Павлодар облысының кейбір білім беру ұйымдарына есімдер беру және атауын өзгерту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 13 қыркүйектегі № 685 қаулысы.
"Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 4-1) тармақшасына, "Қазақстан Республикасының аумағындағы әуежайларға, порттарға, теміржол вокзалдарына, теміржол стансаларына, метрополитен стансаларына, автовокзалдарға, автостансаларға, физикалық-географиялық және мемлекет меншігіндегі басқа да объектілерге атау беру, сондай-ақ оларды қайта атау, олардың атауларының транскрипциясын нақтылау мен өзгерту және мемлекеттік заңды тұлғаларға, мемлекет қатысатын заңды тұлғаларға жеке адамдардың есімін беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996 жылғы 5 наурыздағы № 281 қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мынадай білім беру ұйымдарына:
1) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 20 лицей-мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне Әлихан Бөкейханның;
2) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 1 жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне Малайсары батырдың;
3) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 23 жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне Рафика Нұртазинаның;
4) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 16 лицей-мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне Аманжол Шәмкеновтің;
5) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 9 жалпы орта білім беру гимназия-мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне Шапық Шөкиннің;
6) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 28 жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне Сұлтанмахмұт Торайғыровтың;
7) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 19 жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне Мәшһүр Жүсіптің;
8) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 34 инновациялық үлгідегі жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне Ахмет Байтұрсынұлының;

О присвоении имен и переименовании некоторых организаций образования Павлодарской области
Постановление Правительства Республики Казахстан от 13 сентября 2022 года № 685.
В соответствии с подпунктом 4-1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 марта 1996 года № 281 "Об утверждении Правил присвоения наименования аэропортам, портам, железнодорожным вокзалам, железнодорожным станциям, станциям метрополитена, автовокзалам, автостанциям, физико-географическим и другим объектам государственной собственности на территории Республики Казахстан, а также переименования, уточнения и изменения транскрипции их наименований и присвоения собственных имен лиц государственным юридическим лицам, юридическим лицам с участием государства" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Присвоить следующим организациям образования:
1) коммунальному государственному учреждению "Школа-лицей № 20 города Павлодара" отдела образования города Павлодара управления образования Павлодарской области имя Әлихан Бөкейхан;
2) коммунальному государственному учреждению "Средняя общеобразовательная школа № 1 города Павлодара" отдела образования города Павлодара управления образования Павлодарской области имя Малайсары батыра;
3) коммунальному государственному учреждению "Средняя общеобразовательная школа № 23 города Павлодара" отдела образования города Павлодара управления образования Павлодарской области имя Рафики Нұртазиной;
4) коммунальному государственному учреждению "Школа-лицей № 16 города Павлодара" отдела образования города Павлодара управления образования Павлодарской области имя Аманжола Шамкенова;
5) коммунальному государственному учреждению "Средняя общеобразовательная школа-гимназия № 9 города Павлодара" отдела образования города Павлодара управления образования Павлодарской области имя Шапық Шөкин;
6) коммунальному государственному учреждению "Средняя общеобразовательная школа № 28 города Павлодара" отдела образования города Павлодара управления образования Павлодарской области имя Султанмахмута Торайгырова;
7) коммунальному государственному учреждению "Средняя общеобразовательная школа № 19 города Павлодара" отдела образования города Павлодара управления образования Павлодарской области имя Мәшһүр Жүсіп;
8) коммунальному государственному учреждению "Средняя общеобразовательная школа № 34 инновационного типа города Павлодара" отдела образования города Павлодара управления образования Павлодарской области имя Ахмет Байтұрсынұлы;

9) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 37 жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне Жұмабек Тәшеневтің;
10) Павлодар облысының білім беру басқармасы Ақсу қаласы білім беру бөлімінің "Ақсу қаласының № 1 қазақ орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне Ыбырай Алтынсариннің;
11) Павлодар облысының білім беру басқармасы Ақсу қаласы білім беру бөлімінің "Ақсу қаласының № 2 жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне Абайдың;
12) Павлодар облысының әкімдігі Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ақсу қаласының дарынды балаларға арналған мамандандырылған гимназиясы" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне Қаныш Сәтбаевтың есімдері берілсін.
2. Павлодар облысының білім беру басқармасы Екібастұз қаласы білім беру бөлімінің "Комсомол жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің атауы Павлодар облысының білім беру басқармасы Екібастұз қаласы білім беру бөлімінің "Қаныш Сәтбаев атындағы жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі болып өзгертілсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Ә. Смайылов

9) коммунальному государственному учреждению "Средняя общеобразовательная школа № 37 города Павлодара" отдела образования города Павлодара управления образования Павлодарской области имя Жумабека Ташенева;
10) коммунальному государственному учреждению "Казахская средняя школа № 1 города Аксу" отдела образования города Аксу управления образования Павлодарской области имя Ыбырая Алтынсарина;
11) коммунальному государственному учреждению "Средняя общеобразовательная школа № 2 города Аксу" отдела образования города Аксу управления образования Павлодарской области имя Абая;
12) коммунальному государственному учреждению "Специализированная гимназия для одаренных детей города Аксу" управления образования Павлодарской области акимата Павлодарской области имя Каныша Сатбаева.
2. Переименовать коммунальное государственное учреждение "Комсомольская средняя общеобразовательная школа" отдела образования города Экибастуза управления образования Павлодарской области в коммунальное государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа имени Каныша Сатбаева" отдела образования города Экибастуза управления образования Павлодарской области.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Смаилов