"Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарына сәйкес сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 1165 қаулысына толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 7 ақпандағы № 77 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2024 жылғы 31 желтоқсандағы № 1146 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 31.12.2024 № 1146 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін, бірақ ерте дегенде 01.01.2025 қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2019 жылғы 20 маусымдағы Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясының Үкіметі арасындағы поляр маңындағы орбиталарға солтүстік бағытта ғарыш аппараттарын ұшыру үшін "Байқоңыр" ғарыш айлағынан "Союз-2" типіндегі тасымалдағыш зымырандарды ұшыруды жүзеге асыру жөніндегі ынтымақтастық туралы келісімді іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарына сәйкес сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 1165 қаулысына мынадай толықтыру енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарына сәйкес сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің тізбесі мынадай мазмұндағы 11-тармақпен толықтырылсын:
"11. 2019 жылғы 20 маусымдағы Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясының Үкіметі арасындағы поляр маңындағы орбиталарға солтүстік бағытта ғарыш аппараттарын ұшыру үшін "Байқоңыр" ғарыш айлағынан "Союз-2" типіндегі тасымалдағыш зымырандарды ұшыруды жүзеге асыру жөніндегі ынтымақтастық туралы келісімге сәйкес сатып алынатын жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерге мыналар жатады:
жергілікті атқарушы органдар мен шаруашылық басшыларын тасымалдағыш зымыранның алдағы ұшырылуы туралы құлақтандыру;
тасымалдағыш зымыранды ұшыру алдында құлау ауданын шолып байқау және тасымалдағыш зымыранды ұшыруды жүргізу кезеңінде құлау ауданын уақытша жабу;
тасымалдағыш зымыранды ұшыру жүзеге асырылған соң тұрғындарды (бар болса) құлау ауданынан эвакуациялау және оларды қайтару;
тасымалдағыш зымыранның бөлінетін бөліктерінің фрагменттерін іздестіру;
табылған сұйықтықты зымыран қозғалтқыштарын (немесе олардың фрагменттерін) және тасымалдағыш зымыраннан бөлінетін бөліктерінен құрамында бағалы металдары бар бұйымдарды (немесе олардың фрагменттерін) ұшыруды жүргізетін ұйымға қайтару;
жануарлар дүниесіне және өсімдік жабынына әсерді төмендету мақсатында өрт қауіпсіздігі талаптары мен нормативтерін сақтау;
тасымалдағыш зымыранның бөлінетін бөліктері жерге түскен кезде өрт туындаған жағдайда дала өрттерін барынша тез жою;
тасымалдағыш зымыранның бөлінетін бөліктерінің фрагменттерінен құлау ауданын уақтылы тазалау (бөлінетін бөліктер сорға құлаған кезде оларды құлау ауданынан қысқы кезеңде эвакуациялауға жол беріледі);
тасымалдағыш зымыранның бөлінетін бөліктері құлаған жерлерде ластанған учаскелерді детоксикациялау (қажет болған кезде) және бұзылған топырақ жабынын техникалық рекультивациялау (тегістеу);
"Байқоңыр" ғарыш айлағының позициялық ауданы қоршаған ортасының жай-күйіне тасымалдағыш зымырандарды дайындау және ұшыру әсерін бағалау;
құлау ауданында және шектес аумақта орналасқан елді мекендердің қоршаған ортасының жай-күйіне тасымалдағыш зымыранның бөлінетін бөліктерінің құлау әсерін бағалау;
құлау ауданында және шектес аумақта флора мен фаунаның жай-күйін жыл сайынғы мониторингтеу;
бес жылда бір рет немесе құлау ауданын пайдалану мерзімі аяқталған соң құлау ауданы мен шектес аумақтың қоршаған ортасының жай-күйіне тасымалдағыш зымырандарды ұшырудың әсерін кешенді бағалау.".

О внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 1165 "Об утверждении перечня товаров, работ, услуг, приобретаемых в соответствии с международными договорами Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 7 февраля 2023 года № 77. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2024 года № 1146
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 31.12.2024 № 1146 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования, но не ранее 01.01.2025).
В целях реализации Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о сотрудничестве по осуществлению пусков с космодрома "Байконур" ракет-носителей типа "Союз-2" для запусков космических аппаратов в северном направлении на приполярные орбиты от 20 июня 2019 года Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 1165 "Об утверждении перечня товаров, работ, услуг, приобретаемых в соответствии с международными договорами Республики Казахстан" следующее дополнение:
перечень товаров, работ, услуг, приобретаемых в соответствии с международными договорами Республики Казахстан, утвержденный указанным постановлением, дополнить пунктом 11 следующего содержания:
"11. К работам и услугам, приобретаемым в соответствии с Соглашением между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о сотрудничестве по осуществлению пусков с космодрома "Байконур" ракет-носителей типа "Союз-2" для запусков космических аппаратов в северном направлении на приполярные орбиты от 20 июня 2019 года, относятся:
оповещение местных исполнительных органов и руководителей хозяйств о предстоящем пуске ракеты-носителя;
рекогносцировка района падения перед пуском ракеты-носителя и временное закрытие района падения в период проведения пуска ракеты-носителя;
эвакуация населения из района падения (в случае его наличия) и его возвращение после осуществления пуска ракеты-носителя;
поиск фрагментов отделяющихся частей ракеты-носителя;
возврат организации, производящей пуски, обнаруженных жидкостных ракетных двигателей (или их фрагментов) и содержащих драгоценные металлы изделий (или их фрагментов) с отделяющихся частей ракеты-носителя;
соблюдение требований и нормативов пожарной безопасности с целью снижения воздействия на животный мир и растительный покров;
максимально быстрая ликвидация степных пожаров, в случае их возникновения при приземлении отделяющихся частей ракеты-носителя;
своевременная очистка района падения от фрагментов отделяющихся частей ракеты-носителя (при падении отделяющихся частей в солончаки допускается их эвакуация из района падения в зимний период);
детоксикация загрязненных участков (при необходимости) и техническая рекультивация (выравнивание) нарушенного почвенного покрова на местах падения отделяющихся частей ракеты-носителя;
оценка воздействия подготовки и пуска ракеты-носителя на состояние окружающей среды позиционного района космодрома "Байконур";
оценка воздействия падения отделяющихся частей ракеты-носителя на состояние окружающей среды в районе падения и населенных пунктах, расположенных на сопредельной территории;
ежегодный мониторинг состояния флоры и фауны в районе падения и на сопредельной территории;
комплексная оценка воздействия пусков ракет-носителей на состояние окружающей среды в районе падения и на сопредельной территории один раз в пять лет или по завершении эксплуатации района падения.".

2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Ә. Смайылов

2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Смаилов