Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 5 желтоқсандағы № 979 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналардың атауы:
1) "Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитеті Нұр-Сұлтан қаласының тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі – "Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитеті Астана қаласының тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі;
2) "Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Нұр-Сұлтан қаласы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі – "Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Астана қаласы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі;
3) "Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің Сауда комитеті Нұр-Сұлтан қаласының сауда департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің Сауда комитеті Астана қаласының сауда департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі болып өзгертілсін.
2. Осы қаулының 1-тармағында көзделген іс-шаралар орындалғаннан кейін осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес тізбе бойынша "Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Сауда комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің аумақтық бөлімшелері мен "Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің аумақтық бөлімшелері оларды Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің аумақтық органдары – республикалық мемлекеттік мекемелерге біріктіру жолымен қайта ұйымдастырылсын.
3. "Қазақстан Республикасының мемлекеттік басқару жүйесін одан әрі жетілдіру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2019 жылғы 17 маусымдағы № 17 және 2019 жылғы 1 шілдедегі № 46 жарлықтарын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 10 шілдедегі № 497 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция министрлігі туралы ережеде:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Министрліктің мынадай ведомстволары бар:
1) "Техникалық реттеу және метрология комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесі;

О некоторых вопросах Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 5 декабря 2022 года № 979
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Переименовать:
1) республиканское государственное учреждение "Департамент по защите прав потребителей города Нур-Султана Комитета по защите прав потребителей Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Департамент по защите прав потребителей города Астаны Комитета по защите прав потребителей Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан";
2) республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан по городу Нур-Султану" в республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан по городу Астане";
3) республиканское государственное учреждение "Департамент торговли города Нур-Султана Комитета торговли Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Департамент торговли города Астаны Комитета торговли Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан".
2. После исполнения мероприятий, предусмотренных пунктом 1 настоящего постановления, реорганизовать территориальные подразделения республиканского государственного учреждения "Комитет торговли Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан" и территориальные подразделения республиканского государственного учреждения "Комитет по защите прав потребителей Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан" путем их слияния в республиканские государственные учреждения – территориальные органы Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан по перечню согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
3. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 10 июля 2019 года № 497 "О мерах по реализации Указов Президента Республики Казахстан от 17 июня 2019 года № 17 и от 1 июля 2019 года № 46 "О мерах по дальнейшему совершенствованию системы государственного управления Республики Казахстан" следующие изменения и дополнение:
в Положении о Министерстве торговли и интеграции Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Министерство имеет ведомства:
1) республиканское государственное учреждение "Комитет технического регулирования и метрологии";

2) "Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесі;
3) "Сауда комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
Министрліктің облыстарда, республикалық маңызы бар қалаларда және астанада аумақтық органдары бар.";
осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің қарамағындағы аумақтық органдардың тізбесімен толықтырылсын;
Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің қарамағындағы ұйымдардың тізбесі алып тасталсын;
Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің қарамағындағы ұйымдардың тізбесінде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. "Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Астана қаласы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.";
Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Сауда комитетінің қарамағындағы ұйымдардың тізбесі алып тасталсын.
4. Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция министрлігі Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетімен бірлесіп Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Ә. Смайылов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2022 жылғы 5 желтоқсандағы
№ 979 қаулысына
1-қосымша
Қайта ұйымдастырылатын "Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Сауда комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің аумақтық бөлімшелері мен "Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің аумақтық бөлімшелерінің тізбесі
1. "Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитеті Астана қаласының тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі мен "Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Сауда комитеті Астана қаласының сауда департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі оларды "Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің Астана қаласы бойынша сауда және тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесіне біріктіру жолымен.
2. "Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитеті Алматы қаласының тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі және "Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Сауда комитеті Алматы қаласының сауда департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі оларды "Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің Алматы қаласы бойынша сауда және тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесіне біріктіру жолымен.

2) республиканское государственное учреждение "Комитет по защите прав потребителей";
3) республиканское государственное учреждение "Комитет торговли".
Министерство имеет территориальные органы в областях, городах республиканского значения и столице.";
дополнить перечнем территориальных органов, находящихся в ведении Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан, согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
перечень территориальных органов, находящихся в ведении Комитета по защите прав потребителей Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан, исключить;
в перечне территориальных органов, находящихся в ведении Комитета технического регулирования и метрологии Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан по городу Астане".";
перечень территориальных органов, находящихся в ведении Комитета торговли Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан, исключить.
4. Министерству торговли и интеграции Республики Казахстан совместно с Комитетом государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Смаилов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 5 декабря 2022 года № 979
Перечень реорганизуемых территориальных подразделений республиканского государственного учреждения "Комитет торговли Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан" и территориальных подразделений республиканского государственного учреждения "Комитет по защите прав потребителей Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан"
1. Республиканское государственное учреждение "Департамент по защите прав потребителей города Астаны Комитета по защите прав потребителей Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан" и республиканское государственное учреждение "Департамент торговли города Астаны Комитета торговли Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан" путем их слияния в республиканское государственное учреждение "Департамент торговли и защиты прав потребителей Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан по городу Астане".
2. Республиканское государственное учреждение "Департамент по защите прав потребителей города Алматы Комитета по защите прав потребителей Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан" и республиканское государственное учреждение "Департамент торговли города Алматы Комитета торговли Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан" путем их слияния в республиканское государственное учреждение "Департамент торговли и защиты прав потребителей Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан по городу Алматы".

3. "Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитеті Шымкент қаласының тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі және "Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Сауда комитеті Шымкент қаласының сауда департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі оларды "Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің Шымкент қаласы бойынша сауда және тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесіне біріктіру жолымен.
4. "Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитеті Абай облысының тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі және "Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Сауда комитеті Абай облысының сауда департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі оларды "Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің Абай облысы бойынша сауда және тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесіне біріктіру жолымен.
5. "Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитеті Ақмола облысының тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі және "Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Сауда комитеті Ақмола облысының сауда департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі оларды "Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің Ақмола облысы бойынша сауда және тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесіне біріктіру жолымен.
6. "Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитеті Ақтөбе облысының тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі және "Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Сауда комитеті Ақтөбе облысының сауда департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі оларды "Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің Ақтөбе облысы бойынша сауда және тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесіне біріктіру жолымен.
7. "Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Алматы облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі және "Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Сауда комитетінің Алматы облысы сауда департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі оларды "Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің Алматы облысы бойынша сауда және тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесіне біріктіру жолымен.

3. Республиканское государственное учреждение "Департамент по защите прав потребителей города Шымкента Комитета по защите прав потребителей Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан" и республиканское государственное учреждение "Департамент торговли города Шымкента Комитета торговли Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан" путем их слияния в республиканское государственное учреждение "Департамент торговли и защиты прав потребителей Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан по городу Шымкенту".
4. Республиканское государственное учреждение "Департамент по защите прав потребителей области Абай Комитета по защите прав потребителей Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан" и республиканское государственное учреждение "Департамент торговли области Абай Комитета торговли Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан" путем их слияния в республиканское государственное учреждение "Департамент торговли и защиты прав потребителей Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан по области Абай".
5. Республиканское государственное учреждение "Департамент по защите прав потребителей Акмолинской области Комитета по защите прав потребителей Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан" и республиканское государственное учреждение "Департамент торговли Акмолинской области Комитета торговли Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан" путем их слияния в республиканское государственное учреждение "Департамент торговли и защиты прав потребителей Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан по Акмолинской области".
6. Республиканское государственное учреждение "Департамент по защите прав потребителей Актюбинской области Комитета по защите прав потребителей Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан" и республиканское государственное учреждение "Департамент торговли Актюбинской области Комитета торговли Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан" путем их слияния в республиканское государственное учреждение "Департамент торговли и защиты прав потребителей Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан по Актюбинской области".
7. Республиканское государственное учреждение "Департамент по защите прав потребителей Алматинской области Комитета по защите прав потребителей Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан" и республиканское государственное учреждение "Департамент торговли Алматинской области Комитета торговли Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан" путем их слияния в республиканское государственное учреждение "Департамент торговли и защиты прав потребителей Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан по Алматинской области".

8. "Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитеті Атырау облысының тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі және "Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Сауда комитеті Атырау облысының Сауда департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі оларды "Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің Атырау облысы бойынша сауда және тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесіне біріктіру жолымен.
9. "Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитеті Батыс Қазақстан облысының тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі және "Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Сауда комитетінің Батыс Қазақстан облысы сауда департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі оларды "Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің Батыс Қазақстан облысы бойынша сауда және тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесіне біріктіру жолымен.
10. "Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитеті Жамбыл облысының тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі және "Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Сауда комитеті Жамбыл облысының сауда департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі оларды "Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің Жамбыл облысы бойынша сауда және тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесіне біріктіру жолымен.
11. "Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитеті Жетісу облысының тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі және "Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Сауда комитеті Жетісу облысының сауда департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі оларды "Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің Жетісу облысы бойынша сауда және тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесіне біріктіру жолымен.
12. "Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитеті Қарағанды облысының тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі және "Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Сауда комитетінің Қарағанды облысының сауда департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі оларды "Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің Қарағанды облысы бойынша сауда және тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесіне біріктіру жолымен.

8. Республиканское государственное учреждение "Департамент по защите прав потребителей Атырауской области Комитета по защите прав потребителей Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан" и республиканское государственное учреждение "Департамент торговли Атырауской области Комитета торговли Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан" путем их слияния в республиканское государственное учреждение "Департамент торговли и защиты прав потребителей Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан по Атырауской области".
9. Республиканское государственное учреждение "Департамент по защите прав потребителей Западно-Казахстанской области Комитета по защите прав потребителей Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан" и республиканское государственное учреждение "Департамент торговли Западно-Казахстанской области Комитета торговли Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан" путем их слияния в республиканское государственное учреждение "Департамент торговли и защиты прав потребителей Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан по Западно-Казахстанской области".
10. Республиканское государственное учреждение "Департамент по защите прав потребителей Жамбылской области Комитета по защите прав потребителей Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан" и республиканское государственное учреждение "Департамент торговли Жамбылской области Комитета торговли Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан" путем их слияния в республиканское государственное учреждение "Департамент торговли и защиты прав потребителей Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан по Жамбылской области".
11. Республиканское государственное учреждение "Департамент по защите прав потребителей области Жетісу Комитета по защите прав потребителей Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан" и республиканское государственное учреждение "Департамент торговли области Жетісу Комитета торговли Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан" путем их слияния в республиканское государственное учреждение "Департамент торговли и защиты прав потребителей Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан по области Жетісу".
12. Республиканское государственное учреждение "Департамент по защите прав потребителей Карагандинской области Комитета по защите прав потребителей Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан" и республиканское государственное учреждение "Департамент торговли Карагандинской области Комитета торговли Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан" путем их слияния в республиканское государственное учреждение "Департамент торговли и защиты прав потребителей Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан по Карагандинской области".

13. "Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитеті Қостанай облысының тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі және "Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Сауда комитетінің Қостанай облысының сауда департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі оларды "Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің Қостанай облысы бойынша сауда және тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесіне біріктіру жолымен.
14. "Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитеті Қызылорда облысының тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі және "Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Сауда комитетінің Қызылорда облысының сауда департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі оларды "Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің Қызылорда облысы бойынша сауда және тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесіне біріктіру жолымен.
15. "Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитеті Маңғыстау облысының тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі және "Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Сауда комитеті Маңғыстау облысының сауда департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі оларды "Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің Маңғыстау облысы бойынша сауда және тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесіне біріктіру жолымен.
16. "Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитеті Павлодар облысының тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі және "Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Сауда комитеті Павлодар облысының сауда департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі оларды "Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің Павлодар облысы бойынша сауда және тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесіне біріктіру жолымен.
17. "Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Солтүстік Қазақстан облысының тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі және "Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Сауда комитетінің Солтүстік Қазақстан облысының сауда департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі оларды "Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің Солтүстік Қазақстан облысы бойынша сауда және тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесіне біріктіру жолымен.

13. Республиканское государственное учреждение "Департамент по защите прав потребителей Костанайской области Комитета по защите прав потребителей Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан" и республиканское государственное учреждение "Департамент торговли Костанайской области Комитета торговли Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан" путем их слияния в республиканское государственное учреждение "Департамент торговли и защиты прав потребителей Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан по Костанайской области".
14. Республиканское государственное учреждение "Департамент по защите прав потребителей Кызылординской области Комитета по защите прав потребителей Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан" и республиканское государственное учреждение "Департамент торговли Кызылординской области Комитета торговли Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан" путем их слияния в республиканское государственное учреждение "Департамент торговли и защиты прав потребителей Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан по Кызылординской области".
15. Республиканское государственное учреждение "Департамент по защите прав потребителей Мангистауской области Комитета по защите прав потребителей Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан" и республиканское государственное учреждение "Департамент торговли Мангистауской области Комитета торговли Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан" путем их слияния в республиканское государственное учреждение "Департамент торговли и защиты прав потребителей Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан по Мангистауской области".
16. Республиканское государственное учреждение "Департамент по защите прав потребителей Павлодарской области Комитета по защите прав потребителей Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан" и республиканское государственное учреждение "Департамент торговли Павлодарской области Комитета торговли Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан" путем их слияния в республиканское государственное учреждение "Департамент торговли и защиты прав потребителей Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан по Павлодарской области".
17. Республиканское государственное учреждение "Департамент по защите прав потребителей Северо-Казахстанской области Комитета по защите прав потребителей Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан" и республиканское государственное учреждение "Департамент торговли Северо-Казахстанской области Комитета торговли Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан" путем их слияния в республиканское государственное учреждение "Департамент торговли и защиты прав потребителей Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан по Северо-Казахстанской области".

18. "Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитеті Түркістан облысының тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі және "Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Сауда комитетінің Түркістан облысының сауда департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі оларды "Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің Түркістан облысы бойынша сауда және тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесіне біріктіру жолымен.
19. "Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Ұлытау облысының тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі және "Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Сауда комитетінің Ұлытау облысының сауда департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі оларды "Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің Ұлытау облысы бойынша сауда және тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесіне біріктіру жолымен.
20. "Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Шығыс Қазақстан облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі және "Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Сауда комитетінің Шығыс Қазақстан облысы сауда департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі оларды "Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің Шығыс Қазақстан облысы бойынша сауда және тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесіне біріктіру жолымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2022 жылғы 5 желтоқсандағы
№ 979 қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің қарамағындағы аумақтық органдардың тізбесі
1. "Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің Астана қаласы бойынша сауда және тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
2. "Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің Алматы қаласы бойынша сауда және тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
3. "Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің Шымкент қаласы бойынша сауда және тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
4. "Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің Абай облысы бойынша сауда және тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.

18. Республиканское государственное учреждение "Департамент по защите прав потребителей Туркестанской области Комитета по защите прав потребителей Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан" и республиканское государственное учреждение "Департамент торговли Туркестанской области Комитета торговли Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан" путем их слияния в республиканское государственное учреждение "Департамент торговли и защиты прав потребителей Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан по Туркестанской области".
19. Республиканское государственное учреждение "Департамент по защите прав потребителей области Ұлытау Комитета по защите прав потребителей Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан" и республиканское государственное учреждение "Департамент торговли области Ұлытау Комитета торговли Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан" путем их слияния в республиканское государственное учреждение "Департамент торговли и защиты прав потребителей Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан по области Ұлытау".
20. Республиканское государственное учреждение "Департамент по защите прав потребителей Восточно-Казахстанской области Комитета по защите прав потребителей Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан" и республиканское государственное учреждение "Департамент торговли Восточно-Казахстанской области Комитета торговли Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан" путем их слияния в республиканское государственное учреждение "Департамент торговли и защиты прав потребителей Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан по Восточно-Казахстанской области".
_____________________________________
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 5 декабря 2022 года № 979
Перечень территориальных органов, находящихся в ведении Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан
1. Республиканское государственное учреждение "Департамент торговли и защиты прав потребителей Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан по городу Астане".
2. Республиканское государственное учреждение "Департамент торговли и защиты прав потребителей Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан по городу Алматы".
3. Республиканское государственное учреждение "Департамент торговли и защиты прав потребителей Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан по городу Шымкенту".
4. Республиканское государственное учреждение "Департамент торговли и защиты прав потребителей Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан по области Абай".

5. "Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің Ақмола облысы бойынша сауда және тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
6. "Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің Ақтөбе облысы бойынша сауда және тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
7. "Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің Алматы облысы бойынша сауда және тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
8. "Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің Атырау облысы бойынша сауда және тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
9. "Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің Батыс Қазақстан облысы бойынша сауда және тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
10. "Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің Жамбыл облысы бойынша сауда және тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
11. "Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің Жетісу облысы бойынша сауда және тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
12. "Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің Қарағанды облысы бойынша сауда және тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
13. "Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің Қостанай облысы бойынша сауда және тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
14. "Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің Қызылорда облысы бойынша сауда және тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
15. "Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің Маңғыстау облысы бойынша сауда және тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
16. "Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің Павлодар облысы бойынша сауда және тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
17. "Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің Солтүстік Қазақстан облысы бойынша сауда және тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
18. "Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің Түркістан облысы бойынша сауда және тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.

5. Республиканское государственное учреждение "Департамент торговли и защиты прав потребителей Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан по Акмолинской области".
6. Республиканское государственное учреждение "Департамент торговли и защиты прав потребителей Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан по Актюбинской области".
7. Республиканское государственное учреждение "Департамент торговли и защиты прав потребителей Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан по Алматинской области".
8. Республиканское государственное учреждение "Департамент торговли и защиты прав потребителей Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан по Атырауской области".
9. Республиканское государственное учреждение "Департамент торговли и защиты прав потребителей Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан по Западно-Казахстанской области".
10. Республиканское государственное учреждение "Департамент торговли и защиты прав потребителей Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан по Жамбылской области".
11. Республиканское государственное учреждение "Департамент торговли и защиты прав потребителей Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан по области Жетісу".
12. Республиканское государственное учреждение "Департамент торговли и защиты прав потребителей Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан по Карагандинской области".
13. Республиканское государственное учреждение "Департамент торговли и защиты прав потребителей Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан по Костанайской области".
14. Республиканское государственное учреждение "Департамент торговли и защиты прав потребителей Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан по Кызылординской области".
15. Республиканское государственное учреждение "Департамент торговли и защиты прав потребителей Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан по Мангистауской области".
16. Республиканское государственное учреждение "Департамент торговли и защиты прав потребителей Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан по Павлодарской области".
17. Республиканское государственное учреждение "Департамент торговли и защиты прав потребителей Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан по Северо-Казахстанской области".
18. Республиканское государственное учреждение "Департамент торговли и защиты прав потребителей Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан по Туркестанской области".

19. "Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің Ұлытау облысы бойынша сауда және тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
20. "Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің Шығыс Қазақстан облысы бойынша сауда және тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.

19. Республиканское государственное учреждение "Департамент торговли и защиты прав потребителей Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан по области Ұлытау".
20. Республиканское государственное учреждение "Департамент торговли и защиты прав потребителей Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан по Восточно-Казахстанской области".
_____________________________