"Азаматтық қызметшілерге, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдардың қызметкерлеріне, қазыналық кәсіпорындардың қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 1193 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 29 маусымдағы № 447 қаулысы.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Азаматтық қызметшілерге, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдардың қызметкерлеріне, қазыналық кәсіпорындардың қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 1193 қаулысына мынадай өзгеріс енгізілсін:
8-қосымшаға ескертпелердің 2-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Спорт төрешілеріне спорттың ойын түрлерінен басқа спорттық жарыстардың бір күніне қызмет көрсеткені және ұйымдардың спорттық іс-шараларының күнтізбелік жоспарлары бойынша өткізілетін спорттың ойын түрлері бойынша спорттық жарыстардың бір ойынына, бірақ күніне екі ойыннан көп емес ойынға қызмет көрсеткені үшін:
2022 жылғы 1 сәуірден бастап:
1) халықаралық санаттағы спорт төрешісіне БЛА-дан 45 %;
2) жоғары санатты ұлттық спорт төрешісіне БЛА-дан 36 %;
3) ұлттық спорт төрешісіне БЛА-дан 30 %;
4) бірінші санатты спорт төрешісіне БЛА-дан 24 %;
5) спорт төрешісіне БЛА-дан 21 % төленеді;
2023 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) халықаралық санаттағы спорт төрешісіне БЛА-дан 75 %;
2) жоғары санатты ұлттық спорт төрешісіне БЛА-дан 65 %;
3) ұлттық спорт төрешісіне БЛА-дан 55 %;
4) бірінші санатты спорт төрешісіне БЛА-дан 45 %;
5) спорт төрешісіне БЛА-дан 40 % төленеді;
2024 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) халықаралық санаттағы спорт төрешісіне БЛА-дан 100 %;
2) жоғары санатты ұлттық спорт төрешісіне БЛА-дан 90 %;
3) ұлттық спорт төрешісіне БЛА-дан 80 %;
4) бірінші санатты спорт төрешісіне БЛА-дан 70 %;
5) спорт төрешісіне БЛА-дан 60 % төленеді.".
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2022 жылғы 1 сәуірден бастап туындаған қатынастарға қолданылады.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Ә. Смайылов

О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 1193 "О системе оплаты труда гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 июня 2022 года № 447.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 1193 "О системе оплаты труда гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий" следующее изменение:
пункт 2 примечаний к приложению 8 изложить в следующей редакции:
"2. Спортивным судьям за обслуживание одного дня спортивных соревнований, кроме игровых видов спорта, и обслуживание одной игры, но не более чем за две игры в день, спортивных соревнований по игровым видам спорта, проводимых по календарным планам спортивных мероприятий организаций, выплачивается:
с 1 апреля 2022 года:
1) спортивному судье международной категории 45 % от БДО;
2) национальному спортивному судье высшей категории 36 % от БДО;
3) национальному спортивному судье 30 % от БДО;
4) спортивному судье первой категории 24 % от БДО;
5) спортивному судье 21 % от БДО;
с 1 января 2023 года:
1) спортивному судье международной категории 75 % от БДО;
2) национальному спортивному судье высшей категории 65 % от БДО;
3) национальному спортивному судье 55 % от БДО;
4) спортивному судье первой категории 45 % от БДО;
5) спортивному судье 40 % от БДО;
с 1 января 2024 года:
1) спортивному судье международной категории 100 % от БДО;
2) национальному спортивному судье высшей категории 90 % от БДО;
3) национальному спортивному судье 80 % от БДО;
4) спортивному судье первой категории 70 % от БДО;
5) спортивному судье 60 % от БДО.".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 1 апреля 2022 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Смаилов