"2024 – 2026 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 12 желтоқсандағы № 1108 қаулысына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2024 жылғы 8 сәуірдегі № 259 қаулысы.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы қаулы 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 111-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "2024 – 2026 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 12 желтоқсандағы № 1108 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген қаулыға 1-қосымшада:
"I. Республикалық бюджеттік инвестициялық жобалар" деген бөлімде:
"Көлiк және коммуникация" деген 12-функционалдық топта:
228 "Қазақстан Республикасы Көлік министрлігі" деген әкімші бойынша:
003 "Республикалық деңгейде автомобиль жолдарын дамыту" деген бюджеттік бағдарламада:
004 "Сыртқы қарыздар есебінен" деген бюджеттік кіші бағдарламада:
мына:
"
Республикалық маңызы бар "Ұзынағаш - Отар" автомобиль жолын реконструкциялау

О внесении изменений и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2023 года № 1108 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2024 – 2026 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 8 апреля 2024 года № 259.
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2024.
В соответствии со статьей 111 Бюджетного кодекса Республики Казахстан Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2023 года № 1108 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2024 – 2026 годы" следующие изменения и дополнение:
в приложении 1 к указанному постановлению:
в разделе "I. Республиканские бюджетные инвестиционные проекты":
в функциональной группе 12 "Транспорт и коммуникации":
по администратору 228 "Министерство транспорта Республики Казахстан":
в бюджетной программе 003 "Развитие автомобильных дорог на республиканском уровне":
в бюджетной подпрограмме 004 "За счет внешних займов":
строки:
"
Реконструкция автомобильной дороги республиканского значения "Узынагаш - Отар"

5 100 000
1 988 031
"Орталық - Оңтүстік" "Астана - Қарағанды - Балқаш - Күрті - Қапшағай - Алматы" дәлізінің "Күрті - Бурылбайтал" учаскесін реконструкциялау және жобалау-іздестіру жұмыстары
2 911 464
"
деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
Республикалық маңызы бар "Ұзынағаш - Отар" автомобиль жолын реконструкциялау
9 350 000
1 988 031
"Орталық - Оңтүстік" "Астана - Қарағанды - Балқаш - Күрті - Қапшағай - Алматы" дәлізінің "Күрті - Бурылбайтал" учаскесін реконструкциялау және жобалау-іздестіру жұмыстарын

5 100 000
1 988 031
Реконструкция и проектно-изыскательские работы коридора Центр-Юг "Астана - Караганда - Балхаш - Курты - Капшагай - Алматы" участок "Курты - Бурылбайтал"
2 911 464
"
изложить в следующей редакции:
"
Реконструкция автомобильной дороги республиканского значения "Узынагаш - Отар"
9 350 000
1 988 031
Реконструкция и проектно-изыскательские работы коридора Центр-Юг "Астана - Караганда - Балхаш - Курты - Капшагай - Алматы" участок "Курты - Бурылбайтал"

1 004 836
"
деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
Республикалық маңызы бар "РФ шекарасы (Орск қаласына) - Ақтөбе - Атырау - РФ шекарасы (Астрахань қаласына)" автомобиль жолының "Қандыағаш - Мақат" учаскесін реконструкциялау
319 286
Түркістан қаласының шығыс айналма жолын салу
450 000
1 004 836
";
"V. Ұлттық қордан бөлінген нысаналы трансферттер " деген бөлімде:
"V.I. Республикалық бюджеттік инвестициялық жобалар" деген кіші бөлімде:
"Көлiк және коммуникация" деген 12-функционалдық топта:
228 "Қазақстан Республикасы Көлік министрлігі" деген әкімші бойынша:
003 "Республикалық деңгейде автомобиль жолдарын дамыту" деген бюджеттік бағдарламада:
032 "Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен" деген бюджеттік кіші бағдарламада:
мына:
"
Республикалық маңызы бар "Үшарал - Достық" автожолын реконструкциялау және жобалау-іздестіру жұмыстары

1 004 836
"
изложить в следующей редакции:
"
Реконструкция автомобильной дороги республиканского значения "Гр. РФ (на Орск) - Актобе - Атырау - гр. РФ (на Астрахань)" участок "Кандыагаш - Макат"
319 286
Строительство Восточного обхода
г. Туркестан
450 000
1 004 836
";
в разделе "V. Целевые трансферты из Национального фонда":
в подразделе "V.I. Республиканские бюджетные инвестиционные проекты":
в функциональной группе 12 "Транспорт и коммуникации":
по администратору 228 "Министерство транспорта Республики Казахстан":
в бюджетной программе 003 "Развитие автомобильных дорог на республиканском уровне":
в бюджетной подпрограмме 032 "За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан":
строки:
"
Реконструкция и проектно-изыскательские работы автомобильной дороги республиканского значения "Ушарал - Достык"

3 183 796
Республикалық маңызы бар "Қарабұтақ - Комсомольское - Денисовка - Рудный - Қостанай" автожолын реконструкциялау және жобалау-іздестіру жұмыстары
10 000
Республикалық маңызы бар "РФ шекарасы (Орск қаласына)-Ақтөбе -Атырау - РФ шекарасы (Астрахань қаласына)" автожолын қайта жаңарту және жобалау-іздестіру
3 462 010
"
деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
Республикалық маңызы бар "Үшарал - Достық" автожолын реконструкциялау және жобалау-іздестіру жұмыстары
3 822 961
Республикалық маңызы бар "Қарабұтақ - Комсомольское - Денисовка - Рудный - Қостанай" автожолын реконструкциялау және жобалау-іздестіру жұмыстары
523 589
Республикалық маңызы бар "РФ шекарасы (Орск қаласына)-Ақтөбе -Атырау - РФ шекарасы (Астрахань қаласына)" автожолын қайта жаңарту және жобалау-іздестіру
2 659 897
";
мына:
"
"Қызылорда - Павлодар - Успенка - РФ шек." республикалық маңызы бар автомобиль жолының "Жезқазған - Қарағанды" учаскесін реконструкциялау
20 000 000
Орталық-Оңтүстік "Астана - Қарағанды - Балқаш - Күрті - Қапшағай - Алматы" дәлізін қайта жаңарту және жобалау-іздестіру
4 431 117
"Республикалық маңызы бар "Щучинск - Көкшетау - Петропавл - РФ шекарасы" транзиттік дәлізі учаскесінде 465-525 км Петропавл, Омск қалалары арқылы РФ шекарасы (Челябинскіге ) - РФ шекарасы (Новосибирскке) М-51 автомобиль жолын реконструкциялау", II учаске, 496-465 км" ЖЖ. Сметалық құжаттаманы түзету
5 177 846
"
деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
"Қызылорда - Павлодар - Успенка - РФ шек." республикалық маңызы бар автомобиль жолының "Жезқазған - Қарағанды" учаскесін реконструкциялау

3 183 796
Реконструкция и проектно-изыскательские работы автомобильной дороги республиканского значения "Карабутак - Комсомольское - Денисовка - Рудный - Костанай"
10 000
Реконструкция и проектно-изыскательские работы автомобильной дороги республиканского значения "Гр. РФ (на Орск) - Актобе - Атырау - гр. РФ (на Астрахань)"
3 462 010
"
изложить в следующей редакции:
"
Реконструкция и проектно-изыскательские работы автомобильной дороги республиканского значения "Ушарал - Достык"
3 822 961
Реконструкция и проектно-изыскательские работы автомобильной дороги республиканского значения "Карабутак - Комсомольское - Денисовка - Рудный - Костанай"
523 589
Реконструкция и проектно-изыскательские работы автомобильной дороги республиканского значения "Гр. РФ (на Орск) - Актобе - Атырау - гр. РФ (на Астрахань)"
2 659 897
";
строки:
"
Реконструкция автомобильной дороги республиканского значения "Кызылорда - Павлодар - Успенка - гр. РФ" участок "Жезказган - Караганды"
20 000 000
Реконструкция и проектно-изыскательские работы коридора Центр-Юг "Астана - Караганда - Балхаш - Курты - Капшагай - Алматы"
4 431 117
Реконструкция и проектно-изыскательские работы автомобильной дороги республиканского значения "Астана -Петропавловск" транзитного коридора "Боровое - Кокшетау -Петропавловск - граница РФ"
5 177 846
"
изложить в следующей редакции:
"
Реконструкция автомобильной дороги республиканского значения "Кызылорда - Павлодар - Успенка - гр. РФ" участок "Жезказган - Караганды"

582 165
Орталық-Оңтүстік "Астана - Қарағанды - Балқаш - Күрті - Қапшағай - Алматы" дәлізін қайта жаңарту және жобалау-іздестіру жұмыстары
3 712 028
Республикалық маңызы бар "Астана - Петропавл" автомобиль жолының "Бурабай - Көкшетау-Петропавл - РФ шекарасы" транзиттік дәлізін реконструкциялау және жобалау-іздестіру жұмыстары
6 417 846
";
мына:
"
Орталық-Батыс дәлізін қайта жаңарту және жобалау-іздестіру
9 572
1381 км "Қызылорда - Павлодар - Успенка - РФ шекарасы" республикалық маңызы бар автомобиль жолында Ертіс өзені арқылы өтетін көпір салу
21 741 831
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Орталық-Батыс дәлізін қайта жаңарту және жобалау-іздестіру жұмыстары
38 491
1381 км "Қызылорда - Павлодар - Успенка - РФ шекарасы" республикалық маңызы бар автомобиль жолында Ертіс өзені арқылы өтетін көпір салу
15 006 062
";
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"
Шығыс Қазақстан облысының Күршім ауданында Бұқтырма су қоймасы арқылы көпір өткелін салу
25 253 133
";
207 "Шекара бөлімшелерін жобалау және салу" деген бюджеттік бағдарламада:
032 "Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен" деген бюджеттік кіші бағдарламада:
мына:
"
Ақтөбе облысы

582 165
Реконструкция и проектно-изыскательские работы коридора Центр-Юг "Астана - Караганда - Балхаш - Курты - Капшагай - Алматы"
3 712 028
Реконструкция и проектно-изыскательские работы автомобильной дороги республиканского значения "Астана - Петропавловск" транзитного коридора "Боровое - Кокшетау - Петропавловск - граница РФ"
6 417 846
";
строки:
"
Реконструкция и проектно-изыскательские работы коридора Центр-Запад, разработка проектно-сметной документации по участкам км 19-1292 км
9 572
Строительство моста через р. Иртыш на автомобильной дороге республиканского значения "Кызылорда - Павлодар - Успенка -
гр. РФ" км 1381
21 741 831
"
изложить в следующей редакции:
"
Реконструкция и проектно-изыскательские работы коридора Центр-Запад
38 491
Строительство моста через р. Иртыш на автомобильной дороге республиканского значения "Кызылорда - Павлодар - Успенка -
гр. РФ" км 1381
15 006 062
";
дополнить строкой следующего содержания:
"
Строительство мостового перехода через Бухтарминское водохранилище в Курчумском районе Восточно-Казахстанской области
25 253 133
";
в бюджетной программе 207 "Проектирование и строительство пограничных отделений":
в бюджетной подпрограмме 032 "За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан":
строки:
"
Актюбинская область

4 510 273
Ақтөбе облысы бойынша "Жайсан" шекара бөлімшесінің құрылысы
2 263 513
Ақтөбе облысы бойынша "Байтурасай" шекара бөлімшесінің құрылысы
2 246 760
Қостанай облысы
7 218 202
Қостанай облысы бойынша "Кенерал" шекара бөлімшесінің құрылысы
1 155 393
Қостанай облысы бойынша "Қайрақ" шекара бөлімшесінің құрылысы
1 178 440
Қостанай облысы бойынша "Бірлік" шекара бөлімшесінің құрылысы
2 443 127
Қостанай облысы бойынша "Ұзынағаш" шекара бөлімшесінің құрылысы
2 441 242
Павлодар облысы
4 376 409
Павлодар облысы бойынша "Арлан" шекара бөлімшесінің құрылысы
2 177 067
Павлодар облысы бойынша "Шарбақты" шекара бөлімшесінің құрылысы
2 199 342
Солтүстік Қазақстан облысы
8 091 761
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша "Келтесай" шекара бөлімшесінің құрылысы
1 016 289
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша "Талсай" шекара бөлімшесінің құрылысы
199 543
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша "Қарақұдық" шекара бөлімшесінің құрылысы
207 206
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша "Есіл" шекара бөлімшесінің құрылысы
179 422
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша "Каскад" шекара бөлімшесінің құрылысы
968 529
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша "Ақ көл" шекара бөлімшесінің құрылысы
253 785
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша "Арал ағаш" шекара бөлімшесінің құрылысы
2 308 867
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша "Жаңа жол" шекара бөлімшесінің құрылысы
132 259
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша "Ашикен" шекара бөлімшесінің құрылысы
208 822
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша "Қызыл ту" шекара бөлімшесінің құрылысы
2 274 937
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша "Жамбыл" шекара бөлімшесінің құрылысы
138 199
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша "Баян батыр атындағы" шекара бөлімшесінің құрылысы
203 903
"
деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
Ақтөбе облысы
3 705 829
Ақтөбе облысы бойынша "Жайсан" шекара бөлімшесінің құрылысы
1 860 004
Ақтөбе облысы бойынша "Байтурасай" шекара бөлімшесінің құрылысы
1 845 825
Қостанай облысы
6 174 551
Қостанай облысы бойынша "Кенерал" шекара бөлімшесінің құрылысы
935 217
Қостанай облысы бойынша "Қайрақ" шекара бөлімшесінің құрылысы
959 160
Қостанай облысы бойынша "Бірлік" шекара бөлімшесінің құрылысы
2 141 060
Қостанай облысы бойынша "Ұзынағаш" шекара бөлімшесінің құрылысы
2 139 114
Павлодар облысы
3 590 956
Павлодар облысы бойынша "Арлан" шекара бөлімшесінің құрылысы
1 786 147
Павлодар облысы бойынша "Шарбақты" шекара бөлімшесінің құрылысы

4 510 273
Строительство пограничного отделения "Жайсан" по Актюбинской области
2 263 513
Строительство пограничного отделения "Байтурасай" по Актюбинской области
2 246 760
Костанайская область
7 218 202
Строительство пограничного отделения "Кенерал" по Костанайской области
1 155 393
Строительство пограничного отделения "Кайрак" по Костанайской области
1 178 440
Строительство пограничного отделения "Бирлик" по Костанайской области
2 443 127
Строительство пограничного отделения "Узынагаш" по Костанайской области
2 441 242
Павлодарская область
4 376 409
Строительство пограничного отделения "Арлан" по Павлодарской области
2 177 067
Строительство пограничного отделения "Шарбакты" по Павлодарской области
2 199 342
Северо-Казахстанская область
8 091 761
Строительство пограничного отделения "Келтесай" по Северо-Казахстанской области
1 016 289
Строительство пограничного отделения "Талсай" по Северо-Казахстанской области
199 543
Строительство пограничного отделения "Каракудык" по Северо-Казахстанской области
207 206
Строительство пограничного отделения "Есиль" по Северо-Казахстанской области
179 422
Строительство пограничного отделения "Каскад" по Северо-Казахстанской области
968 529
Строительство пограничного отделения "Ак кол" по Северо-Казахстанской области
253 785
Строительство пограничного отделения "Арал агаш" по Северо-Казахстанской области
2 308 867
Строительство пограничного отделения "Жана жол" по Северо-Казахстанской области
132 259
Строительство пограничного отделения "Ашикен" по Северо-Казахстанской области
208 822
Строительство пограничного отделения "Кызыл ту" по Северо-Казахстанской области
2 274 937
Строительство пограничного отделения "Жамбыл" по Северо-Казахстанской области
138 199
Строительство пограничного отделения "им. Баян батыр" по Северо-Казахстанской области
203 903
"
изложить в следующей редакции:
"
Актюбинская область
3 705 829
Строительство пограничного отделения "Жайсан" по Актюбинской области
1 860 004
Строительство пограничного отделения "Байтурасай" по Актюбинской области
1 845 825
Костанайская область
6 174 551
Строительство пограничного отделения "Кенерал" по Костанайской области
935 217
Строительство пограничного отделения "Кайрак" по Костанайской области
959 160
Строительство пограничного отделения "Бирлик" по Костанайской области
2 141 060
Строительство пограничного отделения "Узынагаш" по Костанайской области
2 139 114
Павлодарская область
3 590 956
Строительство пограничного отделения "Арлан" по Павлодарской области
1 786 147
Строительство пограничного отделения "Шарбакты" по Павлодарской области

1 868 633
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша "Жамбыл" шекара бөлімшесінің құрылысы
472 790
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша "Баян батыр атындағы" шекара бөлімшесінің құрылысы
849 957
".
2. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі мүдделі республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілерімен бірлесіп тиісті қаржы жылына арналған міндеттемелер мен төлемдер бойынша жиынтық қаржыландыру жоспарына өзгерістер енгізсін.

1 868 633
Строительство пограничного отделения "Жамбыл" по Северо-Казахстанской области
472 790
Строительство пограничного отделения "им. Баян батыр" по Северо-Казахстанской области
849 957
".
2. Министерству финансов Республики Казахстан совместно с заинтересованными администраторами республиканских бюджетных программ внести изменения в сводный план финансирования по обязательствам и платежам на соответствующий финансовый год.

3. Осы қаулы 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов

3. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2024 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов