Сыйға тарту шарты бойынша "Қазақстанның инвестициялық қоры" акционерлік қоғамының акциялар пакетіне құқықтарға ие болу және "Республикалық меншіктегі ұйымдар акцияларының мемлекеттік пакеттері мен мемлекеттік үлестеріне иелік ету және пайдалану жөніндегі құқықтарды беру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 27 мамырдағы № 659 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 11 қазандағы № 896 қаулысы.
"Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 11-бабының 13) тармақшасына, "Cыйға тарту шарты бойынша мемлекеттің мүлік құқығына ие болу қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 28 қыркүйектегі № 1103 қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "D-Personnel" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің сыйға тарту шарты бойынша "Қазақстанның инвестициялық қоры" акционерлік қоғамының (бұдан әрі – "ҚИҚ" АҚ) акциялар пакетін 100 (бір жүз) пайыз мөлшерде республикалық меншікке беру туралы ұсынысы қабылдансын.
2. "ҚИҚ" АҚ-ның мемлекеттік акциялар пакеті "Проблемалық кредиттер қоры" акционерлік қоғамының (бұдан әрі – "ПКҚ" АҚ) орналастырылатын акцияларын төлеуге берілсін.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 29.03.2025 № 187 қаулысымен.
3. "Республикалық меншіктегі ұйымдар акцияларының мемлекеттік пакеттері мен мемлекеттік үлестеріне иелік ету және пайдалану жөніндегі құқықтарды беру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 27 мамырдағы № 659 қаулысына мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген иелік ету және пайдалану құқығы салалық министрліктерге, өзге де мемлекеттік органдарға берілетін республикалық меншік ұйымдарындағы акциялардың мемлекеттік пакеттерінің және қатысудың мемлекеттік үлестерінің тізбесінде:
"Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігіне" деген бөлімде:
реттік нөмірі 363-1-жол алып тасталсын.
4. "ПКҚ" АҚ-мен бірге (келісу бойынша) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті, Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен осы қаулыдан туындайтын шараларды қабылдасын.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 29.03.2025 № 187 қаулысымен.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Ә. Смайылов

О приобретении прав на пакет акций акционерного общества "Инвестиционный фонд Казахстана" по договору дарения и внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года № 659 "О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 11 октября 2023 года № 896.
В соответствии с подпунктом 13) статьи 11 Закона Республики Казахстан "О государственном имуществе", постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 сентября 2011 года № 1103 "Об утверждении Правил приобретения государством прав на имущество по договору дарения" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Принять предложение товарищества с ограниченной ответственностью "D-Personnel" о передаче в республиканскую собственность пакета акций акционерного общества "Инвестиционный фонд Казахстана" (далее – АО "ИФК")" в размере 100 (сто) процентов по договору дарения.
2. Передать государственный пакет акций АО "ИФК" в оплату размещаемых акций акционерного общества "Фонд проблемных кредитов" (далее – АО "ФПК").
Сноска. Пункт 2 - в редакции постановления Правительства РК от 29.03.2025 № 187.
3. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года № 659 "О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности" следующее изменение:
в перечне государственных пакетов акций и государственных долей участия в организациях республиканской собственности, право владения и пользования которыми передается отраслевым министерствам и иным государственным органам, утвержденном указанным постановлением:
в разделе "Министерству национальной экономики Республики Казахстан:
строку, порядковый номер 363-1, исключить.
4. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан совместно с АО "ФПК" (по согласованию), Министерством национальной экономики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке принять меры, вытекающие из настоящего постановления.
Сноска. Пункт 4 - в редакции постановления Правительства РК от 29.03.2025 № 187.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Смаилов