Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 16 наурыздағы № 130 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Бас диспетчерлiк басқармасы" республикалық мемлекеттiк мекемесі құрылсын.
2. Осы қаулының 1-тармағында көрсетілген республикалық мемлекеттік мекемені қаржыландыру республикалық бюджетте Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiне көзделген қаражат есебінен және соның шегінде жүзеге асырылады деп белгіленсін.
3. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешiмдерiне мынадай өзгеріс пен толықтыру енгізілсін:
1) "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2008 жылғы 24 сәуiрдегi № 387 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі туралы ережеде:
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң және оның ведомстволарының қарамағындағы аумақтық органдардың тізбесінде:
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің республикалық мемлекеттік мекемелерінің тізбесінде:
"Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің аумақтық органдары – мемлекеттік мекемелерінің тізбесі" деген 1-бөлім мынадай мазмұндағы 241-тармақпен толықтырылсын:
"241. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Бас диспетчерлiк басқармасы.";
2) "Мемлекет шекараларында заңсыз сауда айналымына қарсы іс-қимылдың кешенді жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 31 тамыздағы № 585 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген Мемлекет шекараларында заңсыз сауда айналымына қарсы іс-қимылдың кешенді жоспарында:
реттік нөмірі 40-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
40.
Мемлекеттік кірістер комитетінің "Ахуалдық орталық" және "Электрондық декларациялау орталығы" басқармаларының базасында инспекциялық-тексеріп қарау кешендерінің рентген-суреттеріне қашықтықтан талдау жүргізу және тауарлар мен көлік құралдарына кедендік жете тексеруді жүргізуді бақылау үшін бас диспетчерлік басқарма құру
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
2022 жылғы 2-тоқсан
Қаржымині, АШМ, ҰҚК (келісу бойынша)
талап етілмейді
".
4. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен осы қаулыдан туындайтын шараларды қабылдасын.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Ә. Смайылов

О некоторых вопросах Министерства финансов Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 16 марта 2022 года № 130
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Создать республиканское государственное учреждение "Главное диспетчерское управление Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан".
2. Установить, что финансирование республиканского государственного учреждения, указанного в пункте 1 настоящего постановления, осуществляется за счет и в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете для Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменение и дополнение:
1) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 24 апреля 2008 года № 387 "О некоторых вопросах Министерства финансов Республики Казахстан":
в Положении о Министерстве финансов Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в перечне территориальных органов, находящихся в ведении Министерства финансов Республики Казахстан и его ведомств:
в перечне республиканских государственных учреждений Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан:
раздел 1 "Перечень государственных учреждений – территориальных органов Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан" дополнить пунктом 241 следующего содержания:
"241. Главное диспетчерское управление Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.";
2) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2021 года № 585 "Об утверждении Комплексного плана противодействия нелегальному торговому обороту на границах государства":
в Комплексном плане противодействия нелегальному торговому обороту на границах государства, утвержденном указанным постановлением:
строку, порядковый номер 40, изложить в следующей редакции:
"
40.
Создание главного диспетчерского управления для проведения дистанционного анализа рентген-снимков инспекционно-досмотровых комплексов и контроля проведения таможенного досмотра товаров и транспортных средств на базе управлений "Ситуационный центр" и "Центр электронного декларирования" Комитета государственных доходов
постановление Правительства Республики Казахстан
2 квартал 2022 года
МФ, МСХ, КНБ (по согласованию)
не требуются
".
4. Министерству финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке принять меры, вытекающие из настоящего постановления.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Смаилов