"Қазақстан Республикасының әл-Фараби атындағы ғылым мен техника саласындағы 2021 жылғы мемлекеттік сыйлығын беру туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 24 қарашадағы № 833 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
"Қазақстан Республикасының әл-Фараби атындағы ғылым мен техника саласындағы 2021 жылғы мемлекеттік сыйлығын беру туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин
Қазақстан Республикасының әл-Фараби атындағы ғылым мен техника саласындағы 2021 жылғы мемлекеттік сыйлығын беру туралы
Қазақстан Республикасының әл-Фараби атындағы ғылым мен техника саласындағы мемлекеттік сыйлығын беру жөніндегі комиссияның шешімін қарап, ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қазақстан Республикасының әл-Фараби атындағы ғылым мен техника саласындағы 2021 жылғы мемлекеттік сыйлығы:
1) "Розеофунгин-АС" отандық түпнұсқалық жаңа дәрілік препаратын әзірлеу және оның өндірісін ұйымдастыру" тақырыбы бойынша жұмысы үшін: "Микробиология және вирусология ғылыми-өндірістік орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің бас директоры, биология ғылымдарының докторы, профессор, академик Аманкелді Құрбанұлы Садановқа;
"Микробиология және вирусология ғылыми-өндірістік орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің бас ғылыми қызметкері, биология гылымдарының кандидаты Ася Сұлтанқызы Балғымбаеваға;
"Микробиология және вирусология ғылыми-өндірістік орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің вирусология бөлімінің жетекшісі, Қазақстан Республикасының Ұлттық ғылым академиясының корреспондент мүшесі, биология ғылымдарының докторы, профессор Владимир Элеазарович Березинге;
"Микробиология және вирусология ғылыми-өндірістік орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің бас ғылыми қызметкері, медицина ғылымдарының докторы, профессор, Қазақстан Республикасыныц Ұлттық ғылым академиясының академигі Ілияс Райханұлы Құлмағамбетовке;
"Микробиология және вирусология ғылыми-өндірістік орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің бас ғылыми қызметкері, биология ғылымдарының кандидаты Людмила Петровна Треножниковаға;
"Әл-Фараби атындағы Қазақ ұлттық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамының биология және биотехнология факультеті доцентінің міндетін атқарушы, биология ғылымдарының кандидаты Гүлнәр Дәулетбайқызы Ұлтанбековаға;
2) "Қазақстан Республикасының биологиялық қауіпсіздігін қамтамасыз ету: озық ғылыми технологиялар мен өндіріс" тақырыбы бойынша жұмыстар циклі үшін:
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі Ғылым комитетінің "Биологиялық қауіпсіздік проблемаларының ғылыми-зерттеу институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының бас директоры, Ресей Федерациясының биология ғылымдарының докторы, профессор, Қазақстан Республикасы Жаратылыстану ғылымдары академиясының толық мүшесі, Ресей жаратылыстану академиясының корреспондент мүшесі Күнсұлу Закарьяға;
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі Ғылым комитетінің "Биологиялық қауіпсіздік проблемаларының ғылыми-зерттеу институты" шаруашылық жүргізу кұқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны бас директорының ғылым және коммерцияландыру жөніндегі орынбасары, Қырғыз Республикасының ветеринария ғылымдарының докторы, профессор Ергали Орынбасарұлы Әбдірайымовқа;
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі Ғылым комитетінің "Биологиялық қауіпсіздік проблемаларының ғылыми-зерттеу институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны бас директорының өндірістік қызмет жөніндегі орынбасары, ветеринария ғылымдарының кандидаты, профессор Мархабат Мелісбекұлы Қасеновке;
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі Ғылым комитетінің "Биологиялық қауіпсіздік проблемаларының ғылыми-зерттеу институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны зертханасының меңгерушісі, ветеринария ғылымдарының докторы, профессор Лесбек Бекболатұлы Құтымбетовке;
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі Ғылым комитетінің "Биологиялық қауіпсіздік проблемаларының ғылыми-зерттеу институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны зертханасының меңгерушісі, ветеринария ғылымдарының кандидаты, профессор, Қазақстан Республикасы Ұлттық ғылым академиясының корреспондент мүшесі Мұхит Бармақұлы Орынбаевқа;
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі Ғылым комитетінің "Биологиялық қауіпсіздік проблемаларының ғылыми-зерттеу институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны зертханасының меңгерушісі, биология ғылымдарының кандидаты, профессор Күләйсан Тұрлыбайқызы Сұлтанқұловаға;
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі Ғылым комитетінің "Биологиялық қауіпсіздік проблемаларының ғылыми-зерттеу институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының бас ғылыми қызметкері, ветеринария ғылымдарының кандидаты, профессор Берік Мұхитұлы Хайруллинге берілсін.

О проекте Указа Президента Республики Казахстан "О присуждении Государственной премии Республики Казахстан 2021 года в области науки и техники имени аль-Фараби"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 ноября 2021 года № 833
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан "О присуждении Государственной премии Республики Казахстан 2021 года в области науки и техники имени аль-Фараби".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
УКАЗ
ПРЕЗИДЕНТА РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
О присуждении Государственной премии Республики Казахстан 2021 года в области науки и техники имени аль-Фараби
Рассмотрев решение Комиссии по присуждению Государственной премии Республики Казахстан в области науки и техники имени аль-Фараби, ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Присудить Государственную премию Республики Казахстан 2021 года в области науки и техники имени аль-Фараби:
1) за работу на тему ""Разработка и организация производства нового отечественного оригинального лекарственного препарата "Розеофунгин-АС":
Саданову Аманкелди Курбановичу - генеральному директору товарищества с ограниченной ответственностью "Научно-производственный центр микробиологии и вирусологии", доктору биологических наук, профессору, академику;
Балгимбаевой Асе Султановне - главному научному сотруднику товарищества с ограниченной ответственностью "Научно-производственный центр микробиологии и вирусологии", кандидату биологических наук;
Березину Владимиру Элеазаровичу - руководителю отдела вирусологии товарищества с ограниченной ответственностью "Научно-производственный центр микробиологии и вирусологии", члену-корреспонденту Национальной академии наук Республики Казахстан, доктору биологических наук, профессору;
Кулмагамбетову Ильясу Райхановичу - главному научному сотруднику товарищества с ограниченной ответственностью "Научно-производственный центр микробиологии и вирусологии", доктору медицинских наук, профессору, академику Национальной академии наук Республики Казахстан;
Треножниковой Людмиле Петровне - главному научному сотруднику товарищества с ограниченной ответственностью "Научно-производственный центр микробиологии и вирусологии", кандидату биологических наук;
Ултанбековой Гульнаре Даулетбаевне - исполняющей обязанности доцента факультета биологии и биотехнологии некоммерческого акционерного общества "Казахский национальный университет имени аль-Фараби", кандидату биологических наук;
2) за цикл работ на тему "Обеспечение биологической безопасности Республики Казахстан: передовые научные технологии и производство":
Закарья Кунсулу - генеральному директору республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Научно-исследовательский институт проблем биологической безопасности" Комитета науки Министерства образования и науки Республики Казахстан, доктору биологических наук Российской Федерации, профессору, действительному члену Академии естественных наук Республики Казахстан, члену-корреспонденту Российской академии естествознания;
Абдураимову Ергали Оринбасаровичу - заместителю генерального директора по науке и коммерциализации республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Научно-исследовательский институт проблем биологической безопасности" Комитета науки Министерства образования и науки Республики Казахстан, доктору ветеринарных наук Кыргызской Республики, профессору;
Касенову Мархабату Мелисбековичу - заместителю генерального директора по производственной деятельности республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Научно-исследовательский институт проблем биологической безопасности" Комитета науки Министерства образования и науки Республики Казахстан, кандидату ветеринарных наук, профессору;
Кутумбетову Леспеку Бекболатовичу - заведующему лабораторией республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Научно-исследовательский институт проблем биологической безопасности" Комитета науки Министерства образования и науки Республики Казахстан, доктору ветеринарных наук, профессору;
Орынбаеву Мухиту Бармакулы - заведующему лабораторией республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Научно-исследовательский институт проблем биологической безопасности" Комитета науки Министерства образования и науки Республики Казахстан, кандидату ветеринарных наук, профессору, члену-корреспонденту Национальной академии наук Республики Казахстан;
Султанкуловой Куляйсан Турлыбаевне - заведующей лабораторией республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Научно-исследовательский институт проблем биологической безопасности" Комитета науки Министерства образования и науки Республики Казахстан, кандидату биологических наук, профессору;
Хайруллину Берику Мухитовичу - главному научному сотруднику республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Научно-исследовательский институт проблем биологической безопасности" Комитета науки Министерства образования и науки Республики Казахстан, кандидату ветеринарных наук, профессору.

2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданыска енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қ.Тоқаев

2. Настоящий Указ вводится в действие со дня его подписания.
Президент
Республики Казахстан
К. Токаев