"Ұлттық индустриялық мұнай-химия технопаркі" арнайы экономикалық аймағының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 11 тамыздағы № 548 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 5 қазандағы № 785 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Арнайы экономикалық аймақтардың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 11 тамыздағы № 548 қаулысына мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген "Ұлттық индустриялық мұнай-химия технопаркі" арнайы экономикалық аймағы туралы ережеде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. "Ұлттық индустриялық мұнай-химия технопаркі" арнайы экономикалық аймағы (бұдан әрі – АЭА) қоса беріліп отырған жоспарға сәйкес Атырау облысының аумағында орналасқан.
АЭА аумағы 3614,8437 гектарды құрайды және Қазақстан Республикасы аумағының ажырамас бөлігі болып табылады. АЭА аумағының құрамына: ауданы 1619,4477 гектар "Қарабатан" және ауданы 285 гектар "Технопарк" өнеркәсіптік аймақтары, ауданы 100 гектар газ бөлу қондырғысы, ауданы 1599,53 гектар газ құбыры және ауданы 10,8660 гектар көпфункционалды аурухана кіреді.";
көрсетілген қаулыға қосымша осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Ә. Смайылов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2022 жылғы 5 қазандағы
№ 785 қаулысына
қосымша
"Ұлттық индустриялық мұнай-химия
технопаркі" арнайы экономикалық
аймағы туралы ережеге
қосымша
"Ұлттық индустриялық мұнай-химия технопаркі" арнайы экономикалық аймағы аумағының жоспары
Жалпы ауданы – 3614,8437 гектар
1) "Қарабатан" өнеркәсіптік аймағы, жалпы ауданы 1619,4477 гектар:
мұнай-химия кешені алаңы – 463,7 гектар;
интеграцияланған газ-химия кешені алаңы – 128,2077 гектар;
теміржол станциясы – 95,93 гектар;
вахталық кент – 4,01 гектар;
буландырғыш тоған – 375,02 гектар;
"Ароматика" алаңы – 336,25 гектар;
отын газ құбыры – 28,32 гектар;
кіреберіс автожол – 17,8 гектар;
электр беру желілері – 9,49 гектар;
теміржол – 27,69 гектар;
су құбыры – 89,67 гектар;
электр беру желісі – 43,36 гектар;
2) "Технопарк" өнеркәсіптік аймағы, ауданы 285 гектар;
3) газ бөлу қондырғысының аумағы, ауданы 100 гектар;
4) газ құбырының аумағы, жалпы ауданы 1599,53 гектар:

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 11 августа 2021 года № 548 "О некоторых вопросах специальной экономической зоны "Национальный индустриальный нефтехимический технопарк"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 5 октября 2022 года № 785
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 11 августа 2021 года № 548 "О некоторых вопросах специальной экономической зоны "Национальный индустриальный нефтехимический технопарк" следующие изменения:
в Положении о специальной экономической зоне "Национальный индустриальный нефтехимический технопарк", утвержденном указанным постановлением:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Специальная экономическая зона "Национальный индустриальный нефтехимический технопарк" (далее – СЭЗ) расположена на территории Атырауской области согласно прилагаемому плану.
Территория СЭЗ составляет 3614,8437 гектара и является неотъемлемой частью территории Республики Казахстан. В состав территории СЭЗ входят: промышленные зоны "Карабатан" площадью 1619,4477 гектара и "Технопарк" площадью 285 гектаров, газосепарационная установка площадью 100 гектаров, газопровод площадью 1599,53 гектара и многофункциональная больница площадью 10,8660 гектара.";
приложение к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Смаилов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 5 октября 2022 года № 785
Приложение
к Положению о специальной
экономической зоне
"Национальный индустриальный
нефтехимический технопарк"
ПЛАН
территории специальной экономической зоны "Национальный индустриальный нефтехимический технопарк"
Общая площадь – 3614,8437 гектара
1) промышленная зона "Карабатан" общей площадью 1619,4477 гектара:
площадка нефтехимического комплекса – 463,7 гектара;
площадка интегрированного газохимического комплекса – 128,2077 гектара;
железнодорожная станция – 95,93 гектара;
вахтовый поселок – 4,01 гектара;
пруд-испаритель – 375,02 гектара;
площадка "Ароматика" – 336,25 гектара;
топливный газопровод – 28,32 гектара;
подъездная автодорога – 17,8 гектара;
линии электропередачи – 9,49 гектара;
железная дорога – 27,69 гектара;
водовод – 89,67 гектара;
линия электропередачи – 43,36 гектара;
2) промышленная зона "Технопарк" площадью 285 гектаров;
3) территория газосепарационной установки площадью 100 гектаров;
4) территория газопровода общей площадью 1599,53 гектара:

құрғақ газ құбыры – 163,79 гектар;
шикізат газ құбыры – 1435,74 гектар;
5) көпфункционалды аурухананың аумағы, ауданы 10,8660 гектар.

трубопровод сухого газа – 163,79 гектара;
трубопровод сырьевого газа – 1435,74 гектара;
5) территория многофункциональной больницы площадью 10,8660 гектара.