"Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 26 наурыздағы № 142 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 30 маусымдағы № 518 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 4 қазандағы № 866 қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 04.10.2023 № 866 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 26 наурыздағы № 142 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму министрлігі туралы ережеде:
15-тармақта:
38) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"38) Ақпаратқа қол жеткізу мәселелері жөніндегі комиссия туралы ережені әзірлеу және бекіту;";
47) және 48) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"47) мемлекеттік органдардың ашық деректердің интернет-порталында орналастырылатын ашық деректерінің бірыңғай тізбесін әзірлеу және бекіту;
48) жыл сайын, 1 маусымнан кешіктірмей, Қазақстан Республикасының Президентіне Қазақстан Республикасындағы ақпаратқа қол жеткізу саласының жай-күйі туралы жылдық есепті ұсыну;";
50) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"50) көшірме жасауға немесе басып шығаруға жұмсалатын нақты шығындардың мөлшерін және оларды ақпарат иеленушіге төлеу тәртібін, сондай-ақ халықтың әлеуметтік осал топтарын көшірме жасауға немесе басып шығаруға жұмсалатын нақты шығындарды төлеуден босату тәртібін әзірлеу және бекіту;";
мынадай мазмұндағы 88-1) тармақшамен толықтырылсын:
"88-1) медиаторларды даярлау бағдарламасы бойынша оқудан өту қағидаларын әзірлеу және бекіту;";
мынадай мазмұндағы 136-1) тармақшамен толықтырылсын:
"136-1) телерадио хабарларын тарату саласындағы халықаралық ынтымақтастықты дамытуды қамтамасыз ету;";
мынадай мазмұндағы 154-1) тармақшамен толықтырылсын:
"154-1) бұқаралық ақпарат құралдары саласындағы уәкілетті органның нұсқамасы бойынша интернет-ресурстарға, шетелдік онлайн-платформаларға және лездік хабарлар алмасу сервистеріне қолжетімділікті шектеу туралы қағидаларды әзірлеу және бекіту;";
мынадай мазмұндағы 186-2) тармақшамен толықтырылсын:
"186-2) орталық мемлекеттік органдардың және облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың әкімдері аппараттарының лауазымды тұлғаларының жеке тұлғаларды және заңды тұлғалардың өкілдерін жеке қабылдауының үлгілік регламентін әзірлеу;";
233) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"233) "Дарын" мемлекеттік жастар сыйлығын беру қағидаларын және оның номинацияларын әзірлеу және бекіту;";

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 марта 2019 года № 142 "О некоторых вопросах Министерства информации и общественного развития Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2023 года № 518. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 октября 2023 года № 866.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 04.10.2023 № 866.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 марта 2019 года № 142 "О некоторых вопросах Министерства информации и общественного развития Республики Казахстан" следующие изменения и дополнения:
в Положении о Министерстве информации и общественного развития Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в пункте 15:
подпункт 38) изложить в следующей редакции:
"38) разработка и утверждение положения о Комиссии по вопросам доступа к информации;";
подпункты 47) и 48) изложить в следующей редакции:
"47) разработка и утверждение единого перечня открытых данных государственных органов, размещаемых на интернет-портале открытых данных;
48) представление ежегодно, не позднее 1 июня, Президенту Республики Казахстан годового отчета о состоянии сферы доступа к информации в Республике Казахстан;";
подпункт 50) изложить в следующей редакции:
"50) разработка и утверждение размеров фактических затрат на копирование или печать и порядка их оплаты обладателю информации, а также порядка освобождения социально уязвимых слоев населения от оплаты фактических затрат на копирование или печать;";
дополнить подпунктом 88-1) следующего содержания:
"88-1) разработка и утверждение правил прохождения обучения по программе подготовки медиаторов;";
дополнить подпунктом 136-1) следующего содержания:
"136-1) обеспечение развития международного сотрудничества в области телерадиовещания;";
дополнить подпунктом 154-1) следующего содержания:
"154-1) разработка и утверждение правил об ограничении доступа к интернет-ресурсам, иностранным онлайн-платформам и сервисам обмена мгновенными сообщениями по предписанию уполномоченного органа в области средств массовой информации;";
дополнить подпунктом 186-2) следующего содержания:
"186-2) разработка типового регламента личного приема физических лиц и представителей юридических лиц должностными лицами центральных государственных органов и аппаратов акимов областей, городов республиканского значения, столицы;";
подпункт 233) изложить в следующей редакции:
"233) разработка и утверждение правил присуждения и номинаций Государственной молодежной премии "Дарын";";

мынадай мазмұндағы 233-1), 233-2) және 233-3) тармақшалармен толықтырылсын:
"233-1) "Дарын" мемлекеттік жастар сыйлығының ақшалай сыйақы мөлшерiн бекіту;
233-2) "Тәуелсіздік ұрпақтары" грантын беру қағидаларын әзірлеу және бекіту;
233-3) "Тәуелсіздік ұрпақтары" грантының мөлшері мен санын бекіту;";
259-11) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"259-11) стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырысты жүзеге асыру қағидаларын әзірлеу және бекіту;";
259-12) тармақша алып тасталсын;
259-13) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"259-13) стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырыстың бағыттарын айқындау;".
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Ә. Смайылов

дополнить подпунктами 233-1), 233-2) и 233-3) следующего содержания:
"233-1)1утверждение размера денежного вознаграждения Государственной молодежной премии "Дарын";
233-2) разработка и утверждение правил присуждения гранта "Тәуелсіздік ұрпақтары;
233-3) утверждение размера и количества гранта "Тәуелсіздік ұрпақтары";";
подпункт 259-11) изложить в следующей редакции:
"259-11) разработка и утверждение правил осуществления государственного заказа на реализацию стратегического партнерства;";
подпункт 259-12) исключить;
подпункт 259-13) изложить в следующей редакции:
"259-13) определение направлений государственного заказа на реализацию стратегического партнерства;".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Смаилов