Дауыс беретін акцияларының (қатысу үлестерінің) елу пайыздан астамы меншік немесе сенімгерлік басқару құқығында "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамына тиесілі, акциялары Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша иеліктен шығарылатын немесе сенімгерлік басқаруға берілетін және оларды тарату, қайта ұйымдастыру туралы шешімді Қазақстан Республикасының Үкіметі қабылдайтын ұлттық даму институттарының, ұлттық компаниялардың және басқа да заңды тұлғалардың тізбелерін бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 22 қарашадағы № 935 қаулысы.
"Ұлттық әл-ауқат қоры туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабы 2-тармағының 7) және 8) тармақшаларына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:

Об утверждении перечней национальных институтов развития, национальных компаний и других юридических лиц, более пятидесяти процентов голосующих акций (долей участия) которых принадлежат акционерному обществу "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына" на праве собственности или доверительного управления, акции которых отчуждаются или передаются в доверительное управление по решению Правительства Республики Казахстан, решение о ликвидации, реорганизации которых принимается Правительством Республики Казахстан, и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 ноября 2022 года № 935
В соответствии с подпунктами 7) и 8) пункта 2 статьи 7 Закона Республики Казахстан "О Фонде национального благосостояния" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:

1) дауыс беретін акцияларының (қатысу үлестерінің) елу пайыздан астамы меншік немесе сенімгерлік басқару құқығында "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамына тиесілі, акциялары Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша иеліктен шығарылатын немесе сенімгерлік басқаруға берілетін ұлттық даму институттарының, ұлттық компаниялардың және басқа да заңды тұлғалардың тізбесі;
2) дауыс беретін акцияларының (қатысу үлестерінің) елу пайыздан астамы меншік немесе сенімгерлік басқару құқығында "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамына тиесілі, оларды тарату, қайта ұйымдастыру туралы шешімді Қазақстан Республикасының Үкіметі қабылдайтын ұлттық даму институттарының, ұлттық компаниялардың және басқа да заңды тұлғалардың тізбесі бекітілсін.

1) перечень национальных институтов развития, национальных компаний и других юридических лиц, более пятидесяти процентов голосующих акций (долей участия) которых принадлежат акционерному обществу "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына" на праве собственности или доверительного управления, акции которых отчуждаются или передаются в доверительное управление по решению Правительства Республики Казахстан;
2) перечень национальных институтов развития, национальных компаний и других юридических лиц, более пятидесяти процентов голосующих акций (долей участия) которых принадлежат акционерному обществу "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына" на праве собственности или доверительного управления, решение о ликвидации, реорганизации которых принимается Правительством Республики Казахстан.

2. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Ә. Смайылов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2022 жылғы 22 қарашадағы
№ 935 қаулысымен
бекітілген
Дауыс беретін акцияларының (қатысу үлестерінің) елу пайыздан астамы меншік немесе сенімгерлік басқару құқығында "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамына тиесілі, акциялары Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша иеліктен шығарылатын немесе сенімгерлік басқаруға берілетін ұлттық даму институттарының, ұлттық компаниялардың және басқа да заңды тұлғалардың тізбесі
Р/с №
Атауы
1
2
1.
"ҚазМұнайГаз" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы
2.
"Қазақстан темір жолы" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы
3.
"Қазатомөнеркәсіп" ұлттық атом компаниясы" акционерлік қоғамы
4.
"KEGOC" электр желілерін басқару жөніндегі қазақстандық компания" (Кazakhstan Electricity Grid Operating Company) акционерлік қоғамы
5.
"Қазақтелеком" акционерлік қоғамы
6.
"Қазпошта" акционерлік қоғамы
7.
"Самұрық-Энерго" акционерлік қоғамы
8.
"QazaqGaz" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы
9.
"QAZAQ AIR" акционерлік қоғамы
10.
"Эйр Астана" акционерлік қоғамы
11.
"Тау-Кен Самұрық" ұлттық тау-кен компаниясы" акционерлік қоғамы
12.
"SK Ondeu" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
13.
"Ақтау теңіз сауда порты" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2022 жылғы 22 қарашадағы
№ 935 қаулысымен
бекітілген
Дауыс беретін акцияларының (қатысу үлестерінің) елу пайыздан астамы меншік немесе сенімгерлік басқару құқығында "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамына тиесілі, оларды тарату, қайта ұйымдастыру туралы шешімді Қазақстан Республикасының Үкіметі қабылдайтын ұлттық даму институттарының, ұлттық компаниялардың және басқа да заңды тұлғалардың тізбесі
Р/с №
Атауы
1
2
1.
"ҚазМұнайГаз" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы
2.
"Қазақстан темір жолы" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы
3.
"Қазатомөнеркәсіп" ұлттық атом компаниясы" акционерлік қоғамы
4.
"KEGOC" электр желілерін басқару жөніндегі қазақстандық компания" (Кazakhstan Electricity Grid Operating Company) акционерлік қоғамы
5.
"Қазақтелеком" акционерлік қоғамы
6.
"Қазпошта" акционерлік қоғамы
7.
"Самұрық-Энерго" акционерлік қоғамы
8.
"QazaqGaz" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы
9.
"QAZAQ AIR" акционерлік қоғамы
10.
"Эйр Астана" акционерлік қоғамы
11.
"Тау-Кен Самұрық" ұлттық тау-кен компаниясы" акционерлік қоғамы
12.
"SK Ondeu" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
13.
"Ақтау теңіз сауда порты" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2022 жылғы 22 қарашадағы
№ 935 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы Үкіметінің күші жойылған кейбір шешімдерінің тізбесі

2. Признать утратившими силу некоторые решения Правительства Республики Казахстан согласно приложению к настоящему постановлению.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Смаилов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 22 ноября 2022 года № 935
Перечень национальных институтов развития, национальных компаний и других юридических лиц, более пятидесяти процентов голосующих акций (долей участия) которых принадлежат акционерному обществу "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына" на праве собственности или доверительного управления, акции которых отчуждаются или передаются в доверительное управление по решению Правительства Республики Казахстан
№ п/п
Наименование
1
2
1.
Акционерное общество "Национальная компания "КазМунайГаз"
2.
Акционерное общество "Национальная компания "Қазақстан тeмip жолы"
3.
Акционерное общество "Национальная атомная компания "Казатомпром"
4.
Акционерное общество "Казахстанская компания по управлению электрическими сетями" (Kazakhastan Electricity Grid Operting Company) "KEGOC"
5.
Акционерное общество "Казахтелеком"
6.
Акционерное общество "Казпочта"
7.
Акционерное общество "Самрук-Энерго"
8.
Акционерное общество "Национальная компания "QazaqGaz"
9.
Акционерное общество "QAZAQ AIR"
10.
Акционерное общество "Эйр Астана"
11.
Акционерное общество "Национальная горнорудная компания "Тау-Кен Самрук"
12.
Товарищество с ограниченной ответственностью "SK Ondeu"
13.
Акционерное общество "Национальная компания "Актауский морской торговый порт"
_______________________
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 22 ноября 2022 года № 935
Перечень национальных институтов развития, национальных компаний и других юридических лиц, более пятидесяти процентов голосующих акций (долей участия) которых принадлежат акционерному обществу "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына" на праве собственности или доверительного управления, решение о ликвидации, реорганизации которых принимается Правительством Республики Казахстан
№ п/п
Наименование
1
2
1.
Акционерное общество "Национальная компания "КазМунайГаз"
2.
Акционерное общество "Национальная компания "Қазақстан тeмip жолы"
3.
Акционерное общество "Национальная атомная компания "Казатомпром"
4.
Акционерное общество "Казахстанская компания по управлению электрическими сетями" (Kazakhastan Electricity Grid Operting Company) "KEGOC"
5.
Акционерное общество "Казахтелеком"
6.
Акционерное общество "Казпочта"
7.
Акционерное общество "Самрук-Энерго"
8.
Акционерное общество "Национальная компания "QazaqGaz"
9.
Акционерное общество "QAZAQ AIR"
10.
Акционерное общество "Эйр Астана"
11.
Акционерное общество "Национальная горнорудная компания "Тау-Кен Самрук"
12.
Товарищество с ограниченной ответственностью "SK Ondeu"
13.
Акционерное общество "Национальная компания "Актауский морской торговый порт"
_______________________
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 ноября 2022 года № 935
Перечень утративших силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан

1. "Дауыс беретін акцияларының (қатысу үлестерінің) елу пайыздан астамы меншік немесе сенімгерлік басқару құқығында "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамына тиесілі, акциялары Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша иеліктен айырылатын немесе сенімгерлік басқаруға берілетін және оларды тарату, қайта ұйымдастыру туралы шешімді Қазақстан Республикасының Үкіметі қабылдайтын ұлттық даму институттарының, ұлттық компаниялардың және басқа да заңды тұлғалардың тізбелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 15 шілдедегі № 1070 қаулысы.
2. "Кейбір акционерлік қоғамдар акцияларының пакеттерін мемлекеттік органдарға сенімгерлік басқаруға және иелену мен пайдалану құқығын беру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 28 қазандағы № 1224 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 6-тармағы.
3. "Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің "Ақтау халықаралық теңіз сауда порты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнын қайта ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 4 желтоқсандағы № 1539 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 6-тармағы.
4. "Даму институттарын, қаржы ұйымдарын басқару жүйесін оңтайландыру және ұлттық экономиканы дамыту жөніндегі кейбір шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнің 2013 жылғы 22 мамырдағы № 571 Жарлығын іске асыру жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 25 мамырдағы № 516 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 7-тармағы.
5. "Қазақстан инжиниринг (Kazakhstan Engineering)" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 3 шілдедегі № 405 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 4-тармағы.
6. "Ақтау халықаралық теңіз сауда портының кейбір мәселелері, Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу және "Ақтау теңiз сауда портына халықаралық маңызы бар теңiз порты мәртебесiн беру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 31 шілдедегі № 768 қаулысының күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 3 қыркүйектегі № 544 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістердің 3-тармағы.

1. Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 июля 2009 года № 1070 "Об утверждении перечней национальных институтов развития, национальных компаний и других юридических лиц, более пятидесяти процентов голосующих акций (долей участия) которых принадлежат акционерному обществу "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына" на праве собственности или доверительного управления, акции которых отчуждаются или передаются в доверительное управление по решению Правительства Республики Казахстан и решение о ликвидации, реорганизации которых принимается Правительством Республики Казахстан".
2. Пункт 6 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2011 года № 1224 "О передаче пакетов акций некоторых акционерных обществ в доверительное управление и права владения и пользования государственным органам".
3. Пункт 6 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 декабря 2012 года № 1539 "О реорганизации Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Актауский международный морской торговый порт" Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан".
4. Пункт 7 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 мая 2013 года № 516 "О мерах по реализации Указа Президента Республики Казахстан от 22 мая 2013 года № 571 "О некоторых мерах по оптимизации системы управления институтами развития, финансовыми организациями и развития национальной экономики".
5. Пункт 4 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 3 июля 2018 года № 405 "О некоторых вопросах акционерного общества "Национальная компания "Казахстан инжиниринг" (Kazakhstan Engineering)".
6. Пункт 3 изменений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 3 сентября 2018 года № 544 "О некоторых вопросах Актауского международного морского торгового порта, внесении изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан и признании утратившим силу постановления Правительства Республики Казахстан от 31 июля 2003 года № 768 "О придании Актаускому морскому торговому порту статуса морского порта международного значения".
________________________________