"Азаматтық қызметшілерге, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдардың қызметкерлеріне, қазыналық кәсіпорындардың қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 1193 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 13 маусымдағы № 389 қаулысы.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы қаулы 01.07.2022 ж. бастап қолданысқа енгізіледі
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Азаматтық қызметшілерге, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдардың қызметкерлеріне, қазыналық кәсіпорындардың қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 1193 қаулысына мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген 5-қосымшада:
реттік нөмірі 3-жолда:
8) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"
8)
Қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің мекемелерінде (оның ішінде балалар үйлерінде), тергеу изоляторларында, уақытша ұстау изоляторларында, ауруханаларда ұсталатын адамдарды емдегені үшін медициналық қызметкерлерге
БЛА-дан 540 %
";
ескертпелерде:
7-тармақ алып тасталсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген 11-қосымша осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген 13-қосымшада:
реттік нөмірі 2-жолда:
7) тармақша алып тасталсын.
2. Осы қаулы 2022 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Ә. Смайылов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2022 жылғы 13 маусымдағы
№ 389 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2015 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 1193 қаулысымен
бекітілген
11-қосымша
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі органдары жүйесінің азаматтық қызметшілеріне, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдарының жұмыскерлеріне, қазыналық кәсіпорындарының жұмыскерлеріне еңбек жағдайлары үшін қосымша ақылар
Р/с № Қосымша ақылардың атауы Қосымша ақылардың түрлері Қосымша ақылардың мөлшері Ескертпе
1 2 3 4 5
1
Ерекше жағдайлар үшін қосымша ақы
1)
Жұмыскерлерге қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесі мекемелерінде, тергеу изоляторларында, уақытша ұстау изоляторларында жұмыс істегені үшін
БЛА-дан
25 %
Бұған медициналық, педагогикалық жұмыскерлер, қоғамдық тамақтандыру жұмыскерлері, сондай-ақ қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесі мекемелерінің, тергеу изоляторларының сотталған адамдарға арналған кітапханалары мен клубтарының жұмыскерлері жатпайды
2)
Мына:
белгілі бір тұрғылықты жері, құжаттары жоқ адамдарға арналған қабылдау-бөлу орнының;
әкімшілік тәртіппен тұтқындалған адамдарға арналған арнаулы қабылдау орнының (дезинфекторларды қоспағанда) жұмыскерлеріне
БЛА-дан
30 %
БЛА-дан
30 %

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 1193 "О системе оплаты труда гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 13 июня 2022 года № 389.
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.07.2022.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 1193 "О системе оплаты труда гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий" следующие изменения:
в приложении 5 к указанному постановлению:
в строке, порядковый номер 3:
подпункт 8) изложить в следующей редакции:
"
8)
Медицинским работникам за лечение лиц, содержащихся в учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы (в том числе в домах ребенка), следственных изоляторах, изоляторах временного содержания, больницах
540 % от БДО
";
в примечании:
пункт 7 исключить;
приложение 11 к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению;
в приложении 13 к указанному постановлению:
в строке, порядковый номер 2:
подпункт 7) исключить.
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 июля 2022 года и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Смаилов
Приложение к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 13 июня 2022 года № 389
Приложение 11 Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 декабря 2015 года № 1193
Доплаты за условия труда гражданским служащим, работникам организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работникам казенных предприятий системы органов Министерства внутренних дел Республики Казахстан
№ п/п
Наименование доплат
Виды доплат
Размеры доплат
Примечание
1
2
3
4
5
1
Доплата за особые условия
1)
Работникам за работу в учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы, следственных изоляторах, изоляторах временного содержания
25 % от БДО
Исключение составляют медицинские, педагогические работники, работники общественного питания, а также работники библиотек и клубов для осужденных учреждений уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы, следственных изоляторов
2)
Работникам: приемника-распределителя для лиц, не имеющих определенного места жительства, документов;
специального приемника для лиц, арестованных в административном порядке (за исключением дезинфекторов)
30 % от БДО
30 % от БДО

3)
Жұмыскерлерге:
қауіпсіздігі барынша жоғары (қатаң режимдегі) мекемелерде;
төтенше қауіпсіз (ерекше режимдегі) мекемелерде;
толық қауіпсіз мекемелерде (түрмеде);
тергеу изоляторларын қоспағанда, қауіпсіздігі аралас мекемелерде (сотталғандарды ұстауға арналған режим түрлері әрқилы мекемелер):
орташа қауіпсіз және қауіпсіздігі барынша жоғары (жалпы және қатаң режимдер),
орташа және төтенше қауіпсіз (жалпы және ерекше режимдер),
қауіпсіздігі барынша жоғары және төтенше қауіпсіз (қатаң және ерекше режимдер) жағдайында;
сот үкімімен бас бостандығынан айыруды қауіпсіздігі барынша жоғары (қатаң режимдегі), төтенше қауіпсіз (ерекше режимдегі) мекемелерде немесе қауіпсіздігі барынша жоғары (қатаң режимдегі) және төтенше қауіпсіз (ерекше режимдегі) мекемелерде өтеу белгіленген емдеудегі сотталған адамдардың саны барлығын қосқанда мекеменің жүктелу лимитінің (төсек-орын саны) 50 пайызынан астамын құруы шартымен бас бостандығын айыруға сотталған адамдарды емдеу үшін құрылған ауруханалар мен басқа да арнайы мекемелерде;
тергеу изоляторларында, қылмыстық-атқару жүйесінің (пенитенциарлық) мекемелерінде және олардың учаскелерінде, ауруханаларда туберкулезбен, жұқтырылған иммун тапшылығы синдромымен ауыратын және адамның иммун тапшылығы вирусын жұқтырған сотталған адамдарды ұстау және амбулаторлық емдеу үшін арнайы құрылған емдеу құқығындағы мекемелерде жұмыс істегені үшін
БЛА-дан
13 %
БЛА-дан
15 %
БЛА-дан
15 %
БЛА-дан
13 %
БЛА-дан
15 %
БЛА-дан
15 %
БЛА-дан
15 %
БЛА-дан
15 %
Көрсетілген қосымша ақы туберкулезбен ауыратындарды ұстауға толық арналмаған аталған мекемелердің туберкулезбен, жұқтырылған иммун тапшылығы синдромымен ауыратын және адамның иммун тапшылығы вирусын жұқтырған адамдармен жұмыс істейтін жұмыскерлеріне айлық жұмыс уақыты нормасының кемінде 50 %-ы мөлшерінде белгіленеді
4)
Қылмыстық-атқару жүйесі (пенитенциарлық) мекемелерінің, тергеу изоляторларының сотталған адамдарға арналған кітапханалары мен клубтарының жұмыскерлеріне
БЛА-дан
20 %
5)
Қылмыстық-атқару жүйесі (пенитенциарлық) мекемелерінің, тергеу изоляторларының қоғамдық тамақтандыру және сауда жұмыскерлеріне
БЛА-дан
20 %
6)
Мекемелердің дезинфекторларына
БЛА-дан
45 %
7)
Әскери-дәрігерлік сараптама жүргізгені үшін
БЛА-дан
50 %
Ескертпе:
реттік нөмірі 1-жолдың 3) және 6) тармақшаларында көзделген ерекше еңбек жағдайлары үшін қосымша ақылар денсаулық сақтау жүйесінің жұмыскерлеріне де қолданылады.

3)
Работникам за работу:
в учреждениях максимальной безопасности (строгий режим);
в учреждениях чрезвычайной безопасности (особый режим);
в учреждениях полной безопасности (тюрьма);
в учреждениях смешанной безопасности (учреждения для содержания осужденных с различными видами режимов), за исключением следственных изоляторов, для содержания лиц, отбывающих наказание в условиях:
средней и максимальной безопасности (общий и строгий режимы),
средней и чрезвычайной безопасности (общий и особый режимы),
максимальной и чрезвычайной безопасности (строгий и особый режимы);
в больницах и других специальных учреждениях, созданных для лечения осужденных к лишению свободы, при условии, если количество находящихся на излечении осужденных, которым приговором суда определено отбывание лишения свободы в учреждениях максимальной (строгий режим), чрезвычайной безопасности (особый режим) или учреждениях максимальной (строгий режим) и чрезвычайной безопасности (особый режим), вместе взятых, составляет более 50 процентов лимита наполнения (число койко-мест) учреждения;
в следственных изоляторах, учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы и их участках, больницах, учреждениях на правах лечебных, специально созданных для содержания и амбулаторного лечения осужденных, больных туберкулезом, синдромом приобретенного иммунодефицита и вирусом иммунодефицита человека -инфицированных
13 % от БДО
15 % от БДО
15 % от БДО
13 % от БДО
15 % от БДО
15 % от БДО
15 % от БДО
15 % от БДО
Указанная доплата устанавливается работникам названных учреждений, которые не полностью предназначены для содержания больных туберкулезом, занятым по работе с больными туберкулезом, синдромом приобретенного иммунодефицита и вирусом иммунодефицита человека –инфицированными не менее 50 % от месячной нормы рабочего времени
4)
Работникам библиотек и клубов для осужденных учреждений уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы, следственных изоляторов
20 % от БДО
5)
Работникам общественного питания и торговли учреждений уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы, следственных изоляторов
20 % от БДО
6)
Дезинфекторам учреждений
45 % от БДО
7)
За проведение военно-врачебной экспертизы
50 % от БДО
Примечание:
доплаты за особые условия труда, предусмотренные подпунктами 3) и 6) строки, порядковый номер 1, распространяются также на работников системы здравоохранения.
__________________________