Түркістан облысындағы кейбір білім беру мен мәдениет ұйымдарына атау беру және атауын өзгерту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 26 қыркүйектегі № 741 қаулысы.
"Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 4-1) тармақшасына, "Қазақстан Республикасының аумағындағы әуежайларға, порттарға, теміржол вокзалдарына, теміржол стансаларына, метрополитен стансаларына, автовокзалдарға, автостансаларға, физикалық-географиялық және мемлекет меншігіндегі басқа да объектілерге атау беру, сондай-ақ оларды қайта атау, олардың атауларының транскрипциясын нақтылау мен өзгерту және мемлекеттік заңды тұлғаларға, мемлекет қатысатын заңды тұлғаларға жеке адамдардың есімін беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996 жылғы 5 наурыздағы № 281 қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Түркістан облысының мынадай білім беру және мәдениет ұйымдарына:
1) Түркістан облысының адами әлеуетті дамыту басқармасының Арыс қаласының адами әлеуетті дамыту бөлімінің "№ 2 бастауыш мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне Сағадат Нұрмағанбетовтің есімі;
2) Түркістан облысының адами әлеуетті дамыту басқармасының Арыс қаласының адами әлеуетті дамыту бөлімінің "№ 3 жалпы орта білім беретін мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне Мұхамеджан Тынышбайұлының есімі;
3) Арыс қаласының "Мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесінің "Арыс қаласының орталықтандырылған кітапхана жүйесі" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне Абайдың есімі;
4) Түркістан облысының адами әлеуетті дамыту басқармасының Жетісай ауданының адами әлеуетті дамыту бөлімінің "№ 12 жалпы орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне Әл-Фарабидің есімі;
5) Түркістан облысының адами әлеуетті дамыту басқармасының Жетісай ауданының адами әлеуетті дамыту бөлімінің "№ 58 жалпы орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне Мырзақадыр Нұрбаевтың есімі;
6) Түркістан облысының адами әлеуетті дамыту басқармасының Мақтаарал ауданының адами әлеуетті дамыту бөлімінің "№ 36 жалпы орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне Әлихан Бөкейханның есімі;
7) Түркістан облысының адами әлеуетті дамыту басқармасының Мақтаарал ауданының адами әлеуетті дамыту бөлімінің "№ 9 жалпы орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне Ахмет Байтұрсынұлының есімі;
8) Отырар ауданы мәдениет және тілдерді дамыту бөлімінің "Отырар аудандық орталықтандырылған кітапхана жүйесі" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне "Отырар" атауы;

О присвоении наименований и переименовании некоторых организаций образования и культуры Туркестанской области
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 сентября 2022 года № 741.
В соответствии с подпунктом 4-1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 марта 1996 года № 281 "Об утверждении Правил присвоения наименования аэропортам, портам, железнодорожным вокзалам, железнодорожным станциям, станциям метрополитена, автовокзалам, автостанциям, физико-географическим и другим объектам государственной собственности на территории Республики Казахстан, а также переименования, уточнения и изменения транскрипции их наименований и присвоения собственных имен лиц государственным юридическим лицам, юридическим лицам с участием государства" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Присвоить следующим организациям образования и культуры:
1) коммунальному государственному учреждению "Начальная школа № 2" отдела развития человеческого потенциала города Арыс управления развития человеческого потенциала Туркестанской области имя Сагадата Нурмаганбетова;
2) коммунальному государственному учреждению "Средняя общеобразовательная школа № 3" отдела развития человеческого потенциала города Арыс управления развития человеческого потенциала Туркестанской области имя Мұхамеджан Тынышбайұлы;
3) коммунальному государственному учреждению "Централизованная библиотечная система города Арыс" государственного учреждения "Отдел культуры и развития языков" города Арыс имя Абая;
4) коммунальному государственному учреждению "Общая средняя школа № 12" отдела развития человеческого потенциала Жетысайского района управления развития человеческого потенциала Туркестанской области имя әл-Фараби;
5) коммунальному государственному учреждению "Общая средняя школа № 58" отдела развития человеческого потенциала Жетысайского района управления развития человеческого потенциала Туркестанской области имя Мырзакадыра Нурбаева;
6) коммунальному государственному учреждению "Общая средняя школа № 36" отдела развития человеческого потенциала Мактааральского района управления развития человеческого потенциала Туркестанской области имя Әлихан Бөкейхан;
7) коммунальному государственному учреждению "Общая средняя школа № 9" отдела развития человеческого потенциала Мактааральского района управления развития человеческого потенциала Туркестанской области имя Ахмет Байтұрсынұлы;
8) коммунальному государственному учреждению "Централизованная библиотечная система Отырарского района" отдела культуры и развития Отырарского района наименование "Отырар";

9) Түркістан облысының адами әлеуетті дамыту басқармасының Сауран ауданының адами әлеуетті дамыту бөлімінің "№ 13 жалпы орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне Әшірбек Сығайдың есімі;
10) Түркістан облысының адами әлеуетті дамыту басқармасының Сауран ауданының адами әлеуетті дамыту бөлімінің "№ 25 жалпы орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне Сабыр Рахимовтың есімі берілсін.
2. Мынадай білім беру және мәдениет ұйымдарының атаулары өзгертілсін:
1) Түркістан облысы мәдениет басқармасының "А.С.Пушкин атындағы Түркістан облыстық әмбебап ғылыми кітапханасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі – Түркістан облысы мәдениет басқармасының Түркістан облыстық "Фараб" әмбебап ғылыми кітапханасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
2) Түркістан облысының адами әлеуетті дамыту басқармасының Арыс қаласының адами әлеуетті дамыту бөлімінің "Амангелді" атындағы жалпы орта білім беретін мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі – Түркістан облысының адами әлеуетті дамыту басқармасының Арыс қаласы адами әлеуетті дамыту бөлімінің "Майлықожа ақын атындағы жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
3) Түркістан облысының адами әлеуетті дамыту басқармасының Арыс қаласының адами әлеуетті дамыту бөлімінің "М. Мәметова атындағы жалпы орта білім беретін мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі – Түркістан облысының адами әлеуетті дамыту басқармасының Арыс қаласы адами әлеуетті дамыту бөлімінің "Ыбырай Алтынсарин атындағы жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
4) Түркістан облысының адами әлеуетті дамыту басқармасының Кентау қаласының адами әлеуетті дамыту бөлімінің "Қазақстанға 30 жыл" атындағы
№ 3 көп салалы мектеп-гимназиясы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі – Түркістан облысының адами әлеуетті дамыту басқармасының Кентау қаласы адами әлеуетті дамыту бөлімінің "Өзбекәлі Жәнібеков атындағы көп салалы мектеп-гимназиясы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
5) Түркістан облысының адами әлеуетті дамыту басқармасының Қазығұрт ауданының адами әлеуетті дамыту бөлімінің "Болашақ" мектеп-гимназиясы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі – Түркістан облысының адами әлеуетті дамыту басқармасының Қазығұрт ауданы адами әлеуетті дамыту бөлімінің "Қалаубек Тұрсынқұлов атындағы мектеп-гимназиясы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;

9) коммунальному государственному учреждению "Общая средняя школа № 13" отдела развития человеческого потенциала Сауранского района управления развития человеческого потенциала Туркестанской области имя Әшірбек Сығай;
10) коммунальному государственному учреждению "Общая средняя школа № 25" отдела развития человеческого потенциала района Сауран управления развития человеческого потенциала Туркестанской области имя Сабыра Рахимова.
2. Переименовать следующие организации образования и культуры:
1) коммунальное государственное учреждение "Туркестанская областная универсальная научная библиотека имени А.С. Пушкина" управления культуры Туркестанской области в коммунальное государственное учреждение "Туркестанская областная универсальная научная библиотека "Фараб" управления культуры Туркестанской области;
2) коммунальное государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа имени Амангельды" отдела развития человеческого потенциала города Арыс управления развития человеческого потенциала Туркестанской области в коммунальное государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа имени Майлықожа ақын" отдела развития человеческого потенциала города Арыс управления развития человеческого потенциала Туркестанской области;
3) коммунальное государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа имени М. Маметовой" отдела развития человеческого потенциала города Арыс управления развития человеческого потенциала Туркестанской области в коммунальное государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа имени Ыбырая Алтынсарина" отдела развития человеческого потенциала города Арыс управления развития человеческого потенциала Туркестанской области;
4) коммунальное государственное учреждение "Многопрофильная школа-гимназия № 3 имени 30 лет Казахстана" отдела развития человеческого потенциала города Кентау управления развития человеческого потенциала Туркестанской области в коммунальное государственное учреждение "Многопрофильная школа-гимназия имени Узбекали Жанибекова" отдела развития человеческого потенциала города Кентау управления развития человеческого потенциала Туркестанской области;
5) коммунальное государственное учреждение "Школа-гимназия "Болашак" отдела развития человеческого потенциала Казыгуртского района управления развития человеческого потенциала Туркестанской области в коммунальное государственное учреждение "Школа-гимназия имени Калаубека Турсынкулова" отдела развития человеческого потенциала Казыгуртского района управления развития человеческого потенциала Туркестанской области;

6) Түркістан облысының адами әлеуетті дамыту басқармасының Қазығұрт ауданының адами әлеуетті дамыту бөлімінің "Кезеңбұлақ" жалпы орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі – Түркістан облысының адами әлеуетті дамыту басқармасының Қазығұрт ауданы адами әлеуетті дамыту бөлімінің "Егемқұл Тасанбаев атындағы жалпы орта мектеп" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
7) Түркістан облысының адами әлеуетті дамыту басқармасының Отырар ауданының адами әлеуетті дамыту бөлімінің "Мыңшұңқыр" жалпы орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі – Түркістан облысының адами әлеуетті дамыту басқармасының Отырар ауданы адами әлеуетті дамыту бөлімінің "Рахманқұл Бердібай атындағы жалпы орта мектеп" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
8) Түркістан облысының адами әлеуетті дамыту басқармасының Төлеби ауданының адами әлеуетті дамыту бөлімінің "Алғабас жалпы орта білім беретін мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі – Түркістан облысының адами әлеуетті дамыту басқармасының Төлеби ауданы адами әлеуетті дамыту бөлімінің "Сәдуақас Темірбеков атындағы жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
9) Түркістан облысының адами әлеуетті дамыту басқармасының Төлеби ауданының адами әлеуетті дамыту бөлімінің "Екпінді" жалпы орта білім беретін мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі – Түркістан облысының адами әлеуетті дамыту басқармасының Төлеби ауданының адами әлеуетті дамыту бөлімінің "Төлепбек Назарбеков атындағы жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
10) Түркістан облысының адами әлеуетті дамыту басқармасының Сауран ауданының адами әлеуетті дамыту бөлімінің "Шорнақ" жалпы орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі – Түркістан облысының адами әлеуетті дамыту басқармасының Сауран ауданы адами әлеуетті дамыту бөлімінің "Ахмет Байтұрсынұлы атындағы жалпы орта мектеп" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
11) Түркістан облысының адами әлеуетті дамыту басқармасының Сауран ауданының адами әлеуетті дамыту бөлімінің "Қызыл-Әскер" жалпы орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі – Түркістан облысының адами әлеуетті дамыту басқармасының Сауран ауданы адами әлеуетті дамыту бөлімінің "Жұмабек Тәшенев атындағы жалпы орта мектеп" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;

6) коммунальное государственное учреждение "Общая средняя школа "Кезеңбұлақ" отдела развития человеческого потенциала Казыгуртского района управления развития человеческого потенциала Туркестанской области в коммунальное государственное учреждение "Общая средняя школа имени Егемкула Тасанбаева" отдела развития человеческого потенциала Казыгуртского района управления развития человеческого потенциала Туркестанской области;
7) коммунальное государственное учреждение "Общая средняя школа "Мыншункыр" отдела развития человеческого потенциала Отырарского района управления развития человеческого потенциала Туркестанской области в коммунальное государственное учреждение "Общая средняя школа имени Рахманқұл Бердібай" отдела развития человеческого потенциала Отырарского района управления развития человеческого потенциала Туркестанской области;
8) коммунальное государственное учреждение "Общеобразовательная средняя школа Алгабас" отдела развития человеческого потенциала Толебийского района управления развития человеческого потенциала Туркестанской области в коммунальное государственное учреждение "Общеобразовательная средняя школа имени Садуакаса Темирбекова" отдела развития человеческого потенциала Толебийского района управления развития человеческого потенциала Туркестанской области;
9) коммунальное государственное учреждение "Общеобразовательная средняя школа "Екпінді" отдела развития человеческого потенциала Толебийского района управления развития человеческого потенциала Туркестанской области в коммунальное государственное учреждение "Общеобразовательная средняя школа имени Толепбека Назарбекова" отдела развития человеческого потенциала Толебийского района управления развития человеческого потенциала Туркестанской области,
10) коммунальное государственное учреждение "Общая средняя школа "Шорнақ" отдела развития человеческого потенциала района Сауран управления развития человеческого потенциала Туркестанской области в коммунальное государственное учреждение "Общая средняя школа имени Ахмет Байтұрсынұлы" отдела развития человеческого потенциала района Сауран управления развития человеческого потенциала Туркестанской области;
11) коммунальное государственное учреждение "Общая средняя школа "Кызыл-Аскер" отдела развития человеческого потенциала района Сауран управления развития человеческого потенциала Туркестанской области в коммунальное государственное учреждение "Общая средняя школа имени Жумабека Ташенева" отдела развития человеческого потенциала района Сауран управления развития человеческого потенциала Туркестанской области;

12) Түркістан облысының адами әлеуетті дамыту басқармасының Сауран ауданының адами әлеуетті дамыту бөлімінің "Майдантал" жалпы орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі – Түркістан облысының адами әлеуетті дамыту басқармасының Сауран ауданы адами әлеуетті дамыту бөлімінің "Әйтеке би атындағы жалпы орта мектеп" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
13) Түркістан облысының адами әлеуетті дамыту басқармасының Сауран ауданының адами әлеуетті дамыту бөлімінің "Қызыл жол" жалпы орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі – Түркістан облысының адами әлеуетті дамыту басқармасының Сауран ауданы адами әлеуетті дамыту бөлімінің "Қазыбек би атындағы жалпы орта мектеп" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
14) Түркістан облысының адами әлеуетті дамыту басқармасының Сауран ауданының адами әлеуетті дамыту бөлімінің "Ташанақ" жалпы орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі – Түркістан облысының адами әлеуетті дамыту басқармасының Сауран ауданы адами әлеуетті дамыту бөлімінің "Өзбекәлі Жәнібеков атындағы жалпы орта мектеп" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
15) Түркістан облысының адами әлеуетті дамыту басқармасының Сауран ауданының адами әлеуетті дамыту бөлімінің "Шыпан" жалпы орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі – Түркістан облысының адами әлеуетті дамыту басқармасының Сауран ауданы адами әлеуетті дамыту бөлімінің "Мәншүк Мәметова атындағы жалпы орта мектеп" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
16) Түркістан облысының адами әлеуетті дамыту басқармасының Сауран ауданының адами әлеуетті дамыту бөлімінің "Шобанақ жалпы орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі – Түркістан облысының адами әлеуетті дамыту басқармасының Сауран ауданы адами әлеуетті дамыту бөлімінің "Төле би атындағы жалпы орта мектеп" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
17) Түркістан облысының адами әлеуетті дамыту басқармасының Сауран ауданының адами әлеуетті дамыту бөлімінің "Иқан" жалпы орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі – Түркістан облысының адами әлеуетті дамыту басқармасының Сауран ауданы адами әлеуетті дамыту бөлімінің "Әл-Фараби атындағы жалпы орта мектеп" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
18) Түркістан облысының адами әлеуетті дамыту басқармасының Сауран ауданының адами әлеуетті дамыту бөлімінің "Ескі Иқан" жалпы орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі – Түркістан облысының адами әлеуетті дамыту басқармасының Сауран ауданы адами әлеуетті дамыту бөлімінің "Әлия Молдағұлова атындағы жалпы орта мектеп" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;

12) коммунальное государственное учреждение "Общая средняя школа "Майдантал" отдела развития человеческого потенциала района Сауран управления развития человеческого потенциала Туркестанской области в коммунальное государственное учреждение "Общая средняя школа имени Әйтеке би" отдела развития человеческого потенциала района Сауран управления развития человеческого потенциала Туркестанской области;
13) коммунальное государственное учреждение "Общая средняя школа "Кызыл жол" отдела развития человеческого потенциала района Сауран управления развития человеческого потенциала Туркестанской области в коммунальное государственное учреждение "Общая средняя школа имени Қазыбек би" отдела развития человеческого потенциала района Сауран управления развития человеческого потенциала Туркестанской области;
14) коммунальное государственное учреждение "Общая средняя школа "Ташанак" отдела развития человеческого потенциала района Сауран управления развития человеческого потенциала Туркестанской области в коммунальное государственное учреждение "Общая средняя школа имени Узбекали Жанибекова" отдела развития человеческого потенциала района Сауран управления развития человеческого потенциала Туркестанской области;
15) коммунальное государственное учреждение "Общая средняя школа "Шыпан" отдела развития человеческого потенциала района Сауран управления развития человеческого потенциала Туркестанской области в коммунальное государственное учреждение "Общая средняя школа имени Маншук Маметовой" отдела развития человеческого потенциала района Сауран управления развития человеческого потенциала Туркестанской области;
16) коммунальное государственное учреждение "Общая средняя школа "Шобанак" отдела развития человеческого потенциала района Сауран управления развития человеческого потенциала Туркестанской области в коммунальное государственное учреждение "Общая средняя школа имени Төле би" отдела развития человеческого потенциала района Сауран управления развития человеческого потенциала Туркестанской области;
17) коммунальное государственное учреждение "Общая средняя школа "Икан" отдела развития человеческого потенциала района Сауран управления развития человеческого потенциала Туркестанской области в коммунальное государственное учреждение "Общая средняя школа имени әл-Фараби" отдела развития человеческого потенциала района Сауран управления развития человеческого потенциала Туркестанской области;
18) коммунальное государственное учреждение "Общая средняя школа "Старый Икан" отдела развития человеческого потенциала района Сауран управления развития человеческого потенциала Туркестанской области в коммунальное государственное учреждение "Общая средняя школа имени Алии Молдагуловой" отдела развития человеческого потенциала района Сауран управления развития человеческого потенциала Туркестанской области;

19) Түркістан облысының адами әлеуетті дамыту басқармасының Сауран ауданының адами әлеуетті дамыту бөлімінің "Достық" жалпы орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі – Түркістан облысының адами әлеуетті дамыту басқармасының Сауран ауданы адами әлеуетті дамыту бөлімінің "Рахманқұл Бердібай атындағы жалпы орта мектеп" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Ә. Смайылов

19) коммунальное государственное учреждение "Общая средняя школа "Достық" отдела развития человеческого потенциала района Сауран управления развития человеческого потенциала Туркестанской области в коммунальное государственное учреждение "Общая средняя школа имени Рахманқұл Бердібай" отдела развития человеческого потенциала района Сауран управления развития человеческого потенциала Туркестанской области.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Смаилов