Өзіндік ерекшелігі бар тауарлардың Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы өткізілуін бақылауды жүзеге асыру орындарының тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 13 сәуірдегі № 299 қаулысы.
"Өзіндік ерекшелігі бар тауарларды бақылау туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 7-бабының 4) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған өзіндік ерекшелігі бар тауарлардың Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы өткізілуін бақылауды жүзеге асыру орындарының тізбесі бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Ә. Смайылов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2023 жылғы 13 сәуірдегі
№ 299 қаулысымен
бекітілген
Өзіндік ерекшелігі бар тауарлардың Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы өткізілуін бақылауды жүзеге асыру орындарының тізбесі
1. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы автомобильмен өткізу пункттерінде:
1) Қытай Халық Республикасымен шекара арқылы халықаралық өткізу пункттері:
Бақты Абай облысы Көлжат Алматы облысы Достық Жетісу облысы Нұр Жолы Жетісу облысы Майқапшағай Шығыс Қазақстан облысы;
2) Қырғыз Республикасымен шекара арқылы халықаралық өткізу пункттері:
Кеген Алматы облысы Айша Бибі Жамбыл облысы Ауқатты Жамбыл облысы Қарасу Жамбыл облысы Қордай Жамбыл облысы Сарытөбе Жамбыл облысы Сыпатай батыр Жамбыл облысы;
3) Өзбекстан Республикасымен шекара арқылы халықаралық өткізу пункттері:
Тәжен Маңғыстау облысы Атамекен Түркістан облысы Б. Қонысбаев Түркістан облысы Жібек Жолы Түркістан облысы Қазығұрт Түркістан облысы Қапланбек Түркістан облысы Сырдария Түркістан облысы Целинный Түркістан облысы;
4) Ресей Федерациясымен шекара арқылы халықаралық өткізу пункттері:
Ауыл Абай облысы Байтанат Абай облысы Жезкент Абай облысы Қоянбай Абай облысы Әлімбет Ақтөбе облысы Жайсаң Ақтөбе облысы Қарашатау Ақтөбе облысы Құрманғазы Атырау облысы Ақсай Батыс Қазақстан облысы Жәнібек Батыс Қазақстан облысы Орда Батыс Қазақстан облысы Сырым Батыс Қазақстан облысы Тасқала Батыс Қазақстан облысы Шаған Батыс Қазақстан облысы Ақбалшық Қостанай облысы Аят Қостанай облысы Желқуар Костанай облысы Қайрақ Қостанай облысы Қондыбай Қостанай облысы Обаған Қостанай облысы Амангелді Павлодар облысы Қосақ Павлодар облысы Найза Павлодар облысы Үрлітөбе Павлодар облысы Шарбақты Павлодар облысы Бидайық Солтүстік Қазақстан облысы Жаңа Жол Солтүстік Қазақстан облысы Қарақоға Солтүстік Қазақстан облысы Қызыл Жар Солтүстік Қазақстан облысы Үбе Шығыс Қазақстан облысы;

Об утверждении перечня мест осуществления контроля за перемещением специфических товаров через Государственную границу Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 13 апреля 2023 года № 299.
В соответствии с подпунктом 4) статьи 7 Закона Республики Казахстан "О контроле специфических товаров" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый перечень мест осуществления контроля за перемещением специфических товаров через Государственную границу Республики Казахстан.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Смаилов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 13 апреля 2023 года № 299
Перечень мест осуществления контроля за перемещением специфических товаров через Государственную границу Республики Казахстан
1. В автомобильных пунктах пропуска через Государственную границу Республики Казахстан:
1) международные пункты пропуска через границу с Китайской Народной Республикой:
Бахты
область Абай
Кольжат
Алматинская область
Достык
область Жетісу
Нур Жолы
область Жетісу
Майкапчагай
Восточно-Казахстанская область;
2) международные пункты пропуска через границу с Кыргызской Республикой:
Кеген
Алматинская область
Айша Биби
Жамбылская область
Аухатты
Жамбылская область
Карасу
Жамбылская область
Кордай
Жамбылская область
Сартобе
Жамбылская область
Сыпатай батыр
Жамбылская область;
3) международные пункты пропуска через границу с Республикой Узбекистан:
Тажен
Мангистауская область
Атамекен
Туркестанская область
Б. Конысбаева
Туркестанская область
Жибек Жолы
Туркестанская область
Казыгурт
Туркестанская область
Капланбек
Туркестанская область
Сырдарья
Туркестанская область
Целинный
Туркестанская область;
4) международные пункты пропуска через границу с Российской Федерацией:
Ауыл
область Абай
Байтанат
область Абай
Жезкент
область Абай
Коянбай
область Абай
Алимбет
Актюбинская область
Жайсан
Актюбинская область
Карашатау
Актюбинская область
Курмангазы
Атырауская область
Аксай
Западно-Казахстанская область
Жаныбек
Западно-Казахстанская область
Орда
Западно-Казахстанская область
Сырым
Западно-Казахстанская область
Таскала
Западно-Казахстанская область
Шаган
Западно-Казахстанская область
Акбалшык
Костанайская область
Аят
Костанайская область
Желкуар
Костанайская область
Кайрак
Костанайская область
Кондыбай
Костанайская область
Убаган
Костанайская область
Амангельды
Павлодарская область
Косак
Павлодарская область
Найза
Павлодарская область
Урлютобе
Павлодарская область
Шарбакты
Павлодарская область
Бидаик
Северо-Казахстанская область
Жана жол
Северо-Казахстанская область
Каракога
Северо-Казахстанская область
Кызыл Жар
Северо-Казахстанская область
Убе
Восточно-Казахстанская область;

5) Түрікменстанмен шекара арқылы халықаралық өткізу пункті:
Темірбаба Маңғыстау облысы.
2. Қазақстан Республикасы қалаларының әуежайларында халықаралық әуемен тасымалдау үшін ашық өткізу пункттерінде:
Ақтау Ақтау қаласы Ақтөбе Ақтөбе қаласы Алматы Алматы қаласы Астана Астана қаласы Атырау Атырау қаласы Жезқазған Жезқазған қаласы Қарағанды Қарағанды қаласы Көкшетау Көкшетау қаласы Қостанай Қостанай қаласы Қызылорда Қызылорда қаласы Орал Орал қаласы Өскемен Өскемен қаласы Павлодар Павлодар қаласы Петропавл Петропавл қаласы Семей Семей қаласы Тараз Тараз қаласы Түркістан Түркістан қаласы Шымкент Шымкент қаласы.
3. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы теміржол өткізу пункттерінде:
1) Қытай Халық Республикасымен шекара арқылы теміржол жүк-жолаушы өткізу пункттері:
Алтынкөл Жетісу облысы Достық Жетісу облысы;
2) Қырғыз Республикасымен шекара арқылы теміржол жүк-жолаушы өткізу пункті:
Шалдыбар Жамбыл облысы;
3) Өзбекстан Республикасымен шекара арқылы теміржол жүк-жолаушы өткізу пункттері:
Оазис Маңғыстау облысы Сарыағаш Түркістан облысы Мақтаарал Түркістан облысы;
4) Ресей Федерациясымен шекара арқылы теміржол жүк-жолаушы өткізу пункттері:
Ауыл Абай облысы Жезкент Абай облысы Жайсаң Ақтөбе облысы Қыргелді Ақтөбе облысы Ганюшкино Атырау облысы Жайық Батыс Қазақстан облысы Жәнібек Батыс Қазақстан облысы Сайқын Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау Батыс Қазақстан облысы Ақсу Қостанай облысы Боскөл Қостанай облысы Қайрақ Қостанай облысы Мағынай Қостанай облысы Пресногорьков Қостанай облысы Уәлиханов Павлодар облысы Мыңкөл Павлодар облысы Шарбақты Павлодар облысы Булаев Солтүстік Қазақстан облысы Мамлютка Солтүстік Қазақстан облысы Шемонаиха Шығыс Қазақстан облысы;
5) Түрікменстанмен шекара арқылы теміржол жүк-жолаушы өткізу пункттері:
Болашақ Маңғыстау облысы.
4. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы теңіздегі және өзендегі өткізу пункттерінде:
1) теңіздегі халықаралық өткізу пункттері:
Ақтау Маңғыстау облысы Баутино Маңғыстау облысы Құрық Маңғыстау облысы;
2) Ресей Федерациясымен шекара арқылы өзендегі өткізу пункті:
Үрлітөбе Павлодар облысы.

5) международный пункт пропуска через границу с Туркменистаном:
Темирбаба
Мангистауская область.
2. В пунктах пропуска, открытых для международных авиаперевозок в аэропортах городов Республики Казахстан:
Актау
город Актау
Актобе
город Актобе
Алматы
город Алматы
Астана
город Астана
Атырау
город Атырау
Жезказган
город Жезказган
Караганда
город Караганда
Кокшетау
город Кокшетау
Костанай
город Костанай
Кызылорда
город Кызылорда
Орал
город Орал
Оскемен
город Оскемен
Павлодар
город Павлодар
Петропавловск
город Петропавловск
Семей
город Семей
Тараз
город Тараз
Туркестан
город Туркестан
Шымкент
город Шымкент.
3. В железнодорожных пунктах пропуска через Государственную границу Республики Казахстан:
1) железнодорожные грузопассажирские пункты пропуска через границу с Китайской Народной Республикой:
Алтынколь
область Жетісу
Достык
область Жетісу;
2) железнодорожный грузопассажирский пункт пропуска через границу с Кыргызской Республикой:
Чальдовар
Жамбылская область;
3) железнодорожные грузопассажирские пункты пропуска через границу с Республикой Узбекистан:
Оазис
Мангистауская область
Сары-Агаш
Туркестанская область
Мактаарал
Туркестанская область;
4) железнодорожные грузопассажирские пункты пропуска через границу с Российской Федерацией:
Ауыл
область Абай
Жезкент
область Абай
Жайсан
Актюбинская область
Киргильда
Актюбинская область
Ганюшкино
Атырауская область
Жайык
Западно-Казахстанская область
Жаныбек
Западно-Казахстанская область
Сайхин
Западно-Казахстанская область
Шынгырлау
Западно-Казахстанская область
Аксу
Костанайская область
Бускуль
Костанайская область
Кайрак
Костанайская область
Магнай
Костанайская область
Пресногорьковская
Костанайская область
Валиханово
Павлодарская область
Мынкуль
Павлодарская область
Шарбакты
Павлодарская область
Булаево
Северо-Казахстанская область
Мамлютка
Северо-Казахстанская область
Шемонаиха
Восточно-Казахстанская область;
5) железнодорожный грузопассажирский пункт пропуска через границу с Туркменистаном:
Болашак
Мангистауская область.
4. В морских и речных пунктах пропуска через Государственную границу Республики Казахстан:
1) международные морские пункты пропуска:
Актау
Мангистауская область
Баутино
Мангистауская область
Курык
Мангистауская область;
2) речной пункт пропуска через границу с Российской Федерацией:
Урлютобе
Павлодарская область.