Қызметтік міндеттерін (әскери қызмет міндеттерін) атқару кезінде мертігуі (жарақаттануы, жаралануы, контузия алуы) салдарынан денсаулық жағдайы бойынша қызметтен шығарылған құқық қорғау органдарының, азаматтық қорғау органдарының, мемлекеттік фельдъегерлік қызметтің қызметкерлеріне, арнаулы мемлекеттік органдардың курсанттарына, тыңдаушыларына, қызметкерлеріне, әскери қызметшілерге ақшалай төлемді жүзеге асыру қағидалары мен мөлшерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 21 желтоқсандағы № 1047 қаулысы.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз
"Құқық қорғау қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 66-бабының 5-1-тармағына, "Қазақстан Республикасының арнаулы мемлекеттік органдары туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 77-бабының 11-тармағына, 80-бабының 4-1-тармағына, "Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 51-бабының 7-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қызметтік міндеттерін (әскери қызмет міндеттерін) атқару кезінде мертігуі (жарақаттануы, жаралануы, контузия алуы) салдарынан денсаулық жағдайы бойынша қызметтен шығарылған құқық қорғау органдарының, азаматтық қорғау органдарының, мемлекеттік фельдъегерлік қызметтің қызметкерлеріне, арнаулы мемлекеттік органдардың курсанттарына, тыңдаушыларына, қызметкерлеріне, әскери қызметшілерге ақшалай төлемді жүзеге асыру қағидалары мен мөлшері бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап туындаған қатынастарға қолданылады.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Ә. Смайылов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2022 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 1047 қаулысымен
бекітілген
Қызметтік міндеттерін (әскери қызмет міндеттерін) атқару кезінде мертігуі (жарақаттануы, жаралануы, контузия алуы) салдарынан денсаулық жағдайы бойынша қызметтен шығарылған құқық қорғау органдарының, азаматтық қорғау органдарының, мемлекеттік фельдъегерлік қызметтің қызметкерлеріне, арнаулы мемлекеттік органдардың курсанттарына, тыңдаушыларына, қызметкерлеріне, әскери қызметшілерге ақшалай төлемді жүзеге асыру қағидалары мен мөлшері 1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Қызметтік міндеттерін (әскери қызмет міндеттерін) атқару кезінде мертігуі (жарақаттануы, жаралануы, контузия алуы) салдарынан денсаулық жағдайы бойынша қызметтен шығарылған құқық қорғау органдарының, азаматтық қорғау органдарының, мемлекеттік фельдъегерлік қызметтің қызметкерлеріне, арнаулы мемлекеттік органдардың курсанттарына, тыңдаушыларына, қызметкерлеріне, әскери қызметшілерге ақшалай төлемді жүзеге асыру қағидалары мен мөлшері (бұдан әрі – Қағидалар) "Құқық қорғау қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 66-бабынын 5-1-тармағына, "Қазақстан Республикасының арнаулы мемлекеттік органдары туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 77-бабының 11-тармағына, 80-бабының 4-1-тармағына, "Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 51-бабының 7-тармағына сәйкес әзірленді және қызметтік міндеттерін (әскери қызмет міндеттерін) атқару кезінде мертігуі (жарақаттануы, жаралануы, контузия алуы) салдарынан денсаулық жағдайы бойынша қызметтен шығарылған құқық қорғау органдарының, азаматтық қорғау органдарының, мемлекеттік фельдъегерлік қызметтің қызметкерлеріне, арнаулы мемлекеттік органдардың курсанттарына, тыңдаушыларына, қызметкерлеріне, әскери қызметшілерге ақшалай төлемді жүзеге асыру тәртібі мен мөлшерін айқындайды.

Об утверждении Правил и размера осуществления денежной выплаты сотрудникам правоохранительных органов, органов гражданской защиты, государственной фельдъегерской службы, курсантам, слушателям, сотрудникам специальных государственных органов, военнослужащим, уволенным по состоянию здоровья в результате увечья (травмы, ранения, контузии), полученного при исполнении служебных обязанностей (обязанностей воинской службы)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 декабря 2022 года № 1047.
В соответствии с пунктом 5-1 статьи 66 Закона Республики Казахстан "О правоохранительной службе", пунктом 11 статьи 77, пунктом 4-1 статьи 80 Закона Республики Казахстан "О специальных государственных органах Республики Казахстан", пунктом 7 статьи 51 Закона Республики Казахстан "О воинской службе и статусе военнослужащих" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила и размер осуществления денежной выплаты сотрудникам правоохранительных органов, органов гражданской защиты, государственной фельдъегерской службы, курсантам, слушателям, сотрудникам специальных государственных органов, военнослужащим, уволенным по состоянию здоровья в результате увечья (травмы, ранения, контузии), полученного при исполнении служебных обязанностей (обязанностей воинской службы).
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 1 января 2022 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Смаилов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 21 декабря 2022 года № 1047
Правила и размер осуществления денежной выплаты сотрудникам правоохранительных органов, органов гражданской защиты, государственной фельдъегерской службы, курсантам, слушателям, сотрудникам специальных государственных органов, военнослужащим, уволенным по состоянию здоровья в результате увечья (травмы, ранения, контузии), полученного при исполнении служебных обязанностей (обязанностей воинской службы)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила и размер осуществления денежной выплаты сотрудникам правоохранительных органов, органов гражданской защиты, государственной фельдъегерской службы, курсантам, слушателям, сотрудникам специальных государственных органов, военнослужащим, уволенным по состоянию здоровья в результате увечья (травмы, ранения, контузии), полученного при исполнении служебных обязанностей (обязанностей воинской службы) (далее – Правила), разработаны в соответствии с пунктом 5-1 статьи 66 Закона Республики Казахстан "О правоохранительной службе", пунктом 11 статьи 77, пунктом 4-1 статьи 80 Закона Республики Казахстан "О специальных государственных органах Республики Казахстан", пунктом 7 статьи 51 Закона Республики Казахстан "О воинской службе и статусе военнослужащих" и определяют порядок и размер осуществления денежной выплаты сотрудникам правоохранительных органов, органов гражданской защиты, государственной фельдъегерской службы, курсантам, слушателям, сотрудникам специальных государственных органов, военнослужащим, уволенным по состоянию здоровья в результате увечья (травмы, ранения, контузии), полученного при исполнении служебных обязанностей (обязанностей воинской службы).

2-тарау. Ақшалай төлемді жүзеге асыру тәртібі
2. Ақшалай төлем қызметтік міндеттерін (әскери қызмет міндеттерін) атқару кезінде мертігуі (жарақаттануы, жаралануы, контузия алуы) салдарынан денсаулық жағдайы бойынша қызметтен шығарылған құқық қорғау органдарының, азаматтық қорғау органдарының, мемлекеттік фельдъегерлік қызметтің қызметкерлеріне, арнаулы мемлекеттік органдардың курсанттарына, тыңдаушыларына, қызметкерлеріне, әскери қызметшілерге жүргізіледі.
Ақшалай төлемді тағайындау үшін әскери-дәрігерлік комиссияның осы мертігу (жарақаттану, жаралану, контузия алу) салдарынан қызметке жарамсыздығы немесе шектеулі жарамдылығы туралы мертігудің (жарақаттанудың, жараланудың, контузия алудың) қызметтік міндеттерді (әскери қызмет міндеттерін) атқарумен себептік байланысы көрсетілген қорытындысы (қаулысы) негіз болып табылады.
3. Алушыға ақшалай төлемді құқық қорғау, арнаулы мемлекеттік органдар (мекеме), азаматтық қорғау органдары, мемлекеттік фельдъегерлік қызмет, Қазақстан Республикасының Қарулы Күштері, басқа да әскерлер мен әскери құралымдар (бұдан әрі – уәкілетті органдар) жүзеге асырады.
4. Ақшалай төлемді алу үшін оны алуға құқығы бар адамдар мынадай құжаттарды:
1) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша белгіленген үлгідегі баянат (өтініш);
2) жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесін;
3) теңгедегі банк шотының нөмірі туралы мәліметтерді;
4) егер ақшалай төлем алуға құқығы бар адамның мүддесін заңды өкіл білдіретін болса, заңды өкілдің өкілеттігін растайтын құжатты ресімдейді және уәкілетті органның жауапты құрылымдық бөлімшесіне ұсынады.
Осы тармақта көрсетілген тиісті құжаттар толық ұсынылмаған жағдайда баянат (өтініш) ол берілген күннен бастап он жұмыс күні ішінде қайтарылуға тиіс.
5. Уәкілетті органның жауапты құрылымдық бөлімшесі осы Қағидалардың 4-тармағында көрсетілген құжаттардың толық әрі дұрыс ресімделуін тексереді және осы Қағидалардың 4-тармағында көрсетілген құжаттар, оның ішінде:
1) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қаржы бөлімшесінің құқық қорғау органы, азаматтық қорғау органы, мемлекеттік фельдъегерлік қызмет қызметкерінің, арнаулы мемлекеттік орган қызметкерінің, келісімшарт бойынша әскери қызмет өткерген әскери қызметшінің соңғы атқаратын лауазымы бойынша ақшалай қаражатының мөлшері туралы ақшалай төлем алуға құқық беретін анықтамасы;

Глава 2. Порядок осуществления денежной выплаты
2. Денежные выплаты производятся сотрудникам правоохранительных органов, органов гражданской защиты, государственной фельдъегерской службы, курсантам, слушателям, сотрудникам специальных государственных органов, военнослужащим, уволенным по состоянию здоровья в результате увечья (травмы, ранения, контузии), полученного при исполнении служебных обязанностей (обязанностей воинской службы).
Основанием для назначения денежных выплат является заключение (постановление) военно-врачебной комиссии (экспертизы) о негодности или ограниченной годности к службе вследствие данного увечья (травмы, ранения, контузии) или его последствия с указанием причинной связи увечья (травмы, ранения, контузии) с исполнением служебных обязанностей (обязанностей воинской службы).
3. Денежные выплаты получателю осуществляются правоохранительными, специальными государственными органами (учреждениями), органами гражданской защиты, государственной фельдъегерской службой, Вооруженными Силами Республики Казахстан, другими войсками и воинскими формированиями (далее – уполномоченные органы).
4. Для получения денежных выплат лица, имеющие право на ее получение, оформляют и представляют в ответственное структурное подразделение уполномоченного органа следующие документы:
1) рапорт (заявление) установленного образца по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) копию документа, удостоверяющего личность лица;
3) сведения о номере банковского счета в тенге;
4) документ, подтверждающий полномочия законного представителя в случае, если интересы лица, имеющего право на получение денежных выплат, представляет законный представитель.
В случае неполного представления документов, указанных в настоящем пункте, рапорт (заявление) подлежит возврату в течение десяти рабочих дней со дня подачи рапорта (заявления).
5. Ответственное структурное подразделение уполномоченного органа проверяет полноту и правильность оформления документов, указанных в пункте 4 настоящих Правил, и формирует личное дело, которое должно содержать документы, указанные в пункте 4 настоящих Правил, в том числе:
1) справку финансового подразделения о размере денежного содержания сотрудника правоохранительного органа, органа гражданской защиты, государственной фельдъегерской службы, сотрудника специального государственного органа, военнослужащего, проходившего воинскую службу по контракту, по последней занимаемой должности, дающую право на получение денежных выплат, по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам;

2) қызметтік міндеттерді (әскери қызмет міндеттерін) атқару кезінде мертігуі (жарақаттануы, жаралануы, контузия алуы) фактісін растайтын қызметтік тергеп-тексеру материалдары;
3) әскери-дәрігерлік комиссияның (сараптаманың) осы мертігуге (жарақаттануға, жаралануға, контузия алуға) байланысты немесе оның салдарынан қызметке жарамсыздығы немесе шектеулі жарамдылығы туралы мертігудің (жарақаттанудың, жараланудың, контузия алудың) қызметтік міндеттерді (әскери қызмет міндеттерін) атқарумен себептік байланысы көрсетілген қорытындысы (қаулысы);
4) әскери қызметтен, құқық қорғау, арнаулы мемлекеттік органдардан, азаматтық қорғау органдарынан, мемлекеттік фельдъегерлік қызметтен денсаулық жағдайы бойынша қызметтен шығарылғаны туралы бұйрықтан үзінді қамтылуға тиіс жеке істі қалыптастырады.
Жеке істі қалыптастыру үшін құжаттарды уәкілетті органның өзге құрылымдық бөлімшелері жауапты құрылымдық бөлімшенің сұратуы бойынша береді.
Жауапты құрылымдық бөлімше осы тармақта көрсетілген мәліметтерді жаңарту не нақтылау үшін уәкілетті органның өзге құрылымдық бөлімшелерінен немесе мемлекеттік органдардан қажетті құжаттарды сұратады және оларды жеке істің материалдарына қосады.
6. Жауапты құрылымдық бөлімше әскери-дәрігерлік комиссия (сараптама) қорытындысын (қаулысын) алғаннан кейін баянат (өтініш) берген адамды бес жұмыс күні ішінде қабылданған шешім туралы хабардар етеді.
7. Егер:
1) қызметкер не әскери қызметші "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес еңбек сіңірген жылдары үшін зейнеткерлік төлемнің тағайындалуына құқылы болса;
2) құқық қорғау органы, азаматтық қорғау органы, мемлекеттік фельдъегерлік қызмет қызметкерінің, арнаулы мемлекеттік орган курсантының, тыңдаушысының, қызметкерінің, әскери қызметшінің қызметтік міндеттерін (әскери қызмет міндеттерін) атқару кезінде мертігуі (жарақаттануы, жаралануы, контузия алуы) оның қылмыстық құқық бұзушылық жасауы үстінде болғаны анықталса;
3) құқық қорғау органы, азаматтық қорғау органы, мемлекеттік фельдъегерлік қызмет қызметкерінің, арнаулы мемлекеттік орган курсантының, тыңдаушысының, қызметкерінің, әскери қызметшінің қызметтік міндеттерді (әскери қызмет міндеттерін) атқару кезінде мертігуі (жарақаттануы, жаралануы, контузия алуы) алкогольдік, есірткілік, психотроптық, уытқұмарлық масаң күйге ұшырататын заттарды (сол тектестерді) медициналық емес пайдалану салдарынан болғаны анықталса;
4) құқық қорғау органы, азаматтық қорғау органы, мемлекеттік фельдъегерлік қызмет қызметкерінің, арнаулы мемлекеттік орган курсантының, тыңдаушысының, қызметкерінің, әскери қызметшінің қызметтік міндеттерді (әскери қызмет міндеттерін) атқару кезінде мертігуі (жарақаттануы, жаралануы, контузия алуы) ақшалай төлем алу немесе қызметтен жалтару мақсатында қасақана өзіне-өзі қандай да бір дене жарақатын салу (мүшесін зақымдау) немесе денсаулығына өзге де зиян келтіру салдарынан болғаны белгіленсе, ақшалай төлемдер жүргізілмейді.

2) материалы служебного расследования, подтверждающие факт получения увечья (травмы, ранения, контузии) при исполнении служебных обязанностей (обязанностей воинской службы);
3) заключение (постановление) военно-врачебной комиссии (экспертизы) о негодности или ограниченной годности к службе вследствие данного увечья (травмы, ранения, контузии) или его последствия с указанием причинной связи увечья (травмы, ранения, контузии) с исполнением служебных обязанностей (обязанностей воинской службы);
4) выписку из приказа об увольнении по состоянию здоровья с воинской службы, правоохранительных, специальных государственных органов, органов гражданской защиты, государственной фельдъегерской службы.
Документы для формирования личного дела представляются иными структурными подразделениями уполномоченного органа по запросу ответственного структурного подразделения.
Ответственное структурное подразделение для обновления либо уточнения сведений, указанных в настоящем пункте, запрашивает иные необходимые документы со структурных подразделений уполномоченного органа или государственных органов и приобщает к материалам личного дела.
6. Ответственное структурное подразделение после получения заключения (постановления) военно-врачебной комиссии (экспертизы) в течение пяти рабочих дней информирует лицо, подавшее рапорт (заявление), о принятом решении.
7. Денежные выплаты не производятся, если:
1) сотрудник либо военнослужащий имеют право на назначение пенсионных выплат за выслугу лет в соответствии с Законом Республики Казахстан "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан";
2) установлено, что увечье (травма, ранение, контузия) сотрудника правоохранительного органа, органа гражданской защиты, государственной фельдъегерской службы, курсанта, слушателя, сотрудника специального государственного органа, военнослужащего, полученное при исполнении служебных обязанностей (обязанностей воинской службы), наступило при совершении им уголовного правонарушения;
3) установлено, что увечье (травма, ранение, контузия) сотрудника правоохранительного органа, органа гражданской защиты, государственной фельдъегерской службы, курсанта, слушателя, сотрудника специального государственного органа, военнослужащего, полученное при исполнении служебных обязанностей (обязанностей воинской службы), наступило в результате немедицинского употребления веществ, вызывающих состояние алкогольного, наркотического, психотропного, токсикоманического опьянения (их аналогов);
4) установлено, что увечье (травма, ранение, контузия) сотрудника правоохранительного органа, органа гражданской защиты, государственной фельдъегерской службы, курсанта, слушателя, сотрудника специального государственного органа, военнослужащего, полученное при исполнении служебных обязанностей (обязанностей воинской службы), наступило в результате умышленного причинения себе какого-либо телесного повреждения (членовредительства) или иного вреда здоровью в целях получения денежной выплаты или уклонения от службы.

8. Ақшалай төлем уәкілетті органның шешімі (бұйрығы) негізінде тағайындалады және міндеттемелер мен төлемдер бойынша жеке қаржыландыру жоспарларында қаражат болған кезде жүргізіледі.
Міндеттемелер мен төлемдер бойынша жеке қаржыландыру жоспарларында қаражат болмаған кезде ақшалай төлем міндеттемелер мен төлемдер бойынша жеке қаржыландыру жоспарларына тиісті өзгерістер енгізілгеннен кейін жүргізіледі.
9. Ақшалай төлемді тағайындау баянат (өтініш) берілген сәттен бастап, бірақ ерте дегенде құқық қорғау органы, азаматтық қорғау органы, мемлекеттік фельдъегерлік қызмет қызметкерінің, арнаулы мемлекеттік орган курсантының, тыңдаушысының, қызметкерінің, әскери қызметшінің қызметтен шығарылуына не жеке құрам (әскери бөлім, мекеме) тізімінен шығарылуына байланысты ақшалай үлес тоқтатылған күні жүргізіледі.
10. Ақшалай төлем ағымдағы айда өткен ай үшін 25-і күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
Желтоқсанда ағымдағы ай үшін ақшалай төлем 25-і күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
11. Ақшалай төлем:
1) ақшалай төлем алушы Қазақстан Республикасының азаматтығын тоқтатқан;
2) ақшалай төлем алушыға "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жасына байланысты зейнетақы төлемдері тағайындалған;
3) ақшалай төлем алушы Қазақстан Республикасының шегінен тыс тұрақты тұруға кеткен;
4) ақшалай төлем алушы қайтыс болған жағдайда тоқтатылады.
Жауапты құрылымдық бөлімше осы тармақта көрсетілген жағдайлардың туындауы тұрғысынан ақшалай төлем алушыларды мониторингтеуді жүзеге асырады.
12. Ақшалай төлемді тоқтату уәкілетті органның шешімімен (бұйрығымен) төлемді тоқтатуға әкелген мән-жай туындаған айдан кейінгі айдан бастап ресімделеді.
13. Банктік деректемелері (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), банк шотының нөмірі) өзгерген, осы Қағидалардың 11-тармағында көзделген оқиғалар туындаған жағдайда ақшалай төлем алушы он жұмыс күні ішінде ақшалай төлем алатын жердегі тиісті уәкілетті органды жазбаша түрде хабардар етеді.
3-тарау. Ақшалай төлемді жүзеге асыру мөлшері
14. Құқық қорғау органының, арнаулы мемлекеттік органның, азаматтық қорғау органының, мемлекеттік фельдъегерлік қызметтің қызметкеріне, келісімшарт бойынша әскери қызмет өткерген әскери қызметшіге ақшалай төлем соңғы атқаратын лауазымы бойынша ақшалай қаражатының елу пайызы мөлшерінде жүзеге асырылады.
Соңғы атқарған лауазымы бойынша ақшалай қаражат мөлшері өзгерген кезде тиісті уәкілетті орган ақшалай төлем алушыны хабардар етіп, ақшалай төлемді қайта есептейді.
Ақшалай төлемді қайта есептеу уәкілетті органның шешімі (бұйрығы) негізінде жүргізіледі.

8. Денежная выплата назначается на основании решения (приказа) уполномоченного органа и производится при наличии средств в индивидуальных планах финансирования по обязательствам и платежам.
При отсутствии средств в индивидуальных планах финансирования по обязательствам и платежам денежная выплата производится после внесения соответствующих изменений в индивидуальные планы финансирования по обязательствам и платежам.
9. Назначение денежной выплаты производится с момента подачи рапорта (заявления), но не ранее дня прекращения выплаты денежного довольствия в связи с увольнением сотрудника правоохранительного органа, органов гражданской защиты, государственной фельдъегерской службы, курсанта, слушателя, сотрудника специального государственного органа, военнослужащего со службы либо исключением из списков личного состава (воинской части, учреждения).
10. Денежная выплата производится в текущем месяце за истекший месяц не позднее 25 числа.
В декабре денежная выплата за текущий месяц производится не позднее 25 числа.
11. Денежная выплата прекращается в случаях:
1) прекращения гражданства Республики Казахстан получателя денежной выплаты;
2) назначения получателю денежной выплаты пенсионных выплат по возрасту в соответствии с Законом Республики Казахстан "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан";
3) выезда получателя денежной выплаты на постоянное место жительство за пределы Республики Казахстан;
4) смерти получателя денежной выплаты.
Ответственное структурное подразделение осуществляет мониторинг получателей денежной выплаты на предмет возникновения случаев, указанных в настоящем пункте.
12. Прекращение денежной выплаты оформляется решением (приказом) уполномоченного органа с месяца, следующего за месяцем, в котором возникли обстоятельства, влекущие за собой прекращение выплаты.
13. Получатель денежной выплаты в случае изменения банковских реквизитов (фамилии, имени отчества (при наличии), номера банковского счета), наступления событий, предусмотренных пунктом 11 настоящих Правил, в течение десяти рабочих дней в письменном виде информирует соответствующий уполномоченный орган по месту получения денежных выплат.
Глава 3. Размер осуществления денежной выплаты
14. Денежная выплата сотруднику правоохранительного, специального государственного органа, органа гражданской защиты, государственной фельдъегерской службы, военнослужащему, проходившему воинскую службу по контракту, осуществляется в размере пятидесяти процентов от денежного содержания по последней занимаемой должности.
При изменении размера денежного содержания по последней занимаемой должности соответствующим уполномоченным органом производится перерасчет денежной выплаты с уведомлением получателя денежной выплаты.
Перерасчет денежной выплаты производится на основании решения (приказа) уполномоченного органа.

15. Мерзімді әскери қызметтің әскери қызметшісіне, кадетке, курсантқа, әскери жиынға шақырылған әскери міндеттіге ақшалай төлем тиісті қаржы жылына белгіленген бір күндік ең төмен күнкөріс деңгейі мөлшерінде жүзеге асырылады.
4-тарау. Қорытынды ережелер
16. Ақшалай төлемдерден туындайтын даулар Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен қаралады.
Қызметтік міндеттерін (әскери
қызмет міндеттерін) атқару
кезінде мертігуі (жарақаттануы,
жаралануы, контузия алуы)
салдарынан денсаулық жағдайы
бойынша қызметтен
шығарылған құқық қорғау
органдарының, азаматтық
қорғау органдарының,
мемлекеттік фельдъегерлік
қызметтің қызметкерлеріне,
арнаулы мемлекеттік
органдардың курсанттарына,
тыңдаушыларына,
қызметкерлеріне, әскери
қызметшілерге ақшалай төлемді
жүзеге асыру қағидалары мен
мөлшеріне
1-қосымша
Кімге: __________________
(ақшалай төлемді жүзеге
асыратын уәкілетті органның
басшысына)
Кімнен: ________________
(өтініш иесінің Т.А.Ә.
(бар болса) мекенжайы ____________________
тел: _________________
Баянат (өтініш)
Сізден ____________________________________ қызметтік міндеттерімді Т.А.Ә. (бар болса)
(әскери қызметтік міндеттерімді) атқару кезінде мертігуіме (жарақаттануыма, жаралануыма, контузия алуыма) байланысты ақшалай төлем тағайындауыңызды сұраймын.
Өтінішке мынадай құжаттарды қоса беремін:
1. ____________________________
2. ____________________________
3. ____________________________
Тегім, атым, әкемнің аты (бар болса), банктік шот нөмірі, азаматтығым, тұрақты тұратын жерім өзгерген жағдайда бұл факт туралы тиісті уәкілетті органды он жұмыс күні ішінде жазбаша нысанда хабардар етемін.
"Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес өтінішті қарау үшін талап етілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді алуға келісім беремін.
Арыз иесінің қолы _____________.
Күні: ______ жылғы "___" _________.
Қызметтік міндеттерін (әскери
қызмет міндеттерін) атқару
кезінде мертігуі (жарақаттануы,
жаралануы, контузия алуы)
салдарынан денсаулық жағдайы
бойынша қызметтен
шығарылған құқық қорғау
органдарының, азаматтық
қорғау органдарының,
мемлекеттік фельдъегерлік
қызметтің қызметкерлеріне,
арнаулы мемлекеттік
органдардың курсанттарына,
тыңдаушыларына,
қызметкерлеріне, әскери
қызметшілерге ақшалай төлемді
жүзеге асыру қағидалары мен
мөлшеріне
2-қосымша
Ақшалай төлем мөлшері туралы анықтама ___________________________________________________________________________ (оқиға болған күнгі лауазымының атауы мен сыныптық шені, арнаулы, әскери атағы, Т.А.Ә. (бар болса)
20____ ж. "_____" __________ ақшалай қаражат ___________________________,
(ақшалай төлем алуға құқық беретін оқиға күні) (сомасы жазумен)
оның ішінде лауазымдық айлықақы __________, сыныптық шені, арнаулы, әскери атағы бойынша айлықақы _____________ құрады.
Анықтама қызметтік міндеттерді (әскери қызмет міндеттерін) атқару кезінде мертігуі (жарақаттануы, жаралануы, контузия алуы) салдарынан денсаулық жағдайы бойынша қызметтен шығарылған құқық қорғау органдары, азаматтық қорғау органдары, мемлекеттік фельдъегерлік қызмет қызметкерлеріне, арнаулы мемлекеттік орган қызметкерлеріне, келісімшарт бойынша әскери қызмет өткерген әскери қызметшілерге ақшалай төлем тағайындау үшін берілді.
М.О.
Қаржы қызметінің бастығы (бухгалтер) _____________________________________
(қолы) (Т.А.Ә. (бар болса)

15. Денежная выплата военнослужащему срочной воинской службы, кадету, курсанту, слушателю, военнообязанному, призванному на воинские сборы, осуществляется в размере одного прожиточного минимума, установленного на соответствующий финансовый год.
Глава 4. Заключительные положения
16. Споры, вытекающие по денежным выплатам, рассматриваются в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
____________________________________
Приложение 1
к Правилам и размеру
осуществления денежной
выплаты сотрудникам
правоохранительных органов,
органов гражданской защиты,
государственной
фельдъегерской службы,
курсантам, слушателям,
сотрудникам специальных
государственных органов,
военнослужащим, уволенным по
состоянию здоровья в результате
увечья (травмы, ранения,
контузии), полученного при
исполнении служебных
обязанностей (обязанностей
воинской службы)
Кому: _______________________
(руководителю уполномоченного
органа, осуществляющего денежные
выплаты)
от _____________________________
(Ф.И.О. (при его наличии) заявителя)
проживающего __________________
тел: ____________________________
РАПОРТ (заявление)
Прошу Вас назначить ____________________ денежные выплаты в связи Ф.И.О. (при его наличии)
с получением увечья (травмы, ранения, контузии), полученного при исполнении служебных обязанностей (обязанностей воинской службы).
К заявлению прилагаю следующие документы:
1.____________________________
2.____________________________
3.____________________________
В случае изменения фамилии, имени, отчества (при его наличии), номера банковского счета, гражданства, постоянного места жительства, о данном факте мною в письменной форме будет информирован соответствующий уполномоченный орган в течение десяти рабочих дней.
Даю согласие на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для рассмотрения заявления в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите".
Подпись заявителя_____________.
Дата "___" ____________ года.
____________________________________
Приложение 2
к Правилам и размеру
осуществления денежной
выплаты сотрудникам
правоохранительных органов,
органов гражданской защиты,
государственной
фельдъегерской службы,
курсантам, слушателям,
сотрудникам специальных
государственных органов,
военнослужащим, уволенным по
состоянию здоровья в результате
увечья (травмы, ранения,
контузии), полученного при
исполнении служебных
обязанностей (обязанностей
воинской службы)
Справка о размере денежного содержания
_________________________________________________________________________
(наименование должности и классного чина, специального, воинского звания, занимаемых на день события, Ф.И.О. (при его наличии)
Денежное содержание на "___"_____20__г. составляло:________________________ (дата события, дающего право на получение денежной выплаты) (сумма прописью)
в том числе должностной оклад, ________________, оклад по классному чину, специальному, воинскому званию ____________________.
Справка выдана для назначения денежной выплаты сотрудникам правоохранительных органов, органов гражданской защиты, государственной фельдъегерской службы, специальных государственных органов, военнослужащим, проходившим воинскую службу по контракту, уволенным по состоянию здоровья в результате увечья (травмы, ранения, контузии), полученного при исполнении служебных обязанностей (обязанностей воинской службы).
М.П.
Начальник
финансовой службы (бухгалтер) _____________________ ________________________
(подпись)             (Ф.И.О. (при его наличии)
____________________________________