"Жекешелендірудің 2021 – 2025 жылдарға арналған кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 29 желтоқсандағы № 908 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 934 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Жекешелендірудің 2021 – 2025 жылдарға арналған кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 29 желтоқсандағы № 908 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Жергілікті атқарушы органдарға:
1) осы қаулыға 4-қосымшаға сәйкес бәсекелес ортаға беру ұсынылатын коммуналдық меншіктегі ұйымдардың тізбесін бекіту;
2) осы қаулыға 4-қосымшада көрсетілген заңды тұлғалар үш рет өткізілген сауда-саттықтың нәтижелері бойынша өткізілмеген жағдайда, оларды қосу не біріктіру арқылы қайта ұйымдастыру немесе тарату ұсынылсын.";
5-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) осы қаулыға 5-қосымшада көрсетілген заңды тұлғалар үш рет өткізілген сауда-саттықтың нәтижелері бойынша өткізілмеген жағдайда, оларды қосу не біріктіру арқылы қайта ұйымдастыру немесе тарату ұсынылсын.";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Кешенді жоспардың орындалуына жауапты орталық және жергілікті атқарушы органдар, Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін мемлекеттік орган (келісу бойынша), квазимемлекеттік сектор субъектілері (келісу бойынша), сондай-ақ мүдделі ұйымдар (келісу бойынша):
1) Кешенді жоспарды іске асыру жөнінде шаралар қабылдасын;
2) жыл сайын, жартыжылдықтың және жылдың қорытындылары бойынша (10 шілдеге және 10 қаңтарға қарай) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігіне Кешенді жоспардың іске асырылу барысы туралы ақпарат және құрылтайшысы, қатысушысы немесе акционері мемлекет болып табылатын мемлекеттік кәсіпорындарды, жауапкершілігі шектеулі серіктестіктерді, акционерлік қоғамдарды, сондай-ақ еншілес, тәуелді және олармен үлестес болып табылатын өзге де заңды тұлғаларды бәсекелес ортаға беру жөнінде ұсыныстар беріп тұрсын.";
көрсетілген қаулыға 2-қосымшада:
ұлттық басқарушы холдингтердің, ұлттық компаниялардың және олармен үлестес болып табылатын өзге де заңды тұлғалардың басым тәртіппен бәсекелес ортаға беруге ұсынылатын еншілес, тәуелді, ірі ұйымдарының тізбесінде:
"Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамы" деген бөлімде:
реттік нөмірлері 5.2.1), 5.2.3), 5.3), 6.7.1), 6.7.5), 6.7.6), 6.7.8), 6.7.9) және 6.7.11) жолдар алып тасталсын;

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2020 года № 908 "О некоторых вопросах приватизации на 2021 – 2025 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 декабря 2021 года № 934
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2020 года № 908 "О некоторых вопросах приватизации на 2021 – 2025 годы" следующие изменения и дополнения:
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Рекомендовать местным исполнительным органам:
1) утвердить перечень организаций коммунальной собственности, предлагаемых к передаче в конкурентную среду, согласно приложению 4 к настоящему постановлению;
2) реорганизовать путем присоединения либо слияния или ликвидировать в случае нереализации по результатам трех проведенных торгов юридические лица, указанные в приложении 4 к настоящему постановлению.";
подпункт 2) пункта 5 изложить в следующей редакции:
"2) реорганизовать путем присоединения либо слияния или ликвидировать в случае нереализации по результатам трех проведенных торгов юридические лица, указанные в приложении 5 к настоящему постановлению.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Центральным и местным исполнительным органам, государственному органу, непосредственно подчиненному и подотчетному Президенту Республики Казахстан (по согласованию), субъектам квазигосударственного сектора (по согласованию), а также заинтересованным организациям (по согласованию), ответственным за исполнение Комплексного плана:
1) принять меры по реализации Комплексного плана;
2) ежегодно по итогам полугодия и года (к 10 июля и 10 января) представлять в Министерство национальной экономики Республики Казахстан информацию о ходе реализации Комплексного плана и предложения по передаче в конкурентную среду государственных предприятий, товариществ с ограниченной ответственностью, акционерных обществ, учредителем, участником или акционером которых являются государство, а также дочерние, зависимые и иные юридические лица, являющиеся аффилиированными с ними.";
в приложении 2 к указанному постановлению:
в перечне крупных дочерних, зависимых организаций национальных управляющих холдингов, национальных компаний и иных юридических лиц, являющихся аффилированными с ними, предлагаемых к передаче в конкурентную среду в приоритетном порядке:
в разделе "Aкционерное общество "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына":
строки, порядковые номера 5.2.1), 5.2.3), 5.3), 6.7.1), 6.7.5), 6.7.6), 6.7.8), 6.7.9) и 6.7.11), исключить;

мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 13-1-10-жолмен толықтырылсын:
"
13-1.
10.
"ҚазТрансГаз" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы
IPO
";
көрсетілген қаулыға 4-қосымшада:
бәсекелес ортаға беруге ұсынылатын коммуналдық меншіктегі ұйымдардың тізбесінде:
"Нұр-Сұлтан қаласының әкімдігі" деген бөлім мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 31-1.9-жолмен толықтырылсын:
"
31-1.
9.
"Астана-Технополис" арнайы экономикалық аймағының басқарушы компаниясы" акционерлік қоғамы
";
"Алматы облысының әкімдігі" деген бөлімде:

дополнить строкой, порядковый номер 13-1.10, следующего содержания:
"
13-1.
10.
Aкционерное общество "Национальная компания "КазТрансГаз"
IPO
";
в приложении 4 к указанному постановлению:
в перечне организаций коммунальной собственности, предлагаемых к передаче в конкурентную среду:
раздел "Aкимат города Нур-Султана" дополнить строкой, порядковый номер 31-1.9, следующего содержания:
"
31-1.
9.
Aкционерное общество "Управляющая компания специальной экономической зоны "Aстана − Технополис"
";
в разделе "Aкимат Aлматинской области":

реттік нөмірлері 105.64, 106.65 және 107.66-жолдар алып тасталсын;
"Павлодар облысының әкімдігі" деген бөлім мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 132-1.26-жолмен толықтырылсын:
"
132-1.
26.
"Павлодар" арнайы экономикалық аймағының басқарушы компаниясы" акционерлік қоғамы
";
"Түркістан облысының әкімдігі" деген бөлім мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 179-1.48-жолмен толықтырылсын:
"
179-1.
48.
"Turkistan" индустриялық аймақтарының басқарушы компаниясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
";
"Батыс Қазақстан облысының әкімдігі" деген бөлімде:
реттік нөмірі 197.18-жол алып тасталсын;
"Солтүстік Қазақстан облысының әкімдігі" деген бөлімде:

строки, порядковые номера 105.64, 106.65 и 107.66, исключить;
раздел "Aкимат Павлодарской области" дополнить строкой, порядковый номер 132-1.26, следующего содержания:
"
132-1.
26.
Aкционерное общество "Управляющая компания специальной экономической зоны "Павлодар"
";
раздел "Aкимат Туркестанской области" дополнить строкой, порядковый номер 179-1.48, следующего содержания:
"
179-1.
48.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Управляющая компания индустриальными зонами "Turkistan"
";
в разделе "Aкимат Западно-Казахстанской области":
строку, порядковый номер 197.18, исключить;
в разделе "Aкимат Северо-Казахстанской области":

реттік нөмірі 257.8-жол алып тасталсын;
"Жамбыл облысының әкімдігі" деген бөлім мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 286-1.29, 286-2.30 және 286-3.31-жолдармен толықтырылсын:
"
286-1.
29.
Жамбыл облысы Т. Рысқұлов ауданы әкімдігінің "Құлан-Энерго Жылу" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
286-2.
30.
Жуалы ауданы әкімдігінің тұрғын-үй коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімінің "Жуалы-Су" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны

строку, порядковый номер 257.8, исключить;
раздел "Aкимат Жамбылской области" дополнить строками, порядковые номера 286-1.29, 286-2.30 и 286-3.31, следующего содержания:
"
286-1.
29.
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Кулан-Энерго Жылу" акимата района Т. Рыскулова Жамбылской области
286-2.
30.
Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Жуалы-Су" отдела жилищно коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог акимата Жуалынского района

286-3.
31.
"Талас ауданы әкімдігінің "Игілік" көпсалалы кәсіпорны" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
";
"Алматы қаласының әкімдігі" деген бөлімде:
реттік нөмірлері 361.1, 365.5, 366.6, 367.7, 371.11 және 373.13-жолдар алып тасталсын;
көрсетілген қаулыға 5-қосымшада:
акционерлік қоғамдардың және олармен үлестес болып табылатын өзге заңды тұлғалардың бәсекелес ортаға беруге ұсынылатын еншілес, тәуелді ұйымдарының тізбесінде:
"Қазақстан темір жолы" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы" деген бөлім мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 8-1.3-жолмен толықтырылсын:
"
8-1.
3.
"Ақтау Теңіз Солтүстік Терминалы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
";
"Павлодар" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамы" деген бөлімде:
реттік нөмірі 95.8-жол алып тасталсын;
"Astanа" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамы" деген бөлімде:
реттік нөмірі 128.7-жол алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 128-1.8-жолмен толықтырылсын:
"
128-1.
8.
"Астана-Зеленстрой" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
";
"Түркістан" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамы" деген бөлімде:
реттік нөмірі 136.8-жол алып тасталсын;
"Солтүстік" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамы" деген бөлім мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 157-1.4-жолмен толықтырылсын:
"
157-1.
4.
"Солтүстік" басқарушы компаниясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
";
мынадай мазмұндағы бөліммен толықтырылсын:
"Aqjaiyq" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамы:
"
172.
13.
"Стабилизационный фонд Западно-Казахстанской области" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
";
көрсетілген қаулыға 6-қосымшада:
"Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының және онымен үлестес болып табылатын өзге де заңды тұлғалардың өткізу, қайта ұйымдастыру, тарату мерзімдерін, тәсілдерін, сондай-ақ өзге де шарттарын "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының басқармасы айқындайтын еншілес, тәуелді ұйымдарының тізбесінде:
реттік нөмірі 13-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
13.
"Qorģan-Security" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
".
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин

286-3.
31.
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Многопрофильное предприятие "Игілік" акимата Таласского района"
";
в разделе "Aкимат города Алматы":
строки, порядковые номера 361.1, 365.5, 366.6, 367.7, 371.11 и 373.13, исключить;
в приложении 5 к указанному постановлению:
в перечне дочерних, зависимых организаций акционерных обществ и иных юридических лиц, являющихся аффилированными с ними, предлагаемых к передаче в конкурентную среду:
раздел "Aкционерное общество "Национальная компания "Қазақстан темір жолы" дополнить строкой, порядковый номер 8-1. 3, следующего содержания:
"
8-1.
3.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Aктауский Морской Северный Терминал"
";
в разделе "Aкционерное общество "Социально-предпринимательская корпорация "Павлодар":
строку, порядковый номер 95.8, исключить;
в разделе "Aкционерное общество "Социально-предпринимательская корпорация "Astana":
строку, порядковый номер 128.7, исключить;
дополнить строкой порядковый номер 128-1.8, следующего содержания:
"
128-1.
8.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Астана-Зеленстрой"
";
в разделе "Aкционерное общество "Социально-предпринимательская корпорация "Туркестан":
строку, порядковый номер 136.8, исключить;
раздел "Aкционерное общество "Социально-предпринимательская корпорация "Солтүстік" дополнить строкой, порядковый номер 157-1.4, следующего содержания:
"
157-1.
4.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Управляющая компания "Солтүстік"
";
дополнить разделом следующего содержания:
"Aкционерное общество "Социально-предпринимательская корпорация "Aqjaiyq":
"
172.
13.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Стабилизационный фонд Западно-Казахстанской области"
";
в приложении 6 к указанному постановлению:
в перечне дочерних, зависимых организаций акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына" и иных юридических лиц, являющихся аффилированными с ним, по которым сроки, способы, а также иные условия их реализации, реорганизации, ликвидации определяются правлением акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына":
строку, порядковый номер 13, изложить в следующей редакции:
"
13.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Qorģan-Security"
".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин