"Біріккен Ұлттар Ұйымының медиация нәтижесінде қол жеткізілген халықаралық татуласу келісімдері туралы конвенциясын ратификациялау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 28 желтоқсандағы № 938 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЬІ ЕТЕДІ:
"Біріккен Ұлттар Ұйымының медиация нәтижесінде қол жеткізілген халықаралық татуласу келісімдері туралы конвенциясын ратификациялау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы Қазақстан Республикасы Парламенті Мәжілісінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин
Жоба
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ ЗАҢЫ Біріккен Ұлттар Ұйымының медиация нәтижесінде қол жеткізілген халықаралық татуласу келісімдері туралы конвенциясын ратификациялау туралы
2019 жылғы 7 тамызда Сингапурда жасалған Біріккен Ұлттар Ұйымының медиация нәтижесінде қол жеткізілген халықаралық татуласу келісімдері туралы конвенциясы (бұдан әрі - Конвенция) мынадай ескертпелермен ратификациялансын:
1. Конвенцияның 8-бабы 1-тармағының a) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Конвенцияны өзі тарапы болып табылатын немесе кез келген үкіметтік мекемелер немесе үкіметтік мекеме атынан әрекет ететін кез келген тұлға тарапы болып табылатын татуласу келісімдеріне қолданбайды.
2. Конвенцияның 8-бабы 1-тармағының b) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Конвенцияны татуласу келісімінің тараптары Конвенцияны қолдануға келіскен дәрежеде ғана қолданады.
Қазақстан Республикасының
Президенті

О проекте Закона Республики Казахстан "О ратификации Конвенции Организации Объединенных Наций о международных мировых соглашениях, достигнутых в результате медиации"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2021 года № 938
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Мажилиса Парламента Республики Казахстан проект Закона Республики Казахстан "О ратификации Конвенции Организации Объединенных Наций о международных мировых соглашениях, достигнутых в результате медиации".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
Проект
ЗАКОН РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
О ратификации Конвенции Организации Объединенных Наций о международных
мировых соглашениях, достигнутых в результате медиации
Ратифицировать Конвенцию Организации Объединенных Наций о международных мировых соглашениях, достигнутых в результате медиации (далее - Конвенция), совершенную в Сингапуре 7 августа 2019 года, со следующими оговорками:
1. В соответствии с подпунктом а) пункта 1 статьи 8 Конвенции Республика Казахстан не применяет Конвенцию к мировым соглашениям, стороной которых она является, или стороной которых являются любые правительственные учреждения или любое лицо, действующее от имени правительственного учреждения.
2. В соответствии с подпунктом b) пункта 1 статьи 8 Конвенции Республика Казахстан применяет Конвенцию только в той степени, в какой стороны мирового соглашения согласились на применение Конвенции.
Президент
Республики Казахстан