"Инвестицияларды мемлекеттік қолдауды іске асырудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 14 қаңтардағы № 13 қаулысына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 23 қаңтардағы № 30 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Инвестицияларды мемлекеттік қолдауды іске асырудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 14 қаңтардағы № 13 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген инвестициялық жобаларды іске асыруға арналған қызметтің басым түрлерінің тізбесінде:
"1-бөлім. Инвестициялық жобаларды, (соның ішінде инвестициялық басым жобаларды), арнайы инвестициялық жобаларды іске асыруға арналған қызметтің басым түрлерінің тізбесі" деген бөлімде:
мына:
"
55
Тұруды ұйымдастыру бойынша көрсетілетін қызметтер
55.1
Қонақүйлердің қызметтерін ұсыну
55.10
Қонақүйлердің қызметтерін ұсыну
55.3
Кемпингте алаңдар, рекреациялық автопарктер және трейлерлік парктерде тұру үшін көрсетілетін қызметтер
55.30
Кемпингте алаңдар, рекреациялық автопарктер және трейлерлік парктерде тұру үшін қызметтер
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
55
Уақытша тұру жөнінде қызметтер көрсету
55.1
Қонақүйлердің және тұруға арналған ұқсас орындардың қызметтер көрсетуі
55.10
Қонақүйлердің және тұруға арналған ұқсас орындардың қызметтер көрсетуі
55.3
Кемпингтердің, тұрақтардың тұруға арналған автофургондар мен автотіркемелерге қызметтер көрсетуі
55.30
Кемпингтердің, тұрақтардың тұруға арналған автофургондар мен автотіркемелерге қызметтер көрсетуі

О внесении изменений и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 14 января 2016 года № 13 "О некоторых вопросах реализации государственной поддержки инвестиций"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 января 2023 года № 30.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 14 января 2016 года № 13 "О некоторых вопросах реализации государственной поддержки инвестиций" следующие изменения и дополнение:
в перечне приоритетных видов деятельности для реализации инвестиционных проектов, утвержденном указанным постановлением:
в разделе "Часть 1. Перечень приоритетных видов деятельности для реализации инвестиционных проектов (в том числе инвестиционных приоритетных проектов), специальных инвестиционных проектов":
строку:
"
55
Услуги по организации проживания
55.1
Предоставление услуг гостиницами
55.10
Предоставление услуг гостиницами
55.3
Услуги для проживания в кемпинге, рекреационном автопарке и трейлерном парке
55.30
Услуги для проживания в кемпинге, рекреационном автопарке и трейлерном парке
"
изложить в следующей редакции:
"
55
Предоставление услуг по временному проживанию
55.1
Предоставление услуг гостиницами и аналогичными местами для проживания
55.10
Предоставление услуг гостиницами и аналогичными местами для проживания
55.3
Предоставление услуг кемпингами, стоянками для автофургонов и автоприцепов для жилья
55.30
Предоставление услуг кемпингами, стоянками для автофургонов и автоприцепов для жилья

55.9******
Тұруға арналған өзге де орындардың қызметтер көрсетуі
55.90
Тұруға арналған өзге де орындардың қызметтер көрсетуі
";
мына:
"
68
Жылжымайтын мүлікпен жасалатын операциялар
68.2
Жеке меншік немесе жалданатын жылжымайтын мүлікті жалдау және басқару
68.20
Көрме залдарын, қоймалық үй-жайларды және жерді қоса алғанда, тұруға арналмаған ғимараттарды қоспағанда, жеке меншік немесе жалданатын жылжымайтын мүлікті жалдау және басқару
"
деген жол алып тасталсын;
мына:
"
86
Денсаулық сақтау саласындағы қызмет
86.1
Аурухана ұйымдарының қызметі
86.10
Аурухана ұйымдарының қызметі
"
деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"
91*******
Кітапханалардың, архивтердің, музейлердің қызметі және мәдениет саласындағы өзге де қызмет
91.0
Кітапханалардың, архивтердің, музейлердің қызметі және мәдениет саласындағы өзге де қызмет
91.02
Музейлердің қызметі
";
ескертпе мынадай редакцияда жазылсын:
"Ескертпе:
* 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап ақ қант (СЭҚТН коды 170199) кедендік әкелу бажынан босатылмайды;
** 2019 жылғы қаңтардан бастап қолданысқа енгізілген, ауылдық елді мекендерде, шағын қалаларда орналасқан;
*** 2019 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізілген, республикалық, облыстық және жергілікті маңызы бар жолдардың жол маңындағы жолағында орналасқан;
**** темір кені концентраты және (немесе) шекемтастар өндірісіне ғана қатысты;
***** тас көмірді байытуға ғана қатысты;
****** студенттерге, магистранттар мен докторанттарға арналған жатақханалар салу бойынша мемлекеттік заттай грант түрінде инвестициялық преференция алуға ғана қатысты;
******* мемлекеттік заттай грант түрінде инвестициялық преференция алуға ғана қатысты.".
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Ә. Смайылов

55.9******
Предоставление услуг прочими местами для проживания
55.90
Предоставление услуг прочими местами для проживания
";
строку:
"
68
Операции с недвижимым имуществом
68.2
Аренда и управление собственной или арендуемой недвижимостью
68.20
Аренда и управление собственной или арендуемой недвижимостью, за исключением нежилых помещений, включая выставочные залы, складские помещения, земли
"
исключить;
после строки:
"
86
Деятельность в области здравоохранения
86.1
Деятельность больничных организаций
86.10.
Деятельность больничных организаций
"
дополнить строкой следующего содержания:
"
91*******
Деятельность библиотек, архивов, музеев и прочая деятельность в области культуры
91.0
Деятельность библиотек, архивов, музеев и прочая деятельность в области культуры
91.02
Деятельность музеев
";
примечание изложить в следующей редакции:
"Примечание:
* С 1 января 2020 года от ввозной таможенной пошлины не освобождается сахар белый (код ТНВЭД 170199);
** находящихся в сельских населенных пунктах, малых городах, введенных в действие с января 2019 года;
*** находящихся на придорожной полосе дорог республиканского, областного и местного значения, введенных в действие с 1 января 2019 года;
**** относится исключительно к производству железорудного концентрата и (или) окатышей;
***** относится исключительно к обогащению каменного угля;
****** относится исключительно к получению инвестиционной преференции в виде государственного натурного гранта по строительству общежитий для студентов, магистрантов и докторантов;
******* относится исключительно к получению инвестиционной преференции в виде государственного натурного гранта.".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Смаилов