"Жекелеген негіздер бойынша мемлекет меншiгiне айналдырылған (түскен) мүлiктi есепке алудың, сақтаудың, бағалаудың және одан әрi пайдаланудың кейбiр мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 26 шілдедегі № 833 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 11 сәуірдегі № 208 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Жекелеген негіздер бойынша мемлекет меншiгiне айналдырылған (түскен) мүлiктi есепке алудың, сақтаудың, бағалаудың және одан әрi пайдаланудың кейбiр мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 26 шілдедегі № 833 қаулысына мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Жекелеген негiздер бойынша мемлекет меншiгiне айналдырылған (түскен) мүлiктi есепке алу, сақтау, бағалау және одан әрi пайдалану қағидаларында:
3-тармақтың 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"4) "Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 216-бабының 1-тармағында көрсетілген, мемлекеттік қызметшілер және "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабына сәйкес өзіне сыбайлас жемқорлыққа қарсы шектеулер қабылдайтын өзге де адамдар, сондай-ақ олардың отбасы мүшелері берген сыйлықтарды (бұдан әрі ‒ сыйлықтар);";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Тәркіленген мүлікті, заттай айғақтарды, сондай-ақ бұрын мемлекет пайдасына бас тартудың кедендік рәсіміне орналастырылған тауарларды алып қойған (берген) сот орындаушылары немесе органдар (тұлғалар) уәкілетті органды немесе жергілікті атқарушы органды мүлікті беру күні, орны және уақыты туралы олардың орындалуына дейін кемінде бес жұмыс күні қалғанда осы Қағидалардың 6-тармағында көзделген құжаттардың көшірмелерін қоса бере отырып және өзге де (алып қою актілері, сот сараптамасының актілері, атқару парақтары және басқалары) құжаттар болған кезде жазбаша хабардар етеді.
Тәркіленген мүлікті, заттай айғақтарды, сондай-ақ бұрын мемлекет пайдасына бас тартудың кедендік рәсімімен орналастырылған тауарларды уәкілетті органға немесе жергілікті атқарушы органға беру мүлікті сақтау және тасымалдау жөніндегі көрсетілетін қызметтерді берушілердің қатысуымен, уәкілетті органның немесе жергілікті атқарушы органның тізімдеу актісін жасай отырып, мынадай мерзімде:
сот орындаушыларынан – "Атқарушылық iс жүргiзу және сот орындаушыларының мәртебесi туралы" Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген мерзімде;
мүлікті алып қойған органдардан – заңды күшіне енген тиісті сот актісін алған күннен бастап екі ай ішінде;
мүлікті беретін тұлғадан (декларант) – кедендік декларация тіркелген күннен бастап екі ай ішінде жүзеге асырылады.";
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 июля 2002 года № 833 "Некоторые вопросы учета, хранения, оценки и дальнейшего использования имущества, обращенного (поступившего) в собственность государства по отдельным основаниям"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 11 апреля 2022 года № 208.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 июля 2002 года № 833 "Некоторые вопросы учета, хранения, оценки и дальнейшего использования имущества, обращенного (поступившего) в собственность государства по отдельным основаниям" следующие изменения:
в Правилах учета, хранения, оценки и дальнейшего использования имущества, обращенного (поступившего) в собственность государства по отдельным основаниям, утвержденных указанным постановлением:
подпункт 4) пункта 3 изложить в следующей редакции:
"4) подарков, указанных в пункте 1 статьи 216 Закона Республики Казахстан "О государственном имуществе", переданных государственными служащими и иными лицами, принимающими на себя антикоррупционные ограничения в соответствии со статьей 12 Закона Республики Казахстан "О противодействии коррупции", а также членами их семей (далее – подарки);";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Судебные исполнители или органы (лица), изъявшие (передающие) конфискованное имущество, вещественные доказательства, а также товары, ранее помещенные под таможенную процедуру отказа в пользу государства, письменно извещают уполномоченный орган или местный исполнительный орган о дате, месте и времени передачи имущества в срок, не менее чем за пять рабочих дней до их совершения, с приложением копий документов, предусмотренных пунктом 6 настоящих Правил, и при наличии иных документов (акты изъятия, акты судебной экспертизы, исполнительные листы и другие).
Передача конфискованного имущества, вещественных доказательств, а также товаров, ранее помещенных под таможенную процедуру отказа в пользу государства, уполномоченному органу или местному исполнительному органу осуществляется при участии поставщиков услуг по хранению и транспортировке имущества с составлением уполномоченным органом или местным исполнительным органом акта описи в следующие сроки:
от судебных исполнителей в сроки, предусмотренные Законом Республики Казахстан "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей";
от органов, изъявших имущество, в течение двух месяцев со дня получения соответствующего судебного акта, вступившего в законную силу;
от лица, передающего имущество (декларант), в течение двух месяцев со дня регистрации таможенной декларации.";
пункт 12 изложить в следующей редакции:

"12. Мүлікті сақтау Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексінде (Ерекше бөлім) белгіленген талаптарға сәйкес жүргізіледі.
Республикалық меншікке айналдырылған (түскен) мүлікті сақтау жөніндегі жұмысты ұйымдастыруды уәкілетті орган жүргізеді.
Коммуналдық меншікке айналдырылған (түскен) мүлікті сақтау жөніндегі жұмысты ұйымдастыруды жергілікті атқарушы орган жүргізеді.
Республикалық (коммуналдық) меншікке айналдырылған (түскен) мүлікті сақтау бойынша көрсетілетін қызметтерді жеткізушіні таңдауды уәкілетті орган (жергілікті атқарушы орган) Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу туралы заңнамасына сәйкес жүзеге асырады.";
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Мүлікті одан әрі пайдалану, оның ішінде өткізу немесе беру үшін бағалау "Қазақстан Республикасындағы бағалау қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жүргізіледі.
Республикалық меншікке айналдырылған (түскен) мүлікті бағалау жөніндегі жұмысты ұйымдастыруды уәкілетті орган жүргізеді.
Коммуналдық меншікке айналдырылған (түскен) мүлікті бағалау жөніндегі жұмысты ұйымдастыруды жергілікті атқарушы орган жүргізеді. Бағалаушыны таңдау Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу туралы заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.";
18-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"18. Тарихи, ғылыми, көркемдік немесе өзге де мәдени құндылығы болуы мүмкін мүлікке "Тарихи-мәдени мұра объектілерін қорғау және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес құрылатын арнайы комиссия сараптама жасайды.
Тарихи, ғылыми, көркемдік немесе өзге де мәдени құндылыққа жатқызылған мүлiк тарихи-мәдени мұра объектілерін қорғау және пайдалану жөніндегі уәкiлеттi органмен келiсу бойынша мемлекеттік музейлерге өтеусiз берiлуі мүмкін.";
23-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"23. "Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 19-бабында көрсетілген жекелеген негіздер бойынша мемлекет меншігіне айналдырылған (түскен) тұрғын үйлер мемлекеттік тұрғын үй қорына қосылады.
Жекелеген негіздер бойынша мемлекет меншігіне түскен тұрғын үйлерді одан әрі пайдалану тәртібі "Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасының Заңымен реттеледі.";
25-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"25. Мемлекеттік қызметшілер немесе "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабына сәйкес өзіне сыбайлас жемқорлыққа қарсы шектеулер қабылдайтын өзге де адамдар және олардың отбасы мүшелері сыйға тартушының пайдасына әрекеттері (әрекетсіздігі) үшін алған сыйлықтар, егер мұндай әрекеттер көрсетілген адамдардың қызметтік өкілеттіктеріне кірсе немесе олар лауазымдық жағдайына орай осындай әрекеттерге (әрекетсіздікке) ықпал етсе, не көрсетілген адамдар мен олардың отбасы мүшелеріне айтылмай келіп түскен сыйлықтар, сондай-ақ жұмыстағы жетістіктері және басқа да сіңірген еңбегі үшін табыс етілетін сыйлықтарды қоспағанда, оларға және олардың отбасы мүшелеріне хаттамалық және басқа да ресми іс-шаралар кезінде берілген (табыс етілген) сыйлықтар мемлекетке берілген сыйлықтар болып есептеледі және "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы" және "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Қазақстан Республикасының заңдарында айқындалған тәртіппен және мерзімдерде сатып алу не сатып алудан бас тарту туралы жазбаша хабарламамен қоса, тізімдеу актісі бойынша оларды уәкілетті органға өтеусіз беру арқылы мемлекеттік мүліктің құрамына түседі.";

"12. Хранение имущества производится в соответствии с требованиями, устанавливаемыми Гражданским кодексом Республики Казахстан (Особенная часть).
Организация работы по хранению имущества, обращенного (поступившего) в республиканскую собственность, производится уполномоченным органом.
Организация работы по хранению имущества, обращенного (поступившего) в коммунальную собственность, производится местным исполнительным органом.
Выбор поставщика услуг по хранению имущества, обращенного (поступившего) в республиканскую (коммунальную) собственность, осуществляется уполномоченным органом (местным исполнительным органом) в соответствии с законодательством Республики Казахстан о государственных закупках.";
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"14. Оценка имущества для дальнейшего использования, в том числе реализации или передачи, производится в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об оценочной деятельности в Республике Казахстан".
Организация работы по оценке имущества, обращенного (поступившего) в республиканскую собственность, производится уполномоченным органом.
Организация работы по оценке имущества, обращенного (поступившего) в коммунальную собственность, производится местным исполнительным органом. Выбор оценщика осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан о государственных закупках.";
пункт 18 изложить в следующей редакции:
"18. Имущество, которое может иметь историческую, научную, художественную или иную культурную ценность, подвергается экспертизе специальной комиссией, создаваемой в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об охране и использовании объектов историко-культурного наследия".
Имущество, отнесенное к историческим, научным, художественным или иным культурным ценностям, может быть безвозмездно передано государственным музеям по согласованию с уполномоченным органом по охране и использованию объектов историко-культурного наследия.";
пункт 23 изложить в следующей редакции:
"23. Жилища, обращенные (поступившие) в собственность государства по отдельным основаниям, указанным в статье 19 Закона Республики Казахстан "О государственном имуществе", включаются в государственный жилищный фонд.
Порядок дальнейшего использования жилищ, поступивших в собственность государства по отдельным основаниям, регулируется Законом Республики Казахстан "О жилищных отношениях".";
пункт 25 изложить в следующей редакции:
"25. Подарки, полученные государственными служащими или иными лицами, принимающими на себя антикоррупционные ограничения в соответствии со статьей 12 Закона Республики Казахстан "О противодействии коррупции", и членами их семей за действия (бездействие) в пользу дарителя, если такие действия входили в служебные полномочия указанных лиц или они в силу должностного положения способствовали таким действиям (бездействию), либо подарки, поступившие без ведома указанных лиц и членов их семей, а также подарки, переданные (врученные) им и членам их семей во время протокольных и других официальных мероприятий, за исключением подарков, вручаемых за достижения в работе и другие заслуги, считаются подарками государству и поступают в состав государственного имущества посредством их безвозмездной передачи уполномоченному органу в порядке и сроки, которые определены законами Республики Казахстан "О противодействии коррупции" и "О государственной службе Республики Казахстан", по акту описи с приложением письменного уведомления о выкупе либо отказе в выкупе.";

26-1 және 26-2-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"26-1. Сыйлықты уәкілетті органға берген адам жоғары тұрған лауазымды адамды хабардар ете отырып, оны "Қазақстан Республикасындағы бағалау қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес айқындалған құны бойынша мемлекеттік мүлік жөніндегі уәкілетті органмен жасалатын сатып алу-сату шарты негізінде сатып алуға құқылы.
26-2. Сыйлықты сатып алу уәкілетті орган сыйлықты алған адамнан хабарлама алған күннен бастап күнтізбелік 7 (жеті) күн ішінде уәкілетті орган мен сыйлықты алған адам арасындағы сатып алу-сату шарты бойынша жүзеге асырылады.
Тапсырылған сыйлықты беру "Қазақстан Республикасындағы бағалау қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес айқындалған, сатып алу-сату шартында көрсетілген сыйлықтың құнын толық төлегеннен кейін уәкілетті орган мен сыйлықты тапсырған адам арасында қабылдау-беру актісіне қол қою арқылы жүргізіледі.";
28-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"28. "Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 19-бабында көрсетілген жекелеген негіздер бойынша мемлекет меншігіне айналдырылған (түскен) жер учаскелері мемлекеттік жер қорына қосылады.
Жекелеген негіздер бойынша мемлекет меншігіне айналдырылған жер учаскелерін одан әрі пайдалану тәртібі Қазақстан Республикасының Жер кодексімен реттеледі.";
31, 32 және 33-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"31. Сапасы мен қауiпсiздiгiне нормативтiк құжаттарда қойылатын талаптарға сәйкес келмейтін азық-түлiк шикiзатын, тамақ өнiмдерiн, Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына және санитариялық-эпидемиологиялық қағидалар мен нормаларға және гигиеналық нормативтерге сәйкес келмейтiн, сәйкестендіру құрылғыларынсыз өткізілетін темекi бұйымдарын және құрамында шығарылған елі белгісіз темекi бар басқа да бұйымдарды, сондай-ақ тасымалдауға, сақтауға, өткізуге, санитариялық-эпидемиологиялық сараптама мен сертификаттауды жүргiзуге байланысты шығындары өздерінің бағалау құнынан асып түсетiн тауарлардың шамалы партияларын және өзге де мүлiктi Қазақстан Респубикасының заңнамасына сәйкес уәкілетті орган немесе жергілікті атқарушы орган құратын комиссия жояды.
"Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 217-бабына сәйкес қажет болған жағдайларда комиссияның құрамына санитариялық-эпидемиологиялық қызметтің қызметкерлері және жергілікті атқарушы органдар мен басқа да мүдделі ұйымдардың өзге де мамандары тартылады.
32. Мүлікті есепке алуға, бағалауға, сақтауға, тасымалдауға, қайта жіберуге, оны өткізуді ұйымдастыруға және одан әрі пайдалану жөніндегі өзге де шығындарға байланысты шығыстар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес бюджет қаражаты есебінен жүзеге асырылады.

пункты 26-1 и 26-2 изложить в следующей редакции:
"26-1. Лицо, передавшее подарок уполномоченному органу, вправе с уведомлением вышестоящего должностного лица выкупить его по стоимости, определенной в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об оценочной деятельности в Республике Казахстан", на основании договора купли-продажи, заключаемого с уполномоченным органом.
26-2. Выкуп подарка осуществляется по договору купли-продажи между уполномоченным органом и лицом, сдавшим подарок, в течение 7 (семь) календарных дней со дня получения уполномоченным органом уведомления от лица, получившего подарок.
Передача сданного подарка производится путем подписания акта приема-передачи между уполномоченным органом и лицом, сдавшим подарок, после полной оплаты стоимости подарка, определенной в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об оценочной деятельности в Республике Казахстан", указанной в договоре купли-продажи.";
пункт 28 изложить в следующей редакции:
"28. Земельные участки, обращенные (поступившие) в собственность государства по отдельным основаниям, указанным в статье 19 Закона Республики Казахстан "О государственном имуществе", включаются в государственный земельный фонд.
Порядок дальнейшего использования земельных участков, поступивших в собственность государства по отдельным основаниям, регулируется Земельным кодексом Республики Казахстан.";
пункты 31, 32 и 33 изложить в следующей редакции:
"31. Продовольственное сырье, пищевые продукты, не соответствующие требованиям нормативных документов к их качеству и безопасности, табачные изделия и прочие изделия, содержащие табак неустановленного происхождения, не соответствующие требованиям законодательства Республики Казахстан, санитарно-эпидемиологическим правилам и нормам, гигиеническим нормативам, реализуемые без средств идентификации, а также незначительные партии товаров и иное имущество, по которым затраты, связанные с транспортировкой, хранением, реализацией, проведением санитарно-эпидемиологической экспертизы и сертификации, превысят их оценочную стоимость, уничтожаются комиссией, создаваемой уполномоченным органом или местными исполнительными органами, в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
В соответствии со статьей 217 Закона Республики Казахстан "О государственном имуществе" в необходимых случаях в состав комиссии могут привлекаться работники санитарно-эпидемиологической службы и иные специалисты местных исполнительных органов и других заинтересованных организаций.
32. Расходы, связанные с учетом, оценкой, хранением, транспортировкой, пересылкой, организацией реализации и иными затратами по дальнейшему использованию имущества, осуществляются за счет бюджетных средств в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан.

33. Сот мүліктің мемлекет меншігіне түсуіне негіз болған актінің күшін жойған (тиісті бөлігін өзгерткен) жағдайда уәкілетті орган немесе жергілікті атқарушы органдар мүлікті заттай қайтаруды жүргізеді. Мүлік Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен өткізілген жағдайда оның құнын өтеу Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес оны өткізуден алынған қаражат шегінде тиісті бюджет қаражаты есебінен жүргізіледі.
Залалдар Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексі 9-бабының 4-тармағына сәйкес өтелуге жатады.";
көрсетілген Қағидаларға 1-қосымша осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Ә. Смайылов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2022 жылғы 11 сәуірдегі
№ 208 қаулысына
қосымша
Жекелеген негiздер бойынша
мемлекет меншiгiне
айналдырылған (түскен) мүлiктi
есепке алу, сақтау, бағалау және
одан әрi пайдалану
қағидаларына 1-қосымша
Нысан
Мүлiктi тiзiмдеу, бағалау және (немесе) қабылдау-беру актісі
20__ жылғы "___" ___________
(жасалған күнi)
________________________
(акт жасалған жер)
Мына құрамдағы комиссия:
уәкiлеттi орган (жергілікті атқарушы орган)
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(уәкiлетті органның немесе жергілікті атқарушы органның атауы, мекенжайы, жеке
сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
__________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________өкiлi
(жауапты жұмыскердiң лауазымы және тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
__________________________________________________________сот орындаушысы
(әділет органының атауы, мекенжайы, жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру
нөмірі, жұмыскердің лауазымы және тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
__________________________________________________________________________
өкiлі (мүлікті беретін тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), мүлікті алып қойған
(беретін) органның атауы, мекенжайы, жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру
нөмірі)
__________________________________________________________________________
(жұмыскердiң лауазымы және тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
_____________________________________________________________________өкiлі
__________________________________________________________________________
(мүлiк уақытша жауапты сақтауындағы ұйымның атауы, мекенжайы, жеке
сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
__________________________________________________________________________
(жұмыскердiң лауазымы және тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
______________________________________________________________________өкiлі
__________________________________________________________________________
(мүлiктi қабылдаушы ұйымның атауы, мекенжайы, жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-
сәйкестендіру нөмірі)
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(жұмыскердiң лауазымы және тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
______________________________________________________________бағалаушысы
__________________________________________________________________________
(ұйымның атауы, мекенжайы, жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі,
лицензияның күнi және нөмiрi)
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(мүлiкті бағалауды жүзеге асыратын тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
мекенжайы, жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі, лицензияның күнi

33. В случае отмены (изменения в соответствующей части) судом акта, на основании которого имущество поступило в собственность государства, уполномоченным органом или местными исполнительными органами производится возврат имущества в натуре. В случае, если имущество было реализовано в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, производится возмещение его стоимости в пределах средств, полученных от его реализации, за счет средств соответствующего бюджета в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан.
Убытки подлежат возмещению в соответствии с пунктом 4 статьи 9 Гражданского кодекса Республики Казахстан.";
приложение 1 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Смаилов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
11 апреля 2022 года № 208
Приложение 1 к Правилам
учета, хранения, оценки и
дальнейшего использования
имущества, обращенного
(поступившего) в
собственность государства по
отдельным основаниям
Форма
Акт описи, оценки и (или) приема-передачи имущества
"___" ___________ 20__ года
(дата составления)
________________________
(место составления акта)
Комиссия в составе:
представителя уполномоченного органа (местного исполнительного органа)
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(наименование уполномоченного органа или местного исполнительного органа, адрес,
индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер)
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(должность и фамилия, имя, отчество (при его наличии) ответственного работника)
судебного исполнителя _____________________________________________________
(наименование органа юстиции, адрес, индивидуальный идентификационный
номер/бизнес- идентификационный номер, должность и фамилия, имя, отчество (при
его наличии) работника)
представителя _____________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) лица, передающего имущество,
наименование органа, изъявшего (передающего) имущество, адрес, индивидуальный
идентификационный номер/ бизнес-идентификационный номер)
__________________________________________________________________________
(должность и фамилия, имя, отчество (при его наличии) работника)
представителя _____________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(наименование организации, на временном ответственном хранении которой
находится имущество, адрес, индивидуальный идентификационный номер/бизнес-
идентификационный номер)
__________________________________________________________________________
(должность и фамилия, имя, отчество (при его наличии) работника)
представителя _____________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(наименование организации, принимающей имущество, адрес, индивидуальный
идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер)
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(должность и фамилия, имя, отчество (при его наличии) работника)
оценщика _________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(наименование организации, адрес, индивидуальный идентификационный
номер/бизнес- идентификационный номер, дата и номер лицензии)
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) лица, осуществляющего оценку
имущества,
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
адрес, индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный
номер, дата и номер лицензии)
на основании Правил учета, хранения, оценки и дальнейшего использования
имущества, обращенного (поступившего) в собственность государства по отдельным
основаниям, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от

және нөмiрi) Қазақстан Республикасы Үкіметінiң 2002 жылғы 26 шілдедегі № 833
қаулысымен бекітілген Жекелеген негiздер бойынша мемлекет меншiгiне
айналдырылған (түскен) мүлiктi есепке алу, сақтау, бағалау және одан әрi пайдалану
қағидаларының негiзiнде иеленуші___________________________________________
__________________________________________________________________________
(мүлiктiң бұрынғы иесінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), мекенжайы, жеке сәйкестендіру
нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі немесе ұйымның атауы, мекенжайы, жеке сәйкестендіру
нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі) тиесілі, төмендегі мүлікті:_________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(соттың атауы, мекенжайы, жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі, сот
шешiмiнiң нөмiрi, күнi) сот актілерінің негізінде тіркелген (оның ішінде заттай
дәлелдемелер)___________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
______________________________________________________ немесе иесіз деп таныған
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(соттың атауы, мекенжайы, жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі, сот
шешiмiнiң нөмiрi, күнi)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(ұйымның атауы, мекенжайы, жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі немесе мүлiкті берген тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), мекенжайы, жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі) немесе ________________________________________
________________________________________________________________________________
____________________________________________ мемлекет меншiгіне өтеусiз өткен мүлікті
(ұйымның атауы, мекенжайы, жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі немесе
мүлiкті берген тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), мекенжайы, жеке сәйкестендіру
нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі), оның iшiнде
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы, мекенжайы, жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-
сәйкестендіру нөмірі, тауарларға арналған кедендік декларацияның күнi мен нөмiрi) кедендік
декларацияға сәйкес "мемлекет пайдасына бас тарту" кедендік рәсімімен орналастырылған
________________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
(нотариустың тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), мекенжайы, жеке сәйкестендіру
нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі, куәлiгiнiң нөмiрi, күнi) немесе нотариустың куәлiгiне
сәйкес мұрагерлiк құқық бойынша мемлекетке өткен деп танылған тауарлар мен көлiк
құралдарын, сыйлықтарды
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(ұйымның атауы, мекенжайы, жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі немесе
мүлікті берген адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), мекенжайы, жеке сәйкестендіру
нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі) сондай-ақ құны мемлекет кiрiсiне түсетiн мемлекет
меншiгі құқығының туындағанын куәландыратын басқа да құжаттардың негiзінде өзге де
мүлiкті тізімдеуді және қабылдауды жүргізді
Мүлiктi тiзімдеу және бағалау
Р/с №
Әрбiр зат толық сипатталған мүлiктiң атауы
Өлшем бірлігі
Саны
Мүлiктi қабылдау кезiнде бiрлiгін алдын ала бағалау, теңге*
Барлық сомасы, теңге
Есепке қабылдау үшін негіз болып табылатын құжатта көрсетілген
Қайта есептеу (қайта өлшеу) қорытындылары бойынша нақтысы
1
2
3
4
5
6
7
Жиыны (жазумен):
__________ ________________________________________________________________
__________ _______________________________________________________________
Бюджетке аударуға жататын жиыны
____________ ______________________________________________________________
____________ _____________________________________________________________
Осы акт ____ данада жасалды.
Комиссия мүшелерi: ___________
____________________________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) ___________
____________________________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
_________ _____________________________________________________________
((бағалаушы сарапшының қолы және мөрi (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
_______ жылғы "___" __________
Иеленушінiң қолы____________
Осы актіде көрсетiлген мүлiктi жауапты сақтауға қабылдап алдым. Сақтауға
қабылданған мүлiктiң жойылғаны, жасырылғаны, жоғалғаны, ауыстырылғаны немесе
бүлiнгенi үшiн Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің 425-бабы бойынша
қылмыстық және материалдық жауапкершiлiк туралы ескертiлдi.
_______ жылғы "___" ___________ ___________ (қолы)
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(ұйымның атауы, жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі, мекенжайы немесе
мүлiкті қабылдаған тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
* Бұл баған мүлiкті уәкiлетті органға (жергілікті атқарушы органға) берушi ұйым алдын
ала бағалау жүргізген жағдайда толтырылады.

26 июля 2002 года № 833, произвела опись и прием нижеследующего имущества,
принадлежавшего владельцу
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) бывшего владельца имущества,
конфискованного на основании судебных актов (в том числе вещественные
доказательства) или признанного бесхозяйным, адрес, индивидуальный
идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер или наименование
организации, адрес, индивидуальный идентификационный номер/ бизнес-
идентификационный номер)
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(наименование суда, адрес, индивидуальный идентификационный номер/бизнес-
идентификационный номер, номер, дата судебного решения)
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(наименование суда, адрес, индивидуальный идентификационный номер/бизнес-
идентификационный номер, номер, дата судебного решения)
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(наименование организации, адрес, индивидуальный идентификационный
номер/бизнес- идентификационный номер или фамилия, имя, отчество (при его
наличии), адрес, индивидуальный идентификационный номер/бизнес-
идентификационный номер лица, передавшего имущество) или имущества,
безвозмездно перешедшего в собственность государства,
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(наименование организации, адрес, индивидуальный идентификационный
номер/бизнес- идентификационный номер или фамилия, имя, отчество (при его
наличии), адрес, индивидуальный идентификационный номер/бизнес-
идентификационный номер лица, передавшего имущество), в том числе товаров и
транспортных средств, помещенных под таможенную процедуру "отказа в пользу
государства" согласно таможенной декларации, подарки
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов, адрес, индивидуальный
идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер, дата и номер
таможенной декларации на товары) или признанного перешедшим по праву
наследования к государству согласно свидетельству нотариуса
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) нотариуса, адрес, индивидуальный
идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер, номер, дата
свидетельства), а также иного имущества на основании иных документов,
удостоверяющих возникновение права собственности государства, стоимость
которого поступает в доход государства
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
наименование организации, адрес, индивидуальный идентификационный
номер/бизнес- идентификационный номер или фамилия, имя, отчество (при его
наличии), адрес, индивидуальный идентификационный номер/бизнес-
идентификационный номер лица, передавшего имущество)
__________________________________________________________________________
Опись и оценка имущества
№ п/п
Наименование имущества с подробной характеристикой каждого предмета
Единица измерения
Количество
Предварительная оценка при приеме имущества за единицу, тенге*
Всего сумма, тенге
Указанное в документе, являющемся основанием для постановки на учет
Фактическое по итогам пересчета (перевеса)
1
2
3
4
5
6
7
Итого (прописью):
__________ _______________________________________________________________
__________ _______________________________________________________________
Итого подлежит перечислению в бюджет
____________ _____________________________________________________________
____________ _____________________________________________________________
Настоящий акт составлен в _______ экземплярах.
Члены комиссии:
___________ ______________________________________________________________
(подпись)                   (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
___________ ______________________________________________________________
(подпись)                   (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
__________ _______________________________________________________________
(подпись и печать (фамилия, имя, отчество (при его наличии) эксперта-оценщика)
"___" ___________ года Подпись владельца ____________
Указанное в настоящем акте имущество принял на ответственное хранение. Об
уголовной и материальной ответственности по статье 425 Уголовного кодекса
Республики Казахстан за утрату, сокрытие, пропажу, подмену или порчу принятого на
хранение имущества предупрежден.
"___" ___________ года _________________ (подпись)
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(наименование организации, индивидуальный идентификационный номер/ бизнес-
идентификационный номер, адрес или фамилия, имя, отчество (при его наличии)
лица, принявшего имущество)
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
* Данная графа заполняется в случае, если организация, передающая имущество
уполномоченному органу (местному исполнительному органу), производила
предварительную оценку.