"Байқоңыр" ғарыш айлағынан ғарыш аппараттарын ұшырудың 2022 жылға арналған жоспары бойынша қорытындыны бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 22 желтоқсандағы № 916 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 15 шілдедегі № 480 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 15.07.2022 № 480 қаулысымен.
1999 жылғы 18 қарашадағы Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясының Үкіметі арасындағы "Байқоңыр" ғарыш айлағынан ғарыш аппараттарын ұшырудың және зымырандарды сынақтық ұшырудың жоспарлары бойынша қорытындыны (келісуді) ұсыну және алу тәртібі туралы келісімге сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Байқоңыр" ғарыш айлағынан ғарыш аппараттарын ұшырудың 2022 жылға арналған жоспары бойынша қорытынды (бұдан әрі - қорытынды) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі 2021 жылғы 30 желтоқсанға дейін қорытындыны дипломатиялық арналар арқылы Ресей тарапына жіберсін.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2021 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 916 қаулысымен
бекітілген
"Байқоңыр" ғарыш айлағынан ғарыш аппараттарын ұшырудың 2022 жылға арналған жоспары бойынша қорытынды
1999 жылғы 18 қарашадағы Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясының Үкіметі арасындағы "Байқоңыр" ғарыш айлағынан ғарыш аппаратгарын ұшырудың және зымырандарды сынақтық ұшырудың жоспарлары бойынша қорытындыны (келісуді) ұсыну және алу тәртібі туралы келісімнің 4-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі Ресей Тарапы ұсынған (Ресей Федерациясы Сыртқы істер министрлігінің 2021 жылғы 23 қарашадағы № 26132/3дснг нотасы) 2016 - 2025 жылдарға арналған Ресейдің Федералдық ғарыштық бағдарламасы, халықаралық ынтымақтастық бағдарламалары мен коммерциялық жобалар шеңберінде "Байқоңыр" ғарыш айлағынан ғарыш аппараттарын ұшырудың 2022 жылға арналған жоспарын келіседі.
Бұл ретте пайдаланылуы Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясы арасындағы халықаралық шарттармен реттелмеген Қостанай және Ақтөбе облыстарының аумағында "Союз-2" тасымалдағыш зымырандарының бөлінетін бөлшектерінің жаңа құлау аудандарын пайдалануды көздейтін ғарыш аппараттарын ұшыру тиісті халықаралық шартгарға қол қойылып, олар күшіне енгеннен кейін жүзеге асырылуы мүмкін.

Об утверждении заключения по плану запусков космических аппаратов с космодрома "Байконур" на 2022 год
Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 декабря 2021 года № 916. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 июля 2022 года № 480.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 15.07.2022 № 480.
В соответствии с Соглашением между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о порядке представления и получения заключения (согласования) по планам запусков космических аппаратов и испытательных пусков ракет с космодрома "Байконур" от 18 ноября 1999 года Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое заключение по плану запусков космических аппаратов с космодрома "Байконур" на 2022 год (далее - заключение).
2. Министерству иностранных дел Республики Казахстан до 30 декабря 2021 года направить заключение Российской Стороне по дипломатическим каналам.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2021 года № 916
Заключение
по плану запусков космических аппаратов
с космодрома "Байконур" на 2022 год
В соответствии со статьей 4 Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о порядке представления и получения заключения (согласования) по планам запусков космических аппаратов и испытательных пусков ракет с космодрома "Байконур" от 18 ноября 1999 года Правительство Республики Казахстан согласовывает представленный Российской Стороной (нота Министерства иностранных дел Российской Федерации № 26132/3дснг от 23 ноября 2021 года) план запусков космических аппаратов на 2022 год в рамках Федеральной космической программы России на 2016 - 2025 годы, программ международного сотрудничества и коммерческих проектов с космодрома "Байконур".
При этом запуски космических аппаратов, предусматривающие использование новых районов падения отделяющихся частей ракет-носителей "Союз-2" на территории Костанайской и Актюбинской областей, использование которых не урегулировано международными договорами между Республикой Казахстан и Российской Федерацией, могут быть осуществлены после подписания и вступления в силу соответствующих международных договоров.