"Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры" акционерлік қоғамының активтерін инвестициялауға арналған қаржы құралдарының тізбесі мен лимиттерін айқындау туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 15 маусымдағы № 473 қаулысы.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы қаулы 01.07.2023 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Әлеуметтік кодексі 11-бабының 3) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес "Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры" акционерлік қоғамының активтерін инвестициялауға арналған қаржы құралдарының тізбесі мен лимиттері айқындалсын.
2. Осы қаулы 2023 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Ә. Смайылов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2023 жылғы 15 маусымдағы
№ 473 қаулысына
қосымша
"Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры" акционерлік қоғамының активтерін инвестициялауға арналған қаржы құралдарының тізбесі мен лимиттері
Р/с
Қаржы құралының түрі Инвестициялау лимиті

Об определении перечня и лимитов финансовых инструментов для инвестирования активов акционерного общества "Государственный фонд социального страхования"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 июня 2023 года № 473.
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.07.2023.
В соответствии с подпунктом 3) статьи 11 Социального кодекса Республики Казахстан Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить перечень и лимиты финансовых инструментов для инвестирования активов акционерного общества "Государственный фонд социального страхования" согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 июля 2023 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Смаилов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 июня 2023 года № 473
Перечень и лимиты финансовых инструментов для инвестирования активов акционерного общества "Государственный фонд социального страхования"
№ п/п Вид финансового инструмента Лимит инвестирования

1 2 3
1.
Қазақстан Республикасының жергілікті атқарушы органдары шығарған бағалы қағаздарды қоспағанда, Қазақстан Республикасының Ұлттық банкіндегі банк шоттарындағы ақшаны қоса алғанда, Қазақстан Республикасының мемлекеттік эмиссиялық бағалы қағаздары (басқа мемлекеттердің заңнамасына сәйкес эмитенттерді қоса алғанда)
"Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры" акционерлік қоғамы активтерінің қырық пайызынан кем емес
2.
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі депозиттер
"Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры" акционерлік қоғамы активтерінің он бес пайызынан аспайды
3.
Қаржы құралының немесе эмитенттің кредиттік рейтингі Standard & Poor's бойынша "А-" -дан төмен емес немесе Fitch, Moody’s Investors Service рейтингіне тең, халықаралық қаржы ұйымдарының облигациялары
"Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры" акционерлік қоғамы активтерінің отыз пайызынан аспайды
4.
Қаржы құралының немесе эмитенттің кредиттік рейтингі Standard & Poor's бойынша "ВВ-"-дан төмен емес немесе Fitch немесе Moody’s Investors Service рейтингіне тең, квазимемлекеттік сектор субъектілерінің облигациялары, корпоративтік облигациялар
"Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры" акционерлік қоғамы активтерінің қырық пайызынан аспайды
5.
Орталық контрагенттің қызметтерін пайдаланылатын кері РЕПО мәмілелері
"Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры" акционерлік қоғамы активтерінің елу пайызынан аспайды
6.
Еуразия даму банкінің облигациялары
"Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры" акционерлік қоғамы активтерінің он пайызынан аспайды

1 2 3
1.
Государственные эмиссионные ценные бумаги Республики Казахстан (включая эмитированные в соответствии с законодательством других государств), включая деньги на банковских счетах в Национальном Банке Республики Казахстан, за исключением ценных бумаг, выпущенных местными исполнительными органами Республики Казахстан
не менее сорока процентов от активов акционерного общества "Государственный фонд социального страхования"
2.
Депозиты в Национальном Банке Республики Казахстан
не более пятнадцати процентов от активов акционерного общества "Государственный фонд социального страхования"
3.
Облигации международных финансовых организаций с кредитным рейтингом финансового инструмента или эмитента не ниже "A-" по Standard & Poor’s или равнозначным рейтингом Fitch или Moody’s Investors Service
не более тридцати процентов от активов акционерного общества "Государственный фонд социального страхования"
4.
Облигации субъектов квазигосударственного сектора, корпоративные облигации с кредитным рейтингом финансового инструмента или эмитента не ниже "BB-" по Standard & Poor’s или равнозначным рейтингом Fitch или Moody’s Investor Service
не более сорока процентов от активов акционерного общества "Государственный фонд социального страхования"
5.
Сделки обратного РЕПО с использованием услуг центрального контрагента
не более пятидесяти процентов от активов акционерного общества "Государственный фонд социального страхования"
6.
Облигации Евразийского банка развития
не более десяти процентов от активов акционерного общества "Государственный фонд социального страхования"