Ақтөбе облысын әлеуметтік-экономикалық дамытудың 2022 – 2025 жылдарға арналған кешенді жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 31 қаңтардағы № 38 қаулысы
Ақтөбе облысын әлеуметтік-экономикалық дамыту мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Ақтөбе облысын әлеуметтік-экономикалық дамытудың 2022 – 2025 жылдарға арналған кешенді жоспары (бұдан әрі – Кешенді жоспар) бекітілсін.
2. Орталық атқарушы органдар және Ақтөбе облысының әкімдігі Кешенді жоспарда көзделген іс-шаралардың уақтылы орындалуын қамтамасыз етсін және жартыжылдықтың қорытындысы бойынша 15 қаңтардан және 15 шілдеден кешіктірмей Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігіне олардың іске асырылу барысы туралы ақпарат беріп тұрсын.
3. Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі жартыжылдықтың қорытындысы бойынша 1 ақпаннан және 1 тамыздан кешіктірмей Қазақстан Республикасының Үкіметіне Кешенді жоспардың іске асырылу барысы туралы жиынтық ақпарат беріп тұрсын.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігіне жүктелсін.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Ә. Смайылов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2022 жылғы 31 қаңтардағы
№ 38 қаулысымен
бекітілген
Ақтөбе облысын әлеуметтік-экономикалық дамытудың 2022 – 2025 жылдарға арналған кешенді жоспары
Кіріспе
Ақтөбе облысы елдің стратегиялық индустриялық-аграрлық өңірі болып табылады. Республика бойынша облыстың жалпы өңірлік өнімінің 2020 жылғы үлес салмағы 4,2 %-ды құрады.
Өнеркәсіп экономиканың негізгі драйвері болып табылады, ол облыстың жалпы өңірлік өнімінің 40 %-ға жуығын құрайды.
Металлургия, химия және мұнай-газ салаларын дамыту үшін өңірдің әлеуеті зор, облыстың жер қойнауында Менделеев кестесіндегі барлық дерлік пайдалы қазбалардың кендері бар. Мысалы, облыс хром кендерінің қоры бойынша әлемде 2-ші орынға ие, көмірсутек шикізаты мен мыс кендерінің қорлары бойынша Қазақстанда 3-ші орынға ие.
Облыс дамыған жол-көлік айрығы мен транзиттік мамандануының арқасында маңызды стратегиялық торап болып табылады.
Орта Азияны Ресейдің еуропалық бөлігімен байланыстыратын авиа және автомобиль магистральдарының бірнеше бағыттары қиылысады.
Тікелей жақын жерде тұрақты өткізу нарықтары орналасқан – 900 километр радиуста Ресей Федерациясы мен Қазақстан Республикасының 7 ірі қаласы бар, нарық көлемі 12 млн астам адамды құрайды.
Жалпы өңірде тармақталған көлік инфрақұрылымының қуатты негізі қалыптасқан. Алайда экономиканы дамытуға қосымша серпін беретін көліктік-логистикалық әлеуетті одан әрі жетілдіру қажет.

Об утверждении Комплексного плана социально-экономического развития Актюбинской области на 2022 – 2025 годы
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 января 2022 года № 38
В целях социально-экономического развития Актюбинской области Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый Комплексный план социально-экономического развития Актюбинской области на 2022 – 2025 годы (далее – Комплексный план).
2. Центральным исполнительным органам и акимату Актюбинской области обеспечить своевременное выполнение мероприятий, предусмотренных Комплексным планом, и по итогам полугодия, не позднее 15 января и 15 июля, представлять информацию о ходе их реализации в Министерство национальной экономики Республики Казахстан.
3. Министерству национальной экономики Республики Казахстан по итогам полугодия, не позднее 1 февраля и 1 августа, представлять в Правительство Республики Казахстан сводную информацию о ходе реализации Комплексного плана.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Министерство национальной экономики Республики Казахстан.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Смаилов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 января 2022 года № 38
Комплексный план
социально-экономического развития Актюбинской области на 2022 – 2025 годы
Введение
Актюбинская область является стратегическим индустриально-аграрным регионом страны. Удельный вес валового регионального продукта области за 2020 год по республике составил 4,2 %.
Промышленность является основным драйвером экономики, формирующим около 40 % валового регионального продукта области.
Регион обладает значительным потенциалом для развития металлургической, химической и нефтегазовой отраслей, в недрах области имеются залежи практически всех полезных ископаемых таблицы Менделеева. К примеру, область занимает 2 место в мире по запасам хромовых руд, 3 место в Казахстане по запасам углеводородного сырья и медных руд.
Область является важным стратегическим узлом благодаря развитой транспортной развязке и транзитной специализации.
Пересекаются несколько направлений авиа- и автомобильных магистралей, которые связывают Среднюю Азию с европейской частью России.
В непосредственной близости дислоцированы стабильные рынки сбыта – в радиусе 900 километров находятся 7 крупных городов Российской Федерации и Республики Казахстан, объем рынка составляет более 12 миллионов человек.
В целом в регионе сформирован мощный каркас разветвленной транспортной инфраструктуры. Однако необходимо дальнейшее раскрытие транспортно-логистического потенциала, что придаст дополнительный импульс развитию экономики.

2016 – 2020 жылдары оң демографиялық сальдо қалыптасты, 59,5 мың адам келіп қосылды. Ұқсас кезеңде экономикалық белсенді халық саны 1,8 %-ға немесе 7,8 мың адамға артып, 437,3 мың адамды құрады.
Алайда облыс шешуді талап ететін бірқатар жүйелі тәуекелдерге тап болуда:
1) батыс Қазақстан өңірлерінің арасында Ақтөбе облысындағы орташа айлық жалақы ең төмен;
2) 2030 жылға қарай жаңа жұмыс орындарын құру қажеттілігі 2 есе артады;
3) қалыптасатын агломерацияда өмір сүру сапасын арттыру үшін қажетті инфрақұрылымды белсенді түрде салу қажет.
Үдемелі жаңғырту, әлеуетті инвесторлар үшін өңірдің тартымдылығын арттыру және өңірдің негізгі әлеуметтік-экономикалық проблемаларын шешу мақсатында Ақтөбе облысын әлеуметтік-экономикалық дамытудың 2025 жылға дейінгі кешенді жоспары әзірленді.
Жоспар 92 ұйымдастырушылық және іске асырылатын іс-шаралардан тұрады.
Кешенді жоспарды іске асырудан мынадай нәтижелер күтіледі:
1) Ақтөбе агломерациясы: агломерация орталығы – Ақтөбе қаласы батыс Қазақстан өңірлерінің аумағында хаб-қалаға және негізгі контрмагнитке айналады (қабылданатын шаралар өмір сүру сапасын арттыруға мүмкіндік береді, бұл халықтың агломерация аймағына, ең алдымен, Қазақстанның басқа облыстарынан және шекара маңындағы елдерден көшіп-қонуының едәуір өсуіне ықпал етеді);
2) Ақтөбе облысының аумағында жаңа кен орындарын игеру мұнай өндірудің одан әрі төмендеуін болғызбауға және оның жыл сайын 3 %-дан астам өсуін қалпына келтіруге мүмкіндік береді;
3) технологиялық жаңғыртуды жүргізу, сондай-ақ ірі кәсіпорындарды іске қосу жалпы өңірлік өнімдегі өңдеу өнеркәсібінің үлесін 2025 жылға қарай 16 %-ға дейін ұлғайтуға мүмкіндік береді, 4 жыл ішінде 39 мыңнан астам жаңа жұмыс орнын құру, сондай-ақ шамамен 4,8 трлн теңге тарту жоспарлануда, оның ішінде 3,6 трлн теңге – жеке инвестициялар, олар орта есеппен инвестициялардың жалпы көлемінің 75 %-ына жуығын құрайды;
4) көліктік және инженерлік инфрақұрылым. Ақтөбе облысы барлық экономикалық өсу орталықтарымен байланыс орнатқан. Өңіраралық байланысты нығайту қолданыстағы автомобиль жолдарын реконструкциялау және санаттарын көтеру есебінен қамтамасыз етіледі. Жақсы және қанағаттанарлық жағдайдағы жолдардың үлесі 66 %-дан 95 %-ға дейін артады.
Агроөнеркәсіптік кешенде жоспарланған әртараптандыру, жаңа технологияларды енгізу және цифрландыру жөніндегі іс-шаралар ауыл шаруашылығындағы еңбек өнімділігін 2 есеге ұлғайтуға мүмкіндік береді және өнімнің жалпы көлемінің жыл сайын 30 млрд теңгеге дейінгі өсімін қамтамасыз етеді.
Денсаулық сақтау саласында дәрігерлік амбулаториялар, фельдшерлік-акушерлік және медициналық пункттер салу 16 мың ауыл халқы үшін көрсетілетін медициналық қызметтердің сапасын жақсартуға, ауруларды уақтылы анықтауды және олардың уақтылы профилактикасын қамтамасыз етуге, 1000 туған нәрестеге шаққанда нәрестелер өлімін
7,6 жағдайға дейін төмендетуге, аналар өлімі жағдайларын болдырмауға, күтілетін өмір сүру ұзақтығын 75,5 жасқа дейін ұлғайтуға мүмкіндік береді.
Экология саласындағы жобаларды іске асыру өңір тұрғындарын ластаушы заттардың теріс әсерінен қорғауға, ластанған су қоймаларының экожүйесін қалпына келтіруге, сондай-ақ су тасқынының жойқын салдарын болдырмауға мүмкіндік береді.
Кәсіпкерлік саласындағы жобаларды іске асыру әлеуметтік маңызы бар азық-түлік тауарларының бағасын ұстап тұруға мүмкіндік береді, бұл халықты толғандыратын өткір мәселелердің бірі болып табылады. Бұдан басқа, шағын және орта бизнес объектілеріне инфрақұрылым жүргізу жаңа өндірістер құруға және жұмыс істеп тұрғандарын кеңейтуге мүмкіндік береді.
Учаскелік полиция пункттерін салу немесе сатып алу азаматтардың қауіпсіздігін және өңірдегі құқық қорғау жүйесі жұмысының тиімділігін жедел қамтамасыз етуге оң әсер етеді.
Білім беру саласында білім беру базасын одан әрі дамыту білім беру қызметтерінің сапасын айтарлықтай жақсартуға, кадрлар тапшылығын төмендетуге мүмкіндік береді.

Сальдо демографии за 2016 – 2020 годы положительное, приток составил 59,5 тысячи человек. За аналогичный период численность экономически активного населения увеличилась на 1,8 % или 7,8 тысячи человек, составив 437,3 тысячи человек.
Однако область сталкивается с рядом системных рисков, требующих решения:
1) среднемесячная заработная плата в Актюбинской области самая низкая среди регионов западного Казахстана;
2) к 2030 году потребность в создании новых рабочих мест увеличится в 2 раза;
3) необходимо активное строительство необходимой инфраструктуры для повышения качества жизни в формируемой агломерации.
В целях форсированной модернизации, повышения привлекательности региона для потенциальных инвесторов и решения основных социально-экономических проблем региона разработан Комплексный план социально-экономического развития Актюбинской области до 2025 года (далее – Комплексный план).
Комплексный план состоит из 92 организационных и реализационных мероприятий.
От реализации Комплексного плана ожидаются следующие результаты:
1) Актюбинская агломерация: центр агломерации, город Актобе, станет городом-хабом на территории регионов западного Казахстана и основным контрмагнитом (предпринимаемые меры позволят повысить качество жизни, что будет способствовать значительному миграционному приросту населения в зону агломерации, прежде всего из других областей Казахстана и приграничных стран);
2) освоение новых месторождений на территории Актюбинской области позволит предотвратить дальнейшее снижение добычи нефти и возобновить ее рост на более чем 3 % ежегодно;
3) проведение технологической модернизации, а также запуск крупных предприятий дадут возможность увеличить долю обрабатывающей промышленности в валовом региональном продукте к 2025 году до 16 %, в течение 4 лет планируется создать более 39 тысяч новых рабочих мест, а также привлечь порядка 4,8 трлн тенге инвестиций, из них
3,6 трлн тенге – частные инвестиции, которые в среднем составляют около 75 % от общего объема инвестиций;
4) транспортная и инженерная инфраструктура. Актюбинская область имеет связи со всеми центрами экономического роста. Укрепление межрегиональных связей будет обеспечено за счет реконструкции и повышения категорий существующих автомобильных дорог. Доля дорог в хорошем и удовлетворительном состоянии увеличится с 66 % до 95 %.
Планируемые в агропромышленном комплексе мероприятия по диверсификации, внедрению новых технологий и цифровизации позволят увеличить производительность труда в сельском хозяйстве в 2 раза и обеспечить прирост валового объема продукции до 30 млрд тенге ежегодно.
В сфере здравоохранения строительство врачебных амбулаторий, фельдшерско-акушерских и медицинских пунктов позволит улучшить качество оказываемых медицинских услуг для 16 тысяч сельского населения, обеспечить своевременное выявление заболеваний и их своевременную профилактику, снизить младенческую смертность до 7,6 случаев на 1000 родившихся, не допускать случаев материнской смертности, увеличить ожидаемую продолжительность жизни до 75,5 лет.
Реализация проектов в сфере экологии позволит обезопасить жителей региона от негативного воздействия загрязняющих веществ, восстановить экосистему загрязненных водоемов, а также предотвратить разрушительные последствия паводков.
Реализация проектов в сфере предпринимательства позволит сдерживать цены на социально значимые продовольственные товары (далее – СЗПТ), что является одним из острых вопросов, волнующих население. Кроме того, подведение инфраструктуры к объектам малого и среднего бизнеса (далее – МСБ) позволит создавать новые и расширять действующие производства.
Строительство или приобретение участковых пунктов полиции положительно скажется на оперативном обеспечении безопасности граждан и эффективности работы правоохранительной системы региона.
В сфере образования дальнейшее развитие образовательной базы позволит значительно улучшить качество образовательных услуг, снизить дефицит кадров.

Осы іс-шаралар кешенін іске асыру өңірдің дамуына сапалы жаңа серпін береді, халық санын арттырады, облыстың шикізатқа тәуелділігін төмендетеді және орта мерзімді перспективада жалпы өңірлік өнімнің жыл сайын 5-6%-ға өсуіне мүмкіндік береді, бұл халықтың әл-ауқатына оң әсер етеді және көші-қон процесін тұрақтандыруға мүмкіндік береді.
Р/с
Іс-шараның атауы
Іс-шараның аяқталу нысаны
Жауапты орындаушылар, бірлесіп орындаушылар
Орындалу мерзімі
Қаржыландыру көлемі,
млн теңге*
Қаржыландыру көздері
1
2
3
4
5
6
7
Күтілетін нәтижелер:

Реализация комплекса данных мероприятий придаст качественно новый импульс развитию региона, увеличит количество населения, позволит снизить сырьевую зависимость области и в среднесрочной перспективе выйти на 5-6 % ежегодного роста валового регионального продукта, что положительно скажется на благосостоянии населения и позволит стабилизировать миграционный процесс.
№ п/п Наименование мероприятия Форма
завершения меропрития
Ответствен-ные
исполнители, соисполнители
Срок
исполнения
Объем финасирования, млн тенге* Источники финансирования
1
2
3
4
5
6
7
Ожидаемые результаты:

1) өңірдің жалпы өңірлік өнімін номиналды мәнде 2,9-дан 3,8 трлн теңгеге дейін ұлғайту;
2) 39 мың жаңа жұмыс орнын құру, оның ішінде 20 мың тұрақты жұмыс орны;
3) негізгі капиталға салынатын инвестицияларды 1,5 трлн теңгеге дейін жеткізіп 2,5 еседен астам өсіру;
4) өнеркәсіп көлемін 1,8-ден 2,8 трлн теңгеге дейін жеткізіп 1,6 есе өсіру;
5) жақсы және қанағаттанарлық жағдайдағы жолдар үлесін 61 %-дан 95 %-ға дейін ұлғайту.

1) увеличение валового регионального продукта в номинальном выражении с 2,9 до 3,8 трлн тенге;
2) создание 39 тысяч новых рабочих мест, из них постоянных – 20 тысяч;
3) рост инвестиций в основной капитал в более чем 2,5 раза с доведением до 1,5 трлн тенге;
4) рост объема промышленности – в 1,6 раза с 1,8 до 2,8 трлн тенге;
5) увеличение доли дорог в хорошем и удовлетворительном состоянии с 61 % до 95 %.

Әйтеке би ауданы Сұлукөл ауылындағы Бенқала кен орнында темір кендерін құрғақ магнитті бөлу фабрикасын салу (жылына 1 млн тонна темір рудасын бастапқы өңдеу), онда 60 жұмыс орнын құру
пайдалануға беру актісі
Ақтөбе облысының әкімдігі
2022 жыл
7 000,0
ЖИ
31
Ақтөбе қаласында мұнай өндіру үшін ұтқыр бұрғылау қондырғыларын өндіретін зауыт салу (жылына 24 ұтқыр қондырғы өндіру), онда 70 жұмыс орнын құру
пайдалануға беру актісі
Ақтөбе облысының әкімдігі
2022 жыл

Строительство фабрики по сухой магнитной сепарации железных руд на месторождении Бенкала в селе Сулуколь Айтекебийского района с созданием 60 рабочих мест (первичная обработка 1 млн тонн железной руды в год)
акт ввода
в эксплуатацию
акимат Актюбинской области
2022 год
7 000,0
ЧИ
31
Строительство завода по производству мобильных буровых установок в городе Актобе для добычи нефти с созданием 70 рабочих мест (производство 24 мобильных установок в год)
акт ввода
в эксплуатацию
акимат Актюбинской области
2022 год

3 100,0
ЖИ
32
Ақтөбе қаласында шөлмектелген ауыз су өндіретін зауыт салу (сағатына 5 мың шөлмек өндіру), онда 20 жұмыс орнын құру
пайдалануға беру актісі
Ақтөбе облысының әкімдігі
2022 жыл
2 000,0
ЖИ
33
Ақтөбе қаласында биологиялық ыдырайтын пакеттер өндіретін зауыт салу (жылына 6 мың тонна пакет өндіру), онда 60 жұмыс орнын құру
пайдалануға беру актісі
Ақтөбе облысының әкімдігі
2022 жыл
1 500,0
ЖИ
34
Ақтөбе қаласында мұнай өндіру кезінде пайдаланылатын мұнай-химия реагенттерін (бұрғылау қондырғыларына арналған майлау қоспасы) өндіру зауытын салу (жыл бойына 2,5-3 мың тонна реагенттер өндіру), онда 20 жұмыс орнын құру
пайдалануға беру актісі
Ақтөбе облысының әкімдігі
2022 жыл
300,0
ЖИ
35
Ақтөбе қаласында 15 жұмыс орнын құра отырып, ПВХ және алюминийден терезе-есік және қасбеттік бұйымдар өндірісі бойынша жобаны іске асыру (өндірісі жылына 32000 ш. м), онда 20 жұмыс орнын құру
пайдалануға беру актісі
Ақтөбе облысының әкімдігі
2022 жыл
130
ЖИ
36
Хромтау ауданында жылына қуаты

3 100,0
ЧИ
32
Строительство завода по призводству бутилированной питьевой воды в городе Актобе с созданием 20 рабочих мест (производство
5 тысяч бутылок в час)
акт ввода
в эксплуатацию
акимат Актюбинской области
2022 год
2 000,0
ЧИ
33
Строительство завода по производству биоразлагаемых пакетов в городе Актобе с созданием 60 рабочих мест (производство
6 тысяч тонн пакетов в год)
акт ввода
в эксплуатацию
акимат Актюбинской области
2022 год
1 500,0
ЧИ
34
Строительство завода по производству нефтехимических реагентов (смазочная добавка для буровых установок) в городе Актобе для использования при добыче нефти с созданием
20 рабочих мест (производство 2,5-3 тысяч тонн реагентов в год)
акт ввода
в эксплуатацию
акимат Актюбинской области
2022 год
300,0
ЧИ
35
Реализация проекта по производству оконно-дверных и фасадных изделий из ПВХ и алюминия в городе Актобе с созданием
15 рабочих мест (производство 32000 кв. м в год)
акт ввода
в эксплуатацию
акимат Актюбинской области
2022 год
130
ЧИ
36

150 МВт "Хромтау 1" жел электр станциясын салу (өндірілген электр энергиясымен Хромтау ауданының тұрғындары мен өнеркәсіптік кәсіпорындары қамтамасыз етілетін болады), онда 20 жұмыс орнын құру
пайдалануға беру актісі
Ақтөбе облысының әкімдігі
2023 жыл
84 000,0
ЖИ
37
Хромтау ауданында Лиманное кен орнын игеру (жылына 1,3 млн тонна мыс кенін өндіру), онда 300 жұмыс орнын құру
пайдалануға беру актісі
Ақтөбе облысының әкімдігі
2023 жыл
41 000,0
ЖИ
38
Ақтөбе қаласында химиялық реагенттер (антифриз және мотор майы) өндіру бойынша жобаны іске асыру (жылына
10 мың тонна өндіру), онда 50 жұмыс орнын құру
пайдалануға беру актісі
Ақтөбе облысының әкімдігі
2023 жыл

Строительство ветровой электростанции "Хромтау 1" мощностью 150 МВт в год в Хромтауском районе с созданием 20 рабочих мест (выработанной электроэнергией будут обеспечены жители и промышленные предприятия Хромтауского района)
акт ввода
в эксплуатацию
акимат Актюбинской области
2023 год
84 000,0
ЧИ
37
Освоение месторождения Лиманное в Хромтауском районе с созданием 300 рабочих мест (добыча 1,3 млн тонн медной руды в год)
акт выполненных работ
акимат Актюбинской области
2023 год
41 000,0
ЧИ
38
Реализация проекта по производству химических реагентов (антифриз и моторное масло) в городе Актобе с созданием 50 рабочих мест (производство 10 тысяч тонн в год)
акт ввода
в эксплуатацию
акимат Актюбинской области
2023 год

90 МВт "Хромтау 2" жел электр станциясын салу (өндірілген электр энергиясымен Хромтау ауданының тұрғындары мен өнеркәсіптік кәсіпорындары қамтамасыз етілетін болады), онда 20 жұмыс орнын құру
пайдалануға беру актісі
Ақтөбе облысының әкімдігі
2024 жыл
84 000,0
ЖИ
42
Байғанин ауданында цемент өндіретін зауыт салу, онда 250 жұмыс орнын құру (портланд маркалы цемент пен клинкер өндірісі, жылына 1,2 млн тонна)
пайдалануға беру актісі
Ақтөбе облысының әкімдігі
2024 жыл

Строительство ветровой электростанции "Хромтау 2" мощностью 90 МВт в год в Хромтауском районе с созданием 20 рабочих мест (выработанной электроэнергией будут обеспечены жители и промышленные предприятия Хромтауского района)
акт ввода
в эксплуатацию
акимат Актюбинской области
2024 год
84 000,0
ЧИ
42
Строительство завода по производству цемента в Байганинском районе с созданием
250 рабочих мест (производство цемента и клинкира марки Портланд объемом 1,2 млн тонн в год)
акт ввода
в эксплуатацию
акимат Актюбинской области
2024 год

70 000,0
ЖИ
43
Қарғалы ауданының Бадамша ауылында қоңыр көмірден органикалық тыңайтқыштар өндіретін зауыт салу (ауыл шаруашылығында пайдалану үшін тыңайтқыштар мен гербицидтер өндіру), (сұйық және түйіршіктелген түрдегі қоңыр көмірден жылына 4 мың тонна органикалық гуминді топырақ оқшаулағыш өндіру), онда 80 жұмыс орнын құру
пайдалануға беру актісі
Ақтөбе облысының әкімдігі
2024 жыл
13 500,0
ЖИ
44
Ерекше индустриялық аймақ құру (инвестициялар тартуға және жұмыс орындарын құруға мүмкіндік беретін технологиялар трансфері мен басқару моделі үшін)
Ақтөбе облысы әкімдігінің қаулысы
Ақтөбе облысының әкімдігі, ИИДМ
2024 жыл
талап етілмейді
-
45
Ерекше индустриялық аймақтың шекарасына дейін сыртқы инфрақұрылымды (газбен жабдықтау желілері, электрмен жабдықтау, сумен жабдықтау, кәріз, автомобильді және теміржол кірме жолдары мен жолдар) салу
қабылдау комиссияларының актілері
Ақтөбе облысының әкімдігі, ИИДМ
2024 жыл
11 000,0
РБ
2025 жыл
11 000,0
46
Ақтөбе қаласында диализаторлар (токсиндерді жоятын және қанды пайдалы заттармен байытатын зарарсыздандырылған сүзгі) өндірісі бойынша жобаны іске асыру (жылына

70 000,0
ЧИ
43
Строительство завода по производству органических удобрений из бурого угля в селе Бадамша Каргалинского района (производство удобрений и гербицидов для использования в сельском хозяйстве) с созданием 80 рабочих мест (производство 4 тысяч тонн в год органического гуминового почвоулучшителя из бурого угля в жидком и гранулированном видах)
акт ввода
в эксплуатацию
акимат Актюбинской области
2024 год
13 500,0
ЧИ
44
Создание особой индустриальной зоны (для трансфера технологий и управленческой модели, позволяющей привлечь инвестиции и создать рабочие места)
постановление акимата Актюбинской области
акимат Актюбинской области, МИИР
2024 год
не требуется
-
45
Строительство внешней инфраструктуры до границ особой индустриальной зоны (сети газоснабжения, электроснабжение, водоснабжение, канализация, автомобильные и железнодорожные подъездные пути и дороги)
акт приемочных комиссий
акимат Актюбинской области, МИИР
2024 год
11 000,0
РБ
2025 год
11 000,0
46
Реализация проекта по производству диализаторов (стерильный фильтр, который удаляет токсины и обогащает кровь полезными веществами) в городе Актобе с созданием

1 млн диализатор өндіру), онда 60 жұмыс орнын құру
пайдалануға беру актісі
Ақтөбе облысының әкімдігі
2024 жыл
3 700,0
ЖИ
47
Хромтау ауданында қуаты жылына
250 МВт жел электр станциясын салу (өндірілген электр энергиясымен облыс тұрғындары және өнеркәсіптік кәсіпорындар қамтамасыз етіледі), онда 30 жұмыс орнын құру
пайдалануға беру актісі
Ақтөбе облысының әкімдігі
2025 жыл
450 000,0
ЖИ
48
Титан-цирконий кендерін өндіру және қайта өңдеу бойынша тау-кен байыту кешенін салу (металлургиялық және авиағарыш өнеркәсібінің мұқтажына арналған концентрат) (жылына 2,2 млн тонна кенді қайта өңдеу), онда 150 жұмыс орнын құру
пайдалануға беру актісі
Ақтөбе облысының әкімдігі
2025 жыл

60 рабочих мест (производство 1 млн диализаторов в год)
акт ввода
в эксплуатацию
акимат Актюбинской области
2024 год
3 700,0
ЧИ
47
Строительство ветровой электростанции мощностью 250 МВт в год в Хромтауском районе с созданием 30 рабочих мест (выработанной электроэнергией будут обеспечены жители области и промышленные предприятия)
акт ввода
в эксплуатацию
акимат Актюбинской области
2025 год
450 000,0
ЧИ
48
Строительство горно-обогатительного комплекса по добыче и переработке титано-циркониевых руд (концентрат для нужд металлургической и авиакосмической промышленности) с созданием 150 рабочих мест (переработка 2,2 млн тонн руды в год)
акт ввода
в эксплуатацию
акимат Актюбинской области
2025 год

152 000,0
ЖИ
3. Агроөнеркәсіптік кешенді дамыту
49
Облыстың ауыл шаруашылығы алқаптарының 100 %-ын цифрландыру
ҰЭМ-ге ақпарат
Ақтөбе облысының әкімдігі
2025 жыл
талап етілмейді
-
50
Ақтөбе қаласында 400 бас ірі қара малға арналған сүт-тауар фермасын құру
пайдалануға беру актісі
Ақтөбе облысының әкімдігі
2022 жыл
382,0
ЖИ
51
Әйтеке би ауданында 1000 бас ірі қара малды бордақылау алаңын құру
пайдалануға беру актісі
Ақтөбе облысының әкімдігі
2022 жыл
400,0
ЖИ
52
Мәртөк ауданында 400 бас ірі қара малға арналған сүт-тауар фермасын құру
пайдалануға беру актісі
Ақтөбе облысының әкімдігі
2023 жыл
400,0
ЖИ
53
Мәртөк ауданында 1000 бас ірі қара мал бордақылау алаңын құру
пайдалануға беру актісі
Ақтөбе облысының әкімдігі
2023 жыл

152 000,0
ЧИ
3. Развитие агропромышленного комплекса
49
Оцифровка 100 % сельхозугодий области
информация
в МНЭ
акимат Актюбинской области
2025 год
не требуется
-
50
Создание молочно-товарной фермы на 400 голов крупного рогатого скота в городе Актобе
акт ввода
в эксплуатацию
акимат Актюбинской области
2022 год
382,0
ЧИ
51
Создание откормочной площадки на 1000 голов крупного рогатого скота в Айтекебийском районе
акт ввода
в эксплуатацию
акимат Актюбинской области
2022 год
400,0
ЧИ
52
Создание молочно-товарной фермы на 400 голов крупного рогатого скота в Мартукском районе
акт ввода
в эксплуатацию
акимат Актюбинской области
2023 год
400,0
ЧИ
53
Создание откормочной площадки на 1000 голов крупного рогатого скота в Мартукском районе
акт ввода
в эксплуатацию
акимат Актюбинской области
2023 год