"Жекешелендірудің 2021 – 2025 жылдарға арналған кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 29 желтоқсандағы № 908 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2024 жылғы 11 қаңтардағы № 4 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Жекешелендірудің 2021 – 2025 жылдарға арналған кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 29 желтоқсандағы № 908 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулыға 2-қосымшада:
ұлттық басқарушы холдингтердің, ұлттық компаниялардың және олармен үлестес болып табылатын өзге де заңды тұлғалардың басым тәртіппен бәсекелес ортаға беру ұсынылатын ірі еншілес, тәуелді ұйымдарының тізбесінде:
"Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамы" деген бөлімде:
реттік нөмірі 5.3-жол мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 12) және 12.1) жолдармен толықтырылсын:
"
12)
"Тегіс Мұнай" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі, оның құрамында:
12.1)
"Маңғышлақ Мұнай" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
";
реттік нөмірі 6.4-жолдың реттік нөмірлері 3) және 3.1) жолдары алып тасталсын;
реттік нөмірі 9.7-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
9.
7.
"QAZAQ AIR" акционерлік қоғамы
екі кезеңді
ашық конкурс
2024
";
реттік нөмірі 8.6-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
8.
6.
"Электр желілерін басқару жөніндегі Қазақстан компаниясы" (Kazakhstan Electricity Grid Operating Company) "KEGOC" акционерлік қоғамы, оның құрамында:
IPO
2023-2024
1)
"БатысТранзит" акционерлік қоғамы
";
көрсетілген қаулыға 5-қосымшада:
акционерлік қоғамдардың және олармен үлестес болып табылатын өзге заңды тұлғалардың бәсекелес ортаға беруге ұсынылатын еншілес, тәуелді ұйымдарының тізбесінде:
"Тау-Кен Самұрық" ұлттық тау-кен компаниясы" акционерлік қоғамы" деген бөлім мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 6-2.4-жолмен толықтырылсын:
"
6-2.
4.
"East Copper" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
";
"QazaqGaz" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы" және "Электр желілерін басқару жөніндегі Қазақстан компаниясы" (Kazakhstan Electricity Grid Operating Company) "KEGOC" акционерлік қоғамы" деген бөлімдер алып тасталсын.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Ә. Смайылов

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2020 года № 908 "О некоторых вопросах приватизации на 2021 – 2025 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 11 января 2024 года № 4
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2020 года № 908 "О некоторых вопросах приватизации на 2021 – 2025 годы" следующие изменения и дополнения:
в приложении 2 к указанному постановлению:
в перечне крупных дочерних, зависимых организаций национальных управляющих холдингов, национальных компаний и иных юридических лиц, являющихся аффилированными с ними, предлагаемых к передаче в конкурентную среду в приоритетном порядке:
в разделе "Акционерное общество "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына":
строку, порядковый номер 5.3, дополнить строками, порядковые номера
12) и 12.1), следующего содержания:
"
12)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Тегис Мунай", в составе которого:
12.1)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Мангышлак Мунай"
";
строки, порядковые номера 3) и 3.1), строки, порядковый номер 6.4, исключить;
строку, порядковый номер 9.7, изложить в следующей редакции:
"
9.
7.
Акционерное общество "QAZAQ AIR"
открытый двухэтапный конкурс
2024
";
строку, порядковый номер 8.6, изложить в следующей редакции:
"
8.
6.
Акционерное общество "Казахстанская компания по управлению электрическими сетями" (Kazakhstan Electricity Grid Operating Company) "KEGOC", в составе которого:
IPO
2023-2024
1)
Акционерное общество "БатысТранзит"
";
в приложении 5 к указанному постановлению:
в перечне дочерних, зависимых организаций акционерных обществ и иных юридических лиц, являющихся аффилированными с ними, предлагаемых к передаче в конкурентную среду:
раздел "Акционерное общество "Национальная горнорудная компания "Тау-Кен Самрук" дополнить строкой, порядковый номер 6-2.4, следующего содержания:
"
6-2.
4.
Товарищество с ограниченной ответственностью "East Copper"
";
разделы "Акционерное общество "Национальная компания "QazaqGaz" и "Акционерное общество "Казахстанская компания по управлению электрическими сетями" (Kazakhstan Electricity Grid Operating Company) "KEGOC" исключить.
2. Настоящее постановление вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Смаилов