Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 17 қазандағы № 829 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналардың:
1) осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес тізбеде көрсетілген Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің республикалық мемлекеттік кәсіпорындары мен республикалық мемлекеттік мекемелерінің;
2) осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес тізбеде көрсетілген Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің Білім саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің қарамағындағы аумақтық органдар – мемлекеттік мекемелердің атауы өзгертілсін.
2. "Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің кейбір мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 19 тамыздағы № 581 қаулысына мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі туралы ережеде:
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 010000, Астана қаласы, Мәңгілік Ел даңғылы, № 8 үй.";
15-тармақтың 207) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"207) бала асырап алу, қорғаншылық, қамқоршылық, патронат, баланы қабылдайтын және бала қонақтайтын отбасы мәселелері бойынша облыстық, Астана, Алматы, Шымкент қалалары білім басқармаларының қызметін үйлестіру және бақылау;";
Министрліктің Білім саласындағы сапаны қамтамасыз ету комитетінің қарамағындағы аумақтық органдардың тізбесінде 15-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"15. Астана қаласының білім саласындағы сапаны қамтамасыз ету департаменті.";
Министрліктің қарамағындағы мемлекеттік мекемелердің тiзбесiнде 2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. "Абай атындағы республикалық мамандандырылған дарынды балаларға арналған қазақ тілі мен әдебиетiн тереңдете оқытатын орта мектеп-интернаты" республикалық мемлекеттік мекемесі.".
3. Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен осы қаулыдан туындайтын шараларды қабылдасын.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Ә. Смайылов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2022 жылғы 17 қазандағы
№ 829 қаулысына
1-қосымша
Атауы өзгертілетін республикалық мемлекеттік кәсіпорындардың және республикалық мемлекеттік мекемелердің тізбесі
1. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің "Дарын" республикалық ғылыми-практикалық орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны – Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің "Дарын" республикалық ғылыми-практикалық орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.

О некоторых вопросах Министерства просвещения Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 17 октября 2022 года № 829
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Переименовать:
1) республиканские государственные предприятия и республиканские государственные учреждения Министерства образования и науки Республики Казахстан, указанные в перечне, согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) государственные учреждения – территориальные органы, находящиеся в ведении Комитета по обеспечению качества в сфере образования Министерства просвещения Республики Казахстан, указанные в перечне, согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
2. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 августа 2022 года № 581 "Некоторые вопросы Министерства просвещения Республики Казахстан" следующие изменения:
в Положении о Министерстве просвещения Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Местонахождение юридического лица: 010000, город Астана, проспект Мәнгілік ел, дом № 8.";
подпункт 207) пункта 15 изложить в следующей редакции:
"207) координация и контроль за деятельностью управлений образования областей, городов Астаны, Алматы, Шымкента по вопросам усыновления (удочерения), опеки, попечительства, патроната, приемной и гостевой семьи;";
в перечне территориальных органов, находящихся в ведении Комитета по обеспечению качества в сфере образования Министерства, пункт 15 изложить в следующей редакции:
"15. Департамент по обеспечению качества в сфере образования города Астаны.";
в перечне государственных учреждений, находящихся в ведении Министерства, пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Республиканское государственное учреждение "Республиканская специализированная с углубленным изучением казахского языка и литературы средняя школа-интернат для одаренных детей имени Абая".".
3. Министерству просвещения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке принять меры, вытекающие из настоящего постановления.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Смаилов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 17 октября 2022 года № 829
Перечень
переименовываемых республиканских государственных предприятий и республиканских государственных учреждений
1. Республиканское государственное казенное предприятие "Республиканский научно-практический центр "Дарын" Министерства образования и науки Республики Казахстан в республиканское государственное казенное предприятие "Республиканский научно-практический центр "Дарын" Министерства просвещения Республики Казахстан.

2. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің "Ұлттық ғылыми-практикалық дене тәрбиесi орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны – Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің "Ұлттық ғылыми-практикалық дене тәрбиесi орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
3. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің "Балдәурен" республикалық оқу-сауықтыру орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны – Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің "Балдәурен" республикалық оқу-сауықтыру орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
4. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің "Республикалық қосымша білім беру оқу-әдістемелік орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны – Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің "Республикалық қосымша білім беру оқу-әдістемелік орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
5. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің "Бөбек" ұлттық ғылыми-практикалық, білім беру және сауықтыру орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны – Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің "Бөбек" ұлттық ғылыми-практикалық, білім беру және сауықтыру орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
6. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің "Ы. Алтынсарин атындағы Ұлттық білім академиясы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны – Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің "Ы. Алтынсарин атындағы Ұлттық білім академиясы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны.
7. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің "Республикалық ғылыми-практикалық білім мазмұнын сараптау орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны –Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің "Республикалық ғылыми-практикалық білім мазмұнын сараптау орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны.
8. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің "Арнайы және инклюзивті білім беруді дамытудың ұлттық ғылыми-практикалық орталығы" республикалық мемлекеттік мекемесі – Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің "Арнайы және инклюзивті білім беруді дамытудың ұлттық ғылыми-практикалық орталығы" республикалық мемлекеттік мекемесі.

2. Республиканское государственное казенное предприятие "Национальный научно-практический центр физической культуры" Министерства образования и науки Республики Казахстан в республиканское государственное казенное предприятие "Национальный научно-практический центр физической культуры" Министерства просвещения Республики Казахстан.
3. Республиканское государственное казенное предприятие "Республиканский учебно-оздоровительный центр "Балдаурен" Министерства образования и науки Республики Казахстан в республиканское государственное казенное предприятие "Республиканский учебно-оздоровительный центр "Балдаурен" Министерства просвещения Республики Казахстан.
4. Республиканское государственное казенное предприятие "Республиканский учебно-методический центр дополнительного образования" Министерства образования и науки Республики Казахстан в республиканское государственное казенное предприятие "Республиканский учебно-методический центр дополнительного образования" Министерства просвещения Республики Казахстан.
5. Республиканское государственное казенное предприятие "Национальный научно-практический, образовательный и оздоровительный центр "Бобек" Министерства образования и науки Республики Казахстан в республиканское государственное казенное предприятие "Национальный научно-практический, образовательный и оздоровительный центр "Бобек" Министерства просвещения Республики Казахстан.
6. Государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальная академия образования имени И. Алтынсарина" Министерства образования и науки Республики Казахстан в республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальная академия образования имени И. Алтынсарина" Министерства просвещения Республики Казахстан.
7. Государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский научно-практический центр экспертизы содержания образования" Министерства образования и науки Республики Казахстан в республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский научно-практический центр экспертизы содержания образования" Министерства просвещения Республики Казахстан.
8. Республиканское государственное учреждение "Национальный научно-практический центр развития специального и инклюзивного образования" Министерства образования и науки Республики Казахстан в республиканское государственное учреждение "Национальный научно-практический центр развития специального и инклюзивного образования" Министерства просвещения Республики Казахстан.

9. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің "Абай атындағы республикалық мамандандырылған дарынды балаларға арналған қазақ тілі мен әдебиетiн тереңдете оқытатын орта мектеп-интернаты" республикалық мемлекеттік мекемесі – Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің "Абай атындағы республикалық мамандандырылған дарынды балаларға арналған қазақ тілі мен әдебиетiн тереңдете оқытатын орта мектеп-интернаты" республикалық мемлекеттік мекемесі.
10. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің "Республикалық ғылыми-педагогикалық кiтапхана" республикалық мемлекеттік мекемесі – Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің "Республикалық ғылыми-педагогикалық кiтапхана" республикалық мемлекеттік мекемесі.
11. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің "Балаларды ерте дамыту институты" республикалық мемлекеттік мекемесі –Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің "Балаларды ерте дамыту институты" республикалық мемлекеттік мекемесі.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2022 жылғы 17 қазандағы
№ 829 қаулысына
2-қосымша
Атауы өзгертілетін Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі Білім саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің қарамағындағы аумақтық органдардың – мемлекеттік мекемелердің тізбесі
1. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Білім және ғылым саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің Абай облысының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті – Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі Білім саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің Абай облысының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті.
2. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Білім және ғылым саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің Ақмола облысының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті – Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі Білім саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің Ақмола облысының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті.
3. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Білім және ғылым саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің Ақтөбе облысының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті – Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі Білім саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің Ақтөбе облысының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті.
4. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Білім және ғылым саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің Алматы облысының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті – Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі Білім саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің Алматы облысының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті.

9. Республиканское государственное учреждение "Республиканская специализированная с углубленным изучением казахского языка и литературы средняя школа-интернат для одаренных детей имени Абая" Министерства образования и науки Республики Казахстан в республиканское государственное учреждение "Республиканская специализированная с углубленным изучением казахского языка и литературы средняя школа-интернат для одаренных детей имени Абая" Министерства просвещения Республики Казахстан.
10. Республиканское государственное учреждение "Республиканская научно-педагогическая библиотека" Министерства образования и науки Республики Казахстан в республиканское государственное учреждение "Республиканская научно-педагогическая библиотека" Министерства просвещения Республики Казахстан.
11. Республиканское государственное учреждение "Институт раннего развития детей" Министерства образования и науки Республики Казахстан в республиканское государственное учреждение "Институт раннего развития детей" Министерства просвещения Республики Казахстан.
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 17 октября 2022 года № 829
Перечень
переименовываемых государственных учреждений – территориальных органов, находящихся в ведении Комитета по обеспечению качества в сфере образования и науки Министерства образования и науки Республики Казахстан
1. Департамент по обеспечению качества в сфере образования области Абай Комитета по обеспечению качества в сфере образования и науки Министерства образования и науки Республики Казахстан в Департамент по обеспечению качества в сфере образования области Абай Комитета по обеспечению качества в сфере образования Министерства просвещения Республики Казахстан.
2. Департамент по обеспечению качества в сфере образования Акмолинской области Комитета по обеспечению качества в сфере образования и науки Министерства образования и науки Республики Казахстан в Департамент по обеспечению качества в сфере образования Акмолинской области Комитета по обеспечению качества в сфере образования Министерства просвещения Республики Казахстан.
3. Департамент по обеспечению качества в сфере образования Актюбинской области Комитета по обеспечению качества в сфере образования и науки Министерства образования и науки Республики Казахстан в Департамент по обеспечению качества в сфере образования Актюбинской области Комитета по обеспечению качества в сфере образования Министерства просвещения Республики Казахстан.
4. Департамент по обеспечению качества в сфере образования Алматинской области Комитета по обеспечению качества в сфере образования и науки Министерства образования и науки Республики Казахстан в Департамент по обеспечению качества в сфере образования Алматинской области Комитета по обеспечению качества в сфере образования Министерства просвещения Республики Казахстан.

5. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Білім және ғылым саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің Алматы қаласының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті – Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі Білім саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің Алматы қаласының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті.
6. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Білім және ғылым саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің Атырау облысының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті – Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі Білім саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің Атырау облысының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті.
7. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Білім және ғылым саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің Шығыс Қазақстан облысының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті – Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі Білім саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің Шығыс Қазақстан облысының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті.
8. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Білім және ғылым саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің Жамбыл облысының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті – Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі Білім саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің Жамбыл облысының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті.
9. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Білім және ғылым саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің Жетісу облысының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті – Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі Білім саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің Жетісу облысының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті.
10. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Білім және ғылым саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің Батыс Қазақстан облысының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті – Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі Білім саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің Батыс Қазақстан облысының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті.
11. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Білім және ғылым саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің Қарағанды облысының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті – Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің Білім саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің Қарағанды облысының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті.

5. Департамент по обеспечению качества в сфере образования города Алматы Комитета по обеспечению качества в сфере образования и науки Министерства образования и науки Республики Казахстан в Департамент по обеспечению качества в сфере образования города Алматы Комитета по обеспечению качества в сфере образования Министерства просвещения Республики Казахстан.
6. Департамент по обеспечению качества в сфере образования Атырауской области Комитета по обеспечению качества в сфере образования и науки Министерства образования и науки Республики Казахстан в Департамент по обеспечению качества в сфере образования Атырауской области Комитета по обеспечению качества в сфере образования Министерства просвещения Республики Казахстан.
7. Департамент по обеспечению качества в сфере образования Восточно-Казахстанской области Комитета по обеспечению качества в сфере образования и науки Министерства образования и науки Республики Казахстан в Департамент по обеспечению качества в сфере образования Восточно-Казахстанской области Комитета по обеспечению качества в сфере образования Министерства просвещения Республики Казахстан. 8. Департамент по обеспечению качества в сфере образования Жамбылской области Комитета по обеспечению качества в сфере образования и науки Министерства образования и науки Республики Казахстан в Департамент по обеспечению качества в сфере образования Жамбылской области Комитета по обеспечению качества в сфере образования Министерства просвещения Республики Казахстан.
9. Департамент по обеспечению качества в сфере образования области Жетісу Комитета по обеспечению качества в сфере образования и науки Министерства образования и науки Республики Казахстан в Департамент по обеспечению качества в сфере образования области Жетісу Комитета по обеспечению качества в сфере образования Министерства просвещения Республики Казахстан.
10. Департамент по обеспечению качества в сфере образования Западно-Казахстанской области Комитета по обеспечению качества в сфере образования и науки Министерства образования и науки Республики Казахстан в Департамент по обеспечению качества в сфере образования Западно-Казахстанской области Комитета по обеспечению качества в сфере образования Министерства просвещения Республики Казахстан.
11. Департамент по обеспечению качества в сфере образования Карагандинской области Комитета по обеспечению качества в сфере образования и науки Министерства образования и науки Республики Казахстан в Департамент по обеспечению качества в сфере образования Карагандинской области Комитета по обеспечению качества в сфере образования Министерства просвещения Республики Казахстан.

12. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Білім және ғылым саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің Қостанай облысының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті – Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі Білім саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің Қостанай облысының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті.
13. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Білім және ғылым саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің Қызылорда облысының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті – Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі Білім саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің Қызылорда облысының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті.
14. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Білім және ғылым саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің Маңғыстау облысының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті – Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі Білім саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің Маңғыстау облысының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті.
15. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Білім және ғылым саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің Павлодар облысының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті – Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі Білім саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің Павлодар облысының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті.
16. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Білім және ғылым саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің Солтүстік Қазақстан облысының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті – Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі Білім саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің Солтүстік Қазақстан облысының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті.
17. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Білім және ғылым саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің Түркістан облысының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті – Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі Білім саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің Түркістан облысының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті.
18. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Білім және ғылым саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің Нұр-Сұлтан қаласының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті – Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі Білім саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің Астана қаласының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті.

12. Департамент по обеспечению качества в сфере образования Костанайской области Комитета по обеспечению качества в сфере образования и науки Министерства образования и науки Республики Казахстан в Департамент по обеспечению качества в сфере образования Костанайской области Комитета по обеспечению качества в сфере образования Министерства просвещения Республики Казахстан.
13. Департамент по обеспечению качества в сфере образования Кызылординской области Комитета по обеспечению качества в сфере образования и науки Министерства образования и науки Республики Казахстан в Департамент по обеспечению качества в сфере образования Кызылординской области Комитета по обеспечению качества в сфере образования Министерства просвещения Республики Казахстан.
14. Департамент по обеспечению качества в сфере образования Мангистауской области Комитета по обеспечению качества в сфере образования и науки Министерства образования и науки Республики Казахстан в Департамент по обеспечению качества в сфере образования Мангистауской области Комитета по обеспечению качества в сфере образования Министерства просвещения Республики Казахстан.
15. Департамент по обеспечению качества в сфере образования Павлодарской области Комитета по обеспечению качества в сфере образования и науки Министерства образования и науки Республики Казахстан в Департамент по обеспечению качества в сфере образования Павлодарской области Комитета по обеспечению качества в сфере образования Министерства просвещения Республики Казахстан.
16. Департамент по обеспечению качества в сфере образования Северо-Казахстанской области Комитета по обеспечению качества в сфере образования и науки Министерства образования и науки Республики Казахстан в Департамент по обеспечению качества в сфере образования Северо-Казахстанской области Комитета по обеспечению качества в сфере образования Министерства просвещения Республики Казахстан.
17. Департамент по обеспечению качества в сфере образования Туркестанской области Комитета по обеспечению качества в сфере образования и науки Министерства образования и науки Республики Казахстан в Департамент по обеспечению качества в сфере образования Туркестанской области Комитета по обеспечению качества в сфере образования Министерства просвещения Республики Казахстан.
18. Департамент по обеспечению качества в сфере образования города Нур-Султана Комитета по обеспечению качества в сфере образования и науки Министерства образования и науки Республики Казахстан в Департамент по обеспечению качества в сфере образования города Астаны Комитета по обеспечению качества в сфере образования Министерства просвещения Республики Казахстан.

19. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Білім және ғылым саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің Шымкент қаласының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті – Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі Білім саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің Шымкент қаласының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті.
20. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Білім және ғылым саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің Ұлытау облысының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті – Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі Білім саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің Ұлытау облысының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті.

19. Департамент по обеспечению качества в сфере образования города Шымкента Комитета по обеспечению качества в сфере образования и науки Министерства образования и науки Республики Казахстан в Департамент по обеспечению качества в сфере образования города Шымкента Комитета по обеспечению качества в сфере образования Министерства просвещения Республики Казахстан.
20. Департамент по обеспечению качества в сфере образования области Ұлытау Комитета по обеспечению качества в сфере образования и науки Министерства образования и науки Республики Казахстан в Департамент по обеспечению качества в сфере образования области Ұлытау Комитета по обеспечению качества в сфере образования Министерства просвещения Республики Казахстан.