Ұлттық режимнен алып тастауды белгілеу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 20 мамырдағы № 322 қаулысы.
"Мемлекеттік сатып алу туралы" 2015 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 14-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру кезінде Қазақстан Республикасының аумағында шығарылмайтын тауарларды қоспағанда, осы қаулыға қосымшаға сәйкес тізбе бойынша шет мемлекеттерден шығарылатын тауарларды (бұдан әрі – тауарлар) ұлттық режимнен алып тастау белгіленсін.

Об установлении изъятия из национального режима
Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 мая 2022 года № 322.
В соответствии со статьей 14 Закона Республики Казахстан от 4 декабря 2015 года "О государственных закупках" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. При осуществлении государственных закупок установить изъятие из национального режима товаров, происходящих из иностранных государств, по перечню согласно приложению к настоящему постановлению (далее – товары), за исключением товаров, не производимых на территории Республики Казахстан.

2. Тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді отандық өндірушілердің тізіліміндегі әлеуетті өнім беруші өндірген тауарларды мемлекеттік сатып алуға қатыстыруға рұқсат етілсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және екі жыл бойы қолданыста болады.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі Ә. Смайылов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2022 жылғы 20 мамырдағы
№ 322 қаулысына
қосымша
Ұлттық режимнен алып тастауға жататын, шет мемлекеттерден шығарылатын тауарлар тізбесі
Р/с
Атауы
ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша тауар коды
ТЖКҚ БНА
1
Есептеу машиналары және олардың блоктары

2. Допустить к участию в государственных закупках товары, произведенные потенциальным поставщиком, находящимся в реестре отечественных производителей товаров, работ и услуг.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и действует в течение двух лет.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Смаилов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 20 мая 2022 года № 322
Перечень товаров, происходящих из иностранных государств, подлежащих изъятию из национального режима
№ п/п
Наименование
Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС
ЕНС ТРУ
1
Вычислительные машины и их блоки