"Қазақстан Республикасының 2030 жылға дейінгі құқықтық саясат тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі іс-қимыл жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 29 сәуірдегі № 264 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 4 қарашадағы № 874 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасының 2030 жылға дейінгі құқықтық саясат тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі іс-қимыл жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 29 сәуірдегі № 264 қаулысына өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының 2030 жылға дейінгі құқықтық саясат тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі іс-қимыл жоспарында:
реттік нөмірлері 52, 53 және 54-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
52
Қылмыстық құқық бұзушылықтар бойынша жаза тағайындау тетіктерін жетілдіру
Қазақстан Республикасы Заңының жобасы
2023 жылғы наурыз
Әділетмині, ЖС (келісу бойынша), БП (келісу бойынша), РАА (келісу бойынша), мүдделі мемлекеттік органдар
53
Қылмыстық заңды Қылмыстық іс жүргізу және Қылмыстық-атқару кодекстерін бір мезгілде түзете отырып, оның ішінде іс-әрекеттердің қоғамдық қауіптілігіне мөлшерлес қылмыстық заң санкцияларын өзектілендіруді, қылмыстық жазаларды тағайындау және орындау тәртібін ұтымды етуді, қылмыстық процеске қатысушылардың мәртебесі мен өкілеттіктер шеңберін қайта қарауды, төрешілдік пен сөзбұйдаға салуды төмендету үшін сотқа дейінгі тергеп-тексеруді жаңғыртуды көздеп оңтайландыру
Қазақстан Республикасы Заңының жобасы
2023 жылғы наурыз
Әділетмині, БП (келісу бойынша), ІІМ, ЖС (келісу бойынша), Әділетмині, СҚА (келісу бойынша), ҚМА (келісу бойынша), РАА (келісу бойынша)
54
Жазалардың қосымша түрлерін трансформациялап, жасалғаны үшін Қылмыстық кодекстің Ерекше бөлігінде қосымша жаза түрін міндетті түрде тағайындау көзделетін қылмыстық құқық бұзушылықтар бойынша адамдарды қылмыстық жауаптылықтан немесе жазадан босату кезінде қылмыстық-құқықтық ықпал ету шаралары ретінде қолдану мүмкіндігін белгілеу
Қазақстан Республикасы Заңының жобасы
2023 жылғы наурыз
Әділетмині, БП (келісу бойынша), ІІМ, РАА (келісу бойынша), мүдделі мемлекеттік органдар
";
реттік нөмірі 67-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
67
Қоғамдық жұмыстарға байланысты жазаны орындауға, оның ішінде сотталғандар үшін арнайы айырым киімін киіп жүру міндетін енгізу арқылы жариялылық элементтерін беру
Қазақстан Республикасы Заңының жобасы
2023 жылғы наурыз
ІІМ, Әділетмині, БП (келісу бойынша), РАА (келісу бойынша), ЖАО
".
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Ә. Смайылов

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 апреля 2022 года № 264 "Об утверждении Плана действий по реализации Концепции правовой политики Республики Казахстан до 2030 года"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 ноября 2022 года № 874
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 апреля 2022 года № 264 "Об утверждении Плана действий по реализации Концепции правовой политики Республики Казахстан до 2030 года" следующие изменения:
в Плане действий по реализации Концепции правовой политики Республики Казахстан до 2030 года, утвержденном указанным постановлением:
строки, порядковые номера 52, 53 и 54, изложить в следующей редакции:
"
52
Совершенствование механизмов назначения наказания по уголовным правонарушениям
проект Закона Республики Казахстан
март
2023 года
МЮ,
ВС (по согласованию), ГП (по согласованию), РКА
(по согласованию), заинтересованные государственные органы
53
Оптимизация уголовного закона с одновременной коррекцией Уголовно-процессуального и Уголовно-исполнительного кодексов, в том числе предусматривающая актуализацию санкций уголовного закона соразмерно общественной опасности деяний, рационализацию порядка назначения и исполнения уголовных наказаний, пересмотр статуса и круга полномочий участников уголовного процесса, модернизацию досудебного расследования для снижения бюрократии и волокиты
проект Закона Республики Казахстан
март
2023 года
МЮ,
ГП (по согласованию), МВД, ВС (по согласованию), МЮ, АПК (по согласованию), АФМ (по согласованию), РКА (по согласованию)
54
Трансформация дополнительных видов наказаний с установлением возможности применения их как меры уголовно-правового воздействия при освобождении лиц от уголовной ответственности или наказания по уголовным правонарушениям, за совершение которых Особенной частью Уголовного кодекса предусматривается обязательное назначение дополнительного вида наказания
проект Закона Республики Казахстан
март
2023 года
МЮ,
ГП (по согласованию), МВД, РКА
(по согласованию), заинтересованные государственные органы
";
строку, порядковый номер 67, изложить в следующей редакции:
"
67
Придание элементов публичности исполнению наказания, связанного с общественными работами, в том числе путем введения обязанности для осужденных носить специальную опознавательную одежду
проект Закона Республики Казахстан
март
2023 года
МВД,
МЮ, ГП (по согласованию), РКА (по согласованию), МИО
".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Смаилов