"Мемлекеттік есептеу жүйелерін және картографиялық проекцияларды белгілеу туралы"
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 14 наурыздағы № 208 қаулысы
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз
"Геодезия, картография және кеңістіктік деректер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабының 2)-тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасының аумағында:
1) мемлекеттік есептеу жүйелері:
Іргелі астрономиялық геодезиялық желінің пункттерімен және Дәлдігі жоғары геодезиялық желінің пункттерімен бекітілген 2023 жылғы Қазақстандық жер координаттық есептеу негізі (Qazaqstan Terrestrial Reference Frame 2023, QazTRF-23);
Қазақстандық биіктік есептеу негізі (Qazaqstan Vertical Reference Frame, QazVRF)
2) картографиялық проекция:
1980 жылғы Геодезиялық анықтамалық жүйенің эллипсоидындағы Гаусс-Крюгер проекциясы (Geodetic Reference System 1980, GRS-80) белгіленсін.
2. "Координаталардың, биіктіктердің, гравиметриялық және спутниктік өлшемдердің, сондай-ақ мемлекеттік топографиялық карталар мен жоспарлар масштабтық қатарының бірыңғай мемлекеттік жүйелерін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 28 желтоқсандағы № 1403 қаулысының күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
1-тармақтың қолданысы 2025 жылғы 1 қаңтарға дейін тоқтатыла тұрсын, тоқтатыла тұру кезеңінде осы тармақша мынадай редакцияда қолданылады деп белгiленсін:
"Қазақстан Республикасының аумағында:
1) мемлекеттік есептеу жүйелері:
1942 жылғы координаттар жүйесі (42-КЖ);
1977 жылғы Балтық биіктік жүйесі;
2) картографиялық проекция:
Крассовский эллипсоидындағы Гаусс-Крюгер проекциясы.".
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Ә. Смайылов

"Об установлении государственных систем отсчета и картографических проекций"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 14 марта 2023 года № 208
В соответствии с подпунктом 2) статьи 12 Закона Республики Казахстан "О геодезии, картографии и пространственных данных" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить на территории Республики Казахстан:
1) государственные системы отсчета:
Казахстанская земная координатная отcчетная основа 2023 года (Qazaqstan Terrestrial Reference Frame 2023, QazTRF-23), закрепленная пунктами Фундаментальной астрономо-геодезической сети и пунктами Высокоточной геодезической сети;
Казахстанская высотная отсчетная основа (Qazaqstan Vertical Reference Frame, QazVRF);
2) картографическую проекцию:
проекция Гаусса-Крюгера на эллипсоиде Геодезической системы отсчета 1980 года (Geodetic Reference System 1980, GRS-80).
2. Признать утратившим силу постановление Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2002 года № 1403 "Об установлении единых государственных систем координат, высот, гравиметрических и спутниковых измерений, а также масштабного ряда государственных топографических карт и планов".
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Действие пункта 1 приостановить до 1 января 2025 года, установив, что в период приостановления данный пункт действует в следующей редакции:
"Установить на территории Республики Казахстан:
1) государственные системы отсчета:
система координат 1942 года (СК-42);
Балтийская система высот 1977 года;
2) картографическую проекцию:
проекция Гаусса-Крюгера на эллипсоиде Крассовского.".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Смаилов