмастырғыштар шығару) салаларында инвестициялық жобаларды іске асыруға инвесторлар тарту
ӨҚМ-ге есеп
әкімдік, СІМ, "Kazakh Invest" ҰК" АҚ
(келісу бойынша)

4 квартал 2024 года
1 700
ЧИ
12.
Создание цеха по производству арматуры, швеллера с обеспечением предоставления в установленном порядке местным товаропроизводителям города Жанаозена списанных, бывших в употреблении насосных штанг, насосно-компрессорных труб АО "ОМГ"
отчет в МНЭ
акимат, АО "ОМГ" (по согласованию)
в течение 2021-2025 годов
не требуются
13.
Начало строительства нового газоперерабатывающего завода в городе Жанаозене
талон о приеме уведомления о начале строительно-монтажных работ
АО "НК "КМГ" (по согласованию)
4 квартал 2024 года
3 066
ЧИ
4 квартал 2025 года
117 535
14.
Строительство нового газоперерабатывающего мини-завода для производства сжиженного нефтяного газа и газового конденсата в городе Актау
акт ввода в эксплуатацию
акимат
4 квартал 2021 года
1 500
ЧИ
15.
Заключение долгосрочных контрактов товаропроизводителей города Жанаозена с
АО "ОМГ"
заключение договоров
АО "НК "КМГ" (по согласованию),АО "ФНБ "Самрук-Қазына" (по согласованию), АО "ОМГ" (по согласованию), акимат
в течение 2021-2022 годов
не требуются
16.
Участие местных товаропроизводителей региона в обеспечении в установленном порядке объемами заказов на приобретение продуктов питания, спецодежды и специальной обуви для работников предприятий нефтегазовой отрасли
заключение договоров
АО "НК "КМГ" (по согласованию)
4 квартал 2021 – 2025 годов
не требуются
17.
Создание в городе Жанаозене постоянно действующего межведомственного штаба для принятия оперативных решений при возникновении трудовых конфликтов и формирования тесного контакта с населением города
создание штаба
МТСЗН, АО "ФНБ "Самрук-Қазына" (по согласованию), акимат
2 квартал 2021 года
не требуются
18.
Решение вопроса трудоустройства жителей города Жанаозена на действующих и вновь открываемых проектах АО "ФНБ "Самрук-Қазына" с учетом их квалификации и необходимости переподготовки кадров
отчет в Правительство Республики Казахстан
АО "ФНБ "Самрук-Қазына" (по согласованию), акимат
4 квартал 2022-2025
годов
не требуются
19.
Проработка вопроса по максимальному привлечению местных компаний и жителей Мангистауской области при разработке крупных месторождений "Каламкас-море" и "Хазар"
отчет в Правительство Республики Казахстан
АО "НК "КМГ" (по согласованию), акимат
в течение 2022-2025 годов
не требуются
20.
Внесение предложения по предоставлению налоговых преференций по нерентабельным, обводненным, малодебитным месторождениям, расположенным на территории Мангистауской области
предложения в Правительство Республики Казахстан
МНЭ, МФ, МЭ,АО "НК "КМГ" (по согласованию), акимат
4 квартал 2022 года
не требуются
21.
Привлечение инвесторов для реализации инвестиционных проектов в сферах легкой промышленности (производство полотна, обуви, ваты, текстильных материалов, одеял, пледов, одежды), металлургической промышленности (производство обсадных труб, металлопроката, фитингов для труб, болтов, винтов, дюбелей и другие.) и машиностроения (производство насосов, компрессоров, вентиляторов, теплообменников)
отчет в МПС
акимат, МИД, АО "НК "Kazakh Invest" (по согласованию)

2022 – 2025 жылдар ішінде
талап етілмейді
22.
Құрылыс материалдарын шығаратын зауыт салу
пайдалануға беру актісі
әкімдік
2024 жылғы 4-тоқсан
3500
ЖИ
23.
Жаңаөзен қаласында сорғы-компрессорлық құбырлар мен сорғы штангаларын шығаратын зауыт салу
пайдалануға беру актісі
әкімдік
2025 жылғы 4-тоқсан
17300
ЖИ
24.
Аммоний сульфатын шығаратын зауыт салу
пайдалануға беру актісі
әкімдік
2024 жылғы 4-тоқсан
2100
ЖИ
25.
"Ақтау теңіз порты" АЭА жұмыс істеу мерзімін 2053 жылға дейін ұзарту
Қазақстан Республикасы Үкіметі қаулысының жобасы
ӨҚМ, әкімдік, ҰЭМ, Қаржымині
2024 жылғы 4-тоқсан
талап етілмейді
26.
Өңдеу өнеркәсібін, көліктік-логистикалық әлеуетті одан әрі дамыту және азық-түлік қауіпсіздігін қамтамасыз ету мақсатында Маңғыстау облысының аудандары мен қалаларында жер учаскелерін қосу арқылы "Ақтау теңіз порты" АЭА аумағын кеңейту
Қазақстан Республикасы Үкіметі қаулысының жобасы
ӨҚМ, әкімдік, ҰЭМ, Қаржымині, "Ақтау теңіз порты АЭА" (келісу бойынша)
2024-2025 жылдар ішінде
талап етілмейді
27.
Бұрандалы сорғы жүйелерін шығаратын зауыт салу
пайдалануға беру актісі
әкімдік, ӨҚМ
2024 жылғы 4-тоқсан
600
ЖИ
28.
Инвестициялық жобаны халықтың мұқтажын қамтамасыз ету жөніндегі қызметті жүзеге асыратын ұйымдардың тізбесіне енгізу мәселесін пысықтау
Қазақстан Республикасының Үкіметіне есеп
ТЖМ, әкімдік, "KazAzot Prime" ЖШС (келісу бойынша)
2024 жылғы 4-тоқсан
талап етілмейді
29.
"Қаламқас" және "Хазар" кен орнын жобалау
ТЭН әзірлеу
ЭМ, ЭТРМ, "ҚМГ" ҰК" АҚ (келісу бойынша)
2025 жылғы 4-тоқсан
көзделген қаражат шегінде
ЖИ
30.
Қазақстан Республикасының Үкіметімен Инвестициялар туралы келісім шеңберінде "Жасыл" сутегі өндірісі" жобасы бойынша жобалау-іздестіру жұмыстарын жүргізу, сондай-ақ жобаны іске асырудағы нақты қадамдарды айқындау іс-шараларын әзірлеуді бастау жөніндегі мәселені пысықтау
СІМ-ге есеп
әкімдік
2025 жылғы 4-тоқсан
талап етілмейді
31.
Құбыр өнімдерін шығаратын зауыттың жобалық құжаттамасын дайындау
ӨҚМ-ге есеп
әкімдік
2025 жылғы 4-тоқсан
1000
ЖИ
32.
Аммиак-карбамид кешені бойынша жобалау құжаттамасын дайындау және құрылыс-монтаждау жұмыстарын бастау
ӨҚМ-ге есеп
әкімдік, ӨҚМ, "KazAzot Prime" ЖШС (келісу бойынша)
2025 жылғы 4-тоқсан
4000
ЖИ
33.
Каспий теңізі акваториясындағы кеме жасау верфі бойынша жобалық құжаттама дайындау
КМ-не есеп
әкімдік
2025 жылғы 4-тоқсан
500
ЖИ
34.
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес "KazAzot Prime" ЖШС тарапынан қажетті құжаттар енгізілсе кезінде "Маңғыстау облысында аммиак-карбамид кешенінің құрылысы" жобасын мұнай-газ химиясы өнімдерін өндіру жөніндегі инвестициялық жобалар тізбесіне енгізу
ЭМ бұйрығы
ЭМ, "KazAzot Prime" ЖШС (келісу бойынша)

в течение 2022-2025 годов
не требуются
22.
Строительство завода по производству строительных материалов
акт ввода в эксплуатацию
акимат
4 квартал 2024 года
3 500
ЧИ
23.
Строительство завода по производству насосно-компрессорных труб и насосных штанг в городе Жанаозене
акт ввода в эксплуатацию
акимат
4 квартал 2025 года
17 300
ЧИ
24.
Строительство завода по производству сульфата аммония
акт ввода в эксплуатацию
акимат
4 квартал 2024 года
2 100
ЧИ
25.
Продление срока функционирования СЭЗ "Морпорт Актау" до 2053 года
проект постановления Правительства Республики Казахстан
МПС, акимат, МНЭ, МФ
4 квартал 2024 года
не требуются
26.
Расширение территории СЭЗ "Морпорт Актау" путем включения земельных участков в районах и городах Мангистауской области в целях дальнейшего развития обрабатывающей промышленности, транспортно-логистического потенциала и обеспечения продовольственной безопасности
проект постановления Правительства Республики Казахстан
МПС, акимат, МНЭ, МФ, "СЭЗ Морпорт Актау" (по согласованию)
в течение 2024-2025 годов
не требуются
27.
Завод по производству винтовых насосных систем
акт ввода в эксплуатацию
акимат, МПС
4 квартал 2024 года
600
ЧИ
28.
Проработка вопроса по включению инвестиционного проекта в перечень организаций, осуществляющих деятельность по обеспечению нужд населения
отчет в Правительство Республики Казахстан
МЧС, акимат, ТОО "KazAzot Prime" (по согласованию)
4 квартал 2024 года
не требуются
29.
Проектирование месторождений "Каламкас", "Хазар"
разработка ТЭО
МЭ, МЭПР, АО "НК "КМГ" (по согласованию)
4 квартал 2025 года
в пределах предусмотренных средств
ЧИ
30.
Проведение проектно-изыскательных работ по проекту "Производство "зеленого" водорода" в рамках Соглашения об инвестициях с Правительством Республики Казахстан, а также проработка вопроса о начале разработки мероприятий по определению конкретных шагов в реализации проекта
отчет в МИД
акимат
4 квартал 2025 года
не требуются
31.
Подготовка проектной документации завода по производству трубной продукции
отчет в МПС
акимат
4 квартал 2025 года
1 000
ЧИ
32.
Подготовка проектной документации и начало строительно-монтажных работ по аммиачно-карбамидному комплексу
отчет в МПС
акимат, МПС, ТОО "KazAzot Prime" (по согласованию)
4 квартал 2025 года
4 000
ЧИ
33.
Подготовка проектной документации по судостроительной верфи в акватории Каспийского моря
отчет в МТ
акимат
4 квартал 2025 года
500
ЧИ
34.
Включение в перечень инвестиционных проектов по производству нефтегазохимической продукции проекта "Строительство аммиачно-карбамидного комплекса в Мангистауской области" при внесении со стороны ТОО "KazAzot Prime" необходимых документов согласно законодательству Республики Казахстан
приказ МЭ
МЭ, ТОО "KazAzot Prime"(по согласованию)

2024 жылғы 3-4-тоқсан
талап етілмейді
35.
Тіркеме техникасын өндіру желісін салу және іске қосу жобасын іске асыру жөніндегі мәселені пысықтау (1 кезең)
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ӨҚМ есебі
ӨҚМ, әкімдік,
"Самұрық-Қазын" ҰӘҚ" АҚ (келісу бойынша), "Бәйтерек" ҰБХ" АҚ (келісу бойынша)
2025 жылғы 1-тоқсан
шығыстар көлемі мен қаржыландыру көзі келісілгеннен кейін айқындалатын болады
36.
Темірбетон конструкцияларын арматуралауға арналған, ыстықтай илектелген, кезектес кертпелі арматура шығаратын зауыт салу жобасын іске асыру жөніндегі мәселені пысықтау
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ӨҚМ есебі
ӨҚМ, әкімдік,
"Бәйтерек" ҰБХ" АҚ (келісу бойынша)
2025 жылғы 1-тоқсан
шығыстар көлемі мен қаржыландыру көзі келісілгеннен кейін айқындалатын болады
37.
Ақтау қаласында сұйытылған газ өндіру үшін газ өңдеу шағын зауытын салу жобасын іске асыру жөніндегі мәселені пысықтау
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ЭМ есебі
әкімдік, ЭМ, "Бәйтерек" ҰБХ" АҚ (келісу бойынша)
2025 жылғы 1-тоқсан
ЖИ шығыстар көлемі инвестормен келісілгеннен кейін айқындалатын болады
38.
Маңғыстау облысының машина жасау саласын дамыту мақсатында арнайы техниканың қосымша көлемін ұсыну жөніндегі мәселені пысықтау
Қазақстан Республикасының Үкіметіне есеп
ӨҚМ,
"ҚМГ" ҰК" АҚ (келісу бойынша), "Бәйтерек" ҰБХ" АҚ (келісу бойынша)

3-4 квартал 2024 года
не требуются
35.
Проработка вопроса по реализации проекта строительства и запуска линии по производству прицепной техники (1 этап)
отчет МПС в Правительство Республики Казахстан
МПС, акимат, АО "НУХ "Байтерек" (по согласованию)
1 квартал 2025 года
объемы расходов и источник финансирования будут определены после согласования
36.
Проработка вопроса по реализации проекта строительства завода по производству горячекатанной арматуры периодического профиля для армирования железобетонных конструкций
отчет МПС в Правительство Республики Казахстан
МПС, акимат, АО "НУХ "Байтерек" (по согласованию)
1 квартал 2025 года
объемы расходов и источник финансирования будут определены после согласования
37.
Проработка вопроса по реализации проекта строительства газоперерабатывающего мини-завода для производства сжиженного газа в городе Актау
отчет МЭ в Правительство Республики Казахстан
акимат, МЭ, АО "НУХ "Байтерек" (по согласованию)
1 квартал 2025 года
объем расходов ЧИ будет определен после согласования с инвестором
38.
Проработка вопроса по предоставлению дополнительного объема спецтехники с целью развития машиностроительной отрасли Мангистауской области
отчет в Правительство Республики Казахстан
МПС, АО "НК "КМГ" (по согласованию), АО "НУХ "Байтерек" (по согласованию)

2024-2025 жылдардағы 4-тоқсан
талап етілмейді
2. Агроөнеркәсіптік кешен және азық-түлік қауіпсіздігі
39.
АӨК дамыту шеңберінде 21 инвестициялық жобаны іске асыру
АШМ-ге есеп
әкімдік
2021 жылғы 4-тоқсан
8781
ЖИ
2022 жылғы 4-тоқсан
2740
2023 жылғы 4-тоқсан
1000
2024 жылғы 4-тоқсан
370
2025 жылғы 4-тоқсан
100
40.
Ұңғымаларды бұрғылау арқылы қалалар мен аудандардағы агроаймақтарды суландыру жөніндегі іс-шараларды ұйымдастыру
пайдалануға беру актісі
әкімдік
2022 жылғы 4-тоқсан
45
ЖБ
2023 жылғы 4-тоқсан
14,2
2024 жылғы 4-тоқсан
150
2025 жылғы 4-тоқсан
150
41.
"Ауыл аманаты" жобасы шеңберінде ауыл тұрғындарына микрокредиттер беру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне есеп
АШМ, әкімдік
2023 жылғы 4-тоқсан

4 квартал 2024-2025 годов
не требуются
2. Агропромышленный комплекс и продовольственная безопасность
39.
Реализация 21 инвестиционного проекта в рамках развития АПК
отчет в МСХ
акимат
4 квартал
2021 года
8 781
ЧИ
4 квартал
2022 года
2 740
4 квартал
2023 года
1 000
4 квартал
2024 года
370
4 квартал
2025 года
100
40.
Организация мероприятий по обводнению агрозон в городах и районах путем бурения скважин
акт ввода в эксплуатацию
акимат
4 квартал
2022 года
45
МБ
4 квартал
2023 года
14,2
4 квартал
2024 года
150
4 квартал
2025 года
150
41.
Предоставление микрокредитов сельскому населению в рамках проекта "Ауыл аманаты"
отчет в Правительство Республики Казахстан
МСХ, акимат
4 квартал
2023 года

1200
РБ
2024 жылғы 4-тоқсан
1848
2025 жылғы 4-тоқсан
1018
42.
Өңірдің табиғи ерекшеліктерін ескере отырып, жылыжай алқаптарының көлемін жыл сайын
2 гектарға ұлғайту
АШМ-ге есеп
әкімдік
2023 – 2025 жылдар ішінде
талап етілмейді
43.
Түйе шаруашылығында түйе санын жыл сайын 10 %-ға дейін ұлғайту
АШМ-ге есеп
әкімдік
2023 – 2025 жылдар ішінде
талап етілмейді
44.      .
Түйені азықпен қамтамасыз ету мақсатында аналық түйелердің азығына жұмсалатын шығындардың құнын 20 %-ға дейін арзандатуға арналған субсидиялау өтінімдерінің санын ұлғайту
АШМ-ге есеп
әкімдік
2023 – 2024 жылдар ішінде
талап етілмейді
45.
Түрікменстаннан Қазақстанға түйе әкелу мүмкіндігін қарастыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне есеп
АШМ, СІМ
2024 жылғы 4-тоқсан
талап етілмейді
46.
Суару үшін жерасты суларын зерттеу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне есеп
СРИМ, әкімдік
2025 жылғы 4-тоқсан
талап етілмейді
3. Балық шаруашылығы
47.
Балық өсіру шаруашылықтарының инфрақұрылымын құру, кеңейту және салу жөнінде шаралар қабылдау (ЖСҚ әзірлеу және электр беру желілерін жүргізу, жол төсеу, газ, су жеткізу, пирстерді орнату және т. б.)
пайдалануға беру актісі
әкімдік
2025 жылғы 4-тоқсан
82,3
ЖБ
48.
Балық шаруашылығын құру және дамыту үшін жер учаскелерін беру
әкімдіктің қаулысы
әкімдік
2024 – 2025 жылдар ішінде
талап етілмейді
49.
Жұмыс істеп тұрған ЖОО мен басқа оқу орындары базасында балық өсіру бойынша оқытуды ұйымдастыру
шарт және басқа да растайтын құжаттар
әкімдік
2023 жылғы 4-тоқсан
6,4
ЖБ
2024 жылғы 4-тоқсан
5,2
2025 жылғы 4-тоқсан
3,8
50.
Теңізде балық аулауды дамытуды ынталандыру мәселесін, оның ішінде қаржыландыру тетігін пысықтау
тиісті есеп-қисаптармен қоса, ЭТРМ-ге ұсыныстар
әкімдік
2022 жылғы 4-тоқсан
талап етілмейді
51.
Балық өңдеу кәсіпорындарын өңделген балық өнімдерінің килограмына субсидия беру түріндегі мемлекеттік қолдау мәселесін пысықтау
тиісті есеп-қисаптармен қоса ЭТРМ-ге ұсыныстар
әкімдік
2022 жылғы 4-тоқсан
талап етілмейді
52.
Түпқараған ауданы Қызылөзен ауылының маңында тауарлық бекіре балығының түрлерін өсіру және тағамдық уылдырық өндіру жөніндегі жобаны іске асыру
пайдалануға беру актісі
әкімдік, АШМ, СІМ
2025 жылғы 4-тоқсан

1 200
РБ
4 квартал
2024 года
1 848
4 квартал
2025 года
1 018
42.
Ежегодное увеличение объемов площадей теплиц на 2 гектара с учетом природных особенностей региона
отчет в МСХ
акимат
в течение 2023-2025 годов
не требуются
43.
Ежегодное увеличение поголовья верблюдов до 10 % в верблюжьем хозяйстве
отчет в МСХ
акимат
в течение 2023 – 2025 годов
не требуются
44.
Увеличение количества заявок субсидирования на удешевление стоимости затрат на корма маточного поголовья верблюдов до 20 % в целях обеспечения кормами поголовья верблюдов
отчет в МСХ
акимат
в течение 2023 – 2024 годов
не требуются
45.
Рассмотрение возможности ввоза верблюдов из Туркменистана в Казахстан
отчет в Правительство Республики Казахстан
МСХ, МИД
4 квартал
2024 года
не требуются
46.
Исследование подземных вод для орошения
отчет в Правительство Республики Казахстан
МВРИ, акимат
4 квартал
2025 года
не требуются
3. Рыбное хозяйство
47.
Принятие мер по созданию инфраструктуры, расширению и строительству рыбоводных хозяйств (разработка ПСД и проведение линии электропередачи, прокладка дорог, подведение газа, воды, устройство пирсов)
акт ввода в эксплуатацию
акимат
4 квартал 2025 года
82,3
МБ
48.
Предоставление земельных участков для создания и развития рыбоводных хозяйств
постановление акимата
акимат
в течение 2024-2025 годов
не требуются
49.
Организация обучения рыбоводству на базе действующих ВУЗов и других образовательных учреждений
договор и другие подтверждающие документы
акимат
4 квартал 2023 года
6,4
МБ
4 квартал 2024 года
5,2
4 квартал 2025 года
3,8
50.
Проработка вопроса стимулирования развития морского рыболовства, в том числе механизма финансирования
предложения с соответствующими расчетами в МЭПР
акимат
4 квартал 2022 года
не требуются
51.
Проработка вопроса государственной поддержки рыбоперерабатывающих предприятий в виде субсидирования на килограмм переработанной рыбной продукции
предложения с соответствующими расчетами в МЭПР
акимат
4 квартал 2022 года
не требуются
52.
Реализация проекта по выращиванию товарных осетровых видов рыб и производству пищевой икры вблизи села Кызылозен Тупкараганского района
акт ввода в эксплуатацию
акимат, МСХ, МИД
2 квартал 2025 года

22300
БК
2025 жылғы 4-тоқсан
48588
71.
Жүк автокөлік құралдарына ГБЖ (СТГ) орнату үшін субсидиялар, сондай-ақ ұйым мен халық үшін жеңілдікпен берілетін кредиттер мен басқа да қаржылық, әкімшілік ынталандыру тетіктерін ұсыну жөніндегі мәселені пысықтау. Маңғыстау облысының жергілікті бюджеттен жүк автокөлік құралдарына ГБЖ (СТГ) орнату құнының 30 %-ы мөлшерінде субсидиялар беру жөніндегі пилоттық жобасын іске қосу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне есеп
ЭМ, КМ, ҰЭМ, Қаржымині, әкімдік
2024 жылғы 4-тоқсан
талап етілмейді
72.
Ақтау портының қайта тиеу техникасы мен жабдықтарын жаңарту
қабылдау актісі
КМ, "АТСП" ҰК" АҚ (келісу бойынша)
2024 жылғы 4-тоқсан
3085
БК
2025 жылғы 4-тоқсан
8023,6
73.
Ақтау-Қостанай-Ақтау, Ақтау-Қызылорда- Ақтау, Ақтау-Тараз-Ақтау, Ақтау-Өскемен-Ақтау, Ақтау-Петропавл-Ақтау, Ақтау-Жезқазған-Ақтау, Ақтау-Қарағанды-Ақтау жаңа авиамаршруттары бойынша авиатасымалдарды субсидиялау мәселесін пысықтау
Қазақстан Республикасының Үкіметіне есеп
әкімдік, КМ, авиатасымалдаушылар (келісу бойынша)
2024 – 2025 жылғы 4-тоқсан
талап етілмейді
74.
Жұмыс істеп тұрған "Маңғыстау – Бейнеу" теміржол маршрутын жаңғырту бойынша жобалау-сметалық құжаттаманы дайындау
Қазақстан Республикасының Үкіметіне есеп
"ҚТЖ" ҰК" АҚ (келісу бойынша), КМ, әкімдік
2025 жылғы 4-тоқсан
талап етілмейді

22 300
ДИ
4 квартал
2025 года
48 588
71.
Проработка вопроса по предоставлению субсидий для установки ГБО (КПГ) на грузовые автотранспортные средства, а также льготных кредитов и других финансовых, административных механизмов стимулирования для организаций и населения. Запуск пилотного проекта Мангистауской области по предоставлению субсидий из местного бюджета в размере 30 % от стоимости установки ГБО (КПГ) на грузовые автотранспортные средства
отчет в Правительство Республики Казахстан
МЭ, МТ, МНЭ, МФ,
акимат,
4 квартал
2024 года
не требуются
72.
Обновление перегрузочной техники и оборудования порта Актау
акт приемки
МТ,
АО "НК "АМТП" (по согласованию)
4 квартал
2024 года
3 085
ДИ
4 квартал
2025 года
8 023,6
73.
Проработка вопроса субсидирования авиаперевозок по новым авиамаршрутам Актау-Костанай-Актау, Актау-Кызылорда-Актау, Актау-Тараз-Актау, Актау-Усть-Каменогорск-Актау, Актау-Петропавловск-Актау, Актау-Жезказган-Актау, Актау-Караганда-Актау
отчет в Правительство Республики Казахстан
акимат, МТ, авиоперевозчики (по согласованию)
4 квартал
2024-2025 годов
не требуются
74.
Подготовка проектно-сметной документации по модернизации существующего железнодорожного маршрута "Мангыстау – Бейнеу"
отчет в Правительство Республики Казахстан
АО "НК "КТЖ" (по согласованию), МТ, акимат
4 квартал
2025 года
не требуются

2025 жылғы 4-тоқсан
47
77.
"Ақтау" әуежайынан Ақтау қаласындағы туристік объектілерге дейін такси қызметін ұйымдастыру
МСМ-ге есеп
әкімдік
2022 – 2023 жылғы 4-тоқсан
талап етілмейді
78.
Ақтау қаласы мен Қарақия ауданындағы "Жылы жағажай" ауданында кемінде 7 туристік жобаны, 2 визит-орталықты және 1-ші глампингті сүйемелдеу жолымен құрылысты қамтамасыз ету
ТСМ-ге есеп
әкімдік
2024 – 2025 жылғы 4-тоқсан
талап етілмейді
79.
Түпқараған ауданында "Сартас" визит-орталығын салу
пайдалануға беру актісі
әкімдік, МСМ
2022 жылғы 4-тоқсан
248
ЖИ
80.
Ақтау қаласында "Жылы жағажай" ауданында "Фламинго Резорт" демалыс базасын салу
пайдалануға беру актісі
әкімдік, МСМ
2023 жылғы 4-тоқсан
12900
ЖИ
81.
Ақтау қаласында "PANA" қонақүй кешені құрылысын іске асыру ("SANDYQ" мейрамханасы – 2025 ж.)
пайдалануға беру актісі
әкімдік
2025 жылғы 3-тоқсан
1670
ЖИ
82.
Кендірлі демалыс аймағын дамыту үшін инженерлік-көлік инфрақұрылымын (газбен жабдықтау, электрмен жабдықтау, автомобиль жолын) салу мәселесін пысықтау
Қазақстан Республикасының Үкіметіне есеп
әкімдік, ЭМ, КМ, ТСМ, ҰЭМ
2025 жылғы 4-тоқсан
талап етілмейді
83.
Сығынды (автожолдар – 20 км; газ құбыры – 5 км); сумен жабдықтау – 5 км; КТҚ – 5 км) және радон көзі (газбен жабдықтау – 2 км; электрмен жабдықтау – 3 км; автомобиль жолы – 6 км) туризм объектілерін инфрақұрылыммен қамтамасыз ету, оның ішінде медициналық туризмді дамыту
пайдалануға беру актісі
әкімдік, ӨҚМ, ЭМ, КМ, ТСМ, ҰЭМ
2025 жылғы 4-тоқсан
шығыстар көлемі мен қаржыландыру көзі МС қорытындысы шыққаннан кейін айқындалатын болады
84.
Қазіргі заманғы ойын-сауық паркін ("Диснейлендке" ұқсас), аквапарк салу мәселесін пысықтау
ТСМ-ге есеп
әкімдік
2025 жылғы 4-тоқсан
талап етілмейді
85.
Қажетті шектеулерді енгізе отырып, облыста ойын аймағын ашу мәселесін пысықтау
ТСМ-ге есеп
әкімдік
2025 жылғы 4-тоқсан
талап етілмейді
86.
Туризм саласында кадрларды кәсіптік даярлау
ҒЖБМ-ге есеп
әкімдік, ТСМ, Еңбекмині, "Ш. Есенов атындағы КМТИУ" ҚБ (келісу бойынша)
2025 жылғы 4-тоқсан
шығыстар көлемі мен қаржыландыру көздері ОМО мен келісілгеннен кейін айқындалатын болады
87.
Аумақтарын абаттандыру және тиісті жағдайын қамтамасыз ету мақсатында туристік қызығушылық тудыратын табиғат объектілерін (Саура, Тамшалы, Самал, Ақмыш және тағы басқа) сенімгерлік басқаруға беру мәселесін пысықтау
Қазақстан Республикасының Үкіметіне есеп
әкімдік
2025 жылғы 4-тоқсан
талап етілмейді
88.
Кендірлі туристік аймағын дамыту жөнінде мастер-жоспар әзірлеу мәселесін пысықтау
Қазақстан Республикасының Үкіметіне есеп
ТСМ, әкімдік
2024 жылғы 4-тоқсан
талап етілмейді
89.
ҚДБ тарапынан "Fairmont" қонақүйінің құрылысын қаржыландыруды қамтамасыз ету мәселесін пысықтау
ТСМ-ге есеп
әкімдік, "Бәйтерек" ҰБХ" АҚ (келісу бойынша)

4 квартал 2025 года
47
77.
Организация деятельности служб такси от аэропорта "Актау" до туристических объектов города Актау
отчет в МКС
акимат
4 квартал 2022-2023 годов
не требуются
78.
Обеспечение строительства путем сопровождения не менее 7-ми туристских проектов, 2-х визит-центров и 1-го глэмпинга в районе "Теплый пляж" в городе Актау и Каракиянском районе
отчет в МТС
акимат
4 квартал 2024-2025 годов
не требуются
79.
Строительство визит-центра "Сартас" в Тупкараганском районе
акт ввода в эксплуатацию
акимат, МКС
4 квартал 2022 года
248
ЧИ
80.
Строительство базы отдыха "Фламинго Резорт" в районе "Теплый пляж" в городе Актау
акт ввода в эксплуатацию
акимат, МКС
4 квартал 2023 года
12 900
ЧИ
81.
Реализация строительства гостиничного комплекса "PANA" в городе Актау (ресторан "SANDYQ" - 2025 г.)
акт ввода в эксплуатацию
акимат
3 квартал 2025 года
1 670
ЧИ
82.
Проработка вопроса строительства инженерно-транспортной инфраструктуры для развития зоны отдыха Кендерли (газоснабжение, электроснабжение, автомобильные дороги)
отчет в Правительство Республики Казахстан
акимат, МПС, МЭ, МТ, МТС, МНЭ
4 квартал 2025 года
не требуются
83.
Обеспечение инфраструктурой обьектов туризма Сыгынды (автодороги – 20 км; газопровод - 5 км); водоснабжение - 5 км; КОС - 5 км) и радоновый источник (газоснабжение - 2 км; электроснабжение - 3 км; автомобильные дороги - 6 км), в том числе для развития медицинского туризма
акт ввода в эксплуатацию
акимат, МПС, МЭ, МТ, МТС, МНЭ
4 квартал 2025 года
объемы расходов и источник финансирования будут определены после выхода заключения ГЭ
84.
Проработка вопроса строительства современного парка развлечений (по аналогии "Диснейлэнда"), аквапарка
отчет в МТС
акимат
4 квартал 2025 года
не требуются
85.
Проработка вопроса открытия игорной зоны в области с введением необходимых ограничений
отчет в МТС
акимат
4 квартал 2025 года
не требуются
86.
Профессиональная подготовка кадров в сфере туризма
отчет в МНВО
акимат, МТС, МТЗСН, НАО "КУТИ им. Ш.Есенова" (по согласованию)
4 квартал 2025 года
объемы расходов и источник финансирования будут определены после согласования с ЦГО
87.
Проработка вопроса передачи в доверительное управление природных объектов туристского интереса (Саура, Тамшалы, Самал, Акмыш и другие) в целях благоустройства их территорий и обеспечения надлежащего состояния
отчет в Правительство Республики Казахстан
акимат
4 квартал 2025 года
не требуются
88.
Проработка вопроса разработки мастер-плана по развитию туристической зоны Кендерли
отчет в Правительство Республики Казахстан
МТС, акимат
4 квартал 2024 года
не требуются
89.
Проработка вопроса обеспечения финансирования со стороны БРК строительства гостиницы "Fairmont"
отчет в МТС
акимат, АО "НУХ "Байтерек" (по согласованию)

25694
БК
116.
Ду 720 мм "Жаңаөзен – Жетібай – Ақтау" магистральдық газ құбыры, Ду 720 мм "КазГПЗ-КС – Жаңаөзен" магистральдық газ құбыры, Ду 529/530 мм "Жаңаөзен – Жетібай – Ақтау" магистральдық газ құбыры 3 тармағын күрделі жөндеу (2,8 км газбен жабдықтау желісі)
пайдалануға беру актісі
әкімдік, ЭМ,
"Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ (келісу бойынша), "QazaqGaz" ҰК" АҚ (келісу бойынша)
2022 жылғы 4-тоқсан
8060
БК
2023 жылғы 4-тоқсан

25 694
ДИ
116.
Капитальный ремонт 3-х ниток магистрального газопровода "Жанаозен – Жетыбай – Актау" Ду 720 мм, магистрального газопровода "КазГПЗ-КС "Жанаозен" Ду 720 мм, магистрального газопровода "Жанаозен – Жетыбай – Актау" Ду 529/530 мм (2,8 км сетей газоснабжения)
акт ввода в эксплуатацию
акимат, МЭ, АО "ФНБ "Самрук-Қазына" (по согласованию), АО "НК "QazaqGaz" (по согласованию)
4 квартал 2022 года
8 060
ДИ
4 квартал 2023 года

130.
ҚР Энергетика министрлігі мен "МАЭК" ЖШС арасындағы қолданыстағы инвестициялық келісім шеңберінде Маңғыстау облысында "Қуаты 128 МВт бу-газ қондырғысының құрылысы" жобасын іске асыруды бастау
құрылыс-монтаждау жұмыстарының басталғаны туралы хабарламаны қабылдау туралы талон
әкімдік, ЭМ, "МАЭК" ЖШС (келісу бойынша)
2025 жылғы 3-тоқсан
80000
БК
9. Сумен жабдықтау және су бұру
131.
АЕМ-де сумен жабдықтау және су бұру объектілерін салу (1631,7 км сумен жабдықтау және су бұру желілері)
пайдалануға беру актісі
ӨҚМ, әкімдік

130.
Начало реализации проекта "Строительство парогазовой установки мощностью 128 МВт" (далее – проект) в Мангистауской области в рамках действующего инвестиционного соглашения между Министерством энергетики РК и ТОО "МАЭК
талон о приеме уведомления о начале строительно-монтажных работ
акимат, МЭ,
ТОО "МАЭК" (по согласованию)
3 квартал 2025 года
80 000
ДИ
9. Водоснабжение и водоотведение
131.
Строительство объектов водоснабжения и водоотведения в СНП (1631,7 км сетей водоснабжения и водоотведения)
акт ввода в эксплуатацию
МПС, акимат

2024 жылғы 3-тоқсан
1100
ЖИ
151.
"МАЭК" ЖШС-де дистилляттың өнімділігін
60 000м3-ден 70 000м3-ге дейін ұлғайту
пайдалануға беру актісі
әкімдік, ӨҚМ
2024 жылғы 2-тоқсан
3851
ЖБ
152.
Мұнайлы ауданы Атамекен ауылдық округіндегі Болашақ, Шағала, Көктем тұрғын алқаптарында кәріз жүйесін (дренажбен) салу
мемлекеттік сараптаманың қорытындысы, пайдалануға беру актісі
әкімдік, ӨҚМ, ҰЭМ
2024 жылғы 4-тоқсан
22,6
ЖБ
2025 жылғы 4-тоқсан

3 квартал 2024 года
1 100
ЧИ
151.
Увеличение производительности дистиллята с 60 000м3 до 70 000м3 в ТОО "МАЭК"
акт выполненных работ
акимат, МПС
2 квартал 2025 года
3 851
МБ
152.
Строительство канализационной системы (с дренажем) в жилых массивах Болашак, Шагала, Коктем, сельском округе Атамекен Мунайлинского района
заключение государственной экспертизы, акт ввода в эксплуатацию
акимат, МПС, МНЭ
4 квартал 2024 года
22,6
МБ
4 квартал 2025 года

161.
Жалпы ауданы 119 гектар болатын бұрынғы ХГМЗ аумағында активсіздендіру және рекультивациялық жұмыстарды жүргізу мәселесін пысықтау
Қазақстан Республикасының Үкіметіне есеп
әкімдік, ЭМ
2024 жылғы 4-тоқсан
талап етілмейді
162.
Бұрынғы АПМЗ аумағында орналасқан, республикалық меншікке берілген иесіз қауіпті қалдықтарды кәдеге жарату/жою
қалдықтарды жою туралы есеп
ЭТРМ, "Жасыл даму" АҚ (келісу бойынша)
2025 жылғы 4-тоқсан

161.
Проработка вопроса проведения дезактивизационных и рекультивационных работ на территории бывшего ХГМЗ общей площадью 119 г
отчет в Правительство Республики Казахстан
акимат, МЭ
4 квартал 2024 года
не требуются
162.
Утилизация/удаление безхозяйных опасных отходов, переданных в республиканскую собственность, расположенных на территории бывшего АЗПМ
отчет об уничтожении отходов
МЭПР, АО "Жасыл даму" (по согласованию)
4 квартал 2025 года

162,5
РБ
163.
Өңірдің жерүсті және жерасты суларын түгендеу
орындалған жұмыстар актісі
әкімдік
2024 жылғы 4-тоқсан
105
ЖБ
164.
Маңғыстау облысының жасыл желектерінің дендрологиялық жоспарын әзірлеу
орындалған жұмыстар актісі
әкімдік
2024 жылғы 4-тоқсан
103,2
ЖБ
165.
Маңғыстау облысы бойынша ҚТҚ сұрыптау және қайта өңдеу зауыттарын іске қосу
пайдалануға беру актісі
әкімдік, ЭТРМ, "Жасыл даму" АҚ (келісу бойынша)
2025 жылғы 4-тоқсан

162,5
РБ
163.
Инвентаризация поверхностных и подземных вод региона
акт выполненных работ
акимат
4 квартал 2024 года
105
МБ
164.
Разработка дендрологического плана зеленых насаждений Мангистауской области
акт выполненных работ
акимат
4 квартал 2024 года
103,2
МБ
165.
Запуск заводов по сортировке и переработке ТБО по Мангистауской области
акт ввода в эксплуатацию
акимат, МЭПР, АО "Жасыл Даму" (по согласованию)
4 квартал 2025 года

15000
ЖИ
166.
2-кезеңде "КТҚ-2-Ақтау әуежайы-Ақтау қаласы" суармалы магистральдық су құбырын салу және пайдалану
пайдалануға беру актісі
әкімдік, ӨҚМ
2025 жылғы 4-тоқсан
24000
ЖИ
11. Жұмыспен қамту және әлеуметтік қамсыздандыру
167.
Нәтижелі жұмыспен қамтуды дамыту шеңберінде жұмыссыз азаматтарды жұмысқа орналастыру (қоғамдық жұмыстар, әлеуметтік жұмыс орындары, жастар практикасы) (РБ – 7144 адам, ЖБ – 12330 адам)
Қазақстан Республикасының Үкіметіне есеп
әкімдік, Еңбекмині
2021 жыл ішінде

15 000
ЧИ
166.
Строительство и эксплуатация поливочного магистрального водопровода "КОС-2-аэропорт Актау-город Актау" в 2 этапа
акт ввода в эксплуатацию
акимат, МПС
4 квартал 2025 года
24 000
ЧИ
11. Занятость и социальное обеспечение
167.
Трудоустройство безработных граждан в рамках развития продуктивной занятости (общественные работы, социальные рабочие места, молодежная практика) (РБ – 7144 человека, МБ – 12330 человек)
отчет в Правительство Республики Казахстан
акимат, МТСЗН
в течение 2021 года

170.
Облыстың мұнай-газ ұйымдарына жергілікті халықты жұмысқа орналастыру тетігін енгізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне есеп
әкімдік, ЭМ, "ҚМГ" ҰК" АҚ (келісу бойынша)
2022 – 2023 жылдар
ішінде
талап етілмейді
171.
Еліміздің басқа өңірлерінде, оның ішінде Алматы және Астана қалаларында жоғары, техникалық және кәсіптік білім алу, қысқа мерзімді оқу немесе жұмысқа орналасу үшін жергілікті жастарға қолдау көрсету
Қазақстан Республикасының Үкіметіне есеп
ҒЖБМ, ОМ,
Еңбекмині, МАМ, әкімдік, мүдделі мемлекеттік органдар
2023-2024 жылдар ішінде
талап етілмейді
172.
Болашақ кеңейту жобасы – "Теңізшевройл" ЖШС сағалық қысымды басқару жобасының жұмыскерлерін жоспарлы босатудың және босатылатын жұмыскерлерді жұмыспен қамтамасыз етудің мониторингі
ҰЭМ-ге есеп
әкімдік
2023 – 2025 жылдар ішінде
талап етілмейді
173.
"Аутизм спектрі бар балаларға арналған оңалту орталығын" ашу
пайдалануға беру актісі
әкімдік
2024 жылғы 4-тоқсан
17
ЖБ
2025 жылғы 4-тоқсан
қаржыландыру шығыстарының көлемі МС шыққаннан кейін айқындалатын болады
174.
Маңғыстау облысының мемлекеттік қызметшілері штат санының лимитін ұлғайту
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҰЭМ, әкімдік
2024 жылғы 2-тоқсан
талап етілмейді
175.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 31.12.2015 ж. №1193 қаулысына өзгеріс енгізу арқылы мәдениет және жастар ресурстық орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеру мәселесін қарау
Қазақстан Республикасы Үкіметіне ақпарат
ҰЭМ, әкімдік
2024 жыл ішінде
талап етілмейді
176.
Ірі ұйымдардың штатына (қызметкерлер саны 100 адамнан асатын кәсіпорындарда) қақтығыс жағдайлары бойынша кәсіби маман (медиатор) енгізудің қажеттігі туралы түсіндіру жұмысын жүргізу
Еңбекминіне есеп
әкімдік
2024 жылғы 3-тоқсан
талап етілмейді
177.
IT-мамандарды оқыту және тарту үшін IT-хаб ашу
қабылдау-тапсыру актісі
әкімдік, ЦДИАӨМ

170.
Внедрение механизма по трудоустройству местного населения в нефтегазовые организации области
отчет в Правительство Республики Казахстан
акимат, МЭ, АО "НК "КМГ" (по согласованию)
в течение 2022-2023 годов
не требуются
171.
Оказание поддержки местной молодежи для получения высшего, технического и профессионального образования, краткосрочного обучения или трудоустройства в других регионах страны, в том числе в городах Алматы и Астане
отчет в Правительство Республики Казахстан
МНВО, МП, МТСЗН, МКИ, акимат, заинтересованные государственные органы
в течение 2023-2024 годов
не требуются
172.
Мониторинг планового высвобождения и обеспечения занятости высвобождаемых работников проекта будущего расширения –проекта управления устьевым давлением ТОО "Тенгизшевройл"
отчет в МНЭ
акимат
в течение 2023-2025 годов
не требуются
173.
Открытие реабилитационного центра для детей с аутистическим спектром
акт ввода в эксплутацию
акимат
4 квартал 2024 года
17
МБ
4 квартал 2025 года
объемы расходов финансирования будут определены после выхода заключения ГЭ
174.
Увеличение лимита штатной численности государственных служащих Мангистауской области
постановление Правительства Республики Казахстан
МНЭ, акимат
2 квартал 2024 года
не требуются
175.
Рассмотрение вопроса повышения заработной платы работникам культуры и молодежных ресурсных центров путем внесения изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 31.12.2015 г. № 1193
отчет в Правительство Республики Казахстан
МНЭ, акимат
в течение 2024 года
не требуются
176.
Проведение разьяснительной работы о необходимости введения должности профессионального специалиста по конфликтным ситуациям (медиатор) в штат крупных организаций (на предприятиях с численностью сотрудников более 100 человек)
отчет в МТСЗ
акимат
3 квартал 2024 года
не требуются
177.
Открытие IT-хаба для обучения и привлечения IT-специалистов
акт приема-передачи
акимат, МЦРИАП

2024 жылғы 1-тоқсан
130
ЖИ
178.
Ақтау қаласында 150 орындық оңалту орталығын салуды бастау
құрылыс-монтаждау жұмыстарының басталғаны туралы хабарламаны қабылдау туралы талон
Еңбекмині, әкімдік
2025 жылғы 4-тоқсан
қаржыландыру шығыстарының көлемі МС шыққаннан кейін айқындалатын болады
179.
ҚР екінші деңгейдегі банктерінде уақытша бос ақша қаражатын нарықтық емес шарттарда (нөлге жақын мөлшерлеме бойынша) 5 жылға дейінгі кезеңге орналастыруды қамтамасыз ету ("Ойл Транспорт Корпорейшэн" ЖШС (Жетібай және/немесе Қаламқас к/о) мүлікті сенімгерлік басқарушылардың автокөлігі мен арнайы техникасын жаңартуға арналған қорландыру ретінде)
"Самұрық-Қазына" АҚ уәкілетті органының шешімі, екінші деңгейдегі банктің мүлікті сенімгерлік басқарушы компания үшін кредит желісін ашуы
"ҚМГ" ҰК" АҚ (келісу бойынша), әкімдік
2024 жыл ішінде
4100
ЖИ
2025 жыл ішінде
4100

1 квартал 2024 года
130
ЧИ
178.
Начало строительства реабилитационного центра на 150 мест в городе Актау
талон о приеме уведомления о начале строительно-монтажных работ
МТСЗН, акимат
4 квартал 2025 года
объемы расходов финансирования будут определены после выхода заключения ГЭ
179.
Обеспечение размещения временно свободных денежных средств в банках второго уровня РК на нерыночных условиях (по ставке, близкой к нулю) на период до 5 лет (в качестве фондирования на обновление автотранспорта и спецтехники доверительных управляющих имуществом ТОО "Ойл Транспорт Корпорейшэн" на м/р Жетыбай и/или Каламкас)
решение уполномоченного органа АО "Самрук-Казына", открытие кредитной линии банком второго уровня для компании-доверительного управляющего имуществом
АО "НК "КМГ" (по согласованию), акимат
в течение 2024 года
4 100
ЧИ
в течение 2025 года
4 100

2025 жылғы 4-тоқсан
76
194.
Ақтау қаласының Рауан ауылында бір ауысымда 50 адамды қабылдауға арналған дәрігерлік амбулатория салу
пайдалануға беру актісі
әкімдік
2022 жылғы 4-тоқсан
30
ЖИ
2023 жылғы 4-тоқсан
70
195.
Маңғыстау облыстық АИТВ-инфекциясының алдын алу орталығы жанындағы модульдік үлгідегі зертхананың ЖСҚ әзірлеу және кейіннен жаңа ғимарат салу
мемлекеттік сараптаманың қорытындысы, құрылыс-монтаждау жұмыстарының басталғаны туралы хабарламаны қабылдау туралы талон
әкімдік

4 квартал 2025 года
76
194.
Строительство врачебной амбулатории на 50 посещений в смену в селе Рауан города Актау
акт ввода в эксплуатацию
акимат
4 квартал 2022 года
30
ЧИ
1 квартал 2023 года
70
195.
Разработка ПСД и дальнейшее строительство нового здания лаборатории модульного типа при Мангистауском областном центре по профилактике ВИЧ-инфекции
заключение государственной экспертизы, талон о приеме уведомления о начале строительно-монтажных работ
акимат

2025 жылғы 4-тоқсан
44801,9
200.
Бейнеу ауданы Бейнеу ауылында 200 орындық жатақханасы бар 600 орындық колледждер үшін ЖСҚ әзірлеу және ғимарат салу
мемлекеттік сараптаманың қорытындысы, пайдалануға беру актісі
әкімдік
2023 жылғы 4-тоқсан
10
ЖБ
2024 жылғы 4-тоқсан
72
2025 жылғы 4-тоқсан
шығыстар көлемі МС шыққаннан кейін айқындалатын болады
201.
Ақтау қаласы 32-ші шағын ауданындағы Ш.Есенов атындағы
КТИУ базасында "Қазақ-неміс орнықты инженерия институтының" ЖСҚ әзірлеу және құрылысын бастау
құрылыс-монтаждау жұмыстарының басталғаны туралы хабарламаны қабылдау туралы талон
әкімдік, ҒЖБМ, "Ш. Есенов атындағы КТИУ" КеАҚ (келісу бойынша), Қаржымині, ҰЭМ

4 квартал 2025 года
44 801,9
200.
Разработка ПСД и строительство здания для колледжей на 600 мест с общежитием на 200 мест в селе Бейнеу Бейнеуского района
заключение государственной экспертизы, акт ввода в эксплуатацию
акимат
4 квартал 2023 года
10
МБ
4 квартал 2024 года
72
4 квартал 2025 года
объемы расходов будут определены после выхода ГЭ
201.
Разработка ПСД и начало строительства Казахско-немецкого института устойчивой инженерии на базе КУТИ им. Ш.Есенова в 32 микрорайоне в городе Актау
талон о приеме уведомления о начале строительно-монтажных работ
акимат, МНВО, НАО "КУТИ им. Ш.Есенова" (по согласованию), МФ, МНЭ

2024 жылғы 3-тоқсан
көзделген қаражат шегінде
2025 жылғы 3-тоқсан
221.
Балаларға қосымша білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын бөлу (2024 ж. – 5500, 2025 ж. – 6000)
ОМ-ге есеп
әкімдік
2024 жыл ішінде
700
ЖБ
2025 жыл ішінде
800
222.
Бұқаралық мәдени, спорттық іс-шараларды ұйымдастыру, ұлттық спорт түрлерін ілгерілету үшін қайырымдылық қорларын, ҒӨБ құру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне есеп
ТСМ, МАМ, әкімдік
2024 жылғы 4-тоқсан
талап етілмейді
223.
Академиялық ұтқырлық шеңберінде оқыту үшін студенттерді ТжКБ ұйымдарына жіберу
ОМ-ге есеп
ОМ
2025 жылғы 4-тоқсан
көзделген қаражат шегінде
224.
Облыс балаларын әскери-патриоттық бағыттағы мектептерге жіберу мүмкіндігін қарастыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне есеп
әкімдік, ОМ
2024-2025 жылдар ішінде
талап етілмейді
225.
Басқа облыстарда, республикалық маңызы бар қалаларда үздік ЖОО-ларда білім алу мүмкіндіктері туралы Маңғыстау облысының жастары арасында түсіндіру жұмыстарын ұйымдастыру
медиа-жоспар
ҒЖБМ, әкімдік, ОМ, МАМ,
2024-2025 жылдар ішінде
талап етілмейді
226.
Еліміздің үлгілі мектептері мен колледждерінде оқуды жалғастыру үшін мектеп оқушыларына "Жарқын болашақ" бағдарламасы шеңберінде білім беру гранттарын беру
ОМ-ге есеп
әкімдік, "ҚМГ" ҰК" АҚ (келісу бойынша)
2024 жыл ішінде
"ҚМГ" ҰК" АҚ қаражаты шегінде
ЖИ
2025 жыл ішінде
227.
Жаңаөзен қаласының білім алушыларын басқа өңірлердегі "Білім-инновация" лицейі, дарынды балаларға арналған мектеп-интернаттар және т.б. сияқты мамандандырылған мектептерге конкурстан тыс қабылдау кезінде 5 % мөлшерінде квота бекіту
НҚА-ға өзгерістер енгізу
ОМ, әкімдік
2024 жылғы 3-тоқсан
талап етілмейді
228.
Маңғыстау облысының ТжКБ түлектеріне даярлықтың ұқсас бағыттарына түсетін адамдарға білім беру гранттарын беру конкурсына қатысуға мүмкіндік беру
ҒЖБМ бұйрығы
ҒЖБМ, әкімдік
2024 – 2025 жылдардағы 4-тоқсан
талап етілмейді
229.
Маңғыстау облысының мектептері мен колледждерінің түлектері үшін мемлекеттік білім беру гранты бойынша оқыту үшін даярлық бағыттарының тізбесін кеңейту
ҒЖБМ бұйрығы
ҒЖБМ, әкімдік
2024 – 2025 жылдардағы 2-3-тоқсан
талап етілмейді
230.
Маңғыстау облысының түлектерін халықаралық шарттар/келісімдер, оның ішінде "Болашақ" халықаралық стипендиясының шеңберінде шетелдік жоғары оқу орындарында оқыту мәселесін пысықтау
Қазақстан Республикасының Үкіметіне есеп
ҒЖБМ, әкімдік, Қаржымині, Әділетмині, ҰЭМ, СІМ
2024 жылғы 4-тоқсан
көзделген қаражат шегінде / талап етілмейді
231.
Басқа білім беру объектілері үшін білім беру трансферіне арналған ресурстық орталықтар ретінде жұмыс істейтін мектептер базасында 50 тірек мектеп ұйымдастыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне есеп
ОМ, әкімдік

3 квартал 2024 года
в пределах предусмотренных средств
3 квартал 2025 года
221.
Выделение государственного образовательного заказа на дополнительное образование детей (2024 г. – 5500, 2025 г. – 6000)
отчет в МП
акимат
в течение 2024 года
700
МБ
в течение 2025 года
800
222.
Создание благотворительных фондов, НПО для организации массовых культурных, спортивных мероприятий, продвижения национальных видов спорта
отчет в Правительство Республики Казахстан
МТС, МКИ, акимат
4 квартал 2024 года
не требуются
223.
Направление студентов для обучения в организации ТиПО в рамках академической мобильности
отчет в МП
акимат
4 квартал 2025 года
в пределах предусмотренных средств
224.
Рассмотрение возможности направления детей области в школы военно-патриотического направления
отчет в Правительство Республики Казахстан
акимат, МП
в течение 2024-2025 годов
не требуются
225.
Проведение разъяснительной работы среди молодежи Мангистауской области о возможностях получения образования в лучших ВУЗ-ах в других областях, городах республиканского значения
медиа-план
МНВО, акимат, МП, МКИ
в течение 2024-2025 годов
не требуются
226.
Предоставление образовательных грантов в рамках программы "Жарқын болашақ" для обучающихся школ для продолжения обучения в образцовых школах и колледжах страны
отчет в МП
акимат, АО "НК "КМГ" (по согласованию)
в течение 2024 года
в пределах средств АО "НК "КМГ"
ЧИ
в течение 2025 года
227.
Утверждение квоты в размере 5 % при приеме обучающихся города Жанаозена вне конкурса в специализированные школы, такие как лицей "Білім-инновация", школы-интернаты для одаренных детей, также находящиеся в других регионах
внесение изменений в НПА
МП, акимат
3 квартал 2024 года
не требуются
228.
Предоставление возможности выпускникам ТиПО Мангистауской области участвовать в конкурсе на присуждение образовательных грантов поступающим на родственные направления подготовки
приказ МНВО
МНВО, акимат
4 квартал 2024-2025 годов
не требуются
229.
Расширение перечня направлений подготовки для обучения по государственному образовательному гранту для выпускников школ и колледжей Мангистауской области
приказ МНВО
МНВО, акимат
2-3 квартал 2024-2025 годов
не требуются
230.
Проработка вопроса обучения выпускников Мангистауской области в зарубежных ВУЗах в рамках международных договоров/соглашений, в том числе Международной стипендии "Болашак"
отчет в Правительство Республики Казахстан
МНВО, акимат, МФ, МЮ, МНЭ, МИД, акимат
4 квартал 2024 года
в пределах предусмотренных средств/ не требуется
231.
Организация 50 опорных школ на базе действующих школ как ресурсных центров трансфера знаний для других объектов образования
отчет в Правительство Республики Казахстан
МП, акимат

2024 – 2025 жылдар ішінде
шығыстар көлемі мен қаржыландыру көзі айқындалатын болады
232.
3 колледждің, оның ішінде агроөнеркәсіп және балық шаруашылығы саласында кадрлар даярлайтын колледждердің материалдық-техникалық базасын нығайту
ОМ-ге есеп
әкімдік
2024 жылғы 4-тоқсан
103,5
ЖБ
2025 жылғы 4-тоқсан
50
233.
Жұмысқа орналастыру міндеттемесі бар кәсіпорындардың өтінімдері бойынша кадрларды нысаналы даярлау
ОМ-ге есеп
әкімдік
2025 жыл ішінде
мемлекеттік тапсырыстан көзделген қаражат есебінен
234.
Білім алушылардың көшпелі ұзақ мерзімді кәсіптік практикасын және оқытушылардың тағылымдамасын ұлттық және шетелдік әріптестер базасында ұйымдастыру үшін академиялық ұтқырлықты пайдалану
ОМ-ге есеп
әкімдік
2025 жыл ішінде
көзделген қаражат шегінде
ЖБ
235.
Инженер-педагогтердің біліктілігін арттыру, оның ішінде ТжКБ және шетелдік ұйымдарға оқуға жіберу
ОМ-ге есеп
әкімдік
2025 жыл ішінде
көзделген қаражат шегінде
ЖБ
236.
Облыс кәсіпорындарының мамандарын арнайы пәндерді оқытуға тарту
ОМ-ге есеп
әкімдік
2025 жылғы 3-4-тоқсандар
талап етілмейді
237.
ЖСҚ әзірлеу және елді мекендерде коворкингтер желісін құруды бастау (Жетібай ауылы, Батыр ауылы)
мемлекеттік сараптаманың қорытындысы, құрылыс-монтаждау жұмыстарының басталғаны туралы хабарламаны қабылдау туралы талон
әкімдік

в течение 2024-2025 годов
объемы расходов и источник финансирования будут определены
232.
Укрепление материально-технической базы 3-х колледжей, в том числе по подготовке кадров в сфере агропромышленности и рыбного хозяйства
отчет в МП
акимат
4 квартал 2024 года
103,5
МБ
4 квартал 2025 года
50
233.
Целевая подготовка кадров по заявкам предприятий с обязательством трудоустройства
отчет в МП
акимат
в течение 2025 года
за счет предусмотренных средств из госзаказа
234.
Использование академической мобильности для организации выездной длительной профессиональной практики обучающихся и стажировки преподавателей на базе национальных и зарубежных партнеров
отчет в МП
акимат
в течение 2025 года
в пределах предусмотренных средств
МБ
235.
Повышение квалификаций инженер-педагогов, в том числе направление для обучения в ТиПО и зарубежные организации
отчет в МП
акимат
в течение 2025 года
в пределах предусмотренных средств
МБ
236.
Привлечение специалистов предприятий области для преподавания специальных дисциплин
отчет в МП
акимат
3-4 квартал 2025 года
не требуются
237.
Разработка ПСД и начало создания сети коворкингов в населенных пунктах (село Жетыбай, село Батыр)
заключение государственной экспертизы, талон о приеме уведомления о начале строительно-монтажных работ
акимат

247.
Ақтау қаласында алғашқы модульдік өрт сөндіру бөлімінің (өрт сөндіру депосы) жобалау-сметалық құжаттамасын әзірлеу және құрылысын бастау
мемсараптама қорытындысы, құрылыс-монтаждау жұмыстарының басталғаны туралы хабарламаны қабылдау туралы талон
әкімдік
2024-2025 жылдардағы 1-тоқсан
18,8
ЖБ
шығыстардың көлемі мемлекеттік сараптама шыққаннан кейін айқындалатын болады
248.
Түпқараған ауданы Ақшұқыр ауылында және Мұнайлы ауданы Батыр ауылында 2 жерден шығуға арналған өрт сөндіру депосының ғимаратын салу
пайдалануға беру актісі
ТЖМ

247.
Разработка проектно-сметной документации и начало строительство первой модульной пожарной части в городе Актау (пожарное депо)
заключение госэкспертизы, талон о приеме уведомления о начале строительно-монтажных работ
акимат
1 квартал 2024-2025 годов
18,8
МБ
объемы расходов будут определены после выхода госэкспертизы
248.
Строительство здания пожарного депо на 2 выезда в селе Акшукур Тупкаранского района и селе Батыр Мунайлинского района
акт ввода в эксплуатацию
МЧС

252.
"Кибер-Шериф" көлік құралдарының қозғалыс жылдамдығын айқындай отырып, борттық аппараттық-бағдарламалық кешендердің 41 бірлігін және олардың деректерін сақтауға және өңдеуге арналған серверлердің 4 бірлігін сатып алу және орнату
қабылдау-беру актісі
әкімдік
2022 жыл ішінде
326,2
ЖБ
2023 жыл ішінде
399,4
2024 жыл ішінде
386,4
2025 жыл ішінде
386,4
253.
Жаңаөзен қаласының полиция басқармасын 45 бірлікке нығайту үшін ішкі істер органдарының штат саны лимитін ұлғайту жөніндегі мәселені пысықтау
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныстар
ІІМ, әкімдік, ҰЭМ, Қаржымині

252.
Приобретение и установка 41 единиц бортовых аппаратно-программных комплексов фото/видеофиксации с определением скорости движения транспортных средств "Кибер-Шериф" и 4 единиц серверов для хранения и обработки их данных
акт приема-передачи
акимат
в течение 2022 года
326,2
МБ
в течение 2023 года
399,4
в течение 2024 года
386,4
в течение 2025 года
386,4
253.
Проработка вопроса по увеличению лимита штатной численности органов внутренних дел для укрепления управления полиции города Жанаозена на 45 единиц
предложения в Правительство Республики Казахстан
МВД, акимат, МНЭ, МФ

142 112
466 733
ЖИЫНЫ
84 172
233 697
393 305
339 539
814 157
1 864 871
Ескертпелер:
1 республикалық және жергілікті бюджеттер есебінен қаржыландырылатын іс-шаралар бойынша шығыстар көлемі Маңғыстау облысының әкімдігі бюджет заңнамасына сәйкес қажетті құжаттаманы ұсынған уақытта тиісті жоспарлы кезеңге арналған республикалық және жергілікті бюджеттерді қалыптастыру және нақтылау кезінде белгілі болады;
2 "Жаңаөзен қаласында жаңа газ өңдеу зауытының құрылысын бастау" жобасы бойынша шығыстардың мөлшері мен бөлінуі болжаммен берілген және ЖСҚ-ға мемлекеттік сараптама нәтижелері бойынша алдын ала нақтыланатын болады. 2024 – 2025 жылдарға арналған болжамды шығыстар мердігердің бекітілген жұмыс жоспарын ескере отырып түзетілетін болады;
3 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан нысаналы трансферт қаражаты есебінен көзделген;

142 112
466 733
ИТОГО
84 172
233 697
393 305
339 539
814 157
1 864 871
Примечания:
1объемы расходов по мероприятиям, финансируемым за счет средств республиканского и местного бюджетов, будут уточняться при формировании и уточнении республиканского и местного бюджетов на соответствующий плановый период при представлении акиматом Мангистауской области необходимой документации в соответствии с бюджетным законодательством;
2размер и распределение расходов по проекту "Начало строительства нового газоперерабатывающего завода в городе Жанаозен" предварительные и будут уточнены по результатам государственной экспертизы на ПСД (предполагаемые расходы на 2024-2025 годы будут скорректированы с учетом утвержденного плана работ подрядчиком);
3предусмотрено за счет средств целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан;