Астана халықаралық форумына дайындалу және оны өткізу жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2024 жылғы 18 наурыздағы № 201 қаулысы. Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2024 жылғы 12 маусымдағы № 457 қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 12.06.2024 № 457 қаулысымен.
2024 жылы Астана халықаралық форумын тиімді ұйымдастыруды және өткізуді қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Астана халықаралық форумына дайындалу және оны өткізу жөніндегі іс-шаралар жоспары (бұдан әрі – Жоспар) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі, мүдделі мемлекеттік органдар мен ұйымдар (келісу бойынша) Жоспарда көзделген іс-шаралардың уақтылы орындалуын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2024 жылғы 18 наурыздағы
№ 201 қаулысымен
бекітілген
Астана халықаралық форумына дайындалу және оны өткізу жөніндегі іс-шаралар жоспары
Р/с
Іс-шараның атауы
Орындау мерзімі
Аяқталу
нысаны
Жауапты орындаушы
Қаржыландыру көзі
1
2
3
4
5
6
Ұйымдастырушылық-техникалық іс-шаралар
1.
Шақыртуларды жасау және АХФ-қа шетелдік және қазақстандық негізгі қатысушыларға жіберу
2024 жылғы ақпан-наурыз
жіберілген шақырулар
ҰЭМ, СІМ, "ЭЗИ" АҚ (келісу бойынша)
талап етілмейді
2.
Шақырулардың мәртебесін қадағалау
2024 жылғы ақпан-наурыз
шақырулардың мәртебесі
СІМ, "ЭЗИ" АҚ (келісу бойынша)
талап етілмейді
3.
АХФ веб-сайты мен мобильді қосымшасын жаңғыртуды, қайта жобалауды, техникалық қолдауды қамтамасыз ету
2024 жылғы ақпан-наурыз
АХФ веб-сайты және мобильді қосымшасы
"QazExpoCongress" ҰК" АҚ (келісу бойынша), "ЭЗИ" АҚ (келісу бойынша)
демеушілік қаражат
4.
АХФ материалдарын веб-сайтта орналастыру (бағдарлама, спикерлер, анонстар, жаңалықтар, қатысушылар мен әріптестерге арналған анықтамалық ақпарат және т.б.)
2024 жылғы ақпан-наурыз
АХФ веб-сайты және мобильді қосымшасы
"ЭЗИ" АҚ (келісу бойынша), "QazExpoCongress" ҰК" АҚ (келісу бойынша)
демеушілік қаражат
5.
Шетелдік және қазақстандық қатысушыларды АХФ веб-сайтында және мобильді қосымшасында тіркеуді қамтамасыз ету
2024 жылғы ақпан-маусым
АХФ веб-сайты және мобильді қосымшасы
"QazExpoCongress" ҰК" АҚ (келісу бойынша), "ЭЗИ" АҚ (келісу бойынша), СІМ
республикалық бюджет
6.
АХФ пленарлық отырысына қатысушыларды аккредиттеуді қамтамасыз ету
2024 жылғы мамыр-маусым
аккредиттелген қатысушылардың тізімі
"QazExpoCongress" ҰК" АҚ (келісу бойынша), "ЭЗИ" АҚ (келісу бойынша)
республикалық бюджет
7.
Демеушілік топтамаларды әзірлеу және бекіту (демеушілерді тарту шарттары)
2024 жылғы ақпан
бекітілген демеушілік топтамалар
"QazExpoCongress" ҰК" АҚ (келісу бойынша)
талап етілмейді
8.
АХФ өткізу шеңберінде демеушілерді/ әріптестерді тарту және олармен жұмыс жасау
2024 жылғы ақпан-мамыр
ҰЭМ-мен келісілген демеушілік топтамалары
"QazExpoCongress" ҰК" АҚ (келісу бойынша), "ЭЗИ" АҚ (келісу бойынша), мүдделі мемлекеттік органдар
талап етілмейді
9.
Шақырылатын спикерлер мен модераторлардың тізімін қалыптастыру, ақылы негізде шақырылатын спикерлердің қатысуын қамтамасыз ету (гонорарлар)
2024 жылғы сәуір-маусым
спикерлер тізімі
"ЭЗИ" АҚ (келісу бойынша), "QazExpoCongress" ҰК" АҚ (келісу бойынша)
демеушілік қаражат
10.
АХФ спикерлері, модераторлары және негізгі қатысушылары үшін қонақ үй нөмірлерін брондауды ұйымдастыру
2024 жылғы наурыз-маусым
брондалған нөмірлер
"QazExpoCongress" ҰК" АҚ (келісу бойынша), Астана қаласының әкімдігі, "ЭЗИ" АҚ (келісу бойынша)
демеушілік қаражат
11.
АХФ спикерлері, модераторлары және негізгі қатысушылары үшін авиабилеттер брондауды (қажет болған жағдайда) ұйымдастыру
2024 жылғы наурыз-маусым
брондалған әуе билеттері
"QazExpoCongress" ҰК" АҚ (келісу бойынша), "ЭЗИ" АҚ (келісу бойынша)
демеушілік қаражат
12.
АХФ қатысушы делегаттардың келу және кету графигін қалыптастыру
2024 жылғы мамыр-маусым
график
"ЭЗИ" АҚ (келісу бойынша), "QazExpoCongress" ҰК" АҚ (келісу бойынша), ҰЭМ
талап етілмейді
13.
АХФ қатысушылары үшін Астана және Алматы қалаларының әуежайларында тиісті деңгейдегі CIP/VIP залдарды қамтамасыз ету
2024 жылғы маусым
CIP/VIP сервисі
КМ, Астана және Алматы қалаларының халықаралық әуежайлары (келісу бойынша),
"QazExpoCongress" ҰК" АҚ (келісу бойынша)
талап етілмейді
14.
Қатысушыларға көліктік қызмет көрсетуді, оның ішінде келу орындарындағы кездесулерді/шығарып салуларды қамтамасыз ету
2024 жылғы маусым
көліктік қызмет көрсету графиктері
"QazExpoCongress" ҰК" АҚ (келісу бойынша), Астана қаласының әкімдігі
республикалық бюджет/демеушілік қаражат
15.
АХФ шеңберінде екіжақты кездесулерді, оның ішінде шарттарға, келісімдерге, меморандумдарға қол қою рәсімдерін ұйымдастыру және өткізу
2024 жылғы сәуір-маусым
екіжақты кездесулер графиктері, қол қойылған құжаттар
СІМ, "ЭЗИ" АҚ (келісу бойынша), "QazExpoCongress" ҰК" АҚ (келісу бойынша)
талап етілмейді
16.
Мемлекеттік органдар мен ұйымдар арасында бірге жүретін адамдардың жауапкершілігі бөлінген тізімді қалыптастыру (лиазон-офицерлерді үйлестіру)
2024 жылғы мамыр-маусым
тарату және бекіту тізімі
"ЭЗИ" АҚ (келісу бойынша), СІМ, ҰЭМ
талап етілмейді
17.
Волонтерлік қызметті ұйымдастыру, оның ішінде шет тілдерін білетін жоғары оқу орындарының студенттері арасынан волонтерлердің қатысуын қамтамасыз ету
2024 жылғы мамыр-маусым
волонтерлер тізімі
"QazExpoCongress" ҰК" АҚ (келісу бойынша), ҒЖБМ
республикалық бюджет
18.
АХФ іс-шараларына арналған үй-жайларды жалға алу
2024 жылғы мамыр-маусым
шарттар
"QazExpoCongress" ҰК" АҚ (келісу бойынша)
республикалық бюджет/демеушілік қаражат
19.
Брендбукты жаңарту және АХФ іс-шараларын ресімдеу дизайнын әзірлеу (үй-жайлар, залдар, баспа өнімдері, тарату материалдары, презентация, АХФ өткізілетін орындарды сыртқы безендіру)
2024 жылғы наурыз-мамыр
брендбук және дизайндарды бекіту хаттамасы
"QazExpoCongress" ҰК" АҚ (келісу бойынша)
республикалық бюджет/демеушілік қаражат
20.
Ұйымдастыру техникасымен, байланыс құралдарымен және синхрондық жабдықтармен (аудио, бейне жабдықтар, брендтеу, жиһаз және қажет болған жағдайда басқа да қосымша жабдықтармен) қамтамасыз етуді қоса алғанда, АХФ өткізу алаңдарын техникалық жарақтандыруды ұйымдастыру және безендіру
2024 жылғы мамыр-маусым
қызмет көрсету туралы шарттар
"QazExpoCongress" ҰК" АҚ (келісу бойынша)
республикалық бюджет
21.
АХФ өткізу шеңберінде аударма қызметтерін (жазбаша және ауызша аударма) қамтамасыз ету
2024 жылғы мамыр-маусым
қызмет көрсету туралы шарттар
"QazExpoCongress" ҰК" АҚ (келісу бойынша), СІМ
республикалық бюджет
22.
АХФ қатысушылар үшін тамақтануды (кофе-брейктер, фуршеттер), оның ішінде VIP іс-шаралар ұйымдастыру
2024 жылғы мамыр-маусым
тамақтану графигі
"QazExpoCongress" ҰК" АҚ (келісу бойынша), Астана қаласының әкімдігі
республикалық бюджет/демеушілік қаражат
23.
АХФ қатысушылар үшін тарату материалдарын әзірлеу (дайындау, көбейту), кәдесый және тарату өнімдерімен, баспамен қамтамасыз ету
2024 жылғы мамыр-маусым
тарату құжаттар топтамасы мен
шығарылатын кәдесый мен
таратылатын өнімдері
"QazExpoCongress" ҰК" АҚ (келісу бойынша)
республикалық бюджет/демеушілік қаражат
24.
АХФ өткізілетін жерлерді, Астана және Алматы қалаларының әуежайларын, қатысушылар мен қонақтардың жүру маршруттары бойынша қаланы безендіру
2024 жылғы мамыр-маусым
орындалған жұмыстар актісі
"QazExpoCongress" ҰК" АҚ (келісу бойынша), Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
жергілікті бюджет/демеушілік қаражат
25.
Кедендік және шекаралық бақылауды қамтамасыз ету/АХФ қатысушыларды ресімдеу
2024 жылғы мамыр-маусым
ҰЭМ-ге ақпарат
Қаржымині МКК, СІМ, ҰҚК ШҚ (келісу бойынша)
талап етілмейді
26.
Шетелдік қатысушыларға және АХФ қонақтарына визалық қолдау көрсету, оның ішінде Қазақстан Республикасының визасына шақыруларды ресімдеу және АХФ шетелдік қатысушылары мен қонақтарына Қазақстан Республикасының визаларын беру (ресми қажет болған жағдайда)
2024 жылғы ақпан-мамыр
визалық шақырулар мен визалар
СІМ, ҰЭМ, ІІМ, ҰҚК ШҚ (келісу бойынша), "ЭЗИ" АҚ (келісу бойынша)
талап етілмейді
27.
АХФ өткізілетін объектілерде ішкі және сыртқы инфрақұрылымды жаңартуды, объектілердің функционалдығын жақсартуды және АХФ өткізілетін жерлердің аумағын абаттандыруды қамтитын жөндеу жұмыстарын жүргізу
2024 жылғы наурыз-маусым
актілер
"QazExpoCongress" ҰК" АҚ (келісу бойынша)
демеушілік қаражат
28.
АХФ қатысушылары үшін мәдени бағдарлама ұйымдастыру
2024 жылғы мамыр-маусым
АХФ мәдени бағдарламасы
МАМ, ТСМ, Астана қаласының әкімдігі, "QazExpoCongress" ҰК" АҚ (келісу бойынша)
демеушілік қаражат/жергілікті бюджет
29.
"EXPO" халықаралық көрме орталығының аумағында мәдени бағдарламасы бар этноауыл көрмесін ұйымдастыру
2024 жылғы мамыр-маусым
көрме
Астана қаласының әкімдігі (келісу бойынша)
жергілікті бюджет
30.
АХФ өткізу кезеңінде шұғыл қызметтердің жұмысын қамтамасыз ету
2024 жылғы маусым
іс-қимыл жоспары
Астана қаласының әкімдігі,
ДСМ, ТЖМ, "QazExpoCongress" ҰК" АҚ (келісу бойынша)
талап етілмейді
31.
АХФ өткізілетін және қонақтар тұратын жерлерді үздіксіз электрмен және сумен жабдықтауды қамтамасыз ету
2024 жылғы маусым
ҰЭМ-ге ақпарат
Астана қаласының әкімдігі
талап етілмейді
32.
АХФ өткізілетін және АХФ қонақтары тұратын жерлерде санитариялық эпидемиологиялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету
2024 жылғы маусым
ҰЭМ-ге ақпарат
ДСМ
талап етілмейді
33.
АХФ өткізу кезеңінде қауіпсіздік шараларын және қоғамдық тәртіпті қамтамасыз ету
2024 жылғы маусым
іс-қимыл жоспары
ІІМ, ҰҚК (келісу бойынша)
талап етілмейді
Ақпараттық сүйемелдеу
34.
АХФ 2024 медиажоспарын әзірлеу
2024 жылғы ақпан-наурыз
медиажоспар
МАМ, СІМ, "ЭЗИ" АҚ
(келісу бойынша), "QazExpoCongress" ҰК" АҚ (келісу бойынша)
талап етілмейді
35.
Алдағы АХФ-ны халықаралық БАҚ-та ақпараттық және жарнамалық ілгерілетуді қамтамасыз ету (имидждік сипаттағы материалдарды қоса алғанда: бейнероликтер, мақалалар, баспасөз конференциялары)
2024 жылғы наурыз-маусым
медиажоспар
СІМ, МАМ, "QazExpoCongress" ҰК" АҚ (келісу бойынша), "ЭЗИ" АҚ (келісу бойынша),
демеушілік қаражат/республикалық бюджет
36.
АХФ дайындық барысын отандық БАҚ-та кеңінен жариялауды қамтамасыз ету, бұқаралық ақпарат құралдарында танымал журналистерді, инфлюенсерлер, қоғамдық пікір көшбасшыларын АХФ 2024 брендін ілгерілетуге тарту
2024 жылғы наурыз-маусым
БАҚ дайджест
МАМ, "QazExpoCongress" ҰК" АҚ (келісу бойынша), "ЭЗИ" АҚ (келісу бойынша)
республикалық бюджет
37.
Телевизиялық арналарда тақырыптық-ақпараттық бейнероликтерді ротациялауды қамтамасыз ету
2024 жылғы
сәуір-маусым
БАҚ дайджест
МАМ, "QazExpoCongress" ҰК" АҚ (келісу бойынша), "ЭЗИ" АҚ (келісу бойынша)
талап етілмейді
38.
Қазақстандық БАҚ үшін АХФ 2024 туралы баспасөз-конференциясын ұйымдастыру
2024 жылғы маусым
баспасөз-конференциясы
ҰЭМ, МАМ, "QazExpoCongress" ҰК" АҚ (келісу бойынша)
талап етілмейді
39.
Шетелдік журналистерді шақыруды ұйымдастыру және аккредиттеу
2024 жылғы наурыз-маусым
аккредиттелген журналистердің тізімі
СІМ, "QazExpoCongress" ҰК" АҚ (келісу бойынша)
талап етілмейді
40.
Қазақстандық журналистерді шақыруды ұйымдастыру және аккредиттеу
2024 жылғы наурыз-маусым
аккредиттелген журналистердің тізімі
МАМ, "QazExpoCongress" ҰК" АҚ (келісу бойынша)
талап етілмейді
41.
Баспасөз орталығының жұмысын, АХФ барлық іс-шараларын ЖТС-пен (бейнетрансляция), онлайн трансляциялауды, бейне және фототүсірілімін қамтамасыз ету
2024 жылғы мамыр-маусым
фото-бейне материалдар
"QazExpoCongress" ҰК" АҚ (келісу бойынша), МАМ, "ЭЗИ" АҚ (келісу бойынша)
республикалық бюджет
42.
АХФ өткізілетін жерлерде Интернет желісіне кең жолақты қолжеткізуге арналған қосымша арналар мен резервтік қосылу нүктелерін қамтамасыз ету
2024 жылғы мамыр-маусым
қызмет көрсету туралы шарт
"QazExpoCongress" ҰК" АҚ (келісу бойынша)
республикалық бюджет
Мазмұндық сипаттағы іс-шаралар
43.
Пленарлық отырысты қоса алғанда, АХФ тұжырымдамасы мен бағдарламасын әзірлеу
2024 жылғы ақпан
АХФ тұжырымдамасы және бағдарламасы
"ЭЗИ" АҚ (келісу бойынша)
демеушілік қаражат
44.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің атынан АХФ делегацияларының басшылары мен мүшелері үшін концерттік бағдарлама өткізе отырып, ресми қабылдау ұйымдастыру
2024 жылғы мамыр-маусым
ресми қабылдау бағдарламасы
"QazExpoCongress" ҰК" АҚ (келісу бойынша), Астана қаласының әкімдігі
республикалық бюджет/демеушілік қаражат
45.
Өткізілген АХФ бойынша талдамалық ақпарат қалыптастыру
2024 жылғы шілде
ҰЭМ-ге есеп
"ЭЗИ" АҚ (келісу бойынша)
демеушілік қаражат
46.
АХФ-ның қаржылық-ұйымдастырушылық мәселелері туралы ақпарат қалыптастыру
2024 жылғы шілде-тамыз
ҰЭМ-ге есеп
"QazExpoCongress" ҰК" АҚ (келісу бойынша), "ЭЗИ" АҚ (келісу бойынша)
талап етілмейді
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
АХФ – Астана халықаралық форумы
БАҚ – бұқаралық ақпарат құралдары
ҒЖБМ – Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрлігі
ДСМ – Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
ЖТС – жылжымалы телевизиялық станция
ІІМ – Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі
КМ – Қазақстан Республикасының Көлік министрлігі
Қаржымині МКК – Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті
МАМ – Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігі
СІМ – Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі
ТЖМ – Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрлігі
ТСМ – Қазақстан Республикасының Туризм және спорт министрлігі
ҰҚК – Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті
ҰҚК ШҚ – Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметі
ҰЭМ – Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
"ЭЗИ" АҚ – "Экономикалық зерттеулер институты" акционерлік қоғамы
"QazExpoCongress" ҰК" АҚ – "QazExpoCongress" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы
CIP (Commercial Important Person) – коммерциялық маңызды тұлға
VIP (Very Important Person) – жоғары деңгейдегі қонақтар

Об утверждении Плана мероприятий по подготовке и проведению Международного форума Астана
Постановление Правительства Республики Казахстан от 18 марта 2024 года № 201. Отменено постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 июня 2024 года № 457.
Сноска. Отменено постановлением Правительства РК от 12.06.2024 № 457.
В целях обеспечения эффективной организации и проведения Международного форума Астана в 2024 году Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по подготовке и проведению Международного форума Астана (далее – План).
2. Министерству национальной экономики Республики Казахстан, заинтересованным государственным органам и организациям (по согласованию) обеспечить своевременное выполнение мероприятий, предусмотренных Планом.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 18 марта 2024 года № 201
№
План мероприятий по подготовке и проведению Международного форума Астана
№ п/п
Наименование мероприятия
Сроки исполнения
Форма завершения
Ответственный исполнитель
Источник финансирования
1
2
3
4
5
6
Организационно-технические мероприятия
1.
Формирование и направление приглашений ключевым зарубежным и казахстанским участникам МФА
февраль -март 2024 года
направленные приглашения
МНЭ, МИД, АО "ИЭИ" (по согласованию)
не требуется
2.
Отслеживание статуса приглашений
февраль - июнь 2024 года
статус приглашений
МИД, АО "ИЭИ" (по согласованию)
не требуется
3.
Обеспечение модернизации, редизайна, технической поддержки веб-сайта и мобильного приложения МФА
февраль-март 2024 года
веб-сайт и мобильное приложение МФА
АО "НК "QazExpoCongress" (по согласованию), АО "ИЭИ" (по согласованию)
Спонсорские средства
4.
Размещение материалов МФА на веб-сайте (программа, спикеры, анонсы, новости, справочная информация для участников и партнеров, прочее)
февраль-март 2024 года
веб-сайт и мобильное приложение МФА
АО "ИЭИ" (по согласованию), АО "НК "QazExpoCongress" (по согласованию)
Спонсорские средства
5.
Обеспечение регистрации зарубежных и казахстанских участников на веб-сайте и в мобильном приложении МФА
февраль-июнь 2024 года
веб-сайт и мобильное приложение МФА
АО "НК "QazExpoCongress" (по согласованию), АО "ИЭИ" (по согласованию), МИД
республиканский бюджет
6.
Обеспечение аккредитации участников пленарного заседания МФА
май-июнь 2024 года
список аккредитованных участников
АО "НК "QazExpoCongress" (по согласованию), АО "ИЭИ" (по согласованию)
республиканский бюджет
7.
Разработка и утверждение спонсорских пакетов (условия привлечения спонсоров)
Февраль 2024 года
утвержденные спонсорские пакеты
АО "НК "QazExpoCongress" (по согласованию)
не требуется
1
2
3
4
5
6
8.
Привлечение и работа со спонсорами/ партнерами в рамках проведения МФА
февраль-май 2024 года
согласованные с МНЭ спонсорские пакеты
АО "НК "QazExpoCongress" (по согласованию), ИЭИ (по согласованию), заинтересованные государственные органы
не требуется
9.
Формирование списка приглашаемых спикеров и модераторов, обеспечение участия спикеров, приглашаемых на платной основе (гонорары)
апрель-июнь 2024 года
список спикеров
АО "ИЭИ" (по согласованию),
АО "НК "QazExpoCongress" (по согласованию)
спонсорские средства
10.
Организация бронирования гостиничных номеров для спикеров, модераторов и ключевых участников МФА
март-июнь 2024 года
Забронированные номера
АО "НК "QazExpoCongress" (по согласованию), акимат
города Астаны, АО "ИЭИ" (по согласованию)
спонсорские средства
11.
Организация бронирования авиабилетов (при необходимости) для спикеров, модераторов и ключевых участников МФА
март-июнь 2024 года
Забронированные авиабилеты
АО "НК "QazExpoCongress" (по согласованию), АО "ИЭИ" (по согласованию)
спонсорские средства
12.
Формирование графика прибытия и убытия делегатов-участников МФА
май-июнь 2024 года
график
АО "ИЭИ" (по согласованию), АО "НК "QazExpoCongress" (по согласованию), МНЭ
не требуется
13.
Обеспечение CIP/VIP залов в аэропортах гг. Астаны и Алматы для участников МФА соответствующего уровня
июнь 2024 года
CIP/VIP сервис
МТ, международные аэропорты городов Астаны и Алматы, АО "НК "QazExpoCongress" (по согласованию)
не требуется
14.
Обеспечение транспортного обслуживания участников, в том числе встречи/проводы в местах прибытия
июнь 2024 года
Графики транспортного обслуживания
АО "НК "QazExpoCongress" (по согласованию), акимат города Астаны
республиканский бюджет/ спонсорские средства
15.
Организация и проведение двусторонних встреч в рамках МФА, в том числе церемоний подписания договоров, соглашений, меморандумов
апрель-июнь 2024 года
графики двусторонних встреч, подписанные документы
МИД, АО "ИЭИ" (по согласованию), АО "НК "QazExpoCongress" (по согласованию)
не требуется
1.
2
3
4
5
6
16.
Формирование списка по распределению ответственности за сопровождаемых лиц между госорганами и организациями (координация лиазон-офицеров)
май-июнь 2024 года
список по распределению и закреплению
АО "ИЭИ" (по согласованию), МИД, МНЭ
не требуется
17.
Организация волонтерской деятельности, в том числе обеспечение участия волонтеров из числа студентов высших учебных заведений со знанием иностранных языков
май-июнь 2024 года
Список волонтеров
АО "НК "QazExpoCongress" (по согласованию), МНВО
республиканский бюджет
18.
Аренда помещений для мероприятий МФА
май-июнь 2024 года
договоры
АО "НК "QazExpoCongress" (по согласованию)
республиканский бюджет / спонсорские средства
19.
Обновление брендбука и разработка дизайна оформления мероприятий МФА (помещения, залы, печатная продукция, раздаточный материал, презентация, наружное оформление мест проведения МФА)
март-май 2024 года
Брендбук и протокол по утверждению дизайнов
АО "НК "QazExpoCongress" (по согласованию)
республиканский бюджет / спонсорские средства
20.
Организация технического оснащения и оформление площадок проведения МФА, включая обеспечение организационной техникой, средствами связи и синхронным оборудованием (аудио-, видеооборудование, брендирование, мебель, другое дополнительное оснащение при необходимости)
май-июнь 2024 года
Договоры об оказании услуг
АО "НК "QazExpoCongress" (по согласованию)
республиканский бюджет
21.
Обеспечение переводческих услуг (письменный и устный перевод) в рамках проведения МФА
май-июнь 2024 года
Договоры об оказании услуг
АО "НК "QazExpoCongress" (по согласованию), МИД
республиканский бюджет
22.
Организация питания (кофе-брейки, фуршеты) для участников МФА, в том числе VIP мероприятия
май-июнь 2024 года
График питания
АО "НК "QazExpoCongress" (по согласованию), акимат города Астаны
республиканский бюджет / спонсорские средства
1
2
3
4
5
6
23.
Подготовка (изготовление, тиражирование) раздаточных материалов для участников МФА, обеспечение сувенирной и раздаточной продукцией, полиграфией
май-июнь 2024 года
Пакет раздаточных документов, произведенная сувенирная и раздаточная продукция
АО "НК "QazExpoCongress" (по согласованию)
республиканский бюджет / спонсорские средства
24.
Городское оформление в местах проведения МФА, аэропортах городов Астаны и Алматы, по маршрутам следования участников и гостей
май-июнь 2024 года
акт выполненных работ
АО "НК "QazExpoCongress" (по согласованию), акиматы городов Астаны и Алматы,
местный бюджет / спонсорские средства
25.
Обеспечение таможенного и пограничного контроля/оформление участников МФА
май-июнь 2024 года
информация в МНЭ
КГД МФ, МИД, ПС КНБ (по согласованию)
не требуется
26.
Визовая поддержка зарубежным участникам и гостям МФА, в том числе оформление приглашений на визу Республики Казахстан и выдача виз Республики Казахстан зарубежным участникам и гостям МФА (при официальной необходимости)
февраль-май 2024 года
визовые приглашения и визы
МИД, МНЭ, МВД, ПС КНБ (по согласованию), АО "ИЭИ" (по согласованию)
не требуется
27.
Проведение ремонтных работ на объектах проведения МФА, включающих в себя обновление внутренней и внешней инфраструктуры, улучшение функциональности объектов и благоустройства территории в местах проведения МФА
март-июнь 2024 года
акты
АО "НК "QazExpoCongress" (по согласованию)
спонсорские средства
28.
Организация культурной программы для участников МФА
май-июнь 2024 года
Культурная программа МФА
МКИ, МТС, акимат города Астаны, АО "НК "QazExpoCongress" (по согласованию)
спонсорские средства/ местный бюджет
29.
Организация выставки этноаула с культурной программой на территории Международного выставочного центра "EXPO"
май-июнь 2024 года
выставка
акимат города Астаны
местный бюджет
1
2
3
4
5
6
30.
Обеспечение работы экстренных служб в период проведения МФА
июнь 2024 года
план действий
акимат города Астаны, МЗ, МЧС, АО "НК "QazExpoCongress" (по согласованию)
не требуется
31.
Обеспечение бесперебойного электро и водоснабжения в местах проведения МФА и проживания гостей МФА
июнь 2024 года
информация в МНЭ
акимат города Астаны
не требуется
32.
Обеспечение санитарно-эпидемиологической безопасности в местах проведения МФА и проживания гостей МФА
июнь 2024 года
информация в МНЭ
МЗ
не требуется
33.
Обеспечение мер безопасности и общественного порядка в период проведения МФА
июнь 2024 года
план действий
МВД, КНБ (по согласованию)
не требуется
Информационное сопровождение
34.
Разработка медиаплана МФА 2024
февраль-март 2024 года
медиаплан
МКИ, МИД, АО "ИЭИ" (по согласованию), АО "НК "QazExpoCongress" (по согласованию)
не требуется
35.
Обеспечение информационного и рекламного продвижения в международных СМИ предстоящего МФА (включая материалы имиджевого характера: видеоролики, статьи, пресс-конференции)
март-июнь 2024 года
медиаплан
МИД, МКИ, АО "НК "QazExpoCongress" (по согласованию), АО "ИЭИ" (по согласованию)
спонсорские средства/ республиканский бюджет
36.
Обеспечение широкого освещения в отечественных СМИ хода подготовки МФА, привлечение к продвижению бренда МФА 2024 в СМИ популярных журналистов, инфлюенсеров, лидеров общественного мнения
март-июнь 2024 года
дайджест СМИ
МКИ, АО "НК "QazExpoCongress" (по согласованию), АО "ИЭИ" (по согласованию)
республиканский бюджет
37.
Обеспечение ротации на телевизионных каналах тематических информационных видеороликов
апрель-июнь 2024 года
дайджест СМИ
МКИ, АО "НК "QazExpoCongress" (по согласованию), АО "ИЭИ" (по согласованию)
не требуется
1
2
3
4
5
6
38.
Организация пресс-конференции для казахстанских СМИ об МФА 2024
июнь 2024 года
пресс-конференция
МНЭ, МКИ, АО "НК "QazExpoCongress" (по согласованию)
не требуется
39.
Организация приглашения и аккредитация зарубежных журналистов
март-июнь 2024 года
список аккредитованных журналистов
МИД, АО "НК "QazExpoCongress" (по согласованию)
не требуется
40.
Организация приглашения и аккредитация казахстанских журналистов
март-июнь 2024 года
список аккредитованных журналистов
МКИ, АО "НК "QazExpoCongress" (по согласованию)
не требуется
41.
Обеспечение работы пресс-центра, ПТС (видеотрансляция), онлайн трансляции, видео и фотосъемки всех мероприятий МФА
май-июнь 2024 года
фото-видео материалы
АО "НК "QazExpoCongress" (по согласованию), МКИ, АО "ИЭИ" (по согласованию)
республиканский бюджет
42.
Обеспечение дополнительных каналов и резервных точек подключения к широкополосному доступу к сети Интернет в местах проведения МФА
май-июнь 2024 года
договор об оказании услуг
АО "НК "QazExpoCongress" (по согласованию)
республиканский бюджет
Мероприятия содержательного характера
43.
Разработка концепции и программы МФА, включая пленарное заседание
февраль 2024 года
концепция и программа МФА
АО "ИЭИ" (по согласованию)
спонсорские средства
44.
Организация официального приема от имени Правительства Республики Казахстан для глав и членов делегаций МФА с проведением концертной программы
май-июнь 2024 года
программа официального приема
АО "НК "QazExpoCongress" (по согласованию), акимат города Астаны
республиканский бюджет/спонсорские средства
45.
Формирование аналитической информации проведенного МФА
июль 2024 года
отчет в МНЭ
АО "ИЭИ" (по согласованию)
спонсорские средства
46.
Формирование информации о финансово-организационных вопросах МФА
июль – август 2024 года
отчет в МНЭ
АО "НК "QazExpoCongress" (по согласованию), АО "ИЭИ" (по согласованию)
не требуется
Примечание – расшифровка аббревиатур:
МФА – Международный форум Астана
СМИ – средства массовой информации
МНВО – Министерство науки и высшего образования Республики Казахстан
МЗ – Министерство здравоохранения Республики Казахстан
ПТС – передвижная телевизионная станция
МВД – Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МТ – Министерство транспорта Республики Казахстан
КГД МФ – Комитет государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан
МКИ – Министерство культуры и информации Республики Казахстан
МИД – Министерство иностранных дел Республики Казахстан
МЧС – Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МТС – Министерство туризма и спорта Республики Казахстан
КНБ – Комитет национальной безопасности Республики Казахстан
ПС КНБ – Пограничная служба Комитета национальной безопасности Республики Казахстан
МНЭ – Министерство национальной экономики Республики Казахстан
АО "ИЭИ" – акционерное общество "Институт экономических исследований"
АО "НК "QazExpoCongress" – акционерное общество "Национальная компания "QazExpoCongress"
CIP (Commercial Important Person) – коммерчески важное лицо
VIP (Very Important Person) – гости высокого уровня
___________________________