"Дарын" мемлекеттік жастар сыйлығының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 28 шілдедегі № 597 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 15 желтоқсандағы № 1007 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 28 шiлдедегi № 620 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 28.07.2023 № 620 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Дарын" мемлекеттік жастар сыйлығының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 28 шілдедегі № 597 қаулысына мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген "Дарын" мемлекеттік жастар сыйлығын беру қағидаларында:
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Сыйлық мемлекеттік жастар саясаты саласындағы уәкілетті органның (бұдан әрі – уәкілетті орган) жанынан арнайы құрылған "Дарын" мемлекеттік жастар сыйлығын беру жөніндегі комиссияның (бұдан әрі – Комиссия) шешімі негізінде Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысымен беріледі.
Комиссия уәкілетті органның, орталық мемлекеттік органдардың өкілдерінен, ғалымдардан, шығармашыл қызметкерлерден, қоғам қайраткерлерінен, Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Жастар саясаты жөніндегі кеңес мүшелерінен, Президенттік жастар кадр резервіне алынған адамдардан құрылады.
Комиссия құрамы уәкілетті органның бұйрығымен бекітіледі.
Комиссия мүшелерінің жалпы саны тақ санды құрауға және он бес адамнан кем болмауға тиіс. Комиссия мүшелерi Комиссия қызметiне алмастыру құқығынсыз қатысады.
Комиссияны төраға, ал ол болмаған жағдайда төрағаның орынбасары басқарады.
Егер Комиссия мүшесінің сыйлық алуға өтінімдерді қарау кезінде тікелей немесе жанама мүдделілік (мүдделер қақтығысы) болса, Комиссия мүшесі сыйлық алуға өтінімдерді қарауға қатыспайды.
Комиссия мүшесі туындаған мүдделер қақтығысы немесе оның туындау мүмкіндігі туралы Комиссияға еркін жазбаша нысанда хабарлайды.".
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Ә. Смайылов

О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 июля 2015 года № 597 "О некоторых вопросах Государственной молодежной премии "Дарын"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2022 года № 1007. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 июля 2023 года № 620.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 28.07.2023 № 620 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 июля 2015 года № 597 "О некоторых вопросах Государственной молодежной премии "Дарын" следующее изменение:
в Правилах присуждения Государственной молодежной премии "Дарын", утвержденных указанным постановлением:
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Премия присуждается постановлением Правительства Республики Казахстан на основании решения Комиссии по присуждению Государственной молодежной премии "Дарын" (далее – Комиссия), специально созданной при уполномоченном органе в области государственной молодежной политики (далее – уполномоченный орган).
Комиссия формируется из числа представителей уполномоченного органа, центральных государственных органов, ученых, творческих работников, общественных деятелей, членов Совета по молодежной политике при Президенте Республики Казахстан, лиц, зачисленных в Президентский молодежный кадровый резерв.
Состав Комиссии утверждается приказом уполномоченного органа.
Общее количество членов Комиссии должно составлять нечетное число и быть не менее пятнадцати человек. Члены Комиссии принимают участие в деятельности Комиссии без права замены.
Комиссию возглавляет председатель, а в случае его отсутствия заместитель председателя.
Член Комиссии не участвует в рассмотрении заявок на соискание премии, если у члена Комиссии имеется прямая или косвенная заинтересованность (конфликт интересов) при рассмотрении заявок на соискание премии.
Член Комиссии в произвольной письменной форме уведомляет Комиссию о возникшем конфликте интересов или возможности его возникновения.".
2. Настоящее постановление вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Смаилов