Нұр-Сұлтан қаласының кейбір білім беру ұйымдарына атау беру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 14 наурыздағы № 123 қаулысы.
"Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 4-1) тармақшасына, "Қазақстан Республикасының аумағындағы әуежайларға, порттарға, теміржол вокзалдарына, теміржол стансаларына, метрополитен стансаларына, автовокзалдарға, автостансаларға, физикалық-географиялық және мемлекет меншігіндегі басқа да объектілерге атау беру, сондай-ақ оларды қайта атау, олардың атауларының транскрипциясын нақтылау мен өзгерту және мемлекеттік заңды тұлғаларға, мемлекет қатысатын заңды тұлғаларға жеке адамдардың есімін беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996 жылғы 5 наурыздағы № 281 қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Нұр-Сұлтан қаласының мынадай білім беру ұйымдарына:
1) Нұр-Сұлтан қаласы әкімдігінің "№ 11 мектеп-лицей" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне Өзбекәлі Жәнібековтің есімі;
2) Нұр-Сұлтан қаласы әкімдігінің "№ 49 орта мектеп" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне Қошке Кемеңгерұлының есімі;
3) Нұр-Сұлтан қаласы әкімдігінің "№ 69 мектеп-гимназия" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне Кемел Ақышевтың есімі;
4) Нұр-Сұлтан қаласы әкімдігінің "№ 2 балалар музыка мектебі" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсiпорнына Роза Бағланованың есімі;
5) Нұр-Сұлтан қаласы әкімдігінің "№ 3 балалар музыка мектебі" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсiпорнына Ермек Серкебаевтың есімі;
6) Нұр-Сұлтан қаласы әкімдігінің "№ 66 мектеп-лицей" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттiк коммуналдық кәсiпорнына Дінмұхамед Қонаевтың есімі;
7) Нұр-Сұлтан қаласы әкімдігінің "№ 77 мектеп-гимназия" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттiк коммуналдық кәсiпорнына Фариза Оңғарсынованың есімі;
8) Нұр-Сұлтан қаласы әкімдігінің "№ 83 мектеп-гимназия" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттiк коммуналдық кәсiпорнына Ыбырай Алтынсариннің есімі берілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Ә. Смайылов

О присвоении наименований некоторым организациям образования города Нур-Султана
Постановление Правительства Республики Казахстан от 14 марта 2022 года № 123.
В соответствии с подпунктом 4-1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 марта 1996 года № 281 "Об утверждении Правил присвоения наименования аэропортам, портам, железнодорожным вокзалам, железнодорожным станциям, станциям метрополитена, автовокзалам, автостанциям, физико-географическим и другим объектам государственной собственности на территории Республики Казахстан, а также переименования, уточнения и изменения транскрипции их наименований и присвоения собственных имен лиц государственным юридическим лицам, юридическим лицам с участием государства", Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Присвоить следующим организациям образования города Нур-Султана:
1) коммунальному государственному учреждению "Школа-лицей № 11" акимата города Нур-Султана имя Узбекали Жанибекова;
2) коммунальному государственному учреждению "Средняя школа № 49" акимата города Нур-Султана имя Кошке Кеменгерулы;
3) коммунальному государственному учреждению "Школа-гимназия № 69" акимата города Нур-Султана имя Кемеля Акишева;
4) государственному коммунальному казенному предприятию "Детская музыкальная школа № 2" акимата города Нур-Султана имя Розы Баглановой;
5) государственному коммунальному казенному предприятию "Детская музыкальная школа № 3" акимата города Нур-Султана имя Ермека Серкебаева;
6) государственному коммунальному предприятию на праве хозяйственного ведения "Школа-лицей № 66" акимата города Нур-Султана имя Динмухамеда Кунаева;
7) государственному коммунальному предприятию на праве хозяйственного ведения "Школа-гимназия № 77" акимата города Нур-Султана имя Фаризы Онгарсыновой;
8) государственному коммунальному предприятию на праве хозяйственного ведения "Школа-гимназия № 83" акимата города Нур-Султана имя Ибрая Алтынсарина.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Смаилов