"Жекешелендірудің 2021 – 2025 жылдарға арналған кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 29 желтоқсандағы № 908 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 28 ақпандағы № 165 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Жекешелендірудің 2021 – 2025 жылдарға арналған кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 29 желтоқсандағы № 908 қаулысына мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулыға 3-қосымшада:
жекешелендіруге жататын республикалық меншіктегі ұйымдардың тізбесінде:
"Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрлігі" деген бөлімде:
реттік нөмірі 3.2-жол алып тасталсын;
көрсетілген қаулыға 4-қосымшада:
бәсекелес ортаға беру ұсынылатын коммуналдық меншіктегі ұйымдардың тізбесінде:
"Атырау облысының әкімдігі" деген бөлімде:
реттік нөмірі 34.3-жол алып тасталсын;
"Түркістан облысының әкімдігі" деген бөлімде:
реттік нөмірі 179-1.48-жол алып тасталсын;
"Алматы қаласының әкімдігі" деген бөлімде:
реттік нөмірі 373-2.15-жол алып тасталсын;
көрсетілген қаулыға 5-қосымшада:
акционерлік қоғамдардың және олармен үлестес болып табылатын өзге заңды тұлғалардың бәсекелес ортаға беруге ұсынылатын еншілес, тәуелді ұйымдарының тізбесінде:
"Astana" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамы" деген бөлімде:
реттік нөмірі 122.1-жол алып тасталсын;
"Алматы" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамы" деген бөлімде:
реттік нөмірі 149-1.5-жол алып тасталсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген жекешелендірілетін квазимемлекеттік сектор субъектілері тізіміне енгізудің өлшемшарттарында (қағидаттарында):
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Квазимемлекеттік сектор субъектісіне қатысты мемлекеттік басқарудың тиісті саласына (аясына) басшылық ету жөніндегі уәкілетті органның оны мемлекеттің экономикалық мүдделерін ескеріп іске асырудың негізділігіне оң бағасының болуы шартымен мынадай өлшемшарттардың біріне сәйкес келуі оны жекешелендірілетін квазимемлекеттік сектор субъектілері тізіміне енгізуге бастама жасау үшін негіз болып табылады:".
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Ә. Смайылов

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2020 года № 908 "О некоторых вопросах приватизации на 2021 – 2025 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 февраля 2023 года № 165.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2020 года № 908 "О некоторых вопросах приватизации на 2021 – 2025 годы" следующие изменения:
в приложении 3 к указанному постановлению:
в перечне организаций республиканской собственности, подлежащих приватизации:
в разделе "Министерство науки и высшего образования Республики Казахстан":
строку, порядковый номер 3.2, исключить;
в приложении 4 к указанному постановлению:
в перечне организаций коммунальной собственности, предлагаемых к передаче в конкурентную среду:
в разделе "Акимат Атырауской области":
строку, порядковый номер 34.3, исключить;
в разделе "Акимат Туркестанской области":
строку, порядковый номер 179-1.48, исключить;
в разделе "Акимат города Алматы":
строку, порядковый номер 373-2.15, исключить;
в приложении 5 к указанному постановлению:
в перечне дочерних, зависимых организаций акционерных обществ и иных юридических лиц, являющихся аффилированными с ними, предлагаемых к передаче в конкурентную среду:
в разделе "Акционерное общество "Социально-предпринимательская корпорация "Astana":
строку, порядковый номер 122.1, исключить;
в разделе "Акционерное общество "Социально-предпринимательская корпорация "Алматы":
строку, порядковый номер 149-1.5, исключить;
в критериях (принципах) внесения в список приватизируемых субъектов квазигосударственного сектора, утвержденных указанным постановлением:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"Соответствие одному из следующих критериев является основанием для инициирования внесения субъекта квазигосударственного сектора в список приватизируемых субъектов квазигосударственного сектора при условии, что в отношении указанного субъекта имеется положительная оценка уполномоченного органа по руководству соответствующей отраслью (сферой) государственного управления об обоснованности его реализации с учетом экономических интересов государства:".
2. Настоящее постановление вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Смаилов